notariusz Wrocław

ROSJA t.A.T.u. (Nje vjer, nje bojsa)

Wszystko o eurowizji w 2003 r.
Awatar użytkownika
soniab
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: ROSJA t.A.T.u. (Nje vjer, nje bojsa)

Postautor: soniab » 2010-04-04, 20:05

Tatu lubie ale ta piosenka to zdecydowanie nie wypał. Nic mi sie nie podobało i zdecydowanie 3 miejsce to dla nich za wysoko.
hmm 1/6 :w00t:

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-04-04, 20:21

Antek pisze:W takich kwestiach chyba nie powinniśmy oceniac indywidualnie...(to może złe słowo :P )

Tak, złe słowo, bo oceniać indywidualnie powinniśmy. Zresztą czy mamy inne wyjście? Wszak obiektywizm w żadnej kwestii nie istnieje :w00t: Indywidualnie zatem podziwiam odwagę, że ktoś, kto nigdy nie występował na żywo, przyjął propozycję wzięcia udziału w Konkursie Eurowizji. Skrajne szaleństwo, co zresztą potwierdził występ. Wyrozumiały mogę być o tyle, że przestanę się już na ten temat wypowiadać. Ale pozostaję przy swoim, że nie można złego wykonania usprawiedliwiać brakiem doświadczenia w występach na żywo. To są dwie kwestie "obok siebie" i żadna drugiej nie usprawiedliwia. Tak samo, jak nie interesuje mnie, że panią Cyzon w koszmarze preselekcyjnym zjadło "coś personalnego". Miała, podobnie jak panny tatiusze, swoją śpiewaczą robotę wykonać porządnie. Nie sprostała. Co ją jadło, to kwestia drugorzędna. :roll:

Awatar użytkownika
SiM
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: SiM » 2010-04-05, 18:37

I żadne krzyki ani fausze (choćby nie wiem jak słitaśne były) mnie nie przekonają, że ta piosenka z tym wykonaniem powinna być tam, gdzie była !!
Rosjanie wielokrotnie kwestionowali wyniki konkursu, ale chyba nigdy tak jak tym razem nie mieli tylu powodów, żeby siedzieć w kącie cicho i dziękować Opatrzności (losowi czy jakkolwiek to jeszcze nazwać), za cud polityki, dzięki któremu znalazły się aż tak wysoko. O ile wersja studyjna mogła we mnie zasiać ziarno niepewności, o tyle konkursowy występ nie pozostawił złudzeń, to był fatalny wybór. Wykonanie i zachowanie poza sceną nie dają absolutnie żadnych podstaw do liczenia na cokolwiek ze strony Rosji, a tłumaczenia, że był to pierwszy występ dziewczyn na żywo, są śmieszne, żeby nie nazwać tego mocniej. W pełni zasłużone mocno zepsute jajo !! /6

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2010-04-06, 01:09

Ale za to były szczere i potem przyznały, że zaśpiewały marnie... :-D

Ja lubię ich piosenkę, jest taka nietypowa, z mocą i dramatyzmem; uczuciami, które starały się pokazać. Ich problemem było to, ze nie nadawały się do śpiewania na żywo, bo nikt ich tego nie nauczył :] , cała ich kariera opierała się na playbacku. Takie wariackie czasy... :zdziwko:

Awatar użytkownika
Namiocik
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Namiocik » 2010-04-06, 01:53

BUKA pisze:cała ich kariera opierała się na playbacku. Takie wariackie czasy... :zdziwko:

Cała ich kariera to opierała się na tym raczej :shock: :
Obrazek
Już dawno słuchałem ten utwór, pomyślałem sobie "ooo, Tatu i Eurowizja, 3 miejsce, musi być dobre" a tu "shock"! Nie rozumiałem dlaczego były tak wysoko z tak beznadziejną piosenką i wykonaniem... Ponoć "kłóciły" się trochę z I3 przed eurowizją, były bardzo pewne siebie.

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2010-04-06, 10:04

To Michał na nie na każdym kroku najezdżał, i liczył na to, że gigant muzyczny, którym t.A.T.u. wtedy było, zwróci uwagę na takie coś. Nic bardziej mylnego, dziewczyny zignorowały go. t.A.T.u. śpiewały z playbacku w latach 2001, 2002, i 2003, ale ich kariera również trwała w latach 2005, 2006, 2007, 2008, i 2009 gdzie już spiewały na żywo, czego dowodem mogą być wszystkie koncerty/występy zarejestrowane w tym czasie. Więc nie wiem czy większość śpiewały z playbacku.

