System reklamy Test

O Konkursie

Wszystko o eurowizji w 1984 r.
admin
Administrator
Administrator

O Konkursie

Postautor: admin » 2006-08-13, 16:16

Konkurs Piosenki Eurowizji 1984
29. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w sobotę, 5 maja 1984 roku, w Luksemburgu (Luksemburg). W konkursie brało udział dziewiętnaście państw. W roku 1984 po raz kolejny zastosowano metodę przyznawania punktów, obowiązującą od roku 1975. Zwyciężyła grupa Herreys ze Szwecji z piosenką „Diggi-Loo Diggi-Ley”.
Oto rezultaty konkursu z roku 1984:
1. Szwecja, Herreys, Diggi-Loo Diggi-Ley, 145 punktów
2. Irlandia, Linda Martin, Terminal Three, 137 punktów
3. Hiszpania, Bravo, Lady Lady, 106 punktów
4. Dania, Hot Eyes, Det' Lige Det, 101 punktów
5. Belgia, Jacques ZÊgers, Avanti La Vie, 70 punktów
5. Włochy, Alice & Franco Battiato, I Treni Di Tozeur, 70 punktów
7. Wielka Brytania, Belle & The Devotions, Love Games, 63 punkty
8. Francja, Annick Thoumazeau, Autant D'Amoureux Que D'Etoiles, 61 punktów
9. Finlandia, Kirka, Hengaillaan, 46 punktów
10. Luksemburg, Sophie Carle, 100% D'Amour, 39 punktów
11. Portugalia, Maria Guinot, Silencio E Tanta Gente, 38 punktów
12. Turcja; Bes Yil Önce, On Yil Ondra; Halay, 37 punktów
13. Holandia, Maribelle, Ik Hou Van Jou, 34 punkty
13. Niemcy, Mary Roos, Aufrecht Geh'n, 34 punkty
15. Cypr, Andy Paul, Anna Mari-Elena, 31 punktów
16. Szwajcaria, Rainy Day, Welche Farbe Hat Der Sonnenschein, 30 punktów
17. Norwegia, Dollie De Luxe, Lenge Leve Livet, 29 punktów
18. Jugosławia, Vlado & Isolde, Ciao Amore, 26 punktów
19. Austria, Anita, Einfach Weg, 5 punktów

Awatar użytkownika
Davioz
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Davioz » 2007-04-29, 14:19

Logo:

Obrazek
SAKIS =.=

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-04-29, 15:17

Fajna czcionka na logu ^^ Dzieki ;)

Awatar użytkownika
Tinet
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Re: O Konkursie

Postautor: Tinet » 2009-06-03, 16:13

Ładne logo
ObrazekObrazek
Alexander <3

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-06-22, 21:43

A Tinet, może poza ocenianiem logo opowiesz nam nieco więcej, o swoich "preferencjach" eurowizyjnych? Tak tylko zachęcam do aktywnego uczestnictwa we wspólnym odkrywaniu historii konkursu ;).

Tutaj zasłużona wygrana "Diggi-Loo Diggi-Ley", pomimo moich obaw, że zardzewiały "Terminal 3" może wyprzedzić chłopaków... Herreys byli moimi faworytami i tym triumfatorem, z którego jestem naprawdę zadowolona. Jednak nie był to trudny wyczyn, ponieważ 29. odsłona Konkursu Piosenki Eurowizji w mojej eurowizyjnej historii należy do najsłabszych!
I ta turecka ABBA, po której spodziewałam się hitu naprawdę na miarę oryginału, który sobie uwielbili ;). Co gorsza jedyne trzy piosenki, które wpadły w ucho zostały, gdzieś tam na szarym końcu, przykładowo: "Anna Marie-Lena".

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2009-07-04, 11:39

Mi się wydaje czy turecka piosenka brzmi trochę jak marniutka kopia mojego ukochanego "Voules-Vous" :?:
To jakaś profanacja :shock:

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-07-04, 13:59

SiM pisze:Mi się wydaje czy turecka piosenka brzmi trochę jak marniutka kopia mojego ukochanego "Voules-Vous" :?: To jakaś profanacja :shock:

Wszystkie ich piosenki były "wzorowane" na przebojach ABBY, miały być tak samo świetne, taneczne i popularne, a przynajmniej BYÖOYS tak się wydawało ;).

