System reklamy Test

O Konkursie

Wszystko o eurowizji w 1976 r.
admin
Administrator
Administrator

O Konkursie

Postautor: admin » 2006-08-13, 16:11

Konkurs Piosenki Eurowizji 1976
21. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w sobotę, 3 kwietnia 1976 roku, w Hadze (Holandia). W konkursie brało udział osiemnaście państw. W roku 1976 po raz drugi zastosowano metodę przyznawania punktów, obowiązującą do dziś. Każdy z uczestniczących krajów przyznawał punkty dziesięciu wybranym piosenkom. Piosence dziesiątej – jeden punkt, piosence dziewiątej – dwa punkty, piosence ósmej – trzy punkty i dalej do piosenki czwartej, która otrzymywała siedem punktów; piosenka trzecia dostawała osiem punktów, druga – dziesięć, a pierwsza – dwanaście. Zwyciężyła grupa Brotherhood of Man z Wielkiej Brytanii z piosenką: „Save Your Kisses For Me”.
Oto rezultaty konkursu z roku 1976:
1. Wielka Brytania, Brotherhood of Man, Save Your Kisses For Me, 164 punkty
2. Francja, Catherine Ferry; Un, Deux, Trois; 147 punktów
3. Monako, Mary Christy; Toi, La Musique Et Moi; 93 punkty
4. Szwajcaria; Peter, Sue & Marc; Djambo, Djambo; 91 punktów
5. Austria, Waterloo & Robinson, My Little World, 80 punktów
6. Izrael, Chocolate Menta Mastik, Emor Shalom, 77 punktów
7. Włochy, Al Bano & Romina Power, Noi Lo Rivivremo Di Nuovo, 69 punktów
8. Belgia, Pierre Rapsat, Judy Et Ciem, 68 punktów
9. Holandia, Sandra Reemer, The Party's Over, 56 punktów
10. Irlandia, Red Hurley, When?, 54 punkty
11. Finlandia, Fredi & Friends, Pump-Pump, 44 punkty
12. Portugalia, Carlos Do Carmo, Uma Flor De Verde Pinho, 24 punkty
13. Grecja, Mariza Koch; Panaghia Mou, Panaghia Mou; 20 punktów
14. Luksemburg, JÃźrgen Marcus, Chansons Pour Ceux Qui S'Aiment, 17 punktów
15. Niemcy, Les Humphries Singers; Sing, Sang, Song; 12 punktów
16. Hiszpania, Braulio Sobran, Las Palabras, 11 punktów
17. Jugosławia, Ambasadori, Ne Mogu Skriti Svoj Bol, 10 punktów
18. Norwegia, Anne-Karine Strom, Mata Hari, 7 punktów

Awatar użytkownika
Davioz
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Davioz » 2007-04-29, 09:53

Właśnie na ESC Radio leci UK z roku 1997 :) ¦wietne!
SAKIS =.=

cinek

Postautor: cinek » 2007-04-29, 19:30

Logo

Obrazek

Awatar użytkownika
Davioz
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Davioz » 2007-04-29, 19:31

Nareszcie jakieś fajne xD
SAKIS =.=

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-04-29, 20:34

Brzydkie logo, dzieki ;)

cinek

Postautor: cinek » 2007-04-29, 22:31

Logo jest ładne, ale żadna rewelacja

Awatar użytkownika
Tinet
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Re: O Konkursie

Postautor: Tinet » 2009-06-03, 15:38

logo fajne te wszytskie flagi tak wplecione
ObrazekObrazek
Alexander <3

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-06-13, 01:04

Logo stanowiło mój pierwszy awatar na forum :roll:. Jedno z moich ulubionych.
I ta irytująca pioseneczka "Save Your Kisses For Me" plum plum :doh:.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-06-14, 19:00

Weteranka pisze:I ta irytująca pioseneczka "Save Your Kisses For Me" plum plum :doh:.

Olbrzymi sukces tej pioseneczki potwierdził słuszność wyboru. I tak właśnie powinno być. Piosenka wygrywa Eurowizję i staje się wielkim hitem, pamiętanym przez lata. Chociaż ja wolę z tej edycji Francję, Wielka Brytania tuż za nią.

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-06-14, 19:14

Były piosenki eurowizyjne, które stały się hitami, może nie docierały "na bieżąco" do Polski, ale w ciągu roku w eterze gościło wiele, wiele utworów, o których nawet (o dziwo) spore grono "fanów" nie ma pojęcia...
Co oczywiście nie determinuje tego, że akurat ta piosenka musi się podobać. Mnie się nie podoba, wolałam Francję, Włochy czy Les Humphries Singers, których piosenka też była później niemałym przebojem na listach "poeurowizyjnych".

