ESTONIA Tanel Padar, Dave Benton & 2XL (Everybody)

Wszystko o eurowizji w 2001 r.
Awatar użytkownika
MISSxxJOUBERT
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: MISSxxJOUBERT » 2008-08-12, 20:08

A nie wnosili ,że to był plagiat- bo refren zdeka podobny do takiej piosenki Konga- albo mi się wydaje :)

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2008-08-12, 20:18

MISSxxJOUBERT pisze:A nie wnosili ,że to był plagiat- bo refren zdeka podobny do takiej piosenki Konga- albo mi się wydaje

Chyba nie było wtedy żadnych zastrzeżeń co do oryginalności utworu. W każdym razie żadnych poważnych, bo takie mniej poważne pojawiają się właściwie co roku.

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2008-08-12, 21:05

Do Gloria Estefan- Conga? No faktycznie, trochę podobne :-?

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: Najgorszy zwyciezca ESC!?

Postautor: Barthez » 2009-05-26, 22:58

Z perspektywy czasu utwór nadal wydaje się beznadziejny, jednak budzi też pewną refleksję. Otóż widzimy tutaj, jak bardzo przewidywalny stał się Konkurs w ostatnich kilku latach. Zwycięstwo Estonii i Łotwy rok później to tak naprawdę ostatnie zupełnie zaskakujące wygrane w Eurowizji. Potem właściwie niespodzianek nie było. Nieraz faworyci przegrywali (Charlotte), ale ich miejsce w czołówce zajmowali inni faworyci (Bilan). Teraz trzeba być po prostu liderem sondaży. Nie będąc w czołówce prognoz, Eurowizji się nie wygra. Ciekawe, czy doczekamy się jeszcze kiedyś takiego zupełnego zaskoczenia...

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: Najgorszy zwyci??Â?zca ESC!?

Postautor: Poland » 2009-05-27, 19:28

mercator pisze:Jak dla mnie piosenka Padara i Pentona była najgorszą ze zwycięskich.
:lol: :lol:

A dla mnie równie kiepską piosenką jest piosenka Marii N "I wanna" :)
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2009-06-07, 19:43

Barthez, wolę takie przewidywalne konkursy jak 2009 z satysfakcjonującymi wynikami niż niesmaczną niespodziankę z 2001.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-06-07, 19:59

Antek pisze:Barthez, wolę takie przewidywalne konkursy jak 2009 z satysfakcjonującymi wynikami niż niesmaczną niespodziankę z 2001.

Mnie rzadko kiedy wyniki satysfakcjonują, nieważne czy przewidywalne czy nie, więc trudno powiedzieć. :-D

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2009-06-11, 00:02

Barthez pisze:Mnie rzadko kiedy wyniki satysfakcjonują, nieważne czy przewidywalne czy nie, więc trudno powiedzieć. :-D

Mnie również, a zwłaszcza te ESC z przełomu XX / XXI wieku i dalej. Niemniej jednak lubię ten utwór, niesie pozytywną wibrację.

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2009-09-10, 13:53

A ja nie zgadzam się z opinią, że był taki beznadziejny. Usłyszałam kiedyś tą piosenkę w ESC Radio i muszę powiedzieć, że chociaż bywali lepsi zwycięzcy w historii ESC i lepsze piosenki na tamtym Konkursie, to jednak jest fajna i przyjemnie jej się słucha:-D
Co Wam się w niej tak nie podoba?
Ostatnio zmieniony 2009-09-10, 14:01 przez BUKA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-09-10, 14:00

BUKA pisze:A ja nie zgadzam się z opinią, że był taki beznadziejny. Usłyszałam kiedyś tą piosenkę w ESC Radio i muszę stwierdzić, że jest bardzo fajna. ;-)

Może wydawać się fajna, dopóki zna się tylko ten jeden utwór z tamtej edycji. Jednak moim zdaniem poznanie konkurencji nie pozostawia złudzeń. Zwycięstwo Estonii nad Francją, Słowenią czy Szwecją to nieporozumienie. No a prawdę mówiąc zebrałoby się jeszcze więcej lepszych piosenek. U mnie Estonia poza top 10 tamtej Eurowizji. :roll:

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2009-09-10, 14:05

Nie twierdzę wcale, że zasłużyła na zwycięstwo, bo np. Grecja była wtedy lepsza, ale jakaś beznadziejna szmira to też nie jest ;-)

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2009-10-02, 20:06

BUKA pisze:Co Wam się w niej tak nie podoba?

Mdłośc, nijakośc, bylejakośc, nieoryginalnośc. Nic ciekawego. Zwykła sieczka dla niewymagających.

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-21, 02:22

Ja jestem niewymagająca (-: i dlatego bardzo lubię "Everybody". No nie wyobrażam sobie, żeby Zrolowany Król miał zwyciężyć |-: , z podium to ewentualnie jeszcze może może Grecja.
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-21, 02:47

Pitzutz pisze:Ja jestem niewymagająca (-: i dlatego bardzo lubię "Everybody". No nie wyobrażam sobie, żeby Zrolowany Król miał zwyciężyć |-: , z podium to ewentualnie jeszcze może może Grecja.

