Informacje

Wszystko o eurowizji w 1997 r.
Awatar użytkownika
FSN
Przyjaciel
Przyjaciel

Re: Informacje

Postautor: FSN » 2009-11-15, 17:22

No właśnie, moim zdaniem Jopek była o wiele lepsza od tego czegoś co wygrało. "Ale Jestem" jest magiczne, i ten wokal... cudo! A występu Islandii do dzisiaj nie mogę przestać oglądać :) klimat tej prezentacji był niesamowity! UK było banalne i tandtetne, jedyne co było dobre to wokal tej kobity.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-11-15, 17:38

FSN pisze:UK było banalne i tandtetne, jedyne co było dobre to wokal tej kobity.

A to ci dopiero... :roll: Wyczucie tandety wśród dzisiejszej młodzieży jest zaprawdę dziwne. A może młodzież po prostu nie zna znaczenia pewnych słów. No no :roll:

Awatar użytkownika
FSN
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: FSN » 2009-11-15, 17:54

Daj spokój, przecież ta piosenka jest tak banalna i mało oryginalna, że hej. Swoją drogą Włochy, Polska i Turcja są na o wiele wyższym poziomie, a piosenkami na czasie wcale nie są teraz, nie puszcza sie tego w esce ;p więc nie można mnie tutaj identyfikować z "wyczuciem tandety wsród dzisiejszej młodzieży". Nie lubię po prostu banału i braku oryginalności - tyle.

Awatar użytkownika
Wiencor
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Wiencor » 2016-01-27, 19:56

Ja zacznę od sceny eurowizyjnej. Nie wiem dlaczego, ale coś skupia moją uwagę i strasznie lubię tę scenografię.
Zwycięska piosenka „Love Shine a Light” zespołu Katrina and the Waves to bardzo dobry utwór. Melodyjny, skupiający uwagę ze świetnym wokalem Katriny Leskanich. Ma w miarę szybkie tempo co w porównaniu z sześcioma poprzednimi zwycięskimi balladami działa na plus. Podobnie jak w przypadku "Nocture" Secret Garden, który dwa lata wcześniej wygrał ten konkurs przekonał, że nie tylko ballady wygrywają Eurowizję. Jak dla mnie jeden z tych utworów, który umieszczam w pierwszej dziesiątce najlepszych zwycięskich piosenek w konkursie Eurowizji.
Co do innych utworów to wyróżniłbym propozycję z Turcji „Dinle” Sebnem Paker czyli wejście do tego konkursu typowo orientalnej muzyki tureckiej, która dała nam m. in. Sertab Erener. Równiej włoskie „Fiumi di parole” duetu Jalisse było niezłe, gdyż przypominało mi inny duet, którzy dwanaście lat wcześniej wystąpili na eurowizyjnej scenie czyli Al Bano i Romina Power. No i tym utworem Włochy pożegnały się na czternaście lat z konkursem Eurowizji, co było dla mnie dziwne, skoro zajęli czwarte miejsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matt95
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Matt95 » 2016-05-31, 19:55

Uważam,że Polska powinna o wiele wyżej w TOP 5. Co do Wielkiej Brytanii Katrina miała nieziemski głos, a utwór wcale nie był zły. Bardziej byłem za Turcją! :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-01-08, 15:32

Konkurs, który jest tak stary jak ja i obchodzi w tym roku 20. urodziny :D Muzycznie stał według mnie na wysokim poziomie, jedna z moich ulubionych edycji w latach 90. i chyba w ogóle.

1.:italy: Fiumi di parole
2.:iceland: Minn hinsti dans
3.:poland: Ale jestem
4.:portugal: Antes do adeus
5.:hungary: Miért kell, hogy elmenj?
6.:croatia: Probudi Me
7.:denmark: Stemmen i mit liv
8.:cyprus: Mana Mou
9.:bosnia: Goodbye
10.:germany: Zeit
11.:unitedkingdom: Love Shine A Light
12.:france: Sentiments songes
13.:turkey: Dinle
14.:spain: Sin rencor
15.:russia: Primadonna
16.:switzerland: Dentro di me
17.:slovenia: Zbudi se
18.:ireland: Mysterious Woman
19.:malta: Let Me Fly
20.:sweden: Bara hon älskar mig
21.:norway: San Francisco
22.:greece: Horepse
23.:estonia: Keelatud maa
24.:austria: One Step
25.:netherlands: Niemand heeft nog tijd

Wyniki nie były złe, więc nie zmieniałbym ich. Ewentualnie dałbym zwycięstwo Włochom, umieścił Polskę w Top 10 i dał Islandię na jakąś sensowniejszą pozycję.

Wróć do „1997”