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-04-06, 17:09

Namiocik233 pisze:
BUKA pisze:cała ich kariera opierała się na playbacku. Takie wariackie czasy... :zdziwko:

Cała ich kariera to opierała się na tym raczej :shock: :
Obrazek

eeeeee tam, ja kojarzę tatu głównie ze względu na muzykę właśnie, jakkolwiek jest ona oceniana i postrzegana.
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Namiocik
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Namiocik » 2010-04-06, 21:37

Daniel pisze:eeeeee tam, ja kojarzę tatu głównie ze względu na muzykę właśnie, jakkolwiek jest ona oceniana i postrzegana.

Od samego początku Tatutki miały szokować. Gdyby nie ich "lesbijska miłość" to mało kto by o nich usłyszał. No ale jakoś trzeba zaistnieć :maruda: ... Chociaż piosenki też się wyróżniały.

Awatar użytkownika
Ola93
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Ola93 » 2010-04-07, 15:17

Na żywo to nie zaśpiewały najlepiej :/ Wystep też jakoś taki przechodzony, ale wolę żeby poprostu wyszły i zaśpiewały niż nie wiem co tam wnosiły na scenę. Piosenkę lubię, głównie dlatego, że słuchałam jej dużo razu, ponieważ śpiewało ją to słynne t.A.T.u. No, a im dłużej czegoś słucham tym coraz bardziej zaczyna mi się to podobać. W ich przypadku to jak były sławne przed ESC, miało ogromny wpływ na miejsce, które zajęły.
:italy: winner 2016

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2010-08-23, 18:37

Namiocik233 pisze:
Daniel pisze:eeeeee tam, ja kojarzę tatu głównie ze względu na muzykę właśnie, jakkolwiek jest ona oceniana i postrzegana.

Od samego początku Tatutki miały szokować. Gdyby nie ich "lesbijska miłość" to mało kto by o nich usłyszał. No ale jakoś trzeba zaistnieć :maruda: ... Chociaż piosenki też się wyróżniały.

Może i masz rację, ale jeśli chodzi o mnie przykładowo, to w pierwszej kolejności usłyszałem "Nas nie dogoniat", potem kilka innych przebojów, a dopiero kilka miesięcy później dowiedziałem się, że dziewczyny są lesbijkami (czy tam je udają). Wynikało to pewnie z ograniczonego dostępu do Internetu. Ale na moim podwórku często było słychać (bardzo charakterystyczne i wpadające w ucho) piosenki duetu, które najzwyczajniej mi się spodobały.

Patrząc przez pryzmat tych właśnie piosenek Tatu, jak i kilku świeższych, konkursową propozycję oceniam... średnio. Z pewnością nie była to najgorsza piosenka eurowizyjnego wieczoru, ale do ścisłej czołówki też jej daleko. Wykonanie zostało ocenione przez innych, ja się pod tym podpisuję.

1/6
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-01-07, 12:00

Czy ktoś śmie podważać wyrocznię? Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2011-01-07, 18:43

Chyba raczej nikt skoro sama Eurowizja w postaci ich portalu jest za nimi :) Oglądałem dzisiaj ich występ jeszcze raz i muszę stwierdzić że w odróżnieniu od wersji MP3 kiepsko wyszła ta piosenka w wersji live.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-08-08, 12:35

W najnowszym wywiadzie "Who is who" Julia - wokalistka Tatu powiedziała, że:

- Rosyjska telewizja otrzymała oficjalne pismo, w którym podano że t.A.T.u. zdobyło pierwsze miejsce podczas Eurowizji. Domniemanie, dziewczyny dostały 0 punktów od Anglii, ale okazuje się że tak naprawdę otrzymały ich 12. Julia stwierdziła, że to wszystko polityka;

Ciekawe ile im zapłacili żeby nie wszczynać wojny ^^

Awatar użytkownika
Namiocik
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Namiocik » 2011-08-08, 20:45

Skoro już wracamy - niemożliwe jest wręcz to, że dziewczyny nie dostały żadnego punktu od UK. Coś naprawdę musiało być na rzeczy. Sama sprawa korupcji na Eurowizji ponoć niby jest, ale nikt o tym za bardzo nie mówi, nikt niczego nie rozgłaśnia. Zagmatwane to wszystko, ale czemu się dziwić. Na przykład słyszałem ostatnio, że podczas tegorocznego pobytu na Ukrainie Nadine z Austrii dostała propozycję kupna głosów od jury z państw wschodnich. Jeśli naprawdę tak było, to chociażby tegoroczne zwycięstwo Azerbejdżanu dziwić nie może.

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-08-08, 22:17

Lena 6 lat po Eurowizji mówiła off the record, że ich menadżerowi zaproponowano kupno zwycięstwa ;)

Wróć do „2003”