POLSKA Piasek (2 Long)

Wszystko o eurowizji w 2001 r.
Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Re: POLSKA Piasek (2 Long)

Postautor: SiM » 2010-01-22, 22:02

Ech, aż szkoda gadać... to była chyba najlepsza polska kompozycja z tych czysto rozrywkowych... i chyba najbardziej zepsute wejście zarazem. Choć... jakby wyprowadzić tego pana w futerku i zostawić sam chórek, to byłoby bardzo przyjemnie. Świeża i fajna piosenka + fatalne wykonanie + fatalna prezentacja = wszyscy wiemy co... I coby tu Piaskowi wlepić... a niech będzie 2/6 (plus za piosenkę, chórek i za to, że futerko w okolicach 30 sekundy wylądowało tam, gdzie jego miejsce)

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-01-22, 22:16

SiM pisze:Ech, aż szkoda gadać... to była chyba najlepsza polska kompozycja z tych czysto rozrywkowych...

Tak i moim zdaniem jedna z tych polskich piosenek, które nie odstawały jakoś rażąco od reszty konkurentów w swojej edycji. Czy gdyby zestawić ten utwór ze zwycięską propozycją Estonii, to naprawdę Polska wypadłaby gorzej? Nie sądzę. Zatem utwór moim zdaniem bardzo udany, jeden z bardziej udanych z Polski i przed Konkursem byłem pełen optymizmu i oczekiwałem sukcesu. Jednak występ pogrzebał wszystko. Nie rozumiem kompletnie, dlaczego Piasek zdecydował się zaśpiewać (wybełkotać?) refren inaczej niż w wersji oryginalnej, zupełnie nie rozumiem idei kubraczka (miał go już w teledysku, naprawdę nikt mu nie powiedział, że nie powinien tego zakładać na scenę?) i dlaczego w ogóle całość leżała i kwiczała. Trema go zjadła? Jeśli nie trema to co? Mam problem z wystawieniem oceny, bo nie wiem, na którą szalę przeważyć. Na piosenkę, która mi się podoba, czy na resztę. No dobra 3-/6

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-03-31, 14:25

W sumie nie można napisać nic innego. Wesoła, miła piosenka, jak na początek XXI wieku, aczkolwiek wykonanie faktycznie nieciekawe. Szczerze mówiąc nie oczekiwałbym chyba po niej sukcesu, a gdybym wtedy oglądał tę polską porażkę, to nawet chyba by mnie trochę ona ucieszyła, bo gdy tylko przypomnę sobie nagranie, na którym Andrzej z olbrzymią pewnością siebie mówi, że jedzie po zwycięstwo, to narzuca mi się jedna myśl...
Ach, za często to słychać z ust polskich kandydatów na Eurowizję, zdecydowanie za często.
2/6
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2010-08-21, 21:00

Występ wyglądał jak żart, ale ja lubię tę piosenkę.
Nie sądzę, żeby była gorszą niż inne z ESC2001!
Moim zdaniem nawet poziom wokalny był równie słaby dla wszystkich.
Podobnie do Bartłeza: ja oczekiwałam sukcesu Polski.
4/6
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
Bartek
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » 2012-02-03, 13:47

No coz moge powiedzieć o naszym Piasku gdyby nie kiczowate stroje (chórzystek też) to by było chyba dobrze na scenie :D Piosenka sama w sobie nienajgorsza.
Ocena 3/6

Matt95
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Matt95 » 2015-06-12, 15:23

Szczerze piosenka Piaska mi się nie spodobała, nie dziwię się że zajęliśmy niskie miejsce i rok później nie wzięliśmy udziału :(

Awatar użytkownika
Tuchen
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Tuchen » 2015-12-14, 15:40

Jak na tamte czasy to nie była zła piosenka.

Nie mogę powiedzieć, że to było kiepskie nagranie. Miało potencjał, można było z tym naprawdę wiele zrobić. Na pewno była to lepsza propozycja od tych z lat 2009-2011.
Ostatnio zmieniony 2016-12-02, 16:24 przez Tuchen, łącznie zmieniany 2 razy.
2018: :cyprus: :lithuania: :czech:

Awatar użytkownika
Wiencor
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Wiencor » 2016-02-01, 19:00

Nie będę odkrywczy, jeżeli powiem, że wykonanie kiepskie, ale piosenka fajna. Zastanawiam się tylko gdyby z tym utworem Piasek wystąpił dwa lata wcześniej na Eurowizji to czy by zajął wyższe miejsce? Mogę się założyć, że tak. Owszem musiałby go wykonać inaczej, ale na pewno wtedy w 1999 roku widzowie lepiej by ją docenili.
Wróćmy jednak do roku 2001. Otóż gdyby tylko nie miał tego futra, gdyby wyszedł na scenie w tym podkoszulku bez żadnego okrycia moglibyśmy zająć lokatę ok. 15 miejsca. Mogę się założyć, że widzowie zamiast skupić się na występie Andrzeja zastanawiali się po co rzucił te futerko? Było mu za gorącą? Czy może zastanawiał się jak jest lepiej? Z futrem czy bez i po ponad pół minucie doszedł do wniosku, że jednak bez.
Obrazek

Wróć do „2001”