protetyka Katowice Moze Cie zainteresowac strona o Bet at home zobacz

ZWYCIĘZCA: IZRAEL - Netta (Toy)

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2018.
Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: ZWYCIĘZCA: IZRAEL - Netta (Toy)

Postautor: Navarro » 2018-05-13, 21:31

:israel: Izrael - niestety kiczowata piosenka wystylizowana na utwór z przesłaniem sięgnęła po Grand Prix, całkowicie nie zasługując na nie; komentarze na youtube wyraźnie pokazują, że ten utwór uznawany jest za krok w tył i powrót do mrocznych lat Eurowizji, gdzie takie piosenki były wysoko. Ciekawe, czy gdyby w miejsce frazy "stupid boy" wstawić girl/Jew, to EBU również dopuściła utwór... Występ chaotyczny i ciężko strawny (głównie przez tancerki i ich mimikę/gestykulację), plusem wokal, bo Netta w finale zaśpiewała znacznie lepiej niż w półfinale, nie zmienia to jednak faktu, że jest to najgorszy zwycięzca w ostatnich 20 latach konkursu (nawet od :azerbaijan: Azerbejdżanu 11' i :austria: Austrii 14').

:cyprus: Cypr - minimalnie bardziej występ podobał mi się w półfinale, jednak ze znajomymi życzyliśmy sobie, by Eleni pokonała Nettę, niestety tak się nie stało. "Fuego" byłoby świetnym kompromisem, po ambitniejszych utworach wygrałby przyzwoity popowy utwór, Cypr zasłużył na 1 miejsce, świetny wakacyjny kawałek, będę do niego z pewnością wracał

:austria: Austria - występ wyglądał lepiej, także chórki lekko się poprawiły. Wiedziałem, że jurorzy docenią ten utwór, jednak pierwsza pozycja Osterreich u nich to dość spore zaskoczenie. Praktycznie przez cały czas Austrię miałem w samej czołówce swego rankingu, więc jestem zadowolony z wysokiej, zasłużonej lokaty Cesara

:germany: Niemcy - Ładnie wokalnie, prezentacja z klasą, może trochę za wysoko, jednak dobrze, że Niemcy osiągają tak dobry wynik, bo wskaże to właściwy kierunek Niemcom w konkursie.

:italy: Włochy - nie rozumiem, czemu jurorzy tak słabo potraktowali ten utwór, duet Meta & Moro świetnie wypadł na scenie, dobrze, że telewidzowie wywindowali utwór do TOP 5. Napisy wydaje mi się, że pomogły w odbiorze piosenki, dynamicznie to wyglądało i znacznie lepiej w telewizyjnym obrazie niż Francja

:czech: Czechy - Mikolas wykurował się, występ finałowy jeszcze dynamiczniejszy, także zgadzam się bardziej z telewidzami niż jurorami, jeśli chodzi o rezultat naszych południowych sąsiadów

:sweden: Szwecja - niewątpliwie jednym z największych zaskoczeń wczorajszego finału jest miejsce poza TOP 20 Szwedów u widzów. Wiedziałem, że u telewidzów Benjamin znajdzie się poza TOP 5, ale tak niskie miejsce jest niespodzianką. Piosenka dobrze się prezentuje na scenie, ale sama w sobie jest do bólu przeciętna, zaś Benjamin nie udźwignął jej wokalnie.

:estonia: Estonia - utwór zyskuje na żywo, występ ciekawy, zasłużone miejsce Eliny, nic więcej chyba nie trzeba dodawać

:denmark: Dania - najlepszy występ Rasmussena, który widziałem, to właśnie ten finałowy, wreszcie poczułem klimat piosenki, dobrze, że widzowie ratują kolejną piosenkę przed słabym wynikiem

:moldova: Mołdawia - podobnie jak w zeszłym roku, ostateczne miejsce Mołdawii mi nie przeszkadza, mimo, że przed konkursem miałem znacznie niżej propozycje z tego państwa. Trzeba przyznać, że ten kraj umie ciekawie zaprezentować swoją piosenkę, nawet jak jest dość średnia.

