http://www.druknaszkle.pl

Ukraina - Ruslana (Wild Dances)

Wszystko o eurowizji w 2004 r.
Awatar użytkownika
atc
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: atc » 2009-02-20, 12:36

No moze i nie bedzie dzika, ale bardziej pasowalaby mi gdyby to Ukraina wygrala. Oczywiscie ja wole ogladac wspaniala Ruslane niz Bilana, ale w koncu to koncert dla calej europy.

Z tego co wiem to Tanel Padar jest wciaz aktywny w Estonii, a na szwedzkiej lisci widzialem ostatnio album Olesnow, nie wiem tylko jak z Marie N :lol: To nie chodzi o to zeby kazdy z nich mial jakis recital.
Obrazek
I`m no longer frightened
no more sleepless nights
no more bruises on my soul
troubles out of sight
Living my life again
living my life again

Awatar użytkownika
FSN
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: FSN » 2009-02-20, 13:11

Ja jestem zdecydowanie za Tatu! :) one by dały czadu, do tego są przecież najsłynniejszymi rosyjskimi wokalistkami popowymi. Dziwi mnie, że Celinie nie przyznaje się do esc. Ciekawe czemu.

Awatar użytkownika
atc
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: atc » 2009-02-20, 13:15

FSN pisze:Ja jestem zdecydowanie za Tatu! :) one by dały czadu, do tego są przecież najsłynniejszymi rosyjskimi wokalistkami popowymi. Dziwi mnie, że Celinie nie przyznaje się do esc. Ciekawe czemu.

No w koncu Tatu sa znane na calym swiecie. W koncu byloby cos nowego ;D A nie ciagle folkowe flaki z olejem. Moglyby wykonac swoje najwieksze hity po rosyjsku i git XD
Obrazek
I`m no longer frightened
no more sleepless nights
no more bruises on my soul
troubles out of sight
Living my life again
living my life again

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Ukraina - Ruslana (Wild Dances)

Postautor: Barthez » 2009-05-04, 19:40

ObrazekObrazek
RUSLANA "WILD DANCES
muz. Ruslana, sł. Ruslana, Oleksandr Ksenofontov, Jamie Maher, Fayney, Sherena Dugani

Rusłana Stepaniwna Łyżyczko[/b] urodziła się 24 maja 1973 roku we Lwowie. Od dziecka występowała w zespołach i uczęszczała do szkół muzycznych. Ukończyła konserwatorium we Lwowie, uzyskując dyplom pianistki i dyrygentki. Zakres jej działalności artystycznej jest bardzo różnorodny. Jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów, producentką muzyczną, dyryguje również własną orkiestrą i gra na fortepianie. Jej występy to dynamiczny performance z elementami kultury karpackich górali. Od 28 grudnia 1995 roku Ruslana jest żoną producenta muzycznego Oleksandra Ksenofontowa. Związek ponoć jest dość burzliwy i co jakiś czas jedno z nich odchodzi, trzaskając drzwiami i pojawiają się plotki o rozwodzie. W 2004 ukraińska telewizja NTU wybrała wewnętrznie Ruslanę na drugą w historii reprezentantkę kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Dynamiczne "Wild Dances" autorstwa Ruslany i jej męża było diametralnie różne od cukierkowej kompozycji, którą Ukraina zadebiutowała w Konkursie rok wcześniej. Utwór od razu stał się faworytem Eurowizji. Dynamiczne show dało się poznać już w czasie prób, kiedy ukraińskie dzikie tańce naruszyły konstrukcję sceny. Sondaże potwierdziły się. Ukraina w półfinale zdobyła 256 pkt. i nieznacznie przegrała z utworem serbskim, zajmując 2. miejsce. W finale Ruslana nie miała już jednak sobie równych. Z wynikiem 280 pkt. i 17 punktami przewagi nad Serbią i Czarnogórą zwyciężyła cały Konkurs, stając się najwyżej punktowo ocenionym utworem w historii Konkursu. Obecnie, po 5 latach od wygranej wyższy wynik punktowy w finale uzyskała tylko fińska grupa Lordi. Ruslana ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. World Music Award 2005 i nominację do MTV Europe Music Award. Wielokrotnie występowała w Polsce. Pojawiła się już miesiąc po zwycięstwie, kiedy to wystąpiła w Warszawie na imprezie "Wianki 2004". W zeszłym roku dwukrotnie wystąpiła w Płocku. 3 sierpnia była gwiazdą finału Miss Polski 2008 na deskach płockiego amfiteatru. W sylwestrowy wieczór płocczanie mogli się zaś bawić przy jej przebojach na starym Rynku. 14 lutego 2009 roku wystąpiła podczas finału polskich eliminacji do Eurowizji "Piosenka dla Europy" w gmachu TVP.