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2009-12-23, 20:03

Dziwne jak dla mnie rozstrzygnięcie tej edycji! Miałem to szczęście, że kompletnie nie znałem wyników tej edycji Eurowizji i przy okazji Heleny 1984 przesłuchałem sobie wszystko powolutku, a później obejrzałem głosowanie. Kraje, pomiędzy którymi rozegrała się ostateczna walka, były dla mnie sporym zaskoczeniem. Ani Szwecji, ani Irlandii nie brałem pod uwagę jeżeli chodzi o top 5 finału, z tej dwójki jedynie Irlandia mogłaby się ewentualnie uplasować w końcówce pierwszej dziesiątki mojego rankingu. Nie zgodzę się również co do tego, ze edycja ta była słaba - słyszałem słabsze, mimo iż znam naprawdę niewiele w całości.

Dlaczego Austria ostatnia? Dlaczego zignorowano fajne piosenki z Norwegii, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Francji i mojej wielkiej faworytki tej edycji - Portugalii? Tego nigdy nie zrozumiem. Dlaczego ta fałszująca dziewucha z Luksemburga kopiująca usilnie France Gall pokonała większość wymienionych przeze mnie utworów? Belgia, Włochy i Wielka Brytania tak wysoko? Gdyby to ode mnie zależało, tablica wyników wyglądałaby ZUPEŁNIE INACZEJ. Z krajów w top5 zadowolony jestem jedynie z Danii i Hiszpanii.
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-26, 19:48

Daniel pisze: Gdyby to ode mnie zależało, tablica wyników wyglądałaby ZUPEŁNIE INACZEJ.

Ho, ale nie zależało [-: .

A ja się zgadzam. To najgorsza Eurowizja z całej dekady 80'.
I szkoda, że Ilanit nie pojechała. Na pewno wyróżniłaby się elegancją i talentem.

Weteranka pisze:Tutaj zasłużona wygrana "Diggi-Loo Diggi-Ley", pomimo moich obaw, że zardzewiały "Terminal 3" może wyprzedzić chłopaków...

Jednak jabłko padło daleko od jabłoni!
Obiecuję kupić Ci na prezent odrdzewiacz ha ha ha, Terminal 3. flight's on time!
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-05-15, 23:36

To teraz szerzej:

1. Szwecja
Diggi-Loo Diggi-Ley w mojej ocenie nie kwalifikuje się do top 10 Konkursu. Piosenka jest miła dla ucha i z pewnością łatwo ją zapamiętać, ale ogólnie uważam ją za przeciętną. Wykonanie mi się nie podobało - nie chodzi mi o czystość śpiewu i inne tego typu wokalne elementy, bo w sumie się na tym nie znam, ale coś przeszkadza mi w głosie pana prowadzącego, jest taki... płaski? W każdym razie uważam, że zwycięstwo średnio zasłużone.

2. Irlandia
Bardzo podoba mi się ta piosenka do około 1:08, później następuje jakieś dziwne zwolnienie i do końca już panuje jakiś chaos, przeplatanie nudy z ciekawymi fragmentami. Ani to wolne, ani szybkie. Potencjał był, ale w moim odczuciu zupełnie zmarnowany. Wykonanie bardzo dobre.

3. Hiszpania
Lubię tę piosenkę, ale odnoszę wrażenie, że refreny i zwrotki są z różnych kompozycji.

4. Dania
Wokal pani kojarzy mi się trochę z wczesną Carolą. :lol: Moją uwagę przykuwa głównie wokalistka (jej fryzura), wykonanie (bardzo dobre). Piosenka OK, pierwsze wersy refrenu kojarzą mi się ze zwycięską kompozycją z 1985 :P

5. Belgia
Nic nie rozumiem :w00t: Jakaś ciapa na scenie ni drgnie, jakby na chwilkę przed zawałem :w00t: I jedna mina przez cały występ :w00t: Ogólnie tak wysokie miejsce jest dla mnie zaskoczeniem, piosenka niby miła, ale nie na częste powroty. Dla mnie to było słabe.

5. Włochy
Kolejne zaskoczenie. Dla mnie wszystko było bardzo średnie, wręcz niezapamiętywalne. W refrenach przekrzykiwanie się, na scenie - dosłownie niewiele się dzieje.

7. Wielka Brytania
W samej piosence lubię (bardzo) tylko refren, ale w połączeniu z obrazkiem to chyba jedno z gorszych wejść w roku 1984 :shock:

8. Francja
Po prostu to uwielbiam :zakochany: Jedna z najlepszych kompozycji w tej edycji, wykonanie genialne (mimo iż jakieś takie krzyczące, to wolę takie, niż mamrotanie przy mikrofonie). I te emocje na scenie, takie szczere przejęcie kompozycją, dbanie o każdy szczegół, zadowolenie z życia a'la Alenka Gotar :D Bardzo często wracam do tego nagrania.