:albania: Albania - najlepszy męski wokal tegorocznej Eurowizji, zaskoczeniem jest wysoka pozycja u jury, ale całkiem odpowiada mi ten wynik Eugenta. Dobra piosenka, w narodowym języku, wykonana w świetnym stylu - dobrze, że po 6 latach kraj wraca do TOP 10

:lithuania: Litwa - podobne odczucia, co do występu półfinałowego. Liczyłem może na trochę lepszy rezultat, ale 12 miejsce to przyzwoity wynik, w moim rankingu podobnie jak 2 lata temu, Litwa dzięki występowi na żywo znacznie awansuje

:france: Francja - niestety dość nudnie została zaprezentowana ta piosenka, by móc liczyć się o wyższe miejsce. Jak dla mnie odpowiednia lokata, dokładnie na tym samym miejscu miałem Francję wśród wczorajszych uczestników.

:bulgaria: Bułgaria - wczoraj nawet poprawili swój występ w stosunku do finałowego, liczyłem na większą pomoc ze strony jury i ostateczny rezultat, 14 miejsce to trochę za niska lokata dla "Bones"

:norway: Norwegia - w finale Alex także brzmiał słabo wokalnie (porównując choćby do występu sprzed 9 lat), dobrze, że nie włączył się do walki o miejsce w TOP 10, ale i tak zdecydowanie za wysoko znalazła się ta piosenka (na dobrą sprawę nie powinna jej być w finale)

:ireland: Irlandia - podobnie jak w przypadku Norwegii, piosenka słaba, nie nadająca się na finał, głos wokalisty nie za dobry, jedynym plusem i Irlandii i Norwegii był występ, ale to zdecydowanie za mało, by przekonać mnie do siebie

:ukraine: Ukraina - miejsce całkiem odpowiednie (u jurorów nie zasługiwało to na ostatnie miejsce, jak i u telewidzów na siódme), w sumie nie jestem zaskoczony, że jest to jeden z gorszych wyników naszych sąsiadów w konkursie, bo ten utwór jest wtórny, niezbyt oryginalny

:netherlands: Holandia - niestety przez tańce tych muzyków utwór znacznie stracił na odbiorze, mimo dobrego wokalu Waylona. Piosenka ani ziębi ani grzeje, więc ten rezultat może być

:serbia: Serbia - mocne wokale, świetny klimat, ja dałbym Serbię do TOP 10, ale nie jestem specjalnie zaskoczony, że Balkanika osiągnęła to miejsce.

Obrazek Australia - słaby wokal, nie zrozumiały występ, jakoś nie dziwi mnie fakt, że telewidzowie przyznali Jessice tylko 9 punktów. Poza tym drugi rok z rzędu doskonale widać jak jurorzy znacznie przeceniają Australię, jak tak dalej mają wyglądać występy Australii, to wolę konkurs bez Aussie

:hungary: Węgry - liczyłem na trochę lepsze miejsce, występ świetny, piosenka także znakomita, Węgry pozostaną na moim 1 miejscu w rankingu ogólnym. Brawo za odwagę (gatunek + styl muzyczny), jak i za 8 finałów z rzędu

:slovenia: Słowenia - występ najmocniejszą stroną tegorocznej Słowenii, wokal również dobry. Osobiście Leę umieściłbym w TOP 11-15, ale i tak Słoweńcy mogą być raczej zadowoleni ze swego końcowego wyniku

:spain: Hiszpania - myślałem, że ostatecznie Hiszpanie zajmą trochę wyższe miejsce, ale ta 2 lokata pogrzebała ich nadzieje na to. Dość nijaka ta piosenka, występ też niezbyt zapada w pamięć, więc nie dziwi ten rezultat