Występ: http://www.youtube.com/watch?v=48XfMRxp6IM

Obrazek
Obrazek

Dyskografia:

Albumy
* Myt' Wesny – Dzwinkyj Witer (Мить весни. Дзвінкий вітер) (1998)
* Ostannie rizdwo 90 (Останнє різдво 90-x) (1999)
* Najkraszcze (Найкраще) (2001)
* Dobryj weczir tobi ... (Добрий вечір, тобі ...) (2002)
* Dyki Tanci (Дикі Танці) (2003)
* Dyki Tanci (Eurobonus) (2004)
* Wild Dances (2004)
* Wild Dances (New Year Edition) (2005)
* Club'in (2005)
* Amazonka (2008)
* Wild Energy (2008)

Single
* Wild Dances (2004)
* Dance with the Wolves (2004)
* The Same Star (2005)
* Dyka Enerhija (2006)
* My budemo perszi (2008)
* Not For Sale (2008)
* Moon Of Dreams (2008)

Projekty
* Club'in
* Nowyj rik
* Płyta charytatywna z Peterem Maffayem
* Lana. Wild Energy (Dyka energia)

ObrazekObrazek
Oficjalna strona: http://www.ruslana.ua/
Inne linki:
Zwycięski występ na zakończenie Konkursu: http://www.youtube.com/watch?v=QIW_8-Um ... annel_page
Oficjalny polski fanclub: http://ruslana-poland.pl/index2.php
Występ podczas finału Miss Polski: http://www.youtube.com/watch?v=Fknxj0c_15o
Kanał wokalistki na YouTube: http://www.youtube.com/user/RuslanaTube

Tekst eurowizyjnej piosenki:

Just maybe I'm crazy
The world spins round and round and round
Shee-ree-kee-die, shee-ree-kee-dam-day
Shee-ree-kee-die, shee-kee-ree-a-dam-da

I want you to want me
As I dance round and round and round

Forever and ever
Go, go, go, wild dancers

Die-na, die-na, wanna be loved
Die-na, gonna take my wild chances
Die-na, die-na, freedom above
Die-na, die-na-day, I'm wild 'n' dancin'

Hey

Desire, inside two
My head spins round and round and round

I want you to want me
So I dance round and round and...
Hey, dam-day

Forever and ever
Go, go, go, wild dancers

Die-na, die-na, freedom above

Hey...

Dance forever, come and be mine
Dance together, till the end of time
Dance together
Go, go, go, wild dancers

Die-na, die-na, freedom ever

Hey, hey

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-07-28, 22:08 przez Barthez, łącznie zmieniany 7 razy.

admin
Administrator
Administrator

Re: Ukraina - Ruslana (Wild Dances)

Postautor: admin » 2009-05-07, 14:08

Do dziś powracam wspomnieniami... Świetny występ, idealny wokal, porywająca choreografia! Jeden z nielicznych plusów tandetnej i beznadziejnej tureckiej Eurowizji.

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-05-07, 19:30

Ralf Night pisze:Do dziś powracam wspomnieniami... Świetny występ, idealny wokal, porywająca choreografia! Jeden z nielicznych plusów tandetnej i beznadziejnej tureckiej Eurowizji.

