zapalenie okostnej zęba

POLSKA Ich Troje (Keine Grenzen)

Wszystko o eurowizji w 2003 r.
Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: POLSKA Ich Troje (Keine Grenzen)

Postautor: Antek » 2010-01-16, 10:03

Ja interpretuję to tak, że nie powinno byc żadnych granic i barier między każdym z nas jako ludziach, a nie państwach! Poland...

Awatar użytkownika
soniab
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: soniab » 2010-01-16, 11:54

Piosenka jest swietna do dzisiaj ja słucham :)

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-03-25, 20:17

... :devil2:
Moja ocena: 5/6
Ostatnio zmieniony 2011-02-06, 03:01 przez Weteranka, łącznie zmieniany 2 razy.

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2010-03-25, 22:47

Wracając, "Jestem jaki jestem" było w dużej części poświęcone Eurowizji. Michał bardzo interesował się dziewczynami z t.A.T.u., budował jakąś nienawiść do nich, szydził i wyśmiewał. Pamiętam nawet jego teledysk gdzie sparodiował chyba kilku polityków, same dziewczyny, do muzyki z Nas ne dogonyat. Bardzo często poruszał ich temat. Szkoda, że nie ma w necie odcinków.

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2010-04-05, 11:43

A link nadal nie działa :roll:
Tak, wiem, nie po kolei, ale chciałbym, żeby mój 800 post na forum pojawił się właśnie tu. Ale do rzeczy.
W Michale Wiśniewskim drażni mnie niemal wszystko, ale trzeba mu oddać, że jako jeden z bardzo nielicznych (o ile nie jedyny) polskich reprezentantów wiedział, skąd wieje wiatr na ESC i potrafił to wykorzystać. Dobra kompozycja, poruszająca emocje, omijająca szerokim łukiem język angielski (a mam wrażenie, że już wtedy to zaczynało mieć znaczenie) połączona z jakąkolwiek promocją (tu akurat zbieg okoliczności, gdyby nie TVN to mogłoby się skończyć kolejną piękną katastrofą). Moim zdaniem największą siłą tego utworu było po pierwsze przesłanie (kto by się pod nim nie podpisał?) i moja ulubiona wokalistka zespołu, Justyna Majkowska (bijące od niej ciepło mogło zjednać publiczność). Wykonanie, jak wykonanie, nie było najlepsze, ale zostało skutecznie przykryte. Może to i nieobiektywne, może i naciągnięte, ale dam to 6/6

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-09-05, 21:31

Ładna piosenka, ładne przesłanie, wykonanie również ładne. Ta piosenka jest bardzo szczera i prawdziwa, jak zresztą wiele piosenek Ich Troje tworzonych głównie za czasów Magdy i Justyny. Zespół zyskał taką popularność w Polsce chyba ze względu na to, że trafiał do zwykłych ludzi, przekazywał proste historie w sposób równie prosty. I tę prostotę widać było na scenie w Rydze. Ja do tej pory lubię twórczość Ich Troje, ale głównie z początków kariery - jakoś pozytywnie mi się kojarzy z czasami późnego dzieciństwa. Ale zostawmy to.

Występ bardzo charakterystyczny, szkoda byłoby, gdyby przepadł wśród innych. Nie było miejsca na przypadek, nudę, mimo iż piosenki nie stawiano w gronie faworytów, mimo iż to ballada - z uwagą patrzyło się (i patrzy) na to wejście od samego początku do końca. I również uważam, że to była najlepsza ballada tego wieczoru.

Piosenka - 6, występ - 6

6/6
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2010-09-13, 22:16

Tu coś do pierwszego postu a mianowicie wersja niemiecka tej piosenki :
http://www.youtube.com/watch?v=kT_kWEDR4LI
Niespodzianka jeżeli chodzi o partie żeńskie - posłuchajcie zresztą sami :) Jak dla mnie ta wersja jest lepsza od wersji znanej nam z Eurowizji.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Ich Troje z nową wokalistką

Postautor: Poland » 2010-12-01, 21:53

Plejada pisze:Dziś, Michał Wiśniewski na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, ogłosił, że zespół Ich Troje wybrał wokalistkę.

"Dziewczyny, wielkie DZIĘKUJĘ za to, że dałyście nam poczucie tego, że tym razem nie my a Wy chcecie stać się częścią naszego zespołu. To naprawdę wyzwanie przejąć schedę po tak dobrych wokalistkach jak Magda, Justyna czy Ania. Może najbardziej po Ani ze względu na to, że była z nami najdłużej i była również częścią mojego prywatnego szczęścia" – napisał na ścianie Michał.

