System reklamy Test

SZWECJA: Carola (Fångad av en stormvind)

Wszystko o eurowizji w 1991 r.
Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

SZWECJA: Carola (Fångad av en stormvind)

Postautor: Antek » 2010-09-18, 09:02

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 10:57 przez Antek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: SZWECJA: Carola (Fångad av en stormvind)

Postautor: Barthez » 2010-09-20, 22:27

Mając do wyboru wyłącznie dwie piosenki, które osiągnęły czub głosowania, werdykt jest miażdżący 100 do jajka dla Szwedki. Nie powiem jednak, żeby mnie jakoś zachwycała ta piosenka szczególnie. Chyba bardziej mi się podoba propozycja Caroli z 1983 roku. Ale nie ma co wybrzydzać. Niewiele brakowało, a byłoby gorzej, wszak gdyby wówczas przyjęto obecnie obowiązujący system rozstrzygania remisów (ilość głosujących państw), to szala przechyliłaby się na stronę Francji, a kysz! :wstyd: 5/6
Ostatnio zmieniony 2010-09-24, 20:29 przez Barthez, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-09-20, 22:58

Ciężko mi stwierdzić, czy to moja ulubiona piosenka Caroli na Eurowizji, bo wszystkie uwielbiam :zakochany:
Poruszające w tym występie jest to, że Carola jako jeden z naprawdę niewielu artystów, którzy pojawili się na Eurowizji, potrafi jednocześnie tańczyć, a przy tym idealnie zaśpiewać swoją piosenkę. Pod tym względem Sakisy, Kalomiry, Loraki i inne cudaki niestety wypadają dość blado, bez względu na to, czy "coś" wyśpiewają, a nie wysapią. Ale to tak na boku.

Piosenka wesoła, rytmiczna, świetna jak na moje mało wymagające odbiorniki słuchowe. Występ, mimo iż ze skromną otoczką, również oceniam w 100% pozytywnie - pełne szaleństwo, zakręcona Carola pokazała się od najlepszej strony zarówno pod względem wokalnym, jak i scenicznym. Wygrana zasłużona jak dla mnie :roll:

6/6
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2010-12-26, 17:46

Ja pani Caroli nie darzę jakąś szczególną sympatią, bardzo mnie drażnią jej niektóre wypowiedzi (np. wywiady sprzed kilku lat dot. związków homoseksualnych), ale mam szacunek do pracy jaką włożyła w swoje eurowizyjne wejścia, i cały swój muzyczny dorobek. Trochę bardziej lubię jej propozycję z 1983 roku, ale wolę Fångad av en stormvind od Invincible. Była energia, trochę ciałkiem się poruszało, zanucić można już po pierwszym przesłuchaniu. Bardzo fajne szwedzkie wejście, ale w warunkach tamtego Konkursu, jak dla mnie nie na wygraną.

5/6

Wróć do „1991”