System reklamy Test

SŁOWENIA Nuša Derenda (Energy)

Wszystko o eurowizji w 2001 r.
Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

SŁOWENIA Nuša Derenda (Energy)

Postautor: Barthez » 2010-01-20, 19:41

ObrazekObrazek

SŁOWENIA 2001
Nuša Derenda Energy

muz. Matjaž Vlašič; sł. Urša Vlašič, Lucienne Lončina

Anuška Žnideršič urodziła się 30 marca 1969 roku w mieście Brežice. Już od najmłodszych lat lubiła śpiewać. W dzieciństwie śpiewała w chórach i solowo, uczęszczała do szkoły muzycznej i uczyła się gry na akordeonie. Jeszcze przed ukończeniem szkoły rozpoczęła występy z lokalnym zespołem. Na początku lat 90. Nuša wraz z przyszłym mężem Frenkiem założyła nowy zespół i koncertowała w całej Jugosławii i za granicą. Derenda ma na swoim koncie wiele nagród w lokalnych festiwalach i konkursach piosenki. Wielokrotnie startowała w słoweńskich preselekcjach do Eurowizji. Po raz pierwszy zgłosiła się w 1998 roku, jednak zrezygnowała wówczas ze względu na fakt, iż spodziewała się dziecka. Powróciła w 1999 roku, a jej piosenka Nekaj lepega je v meni zajęła 11. miejsce. Rok 2001 przyniósł jej zwycięstwo w EMA z piosenką Ne, ni res. Na potrzeby Konkursu stworzono anglojęzyczną wersję zatytułowaną Energy. Utwór był obok Francji i Grecji najczęściej wymieniany jako faworyt do wygranej, jednak ostatecznie uplasował się na 7. miejscu z 70 punktami na koncie. Dwa lata później Nuša ponownie ubiegała się o udział w Eurowizji, a jej Prvič in zadnjič zajęło 2. miejsce w narodowym finale. W 2005 roku Derenda znów wystartowała w preselekcjach, a jej Noe, Noe zajęło 4. miejsce. W 2010 Nuša Derenda otrzymała dziką kartę uprawniającą do udziału w finale EMA, gdzie wykona utwór Sanjajva.
Ciekawostki: Syn Nušy, Matevž przyszedł na świat w dzień jej urodzin. Nuša ma tylko 154 cm wzrostu, zaś jej mąż - 192 cm.

Konkursowy występ: http://www.youtube.com/watch?v=HZb4jz7f7bE
Mix piosenek zgłoszonych przez Nušę do preselekcji (1999, 2001, 2003, 2005): http://www.youtube.com/watch?v=4bCffmppcKg

Obrazek

Tekst piosenki:
Energy
Oh, what you do to me
Your rhythm runs right through me
You're my destiny
My whole life is one big fantasy
And yet the closer that I get, you're further away

Energy
I feel such energy
Electric runs right through me
I'm in ecstasy
Your caress, the sweetness on your lips
But the closer that I get, you're drifting away

With every heartbeat, I'm electrified
With just one look
Your body moves me, moves me
If for one second you'd remember me
Then I would break free
From these chains that are wrapped around me

Energy
I feel such energy
Your rhythm runs right through me
I'm in ecstasy
Your caress, the sweetness on your lips
But the closer that I get, you're drifting away

Oh, energy
I feel such energy
Electric runs right through me
You're my destiny, oh...
My whole life is one big fantasy, oh...
And all I am means nothing till you're here with me

Energy
Ostatnio zmieniony 2010-01-22, 22:44 przez Barthez, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
soniab
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: SŁOWENIA Nuša Derenda (Energy)

Postautor: soniab » 2010-01-20, 22:17

Swietna piosenka :D
Ogolnie wystep jest fajny , z tym fortepianem. Pozytywna Energia

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-01-20, 22:22

soniab pisze:Swietna piosenka :D
Ogolnie wystep jest fajny , z tym fortepianem. Pozytywna Energia

Obok Francji to właśnie ta piosenka najbardziej się dla mnie liczyła w tej edycji i to właśnie te dwie panie powinny się podzielić miejscami 1-2 (dla mnie w sumie obojętne w jakiej kolejności). Szkoda, że obie tak daleko i to pokonane przez słabszych konkurentów. Cóż, tamte lata niestety były o tyle dziwne, że faworyci bukmacherów czasami nie wygrywali, inaczej niż obecnie.

