POLSKA Ich Troje (Keine Grenzen)

Wszystko o eurowizji w 2003 r.
Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Po koncercie "Zawsze naprzod ,nigdy wstecz - 13 powod?

Postautor: Poland » 2008-10-28, 21:34

Właśnie zakończył się transmitowany z Łodzi a emitowany w Polsacie koncert zespołu Ich Troje "Zawsze naprzód ,nigdy wstecz - 13 powodów" w koncercie pojawiła się masa hitów grupy jak i całkiem nowe piosenki z nowej płyty. Byli także goscie min. Boney M
Cały koncert zakończyła piosenka "Play in team".
Co sądzicie o tym koncercie ?? Mi w koncercie zabrakło eurowizyjnych przebojów a także "Zastrzel mnie" ale poza tym było fajnie.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2008-10-28, 21:48

Ostatnio nawet było przypomnienie jej występu :) Według mnie dobrze że byli wysoko na SHF.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

POLSKA Ich Troje (Keine Grenzen)

Postautor: Barthez » 2009-08-20, 18:18

ObrazekObrazek

POLSKA 2003
Ich Troje "Keine Grenzen"

muz. André Franke; sł. Joachim Horn-Bernges, Michał Krystian Wiśniewski, Jacek Łągwa

Ich Troje to zespół założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. W skład zespołu początkowo wchodzili Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i wokalistka Magda Pokora (Magda Femme). W 2001 roku Magdę zastąpiła Justyna Majkowska, z kolei jej następczynią została Anna Świątczak (potem Wiśniewska), obecna żona Michała. Na niemieckiej scenie grupa występowała z niemiecką wokalistką Elli Mücke. 25 stycznia 2003 roku grupa zwyciężyła pierwsze w historii publiczne polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji. W Rydze zespół wykonał utwór "Keine Grenzen - Żadnych Granic", zdobywając 90 punktów (w tym maksymalną notę z Niemiec) i zajmując 7. miejsce, drugie najlepsze w historii polskich udziałów. Piosenkę wykonano w trzech językach: polskim, niemieckim i rosyjskim. Trzy lata później grupa po raz drugi otrzymała bilet na Eurowizję. Na ateńskiej scenie oprócz Michała i Jacka pojawiły się wszystkie trzy wokalistki zespołu oraz niemiecki raper Real McCoy. Niestety nie udało się Polsce awansować wówczas do finału, jednak do punktowanego miejsca zabrakło bardzo niewiele.

Dyskografia:

1996 Intro
1997 ITI CD
1999 3
2001 Ad.4
2002 Po piąte... a niech gadają
2004 6-ty ostatni przystanek
2006 7 grzechów głównych
2008 Ósmy obcy pasażer

Linki

Wikipedia - Informacje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ich_Troje
Oficjalna strona zespołu: http://www.ichtroje.pl/
Występ w Rydze: http://www.youtube.com/watch?v=mDwWtXk3LGc

Obrazek

Tekst piosenki:

ich wär so gerne mal ein astronaut
der von dort oben auf die erde runterschaut
denn alle, die dort oben einmal war'n
sie alle sagen, es ist wunderbar

poczujesz tu płynący wolniej czas
cisze i spokój, którego tak brakuje nam
i u nas też tak mogłoby dziś być
jesteśmy mali, lecz nie koniecznie li

keine grenzen, keine fahnen
von dort oben ist die welt einfach nur schön
keine lander, keine völker
keine kriege kann man von dort oben seh'n

każdy z nas powinien dotrzeć tam
by zrozumieć, że w tej walce sensu brak

vielleicht nimmt uns das unser'n dummen größenwahn,
und statt zu labern, fangen wir zu lieben an.

