System reklamy Test

FRANCJA: Amina (Le dernier qui a parlé...)

Wszystko o eurowizji w 1991 r.
Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

FRANCJA: Amina (Le dernier qui a parlé...)

Postautor: Antek » 2010-09-18, 10:23

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 10:56 przez Antek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: FRANCJA: Amina (Le dernier qui a parlé...)

Postautor: Barthez » 2010-09-20, 22:21

Nie podoba mi się ani jeden takt, ani jeden dźwięk tej piosenki i ani jedno smyrnięcie się tej pani po dekolcie :< Łąłąłąłąłąłą w wykonaniu pani, która usiłuje być erotyczno-eteryczno-ezoteryczna, ale z efektem zerowym. Francja na początku tej dekady przedstawiała dość oryginalne propozycje. Najpierw ta dziwna pani, potem jeszcze dziwniejszy pan, potem bardzo ładny utwór, a potem kot w butach :wstyd: Niestety nie wszystkich propozycji da się słuchać. Tej nie. 0/6

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-09-20, 23:09

To jedna z najbardziej nieprzemyślanych, dziwacznych, nieposkładanych i bezsensownych kompozycji, jakie miałem do tej pory okazję usłyszeć. Gdybym usłyszał tę piosenkę w wersji instrumentalnej, to bym nawet nie rozpoznał, co to jest. Brzmi jak jakieś demo pisane na kolanie na 2 godziny przed rozpoczęciem się finału Eurowizji.

Oprócz samej muzyki, dziwadłem okazała się również francuska madame, fatalna interpretacja, ruchy będące mieszanką wyniosłości i dziecinności. Wokal ciężko mi ocenić, bo pani albo coś mówiła, albo "iłałowała".

Dziwię się, naprawdę się dziwię, że coś takiego mogło i może się podobać. Taki sztuczny i drażniący występ, który ciężko określić: artyzm czy autyzm?

0!!!/6
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2010-12-26, 17:50

Ja nie podzielam opinii przedmówców. Zdecydowanie bardziej wolę piosenkę Aminy, niż poprzedzające Le dernier qui a parlé..., wejście Joëlle Ursull. Utwór ma swój ciekawy klimat, jest oryginalny, bardzo klimatyczny. Nie znam historii francuskich piosenek na Eurowizji na tyle, by móc ją umiejscowić gdzieś w prywatnym rankingu wejść tego kraju, ale tylko Patricia Kaas mi się bardziej podobała.

5/6

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2010-12-26, 20:53

Kolejny mój wyrzut sumienia :-D od Heleny minęło już sporo czasu, i punktów wtedy oddanych na tę propozycję nie jestem w stanie obronić czy uzasadnić. Te jęczące czary to jednorazówka jakaś jest :w00t:
1300

Awatar użytkownika
soniab
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: soniab » 2010-12-26, 21:29

Nie rozumiem zachwytu nad tą piosenką :< Nie zaslużone 2 miejsce.

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-12-29, 23:32

Antek pisze:ale tylko Patricia Kaas mi się bardziej podobała.

Patricia Kaas była klasą samą w sobie, że aż żal porównywać oba te utwory i obie te artystki, ale ja przykładowo z samych wejść Francji w XXI wieku nie potrafiłbym znaleźć gorszej propozycji (gorszy występ może by się znalazł...). A ze wcześniejszych wejść Francji też niewiele znam, ale uwielbiam 4 piosenki, które zapamiętałem głównie dzięki Helenie i uważam, że biją tę z 1991 roku na łeb: "Autant d'amoureux que d'étoiles" (1984), "Je suis l'enfant soleil" (1979), "L'oiseau et l'enfant" (1977) i "Un jour, un enfant" (1969). W ogóle chyba wszystkie cztery załapałyby się do mojego top 20 ulubionych piosenek z Eurowizji ogólnie. :)
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

loczus_loko
Wild Dancer
Wild Dancer
Kontaktowanie:

Postautor: loczus_loko » 2011-05-22, 13:49

A mnie się bardzo podobała ta piosenka razem z Carolą wyróżniały sie pozytywnie wśród tych wszystkich zwykłych ballad.Pewnie wspomnicie o Izraelu, ale mnie jakoś za serce nie złapał.

Wróć do „1991”