Gdy było już jasne, że te dwie piosenki będą walczyć o wygraną, to tak naprawdę było mi obojętne, która wygra. A trzecia w kolejce Grecja też nie do końca mi odpowiadała. Ogólnie rzecz biorąc, to wymieniłbym całe ówczesne top3. Do estońskiej propozycji tak właściwie trudno się przyczepić i jednoznacznie źle ją ocenić. Nie jest to zła kompozycja, dość energetyczna, pozytywnie zwariowana. Jednak takich jest co rok na pęczki, a w 2001 w podobnym głupiutko-wesolutkim nastroju była chociażby piosenka polska, uplasowana przez Europejczyków na przeciwległym do Estonii biegunie. Co więcej, moim zdaniem nie był to zły rok, było sporo piosenek dobrych i ciekawych, a ocenionych w najlepszym przypadku przeciętnie. Do tej pory mam ciarki przy występie Francji, prostym, pozbawionym różnych niepotrzebnych fidrygasów, rekwizytów. Do tej pory nie mogę zrozumieć zignorowania przez Europę fenomenalnego Norwega Haldora Laegreida, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę bardzo wysokie noty i 4. miejsce kwękającego trolla z tegoż kraju, nieudolnie wyciągającego "góry", który występował dwa lata później. Ponadto do tej pory wracam do naprawdę energetycznej "Energii" ze Słowenii. Utwór, który nawet do dziś się nie zestarzał i właściwie nawet obecnie mógłby powalczyć o wygraną. Na dokładkę Szwecja, utrzymana w konwencji, którą z tego kraju bardzo lubię oraz Chorwacja ze skrzypcowymi wstawkami. I takie jest obecnie moje top5 z tamtej edycji: Francja, Norwegia, Słowenia, Szwecja, Chorwacja, w kolejności właściwie dowolnej, ale ze wskazaniem na Francję i Słowenię jako nr 1.

Wygrana Estonii nadal jest więc dla mnie takim Filipem z konopi w Konkursie. Też lubię utwory dla niewymagających, ale ten akurat mi nie do końca odpowiada. ;-) Już wolę przeuroczą Marię z Łotwy, która rok później w tak banalny i głupiuśki w sumie sposób oczarowała Europę. Przepraszam Eurowizjo, kocham Marie N :roll:

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

ESTONIA Tanel Padar, Dave Benton & 2XL (Everybody)

Postautor: Barthez » 2010-01-23, 20:18

ObrazekObrazek

ESTONIA 2001
Tanel Padar, Dave Benton & 2XL Everybody

muz. Ivar Must; sł. Maian-Anna Kärmas

W estońskim finale w 201 roku Tanel Padar i Dave Benton pokonali siedmioro innych wykonawców, w tym Maian-Annę Kärmas, autorkę ich piosenki, która jako wokalistka wystąpiła w selekcjach z innym utworem. Estonia nie była doceniana w sondażach przed Konkursem, jednak w finale w Kopenhadze odniosła zaskakujące zwycięstwo, zdobywając 198 punktów.
Tanel Padar urodził się 27 października 1980 roku. W 1999 roku wygrał telewizyjny konkurs dla młodych estońskich muzyków. Jego zespół o nazwie Tanel Padar & The Sun jest jednym z najpopularniejszych rockowych zespołów w Estonii. W 2000 roku Tanel Padar wspomagał w chórkach swoją ówczesną dziewczynę Ines, która reprezentowała Estonię w Konkursie Eurowizji. Estońska prasa często rozpisuje się o miłosnych perypetiach Tanela. Jego siostra Gerli Padar bez sukcesu reprezentowała Estonię w Konkursie Eurowizji w 2007 roku.
Dave Benton (wł. Efren Eugene Benita) urodził się 31 stycznia 1951 roku na Arubie. Od 20 roku życia mieszkał w USA. Śpiewał w chórkach i współpracował jako perkusista z takimi artystami jak The Drifters, Tom Jones, Billy Ocean, José Feliciano czy Platters. Od 1997 roku mieszka w Estonii, w ojczyźnie swojej żony Maris. Benton jest najstarszym zwycięzcą Konkursu Eurowizji (50 lat w dniu wygranej).
Grupa 2XL, obecnie występująca jako Soul Militia, to hip-hopowa formacja, którą tworzą Lauri Pihlap ("Lowry"), Sergei Morgun ("Semy") i Kaido Põldma ("Craig"). W 2004 roku grupę opuścił Indrek Soom ("Ince"). Panowie wspierali w chórkach Tanela i Dave'a, a w 2007 roku wystąpili samodzielnie w preselekcjach estońskich.

Konkursowy występ: http://www.youtube.com/watch?v=xTQaNlD4qdA

Obrazek

Tekst piosenki:
All right - Hey hey...
Well, are you ready? - You bet
But are you ready? - Oh yeah
All right - You give it to them now

Well, every night's a Friday night - Aha... what night?
Ladies, this sure feels right - I guess this is party time
The two of us will sing again - Two of us together again
The heart is young and we know when - Young and handsome, they say
Come on, Dave

To kick the sadness out the door - To kick the sadness out the door
And roll the carpet from the floor - Haha... carpet from the floor, yeah
Let the spirit hit the roof - I hit the roof, I hit the roof
The two of us still know the moves

And not even time can take away
The starlight from us, no, it won't fade
Still we believe that we were made to laugh and sing

Come on, everybody, let's sing along
And feel the power of a song
Come on, everybody, let's feel the spark
That always stays within our hearts
Come on, everybody, and let it out
And live the moment, here and now
Come on, everybody, 'cause here's a chance
To feel so light, to laugh and dance

A little rollercoaster ride - He's goin' for a ride now
Right into the starry night - Around and around and around we go
And leave the windows open wide - Why nobody can't stay?
And let the music pour inside - Aha...

Not even time can take away
The starlight from us, no, it won't fade
Still we believe that we were made to laugh and sing

Look at us now here together again
We started out long time ago - We knew back then
The music within us could never, could never end
All right

Oh yeah... - Let's sing along
Y'all come on - Come on, everybody
Come on, come on - Na na na na yeah yeah...
Come on, come on - One more time, yeah

Wróć do „2001”