żadnych granic, żadnych flag
nie ma głupich waœni, nie ma różnych ras
żadnych wojen, żadnych państw

keine kriege kann man von dort oben seh'n

biezgranicznyj mir biez flagow,
s wysoty granicy wowse nie widny,
biezgranicznyj, niepriwycznyj,
biez razdorow, wzrywow, zlosti i wojny)
von dort oben ist die welt einfach nur schön

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: POLSKA Ich Troje (Keine Grenzen)

Postautor: Antek » 2009-08-21, 19:32

Ładna ballada, mądre przesłanie, miła prezentacja. Jedno z moich ulubionych polskich wejśc, TOP5 powinno byc.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-08-21, 19:50

Nie byłem zwolennikiem wysłania ich do Rygi, miałem w preselekcjach innego faworyta. Jednak wybór okazał się słuszny. Ich występ był bardzo emocjonalny (tutaj nasuwa się skojarzenie z tegorocznym polskim występem, czyli "jak pozbawić balladę emocji w 3 minuty"). Na miejsce nie ma co narzekać, ale mogli być chociaż odrobinkę wyżej. Zdecydowanie wywaliłbym z jakiegokolwiek top miauczącego trolla z Norwegii i Rosjanki, a naszą piosenkę umiejscowił w granicach 4-5 miejsca. To była najlepsza ballada tamtego wieczoru.

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2009-08-22, 12:00

No i na dodatek chyba jedna z najbardziej rozbudowanych bo wykorzystywała 2 sceny - główną i tą mniejszą. Ta piosenka pomimo swojego przesłania była też anty-eurowizyjna bo jak nie ma państw nie ma Eurowizji. I stąd to 7 miejsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Girdun
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

´Keine Grenzen - Żadnych Granic´ - polską piosenką dekady

Postautor: Girdun » 2009-09-25, 15:34

Za OGAE Polska
Portal ESCtoday.com zorganizował zabawę - plebiscyt, której celem jest wybranie najlepszej piosenki Konkursu Piosenki Eurowizji ostatniej dekady, czyli od roku 2000 do 2009. Aktualnie plebiscyt wszedł w fazę półfinałową. Fani biorący udział
w głosowaniu wybrali najlepsze utwory z poszczególnych krajów -
w sumie jest ich 46. Polską piosenką ostatniej eurowizyjnych dekady według internautów został utwór "Keine Grenzen - Żadnych Granic" grupy Ich Troje, który w roku 2003 w Rydze zajął wysokie - 7. miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Isis Gee z "For Life" (Belgrad 2008), a na trzecim także piosenka Ich Troje - "Follow My Heart" (Ateny 2006).

Oto pełne wyniki głosowania na polski utwór:

1 "Keine Grenzen - Żadnych Granic" - Ich Troje - 2003 - (24,13 % głosów)
2. "For Life" - Isis Gee - 2008 - (23,25%)
3. "Follow My Heart" - Ich Troje - 2006 - (18,38%)
4. "I Don´t Wanna Leave" - Lidia Kopania - 2009 - (10,13%)
5. "Love Song" - Blue Cafe - 2004 - (9,25%)
6. "Time To Party" - The Jet Set - 2007 - (7,88%)
7. "Czarna Dziewczyna" - Ivan & Delfin - 2005 - (4%)
8. "2Long" - Piasek - 2001 - (3%)

Polska piosenka znalazła się w półfinale drugim zabawy i rywalizować będzie o awans do finału (z udziałem 24. najlepszych piosenek - po 12. z każdego półfinału) m.in. z takimi utworami jak: "Rändajad" - Urban Symphony (Estonia 2009), "Shady Lady" - Ani Lorak (Ukraina 2008), "My Number One" - Helena Paparizou (Grecja 2006), "Hasheket sheni´shar" - Shiri Maimon (Izrael 2005), "Everyway That I Can" - Sertab Erener (Turcja 2003), "Invincible" - Carola (Szwecja 2006), "Is It True" -Yohanna (Islandia 2009), "Fly On The Wings Of Love" - The Olsen Brothers (Dania 2000), "Hard Rock Hallelujah" - Lordi (Finlandia 2006) czy "Je T´Adore" - Kate Ryan (Belgia 2006). Co ciekawe, najwięcej piosenek w półfinałach pochodzi z roku 2007 roku (ESC w Helsinkach). Jest ich dziesięć. Nie ma żadnej piosenki z lat 2001-2002. Sposród zwycięzców Eurowizji do półfinałowej rundy nie dostali się: Tanel Padar & Dave Benton (Estonia 2001), Marie N (Łotwa 2002), Rusłana (Ukraina 2004), Dima Biłan (Rosja 2008), a także tegoroczny zwycięzca - Alexander Rybak z Norwegii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: Po koncercie "Zawsze naprzod ,nigdy wstecz - 13 powod?

