System reklamy Test

MACEDONIA Vlado Janevski (Ne zori, zoro)

Wszystko o eurowizji w 1998 r.
Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

MACEDONIA Vlado Janevski (Ne zori, zoro)

Postautor: Barthez » 2010-11-13, 17:01

ObrazekObrazek

MACEDONIA 1998
Vlado Janevski Ne zori, zoro

muz. Grigor Koprov; sł. Vlado Janevski

Vlado Janevski urodził się 27 listopada 1960 roku w Skopje w dzielnicy Čair. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Św. Cyryla i Metodego w stolicy Macedonii. Włada płynnie czterema językami: angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim. Gra na gitarze, fortepianie i bębnach. Występował w wielu jugosłowiańskich zespołach, m.in. Tost Sendvich, Bon-Ton, Fotomodel czy Lastovica. Brał udział w licznych lokalnych festiwalach muzycznych, m.in. Slavjanski Bazar, Interfest czy Makfest. W 1992 wraz ze swoim zespołem Vlada & Music Box zajął 11. miejsce w jugosłowiańskich preselekcjach do Eurowizji. W 1998 roku wygrał eliminacje Macedonii do Konkursu, pokonując m.in. Toše Proeskiego i Karolinę Gocevą. Stał się w ten sposób pierwszym reprezentantem swojego kraju, który wystąpił na eurowizyjnej scenie (wybrana w 1996 roku Kaliopi Grill nie przeszła wewnętrznego półfinału). W Birmingham wystąpił jako ostatni, co jednak nie przysporzyło mu sukcesu. Zdobył 16 punktów i zajął 19. miejsce. W 2000 roku współtworzył eurowizyjny macedoński utwór, który wykonywały dziewczyny z zespołu XXL.

Konkursowy występ '98

Obrazek

Tekst piosenki
Stoj, ne zori, zoro, dušmanke
V pušti nokjta da gi sokrie
Očive što ragjaat biseri
Srcevo što druga ne ljubi
Vinoto me vodi do nea
A se podaleku od pametta

Jas moram da pijam
Da se opijam
Bez nea da živeam