System reklamy Test

IZRAEL: Rita (Shara barchovot)

Wszystko o eurowizji w 1990 r.
Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

IZRAEL: Rita (Shara barchovot)

Postautor: Antek » 2010-09-12, 21:45

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 10:43 przez Antek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Re: IZRAEL: Rita (Shara barchovot)

Postautor: Weteranka » 2010-12-02, 03:42

z którym ma dwie córki: Meshi i Noam.

Ja mam Szwigazona Noama i myślałam, że to męskie imię... :devil2:
Chociaż Rita w Izraelu jest wielką diwą, a już zwłaszcza diwą środowisk lgbt, to jak dla mnie jej talent jest wielce przeceniony. Ma w sobie urok, ma lekkość do sceny, lecz od głosu po interpretacje mnie wkurza, po prostu wkurza!!! :maruda:
Tiaaa, kiedy dostaję się trudną balladę to trzeba ją udźwignąć. Kiedy się ją już dźwignie to warto również pomyśleć o odbiorcach utworu... Co pomyślą, kiedy z interpretacji wyjdzie komedia ?? Bo przecież nie wszyscy rozumieli ten utwór, tym bardziej to, co chciała przekazać Rita, bo jej się to nie udało - mimo, że muzyka jest językiem rozumianym przez wszystkich melomanów. Oglądając ten występ czułam się niepewnie, czułam się zakłopotana, jakaś taka, jakby to nazwać, rozbita na części. Prawda, wywołuje we mnie dreszcze i emocje, sprzeczne, silne, nieopisane - chwała Ramiemu za nie!!!
W ten brzydki sposób Mizrachijka nie przywiozła Grand Prix do Izraela, o dziwo?
:serce: Moja ocena: piosenka - 6 , występ - 2, razem - 4/6

Awatar użytkownika
soniab
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: soniab » 2010-12-06, 22:59

Hmm piosenka bardzo mi się podoba jeśli nie muszę oglądać występu, który był troche nieudany jakby miała owsiki :<

Ocena:
Piosenka: 6
wystep: 0 :<

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2010-12-06, 23:03

Podzielam opinie przedmówczyń :evil2: Piosenka mi się bardzo podoba, ale te dziwne pozy jakie nam przedstawiała szanowna Rita były niezbyt miłe dla oka :< Mimo to uważam, że TOP10 dla Izraela powinno w tym roku być i to niezaprzeczalnie.

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2010-12-07, 01:04

Ja nie lubię ani piosenki ani wykonania.
Dla mnie Rita była i jest przereklamowana.
2/6
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
floorentine
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: floorentine » 2010-12-20, 09:58

podoba mi się jej głos.

Moja ocena:
piosenka - 1 pkt
występ - 1 pkt
2/6

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-12-21, 02:06

Pitzutz pisze:Dla mnie Rita była i jest przereklamowana.

W tym właśnie problem, że Rita jest najpierw, a dopiero później piosenka. Jeszcze chwil i to piosenka zaczęłaby wykonywać Ritę a nie odwrotnie. Kompozycje pisane przez Kleinsteina, jak i nie tylko, były (i są nadal) naprawdę świetnymi kawałkami - czasem prościutkie dicho, czasem przejmujące ważne ballady, a Rita w mojej opinii ma dar "katrupienia" utworów. Nigdy nie pochwalałam postawy - ja artysta N°1 i jakaś tam kolejna piosenka.
Niemniej Rita jest wielka w muzyce, swoją charyzmą przekonuje do siebie fanów od ponad 20 już lat i sława jej nie przeminie. Jej nawet ta porażka eurowizyjna pomogła w karierze, bo potrafiła wyciągnąć z niej coś dla siebie, dać sobie czas - po pierwszym sukcesie, przyszedł czas załamania na Eurowizji - odbicie od dna i nieprzerwane od tamtej pory pasmo górowania - tylko troszeczkę w innym kierunku niż oczekiwałam, niestety.
Najbardziej z "mało ynteligentnych bitów" lubię "Tiftach Chalom" z 1999.

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2010-12-26, 22:59

Weteranka pisze: diwą środowisk lgbt,

No cóż, grunt to znaleźć sobie bezpieczną niszę :vampir:
Patrząc na ten występ widzę prezentację pełną ekspresji (ależ odkrycie!), mam tylko wątpliwości czy ta ekspresja to prezentacja utworu (i to jakiego!) czy wokalistki i jej możliwości paraakrobatycznych...
Jakiś czas temu, na potrzeby jednego z konkursów słuchałem/oglądałem kilku klipów Rity (czy jest jakiś jej teledysk, w którym nie gra ona głównej roli?) i, poza Tiftach Chalom spodobało mi się też Time for peace (chyba bardziej obrazek niż fonia). Tak czy inaczej i artystaka i jej eurowizyjny występ należą do tych bardziej... charakterystycznych :vampir:

Wróć do „1990”