O Konkursie

Wszystko o eurowizji w 1983 r.
Awatar użytkownika
czerwony98
That's my number ONE!
That's my number ONE!

Re: O Konkursie

Postautor: czerwony98 » 2010-01-01, 11:16

Mi Hiszpania się podoba. No tak PODOBA MI SIĘ. Gusta mamy inne, i się nie dziwię.
Obrazek
Trwa LENA 1969 (kliknij w obrazek!), pozdrawiam :*

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2010-01-03, 22:20

Turcja wyjątkowo nie postarała się w tamtym roku :-( Za to Hiszpania byłaby zupełnie w porządku, gdyby nie wyjąco-charczący głos tej babki. Piosenka byłą fajna, ale ona zaprzepaściła wszelkie szanse tego utworu, nie powinna była w ogóle brać się za śpiewanie. :shock:
Za to świetne były Finlandia i Izrael - szkoda, że nie za bardzo docenili "Fantasię". To była dla mnie najlepsza piosenka tamtej edycji. Niskie miejsca Danii i Belgii również dziwią.

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-06-08, 21:03

Piosenka "Džuli" ("Julie") znalazła się na liście wszech czasów - największych hitów artystów jednego sezonu - poza utrzymywaniem się na wysokich miejscach europejskich list przebojów, doczekała się także wielu wersji. Czemu akurat ta piosenka...? Przyznam, że miała siłę, przedostała się na różne rynki (także za ocean) i jest średnio-dobra, lecz czy lepsza od swoich konkurentek tej edycji czy może po prostu pozostałych wykonawców nie traktowano jak śpiewaków jednego lata...? :niepewny:
Wysokie, czwarte miejsce i piszczące fanki, acz nie bardziej piszczące niż wokalista - mało wspominamy przez fanów, wielki hit dzięki Eurowizji.
Posiadam dwie składanki z przebojami artystów jednego sezonu (jedna jest bardzo młodziutka) a także jedną z przebojami lat osiemdziesiątych, na których Milan się znalazł, wersja anglojęzyczna, lecz płytsza (w moim odczuciu). Ot, zawsze to miły akcent.
Poza Dżulią na składankach największych przebojów lat osiemdziesiątych, z Monachium, znalazłam jeszcze "I'm Never Giving Up", "Rendez-vous", "Främling" i "Hurricane".

Maximax
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Maximax » 2014-11-27, 20:05

Szkoda, że Ofra nie wygrała, była zdecydowanie najlepsza. :serce: Kocham ten utwór. I szkoda, że już nie żyje. :cry:
Mój kanał jak ktoś jest zainteresowany -> https://www.youtube.com/channel/UCi--Zg ... i8A/videos

Kamilg0
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Kamilg0 » 2015-01-30, 19:00

No szkoda. :(

Awatar użytkownika
Wiencor
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Wiencor » 2015-03-13, 18:37

Piosenka Si la vie est cadeau którą śpiewała Corinne Hermès to dobry utwór, ale bez rewelacji. Zdecydowanie podzielam opinię większości, że to Izrael powinien wygrać, bo miał najlepszą piosenkę. Wyróżniłbym jeszcze austriacki utwór "Hurricane" zespołu Westend, gdyż był żywiołowy i miał chwytliwą melodię. Hiszpania faktycznie miała najgorszą piosenkę, może nie w całej Eurowizji, ale w poprzednich edycjach nie było gorszego utworu od "¿Quién maneja mi Barca?".
Obrazek

Awatar użytkownika
igi1202
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: igi1202 » 2016-03-27, 21:22

Bardzo się cieszę, że to :luxembourg: wtedy wygrał, Corinne pokazała, że ma kawał głosu. Do tego genialna piosenka - nie mogło być inaczej. ;) Ale nie zmienia to faktu, że piosenka z :israel: także świetna, gdyby to ona odniosła zwycięstwo, nie miałbym żadnych powodów do narzekania. Szkoda, że Ofra przedwcześnie odeszła z tego świata. :(
Co do sceny - tragiczna, do tego głosowanie przeciągnięte, przez to, że prowadzili je w 3 językach, a więc od strony organizacyjnej Eurowizja 1983 nie powalała.
Piosenki były jednak całkiem niezłe.

Wróć do „1983”