:unitedkingdom: Wielka Brytania - słaba piosenka, dobry wokal, szkoda Surie, że jej występ nie przebiegł zgodnie ze scenariuszem, ale wydaje mi się, że druga część utworu wyszła lepiej, Brytyjka pokazała charakter. Miejsce całkowicie zasłużone

:finland: Finlandia - powtórka z 2013 roku, całkowicie zasłużona (choć oczywiście jeszcze lepszym wynikiem w obu przypadkach byłoby pozostanie w półfinale, a awans Szwajcarii)

:portugal: Portugalia - ładna, ale dość nudna piosenka. Portugalia zasłużyła na trochę lepsze miejsce, myślałem, że jurorzy przyznają gospodarzom trochę więcej punktów, by pokonać ze 2-3 państwa
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-14, 06:17

Jak już wspominałem wcześniej, zwycięstwo :izrael: Izraela :izrael: będzie krokiem do tyłu. Piosenka z płytkim tekstem i gdakaniem, to będzie dobre narzędzie dla przeciwników ESC.
Ale Netta była świetna, a jej piosenka szybko wpadała w ucho, więc nie dziwi mnie wygrana Izraela.

Co do samego konkursu, to był on nie przewidywalny, a przez to bardzo ciekawy. Bo Cypr czy Austrię, to jeszcze 2 tygodnie przed konkursem nikt nie brał pod uwagę, jako potencjalnego zwycięstwa. Nikt się nie spodziewał że Mołdawia czy Albania będzie w tym roku tak wysoko.
Co do organizacji konkursu, to uważam że było dość średnio, szkoda że Portugalia nie wymyśliła nic nowego, to poszła utartymi ścieżkami.
Całe wrażenie trochę psuje mi brak awansu Polski, ale widocznie los tak chciał...

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-05-14, 09:14

Jak jurorzy mogli dopuścić do wyłonienia najgorszego zwycięzcy ESC na przestrzeni... nawet 10-15 lat? Chyba że... Netta pod tym względem przegrywa z AZE z 2011 roku. Nadchodzą chude lata dla Eurowizji...
Skoro Eurowizja jest również politycznym konkursem, to chociaż jury powinno wziąć pod uwagę, jaki klimacik panuje w Izraelu i do tego zwycięstwa po prostu nie dopuścić. Żeby nie było tak gorzko, napiszę o paru rzeczach i występach, które pozytywnie mnie zaskoczyły:

:italy: - to był świetny występ, czułam, że telewidzowie docenią piosenkę, ale nie spodziewałam się Włochów w TOP3 televotingu. Ogromne gratulacje!
:hungary: - chłopcy roznieśli scenę, z mojej rodzinki poszło 20 głosów od brata, który stwierdził, że "dawno nie było tak zajeb... występu na tym głupim festiwalu" i specjalnie na tę okazję chomikował hajs na koncie :P
:czech: - dalej nie pojmuję, dlaczego jurorzy bardziej nie docenili tego występu. Wszystko dopięte na ostatni guzik, Mikolas był świetny wokalnie.
:germany: - doczekaliśmy się wysokiego miejsca Niemiec, mnie osobiście ten występ o wiele bardziej się podoba niż zwycięskie "Satellite".
:austria: - to jedyny pozytyw bytu jury na ESC... Cesar na scenie był wspaniały!
:cyprus: - ogromnie żal mi Eleni, która posiadła scenę w Lizbonie i z całego serducha kibicowałam, by pokonała barachło z Izraela.
:sweden: + Australia + :finland: - a raczej telewidzowie, którzy im pokazali, gdzie mają te ich kiepściutkie pioseneczki :devil:
:poland: polskie jury!!! Brawo brawo brawo, 0 punktów dla Izraela, brawo Wy! Niestety, widzowie się nie popisali...

O rozczarowaniach za bardzo nie chcę się rozpisywać... Niska pozycja Bułgarii, flop Francuzów i... liczyłam, że Ieva będzie wyżej ;). Trzy głosiki poleciały, ale szkoda, że niczego nie wniosły do punktacji ogólnej :(. Myślę, że gdyby miała lepszą pozycję, to mogłoby być TOP10.

