System reklamy Test

Portugalia - Sofia Vitória (Foi Magia)

Wszystko o eurowizji w 2004 r.
Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Portugalia - Sofia Vitória (Foi Magia)

Postautor: Barthez » 2009-07-04, 00:56

ObrazekObrazek

PORTUGALIA Sofia Vitória "Foi Magia"

muz. i sł. Paulo Neves

Sofia Vitória urodziła się 28 kwietnia 1979 roku w mieście Setúbal nieopodal Lizbony. Karierę rozpoczynała w programie dla talentów Operação Triunfo, będącym jednocześnie preselekcjami do Konkursu Eurowizji w Stambule. W półfinale Konkursu Portugalia zdobyła 38 punktów, co dało 15 miejsce i brak awansu do finału.

Występ w półfinale: http://www.youtube.com/watch?v=o3_r8Puw92Y

Tekst utworu:

Eu não seu como foi,
Não sei o que me deu,
Mas de repente lá estava eu.
Foi magia, foi magia.

E lá estavas tu,
A sorrir para mim,
Eu nunca vi nada assim.

Foi magia, foi magia.

Foi magia,
Quando eu te toquei e o beijo que te dei,
Foi magia, na na naquele dia,

Foi magia,

Não sei o que me deu,
Mas o que me aconteceu,
Foi algo divinal.

Foi magia, foi magia.

Eu não sei como foi,
Que me deu para tal,
Eu nunca fiz nada igual.

Foi magia, foi magia

Foi magia,

Foi magia,

Foi magia,

Foi magia,
Foi magia, na na naquele dia

Obrazek

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: Portugalia - Sofia Vitória (Foi Magia)

Postautor: Antek » 2009-07-04, 10:03

Nudna ta piosenka, strasznie nieoryginalna i mdła. Ten portugalski jakoś strasznie niemelodyjny jest :/

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2009-07-04, 13:13

Ciągle uważam że jedyne to co Portugalii wyszło to Danca Conmigo z 2007 roku i słuchając tej piosenki w oryginalnej wersji zdania nie zmieniłem.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-07-04, 13:33

Poland pisze:Ciągle uważam że jedyne to co Portugalii wyszło to Danca Conmigo z 2007 roku i słuchając tej piosenki w oryginalnej wersji zdania nie zmieniłem.

Wśród portugalskich piosenek w całej historii znalazłoby się pewnie sporo niezłych utworów. Dla mnie w ostatnich latach ciągle najlepsza jest Vania Fernandes z 2008 roku. "Danca Comigo" (nie coNmigo ;) tez mi się podobało, chociaż było wtórne do bólu, niczym żywcem wyjęte z repertuaru Natalii Oreiro. Mimo to w trakcie tego utworu nie ziewałem jak to miało miejsce w latach 2004-2006.

Co do piosenki z roku 2004 to podzielam zdanie przedmówców. Utwór śmiertelnie nudny. Intrygujący początek wróży coś ciekawego, jednak potem robi się lelum polelum i trwa już do samego końca.

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-21, 03:08

Za każdym razem mając słuchawki na uszach zapominam wyciszyć przed początkiem Foi Magia i dlatego mam złe zdanie, o tej piosence. Czuję ból w środku głowy (-; !
Antek pisze:Ten portugalski jakoś strasznie niemelodyjny jest :/

A ja akurat lubię u nich to szuszuszuszuszu (-: , ale nie przez całą piosenkę jedno i to samo.
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-21, 03:27

Pitzutz pisze:Za każdym razem mając słuchawki na uszach zapominam wyciszyć przed początkiem Foi Magia i dlatego mam złe zdanie, o tej piosence. Czuję ból w środku głowy (-; !

Twoja Mama kiedyś napisała dokładnie to samo :lol:

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-21, 03:33

Barthez pisze:
Pitzutz pisze:Za każdym razem mając słuchawki na uszach zapominam wyciszyć przed początkiem Foi Magia i dlatego mam złe zdanie, o tej piosence. Czuję ból w środku głowy (-; !

Niemożliwe, Ona uwielbia tę piosenkę |-: . Sama ma duże słuchawki, a mi kupiła wkładane (z marketu ekh) i początek zabija! Nie cierpię tego utworu.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-21, 03:44

Pitzutz pisze:
Barthez pisze:

Niemożliwe, Ona uwielbia tę piosenkę |-: . Sama ma duże słuchawki, a mi kupiła wkładane (z marketu ekh) i początek zabija! Nie cierpię tego utworu.