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-06-14, 20:07

Weteranka pisze:Były piosenki eurowizyjne, które stały się hitami, może nie docierały "na bieżąco" do Polski, ale w ciągu roku w eterze gościło wiele, wiele utworów, o których nawet (o dziwo) spore grono "fanów" nie ma pojęcia...
Co oczywiście nie determinuje tego, że akurat ta piosenka musi się podobać. Mnie się nie podoba, wolałam Francję, Włochy czy Les Humphries Singers, których piosenka też była później niemałym przebojem na listach "poeurowizyjnych".

Podobać się nie musi, to oczywiste. A "w ciągu roku" to i dzisiaj w eterze piosenki eurowizyjne się pojawiają i nie jest to nic dziwnego. Jednak hit ponadczasowy to coś więcej. "Save your kisses..." jest grane do dzisiaj i doskonale znane nawet przez ludzi mojego pokolenia, niemających nic wspólnego z Eurowizją ani tym bardziej z muzyką tamtych lat. Zwycięska piosenka z 1976 to z pewnością "wielka trójka" eurowizyjnych hitów wszech czasów razem z Abbą i "Volare". Zresztą w koncercie na 50-lecie pokonanie tej piosenki przez Logana i (o zgrozo) Paparizou to zbrodnia.

A Francja z tamtej edycji jest po prostu urocza. Lubię ten utwór bardziej niż zwycięski z roku następnego. Ponadto podoba mi się z tamtej edycji austriackie "My Little World" (przypomina mi holenderskie "I see a star" z 1974), "The party's over now" z Holandii, czekoladki z Izraela i piękna ballada "When" z Irlandii. "Coś" ma w sobie też piosenka Mary Christy z Monako. Niemcy nie przypadły mi szczególnie do gustu. Co do piosenki włoskiej, to owszem ładna, ale jakoś odnoszę wrażenie, że obie eurowizyjne piosenki popularnego duetu jakoś nie dorównują ich hitom pozakonkursowym, "Felicita" czy "Liberta". Są ładne, ale jakoś czegoś mi w nich brakuje, czegoś wyjątkowego. Zresztą to samo tyczy się konkursowej piosenki grupy Ricchi e Poveri. :roll:

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-06-14, 20:16

Barthez pisze:. Jednak hit ponadczasowy to coś więcej. "Save your kisses..." jest grane do dzisiaj i doskonale znane nawet przez ludzi mojego pokolenia, niemających nic wspólnego z Eurowizją ani tym bardziej z muzyką tamtych lat. Zwycięska piosenka z 1976 to z pewnością "wielka trójka" eurowizyjnych hitów wszech czasów razem z Abbą i "Volare". Zresztą w koncercie na 50-lecie pokonanie tej piosenki przez Logana i (o zgrozo) Paparizou to zbrodnia.

Ja też piszę właśnie o piosenkach, które niezależnie od Konkursu stały się wielkimi hitami i nie mam nawet serca porównywać ich do grania tego, co się gra w dzisiejszych stacjach... Dla mnie to zbyt duży rozdźwięk. Ale było wiele piosenek, które po zapoznaniu się z historią ESC Młodzież, z którą pracowałam zgodnie przyznawała, że nie zdawała sobie sprawę, że to piosenka z Eurowizji... Także nie uważam, że tylko zwycięska piosenka z 1976 jest jakimś super wielkim hitem. Jest taka kolekcja płyt (nie wiem czy masz może?) - muzyka poszczególnych dekad. "The Best of the... " się nazywa i jest tam zarówno "Save...", jak i Abba, jak i wiele, wiele innych piosenek eurowizyjnych. Licząc od 1950 do 1989 roku, ostatnia część z tej kolekcji to lata dziewięćdziesiąte i tam już niestety nie znalazłam piosenek z konkursu.

Mam to samo spostrzeżenie, co do R&P ze słonecznej Italii, czułam niedosyt, spory niedosyt.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-06-14, 20:32

Weteranka pisze:
Barthez pisze:. Jednak hit ponadczasowy to coś więcej. "Save your kisses..." jest grane do dzisiaj i doskonale znane nawet przez ludzi mojego pokolenia, niemających nic wspólnego z Eurowizją ani tym bardziej z muzyką tamtych lat. Zwycięska piosenka z 1976 to z pewnością "wielka trójka" eurowizyjnych hitów wszech czasów razem z Abbą i "Volare". Zresztą w koncercie na 50-lecie pokonanie tej piosenki przez Logana i (o zgrozo) Paparizou to zbrodnia.