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2010-01-20, 22:43

U mnie ta piosenka jest w moim TOP3 tej edycji gdzieś w środku stawki pomiędzy Antique a Friends - szkoda tylko że Europa nie doceniła tej piosenki wybierając jakieś estońskie bezguście :(
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-01-22, 02:22

:devil2: Moja ocena: 5/6
Ostatnio zmieniony 2011-01-28, 03:46 przez Weteranka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-01-22, 22:43

Weteranka pisze:Prezentacja niezła w swojej prostocie, dużo tej energii tam nie było, ale Derenda nadrobiła to głosem (a to najważniejsze).

Wolę taką statyczną prezentację nawet tak energetycznej piosenki niż niepotrzebne fajerwerki, szafy, świetlne maszyny czy inne. Dlatego to absolutnie mi nie przeszkadzało. A pani Derenda jest jedną z moich ulubionych wokalistek ze Słowenii, Niuśka do Oslo! 6/6

P.S.
Utwór w mixie na początku nie jest propozycją Nusy na 2010 rok, to jest jednak inna piosenka.

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-01-22, 22:49

Barthez pisze:Wolę taką statyczną prezentację nawet tak energetycznej piosenki niż niepotrzebne fajerwerki, szafy, świetlne maszyny czy inne. Dlatego to absolutnie mi nie przeszkadzało.

Jest różnica między pierdołami na scenie a energią na scenie... :roll:

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-01-22, 22:58

Weteranka pisze:
Barthez pisze:Wolę taką statyczną prezentację nawet tak energetycznej piosenki niż niepotrzebne fajerwerki, szafy, świetlne maszyny czy inne. Dlatego to absolutnie mi nie przeszkadzało.

Weteranko, szukasz dziury w całym. :< Haldorowi każesz na uszach tańczyć z tym... no z fletnią znaczy, a Niusi? Co miałaby robić Niusia, żeby było z energią, ale bez szaf, hellmaszyn, bębnów, dzikich tańców i innych. No pytam, co? :wstyd:

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-01-22, 23:06

Barthez pisze:Weteranko, szukasz dziury w całym. :< Haldorowi każesz na uszach tańczyć z tym... no z fletnią znaczy, a Niusi?

Nie ja szukam dziury w całym, przeczytaj mój wcześniejszy post... Zresztą skończyłam już ten temat.

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2010-01-23, 13:30

Barthez pisze:
Weteranka pisze:

Weteranko, szukasz dziury w całym. :< Haldorowi każesz na uszach tańczyć z tym... no z fletnią znaczy, a Niusi? Co miałaby robić Niusia, żeby było z energią, ale bez szaf, hellmaszyn, bębnów, dzikich tańców i innych. No pytam, co? :wstyd:

Jeżeli chodzi o te przez was znane to de facto fajerwerki by tam pasowały i dodatkowo jakieś oświetlenie reszta byłaby natomiast zbędna - niestety ta technika była jeszcze mało znana więc tego nie było a szkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2010-01-23, 18:55

I znowu, po co zmiana języka ?? Tu nie wyrządziła piosence takiej szkody jak w przypadku Chorwacji, ale i tak chciałbym usłyszeć słoweńską wersję. Tak, jak Weteranka zauważyła energii w prezentacji było ciut mało (była za to w głosie, za co brawa). Derenda ma w głosie coś, co lubię. Nie podoba mi się to wdzianko, podoba mi się zastąpienie fikających panienek panienkami przy klawiszach, podsumowując 5/6

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-01-23, 19:11

SiM pisze:Nie podoba mi się to wdzianko, podoba mi się zastąpienie fikających panienek panienkami przy klawiszach, podsumowując 5/6

Też chciałem o wdzianku napisać, ale zrezygnowałem, bo pomyślałem, że może będę czepliwy :? Tu zmiana języka mi tak bardzo nie przeszkadza, bo lubię obie wersje, obie są na inne i na swój sposób brzmią dobrze. Aczkolwiek faktycznie zmiana języka w piosenkach z b. Jugosławii często nie wychodziła na dobre. Apogeum nastąpiło w 2004 roku, kiedy Chorwaci z bardzo przyjemnej piosenki uczynili koszmarek. Na szczęście ostatnio chyba zauważono tam piękno rodzimych języków i mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma. W każdym razie wiemy już, że ze Słowenii w tym roku będzie w języku ojczystym.

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-03-31, 15:24

6/6
Jedna z najlepszych piosenek, uwielbiam :) Charakterystyczna, zapadająca w pamięć i dobra!
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2010-04-01, 08:35

Zgadzam się z tobą :) Ta piosenka nadawała by się sam raz pod zwycięstwo - tylko szkoda ze wygrała wtedy Estonia :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2010-08-29, 13:59

Energia w głosie była i to niesamowita, tej cielesnej mi nie trzeba było, bo Nusa nadrobiła to wystarczająco. Świetny występ, kolejna z moich ulubionych.

Wróć do „2001”