Z kolejnego postu dowiadujemy się:

"Nie byliśmy w stanie wybrać w programie wokalistki. Przyszedł producent Pytania na Śniadanie, którego znamy od czasów Roweru Błażeja. Przyszedł przemiły głos zliczający punkty dając nam feedback telewidzów. I jedyne nazwisko, które non stop się przewijało to..." I tu Wiśniewski wstawił linka do filmu Jeanette Vik – Norweżki polskiego pochodzenia. To właśnie ona wygrała casting i zaczyna pracę z zespołem Ich Troje.

Od razu pojawiły się na Plejadzie komentarze typu "Ile dzieci zrobi jej Wiśniewski" co według mnie jest dla nich bardzo krzywdzące. Mam nadzieje że razem z Ich Troje jej kariera nabierze rozpędu. Oby tylko nic nie zgłaszali na Eurowizję bo takie rzucanie tej nowej utalentowanej wokalistki może dużo zaszkodzić niż pomóc.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

loczus_loko
Wild Dancer
Wild Dancer
Kontaktowanie:

Postautor: loczus_loko » 2011-12-29, 13:40

Ja uważam ten występ za bardzo kiczowaty, tylko ze w tamtych czasach Europa lubiła taki kicz i na nasze szczęście zagłosowała na Ich Troje.Właśnie obejrzałem ich występ i komentator (niemiecki) powiedział Wspaniałe i podkreślił, że to piosenka powstała spod pióra niemieckich kompozytorów.No i stąd min. ta 12 z Niemiec.

Awatar użytkownika
Bartek
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » 2012-02-03, 16:12

Piosenka według mnie bardzo nietypowa. To napewno dało sie zauważyć gdyż w niektórych momentach była suptelną balladą (w miejscach z Justyną) w niektórych z mocnym głosem Michała, wiele języków, wzmocniona koncówka. Przepis na sukces.
Ocena 6/6

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Daniell » 2013-06-12, 20:16

Uważam, że to powinno być w top 5 a na pewno wyprzedzić Austrię xD

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2013-11-24, 14:12

Piosenka może nie na zwycięstwo, ale zgadzam się, że ta piosenka powinna być w TOP 5. Mam sentyment do tego utworu, w 2003 roku obejrzałem po raz pierwszy konkurs Eurowizji.

Ostatnia polska piosenka, która zajęła przyzwoite miejsce...
Obrazek

Matt95
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Matt95 » 2015-06-20, 20:28

Świetny wykonanie Ich Troje z utworem Keine Grenzen ,aż chce się słuchać ;). Lecz moim zdaniem zasługiwali na wyższe miejsce niż 7, przynajmniej TOP 3 ;)

Awatar użytkownika
Tuchen
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Tuchen » 2016-02-18, 16:45

Nigdy nie przepadałam za Ich Troje, ale do ich eurowizyjnego występu z 2003 roku lubię wracać. To było coś. Pierwsza moja obejrzana w życiu Eurowizja i od tamtej pory nie opuściłam ani jednego roku :serce:.Wiśniewski wiedział, co zrobić, by porwać publiczność. Wszystko zostało starannie przygotowane i profesjonalnie zaprezentowane. Myślę, że gdyby piosenka zawierała choć trochę angielskiego, mogłaby liczyć na wyższą lokatę. Uważam, że to nasz najlepszy (dotychczas) występ w całej naszej eurowizyjnej historii. Wiele na forum mówi się o "przesłaniu". Piosenka z przesłaniem powinna wyglądać właśnie tak.
2018: :cyprus: :lithuania: :czech:

Awatar użytkownika
Wiencor
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Wiencor » 2016-06-26, 20:02

Powiedzmy sobie szczerze. Tylko Ich Troje w 2003 roku "trafiło" jeśli chodzi o Eurowizję. Raz, że to wtedy było głosowanie w Polsce czy nasz kraj ma wejść do Unii czy nie(nie pamiętam dokładnie kiedy to było, bo byłem wtedy za granicą), więc Michał Wiśniewski postanowił to wykorzystać i napisać o tym utwór.
Co do samej piosenki to jako ballada broni się treścią i nawet ma chwytliwą melodię. Sam występ ten na plus, chociaż Michał nie potrzebnie biegł na środek widowni, ale inaczej niż w przypadku Piaska, który dwa lata wcześniej zrzucił futro, nie było to rozpraszające, tylko niepotrzebne. No i przyznaję, że Polska w tym konkursie powinna zając wyższą lokatę.
Obrazek

Wróć do „2003”