Postautor: Antek » 2009-10-27, 15:45

Nie oglądałem, bo nie przepadam za tym zespołem.

Awatar użytkownika
Elena
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Elena » 2009-12-21, 15:30

Uważam ten występ za jeden z naszych najlepszych ;) Jak już wyżej napisano pierwszy utwór, który wygrał krajowe eliminacje i mimo, że "najstarszy" tak najbadziej mi utkwił w pamięci... Aplaus po "wejściu" Justyny był ekscytującym i bardzo miłym gestem ze strony publiki ;) Pamiętam jak później przeżywałam odejście Justyny z zespołu... Generalnie jestem bardzo dumna...

Awatar użytkownika
esder
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: esder » 2009-12-21, 15:34

a pamiętacie specjalne wydanie Jestem Jaki Jestem na TVN-ie, o 20:00 i te łączenia z Rygą? Atmosfera wtedy była niesamowita...
"why is some of the audience standing on non-moving escalators? "
Eurowizja

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2009-12-21, 16:08

To wtedy TVN też śledziła Eurowizję oprócz TVP - nie wiedziałem o tym :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-21, 18:23

Poland pisze:To wtedy TVN też śledziła Eurowizję oprócz TVP - nie wiedziałem o tym :p

Małe sprostowanie - TVP nie śledziła wtedy Eurowizji. Śledziła tak jak śledzi obecnie, czyli w ogóle. Michał Wiśniewski występował wtedy w programie "Jestem jaki jestem" na TVN i zapraszał do studia gwiazdy ESC 2003, m.in. Lou czy Lynn. Doszło do sytuacji, że Michał chciał zrezygnować z reprezentowania Polski ze względu na całkowitą obojętnośc TVP na sprawę. Dlatego też to sformułowanie "oprócz TVP" nie za bardzo mi tu pasuje...

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-26, 18:24

.
Ostatnio zmieniony 2011-02-10, 17:16 przez Pitzutz, łącznie zmieniany 1 raz.
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-26, 18:34

Pitzutz pisze:I jeszcze moje osobiste odczucie, nie podobał mi się Michał w części niemieckojęzycznej, przestraszył mnie ha ha ha.

Część niemieckojęzyczna to pół biedy, ale przynajmniej dało się poznać, w jakim języku śpiewa. Za to część określaną jako rosyjską kaleczył tak bardzo, że mogli sobie w ogóle ją darować. :roll:

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2010-01-12, 23:22

Poland pisze:No i na dodatek chyba jedna z najbardziej rozbudowanych bo wykorzystywała 2 sceny - główną i tą mniejszą. Ta piosenka pomimo swojego przesłania była też anty-eurowizyjna bo jak nie ma państw nie ma Eurowizji. I stąd to 7 miejsce.

Co takiego!? :shock: Keine Grenzen antyeurowizyjna? Poland, czy Ty w ogóle wiesz cokolwiek o historii konkursu? Wiesz, po co powstał?
Zamysł Konkursu powstał nie tyle jako rywalizacja krajów, bardziej jako spotkanie państw, które poprzez muzykę miały pokazać to, co mają najlepszego, swoje kulturalne dziedzictwo. W ciągu trwania Konkursu to prezentowanie swojej kultury trochę osłabło i teraz rzeczywiście dominuje ściganie się na muzyczną sieczkę, ale zamysł był piękny i szlachetny (i w niewielkim stopniu, ale jednak przetrwał.) To miał być element integracji europejskiej, a więc dokładnie tego, o czym opowiada ta piosenka. Eurowizja jest świętem zjednoczonej/jednoczącej się Europy, a nie muzyczną wojną między poszczególnymi państwami. I proszę Cię, staraj się takich herezji nie głosić...

Wróć do „2003”