9. Finlandia
Występ oceniam dość nisko, ale niektóre elementy są w nim naprawdę doskonałe :w00t: Podobnie z piosenką. Na scenie wszyscy z innej bajki, okropnie przyodziani, szczególnie obie panie :D Poza charakterystycznymi momentami ogólnie wieje nudą, niestety.

10. Luksemburg
Dla mnie najgorsze "coś" w tym roku pod każdym względem. Tragedia.

11. Portugalia
Urzekła mnie prostota tej piosenki. Dla mnie chyba najlepsza z tego roku, bardzo lubię zarówno kompozycję, jak i wykonanie live, ale na scenie jakoś dziwnie wyglądało zestawienie stojącego kołka i ekspresyjnej pani przy fortepianie. Szkoda, że tak nisko.

12. Turcja
Jakoś niby lubię tę piosenkę, ale zaczynam wyczuwać kopię czegoś. W Helenie moje aż 7 punktów, teraz byłoby chyba dużo mniej.

13. Holandia
Bardzo lubię ten występ, taka standardowa ballada, przyciąga mnie naturalność Maribelli i sama piosenka - bardzo przyjemna. Uważam również, że ślicznie wyglądała, bez jakichś udziwnień, sukienka może troszkę na szeroka. Moje ścisłe top.

13. Niemcy
Refren jest jak magnes :D Lubię tę piosenkę i uważam, że mogłaby być nieco wyżej. Podoba mi się, że podobnie jak w przypadku Mirabelli z Holandii, wszystko wyszło tak naturalnie.

15. Cypr
Bardzo słabe pod każdym względem i w sumie nic więcej nie mam do napisania o tym występie.

16. Szwajcaria
Przykre zaskoczenie. Nie wiem, co zadecydowało ostatecznie o tak niskiej pozycji, ale mi się podobało, nawet bardzo. Znacznie lepszy ten duet od duetu z Włoch (chyba, że zespół tworzą 3 osoby, ale ten pan grający wygląda w sumie jak osoba z chórku, tak jakby z boku od śpiewającej pary stoi...).

17. Norwegia
Takie dziwne, głupkowate i bez sensu, ale uważam, że to jedna z lepszych piosenek z tego roku, a z pewnością jedna z lepszych w kategorii "szybkie". Panie chyba czasami wokalnie zawodzą.

18. Jugosławia
Pan z chrypką pijaka nie pomógł w niczym na scenie :P Jedna z najgorszych w tym roku, przedostatnie miejsce zasłużona, zwłaszcza, że sama piosenka też słaba.

19. Austria
Uważam, że to było niezasłużone ostatnie miejsce. Może gdyby wypadło na scenie mniej sztywno, coś by z tego wyszło. Ale ogólnie na raczej na plus niż minus.

---

A oto wyniki wg mnie wraz z oceną w skali 0-6:

1. Portugalia 6/6
2. Francja 6/6
3. Holandia +5/6
4. Hiszpania 5/6
5. Dania 5/6
6. Norwegia +4/6
7. Szwajcaria +4/6
8. Niemcy +4/6
9. Austria 4/6
10. Turcja +3/6
11. Irlandia +3/6
12. Szwecja 3/6
13. Finlandia 2/6
14. Wielka Brytania 2/6
15. Włochy -2/6
16. Belgia -2/6
17. Cypr 0/6
18. Jugosławia 0/6
19. Luksemburg 0/6
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Wiencor
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Wiencor » 2015-03-15, 18:18

Zwycięski utwór zespołu Herreys "Diggi-Loo Diggi-Ley", podobnie jak rok wcześniej to dobra kompozycja, ale nic poza tym. Szybko można się nią znudzić. Moim zdaniem powinna wygrać Irlandia, chociaż Wielka Brytania również miała dobry utwór. Obydwie te piosenki miały chwytliwą melodię i łatwo wpadały w ucho.
Na koniec wspomnę o gospodarzu tej edycji czyli Désirée Nosbusch, którą podeszła do tej roli na luzie i mówiła w czterech językach co przyznaję robi wrażenie. Problem w tym, że czasami jak przesadzała z żartami to zaczynała być irytująca, ale dobrze, że zaczęła modę na "luźnych i spontanicznych" prowadzących. Dzięki temu konkurs zaczął być ciekawszy nie tylko pod względem wokalnym.
Obrazek

Wróć do „1984”