Tak, pisała, że uwielbia, ale w żartach wspomniała też o tym głośnym początku i słuchawkach :-D Ja również tej piosenki nie lubię, ale głównie ze względu na to, że wydaje mi się śmiertelnie nudna. To jeden z tych utworów, których słuchasz i zastanawiasz się, kiedy wreszcie zacznie się coś ciekawego. I tak czekasz do samego końca, a... nie dzieje się nic. Piosenka, która nie wywołuje kompletnie żadnej reakcji, żadnego drgnięcia powieki, nic. :roll:

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-21, 03:53

Na głośnikach tego tak nie słychać, ale w słuchawkach jest okropne )-: !

Ja miałam wrażenie, że to próba naśladowania eksplozji [pitzutz] iberyjskiego temperamentu, miało być jak machanie płachtą czy kiecką, rytmicznie i prosto. I tak się skończyło: prosto i tylko próba. Raz po raz: szast, szast. Nudy, a początek zapowiadał się tak wybuchowo [pitzutz] .
Z tych ostatnich lat w ogóle Portugalia mnie nie zachwyciła, może trochę w 2009 (-: . Wolę starszą Portugalię.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-21, 04:09

Pitzutz pisze:Z tych ostatnich lat w ogóle Portugalia mnie nie zachwyciła, może trochę w 2009 (-: . Wolę starszą Portugalię.

Mnie się podobają portugalskie utwory z ostatnich 3 konkursów, tzn, od 2007 roku. W 2007 roku takie "nic", wtórne, niczym żywcem wyjęte z repertuaru jakiejś Oreiro czy innej, ale jednak niesamowicie zostało mi w głowie, a wersja eurowizyjna pozytywnie zaskoczyła w porównaniu do nagrania studyjnego. Vania w 2008 właściwie tak samo, utwór niepozbawiony nawiązań do wielu innych, ale jednak urzekający, jedna z moich ścisłych faworytek tamtej edycji. No a w 2009 bardzo ciepły, pogodny utwór, idealny na rozweselenie w ciemne dni. Mam nadzieję, że Portugalia będzie pięła się dalej i nie wróci już do "Foj mażija"...

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2009-12-21, 10:01

To był chyba jeden z najbardziej mdlych, bezbarwnych i nijakich utworów w Stambule :roll:

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-03-05, 03:09

Pitzutz pisze:Na głośnikach tego tak nie słychać, ale w słuchawkach jest okropne )-: !

I myślę, że nie tylko my i nasi znajomi mieli ten sam problem ze słuchawkami (choć głośniki też dają popalić). Faktycznie wspominałam już Barthezowi o efekcie i warto też zauważyć, że jest wiele piosenek wywołujących chwilowy ból lub szok :lol: Jest kolacja, nikomu nie chce się gadać, więc muzyka leci leciutko z głośników i nagle to "pac!!!" z "Foi Magia" :wow: Połowa domowników udławiona :lol: Nawet teraz ładując piosenkę z TupTup zapomniałam o wyciszeniu :zalamany:
Wolę starszą Portugalię.

Się nie lansuj :maruda:
Uwielbiam tę piosenkę i nie dam złego słowa o niej napisać :ranting:
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 19:15 przez Weteranka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2010-03-05, 03:13

Weteranka pisze:Uwielbiam tę piosenkę i nie dam złego słowa o niej napisać :ranting:
Moja ocena*: 3/6

*ocena występu, sama piosenka miałaby 6/6

Złe słowo, którego nie pozwoliła mi napisać Weteranka :wstyd:

Litości, song na kibel. Jedynym ciekawym elementem utworu jest ów początek. Potem już tylko gorzej. W systemie ocen nie łapie się nawet na jajko, bo nawet jajkiem trzeba ocenić coś. Tu nie ma nic. Nie ma piosenki. Portugalii na ESC 2004 po prostu nie było. Nie pierwszy raz i nie ostatni :<

Awatar użytkownika
Weteranka
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Weteranka » 2010-03-05, 03:24

Barthez pisze:Litości, song na kibel. Jedynym ciekawym elementem utworu jest ów początek. Potem już tylko gorzej. W systemie ocen nie łapie się nawet na jajko, bo nawet jajkiem trzeba ocenić coś. Tu nie ma nic. Nie ma piosenki. Portugalii na ESC 2004 po prostu nie było. Nie pierwszy raz i nie ostatni :<

Pech chciał, że nie noszę jeszcze okularów, mam dobry wzrok... Barthez Ciebie też nie ma, nic nie ma, a Portugalia była i była świetna!!! :w00t: Na kibel to ja mam niezawodny dziki taniec...
Moja ocena: piosenka - 5, występ (wokal, interpretacja + prezentacja) - 2, razem - 3/6

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2010-04-07, 22:07

Ho przecież Foi Magia jest okropna! Dla mnie na 1/6.

Wróć do „2004”