Ja też piszę właśnie o piosenkach, które niezależnie od Konkursu stały się wielkimi hitami i nie mam nawet serca porównywać ich do grania tego, co się gra w dzisiejszych stacjach... Dla mnie to zbyt duży rozdźwięk. Ale było wiele piosenek, które po zapoznaniu się z historią ESC Młodzież, z którą pracowałam zgodnie przyznawała, że nie zdawała sobie sprawę, że to piosenka z Eurowizji... Także nie uważam, że tylko zwycięska piosenka z 1976 jest jakimś super wielkim hitem. Jest taka kolekcja płyt (nie wiem czy masz może?) - muzyka poszczególnych dekad. "The Best of the... " się nazywa i jest tam zarówno "Save...", jak i Abba, jak i wiele, wiele innych piosenek eurowizyjnych. Licząc od 1950 do 1989 roku, ostatnia część z tej kolekcji to lata dziewięćdziesiąte i tam już niestety nie znalazłam piosenek z konkursu.

Mam to samo spostrzeżenie, co do R&P ze słonecznej Italii, czułam niedosyt, spory niedosyt.

Nie mam tej kolekcji, ale to potwierdza regułę, że najwięcej eurowizyjnych hitów "wydały" właśnie tamte lata. I wcale nie trzeba było wygrać Eurowizji, żeby wyprodukować ponadczasowy przebój. Poza zwycięskimi utworami z 1974 i 1976 jest jeszcze przecież "Dschinghis Khan", "Parlez vous francais" czy jeszcze starsze austriackie "Mercie Cherie" i wiele innych. A z ostatnich powiedzmy 20 lat już niestety takich nie ma. Z czym to jest związane? Spłaszczył się sam Konkurs, czy może nastąpił już przesyt europejskiego i ogólnoświatowego rynku muzycznego chociażby gwiazdkami różnej maści, z których każda chce mieć swoje pięć minut?

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-06-14, 22:18

Biorąc pod uwagę tę i parę innych składanek, to z lat osiemdziesiątych najbardziej zapadła mi w pamięć piosenka "Bem Bom" (1982), która obowiązkowo się na nich znajduje :).
I jedno i drugie moim zdaniem. Ciężko zrobić hit, jeśli chce się iść na łatwiznę, "korzystając przypadkiem" ze znajomości rynku, jak on długi i szeroki... Jak w tym roku, było parę piosenek, które rozebrać na części i spokojnie mógłbyś odnaleźć w nich "uszczypnięte" motywy.
Jednak takie Save Your Kisses For Me czy Sing, Sang, Song były jedyne w swoim rodzaju. Z tym, że standard wyciągnięty z tej drugiej słyszałam już parokrotnie.
Kiedyś taki Ehud Manor napisał wiele izraelskich przebojów ("Emor Shalom", "Chai" czy "Ze Rak Sport") i każdy był, o czymś innym, każdy miał swoją wrażliwość i był na swój sposób niepowtarzalny.
Dzisiaj nawet teksty piosenek bywają "dziwnie" podobne. Co więcej robione są na siłę by wyglądały na "mądre" i "niedosłowne". Jakieś puste i jednocześnie niepuste szklanki...

Awatar użytkownika
matt
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: matt » 2010-04-05, 11:09

Moje oceny- ogólnie rok całkiem w porządku dużo fajnych propozycji :D
Wielka Brytania 10/10 i ta choreografia :D
Niemcy 9,5/10 zastanawiałem się nawet czy nie zamienić z Brotherhood Of Man- strasznie chwytliwy refren ale ze zwrotkami już troszkę gorzej dlatego drugie miejsce
Francja 9,25/10 bardzo sympatyczne i przy tym dobrze wykonane
Irlandia 9,1/10 – nie wiem czemu, ale kojarzy mi się ze świętami
Izrael 9/10
Szwajcaria 8,5/10, gdyby nie ten klown… :D
Holandia 8/10
Monako 7,95/10
Finlandia 7,5/10 cóż za tytuł i ten róż, ale takie wesołe i zwrotki zdecydowanie lepsze niż refren…:D
Belgia 7/10
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Portugalia 6,75/10 dobre instrumentalne wejście, potem już gorzej
Luxemburg 6,5/10 stylowa mucha… :D
Włochy 6/10 czy on zapomniał tekstu w pewnym momencie? Albo mi się zdawało
Jugosławia 5,25/10 przeciętne nie zapada w pamięć
Hiszpania 5/10 nuuuudne
Norwegia 4/10
Austria 2/10 kiczowate no i te wąsy…jakim cudem zdobyli 5 miejsce?
Grecja 0,5/10 moje uszy…..

Wróć do „1976”