O tak. Nie bez powodu wiele plebiscytów umieszczało ten występ wśród najważniejszych w eurowizyjnym pięćdziesięcioleciu (chociażby 1. miejsce w plebiscycie widzów niemieckiej telewizji NDR). Ruslana pokazała na Eurowizji nową jakość. Pokazała, że można nie stać jak świeca na scenie, prezentując dynamiczne ogniste show i nie być jednocześnie kiczowatym i przerysowanym (chociaż niektórzy nasi polscy yyy..."fahoftsy" określili ją w Sopocie jako kicz). Oprócz tego wszystkiego to jest po prostu bardzo miła dziewczyna, nie ma w niej ani cienia gwiazdorstwa, widać, że to co robi, robi z wielką pasją i radością oraz z oddaniem publiczności. Potrafi docenić miejsce, w którym gości i występuje. Podczas jednej z wizyt w Płocku mieszkała w hotelu znajdującym się na nadwiślańskiej Skarpie. W wywiadach wielokrotnie wspominała, że wstawała wcześnie rano, żeby przez okno obejrzeć najpiękniejszy na świecie wschód słońca w dolinie Wisły... Pewnie wiele takich wschodów widziała w różnych częściach świata, ale to zawsze jednak miło...

Awatar użytkownika
Adam
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 2009-05-07, 20:41

Chciałbym ją zobaczyć w końcu na żywo, może jeszcze raz zawita kiedyś do Płocka chociażby :P Pragnę jej wręcz. Jedna z najwspanialszych wokalistek ESC XXI wieku, jeden z najlepszych występów, tylko wspominać i cieszyć się tym widokiem, głosem. WSPANIAŁA!
[*]:->

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-05-07, 20:56

Adam pisze:Chciałbym ją zobaczyć w końcu na żywo, może jeszcze raz zawita kiedyś do Płocka chociażby :P Pragnę jej wręcz. Jedna z najwspanialszych wokalistek ESC XXI wieku, jeden z najlepszych występów, tylko wspominać i cieszyć się tym widokiem, głosem. WSPANIAŁA!

Zapowiedziała, że do Płocka przyjedzie z własną orkiestrą jako dyrygentka. A tak w ogóle do Polski na pewno zawita, jestem pewien.

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2009-05-13, 09:52

Rusłana bardzo lubi nasz kraj co pokazała ostatnio przybywając na "Piosenkę dla Europy" i ogłaszając gotowość do reprezentowania Polski na Eurowizji 2010.
A tym czasem pod tym linkiem poczytajcie sobie jakie były korzyści dla Rusłany z powodu wygrania Eurowizji : http://szukaj.wyborcza.pl/archiwum/1,0, ... a%2B%2B%2B
Więc Eurowizja 2005 to także zasługa Rusłany która pewnie po przegranej poprzedniego prezydenta Ukrainy pomogła następnemu (Wiktorowi Juszczenko) prezydentowi który też włączył się w organizacje konkursu.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Elena
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Elena » 2009-05-13, 11:03

"Wprawdzie niektórzy podziwiali jej zapał i energię, ale inni cytowali słowa konkursowej piosenki po to, by szydzić z ich prostackiej głupoty. Nabijano się też, że na Rusłanę głosowali tylko Ukraińcy, którzy mieszkają i pracują za granicą, przypominając, że 7 z 48 mln Ukraińców pracuje dziś poza krajem."
Żenada ;/ Rusłana słusznie wygrała ta piosenka jest tak oryginalna, że... Do dziś mi sie nie znudziła

K.O.Z.I.
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Re: Ruslana w Moskiwe

Postautor: K.O.Z.I. » 2009-05-17, 10:08

Mam nadzieję, że podobał się wam występ Ruslany podczas koncertu otwierającego Eurowizyjny tydzień. Zaprezentowała ona wtedy totalnie nowe stroje i zaspiewala piosenke Wild Dances.
Ruslana Poland - Oficjalny Polski FanClub

www.ruslana-poland.pl

Awatar użytkownika
Elena
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Elena » 2009-05-17, 11:17

ja wlasnie nie widziałem ;/ ma ktoś link ?

K.O.Z.I.
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Postautor: K.O.Z.I. » 2009-05-17, 11:46

Ruslana Poland - Oficjalny Polski FanClub

www.ruslana-poland.pl

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-05-17, 15:36

Podobało mi się bardzo. Jako jedna z niewielu zaśpiewała na żywo przede wszystkim.

Awatar użytkownika
Elena
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Elena » 2009-05-17, 16:30

tak! Ruslana jak zwykle nie zawiodła ;) brawo dla Niej

Wróć do „2004”