Moje TOP5 finału:
:lithuania: :hungary: :czech: :italy: :germany:
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-14, 10:16

Triss pisze:Jak jurorzy mogli dopuścić do wyłonienia najgorszego zwycięzcy ESC na przestrzeni... nawet 10-15 lat? Chyba że... Netta pod tym względem przegrywa z AZE z 2011 roku. Nadchodzą chude lata dla Eurowizji...
Skoro Eurowizja jest również politycznym konkursem, to chociaż jury powinno wziąć pod uwagę, jaki klimacik panuje w Izraelu i do tego zwycięstwa po prostu nie dopuścić. Żeby nie było tak gorzko, napiszę o paru rzeczach i występach, które pozytywnie mnie zaskoczyły:

:sweden: + Australia + :finland: - a raczej telewidzowie, którzy im pokazali, gdzie mają te ich kiepściutkie pioseneczki :devil:

W naszym półfinale jury też się nie popisało; Malta dostała od nich 93 punktów (5 miejsce), zaś u widzów była ostatnia, z 8 punktami. Na przestrzeni ostatnich lat, to największy rozrzut punktowy dotknął Rumunię, Polskę, Maltę i Australię...

Addicted
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Addicted » 2018-05-14, 10:40

Jeśli jury miałoby nie dopuścić do wygranej Izraela ze względu na ich sytuację, to nie chciałbym mieć z tym konkursem nic wspólnego. To jest konkurs PIOSENKI, a nie polityki. I trochę się dziwie, że mówi to fan ESC, ale dobra... Z tym że Netta jest najgorszym zwycięzcą na przestrzeni 15 lat też się nie zgadzam. Chyba ktoś zapomniał o czasach 2000-2010.
Obrazek
2018 - :france: :israel: :sweden: :cyprus: :lithuania:
2017 - :bulgaria: :poland: :switzerland: :macedonia: :azerbaijan:
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:

lost47
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: lost47 » 2018-05-14, 10:42

Może narażę się fanom Netty ale dla mnie ten występ to był koszmar, kicz i tandeta z którego zapamiętam gdakanie i głupie miny. W pełni zgadzam się z Salvadorem chodź mógł to powiedzieć w bardziej dyplomatyczny sposób. Niestety fast food music wygrała.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-14, 10:48

Addicted pisze:Jeśli jury miałoby nie dopuścić do wygranej Izraela ze względu na ich sytuację, to nie chciałbym mieć z tym konkursem nic wspólnego. To jest konkurs PIOSENKI, a nie polityki. I trochę się dziwie, że mówi to fan ESC, ale dobra... Z tym że Netta jest najgorszym zwycięzcą na przestrzeni 15 lat też się nie zgadzam. Chyba ktoś zapomniał o czasach 2000-2010.

Mi akurat w latach 2000-2010 tylko 2 zwycięskie piosenki mi się nie podobały: Estonia 2001 i Rosja 2008. A co do lat 2011-2018, to jak dla mnie gorsze piosenki miały: Azerbejdżan 2011, Austria 2014 i najgorszą Portugalia 2017. Więc piosenka Netty, nie jest najgorsza :-P . Ale osobiście wolałbym żeby wygrał Cypr :] ...

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2018-05-14, 11:45

Prawda jest taka że Eurowizji nie wygrywają najlepsze piosenki i zgadzam się z przedmówcą że piosenka Salvatora to koszmarek. Tak zła piosenka nie wygrała ESC ever. Tak więc Toy nie jest najgorszym wyborem.

Wg mnie najlepszą piosenką która wygrała do tej pory jest szwedzka Euphoria. Do dzisiaj radia ją grają i nadal brzmi świetnie. Toy jest tak samo wsteczne jak Heroes.

Odnośnie jeszcze Netty. Dawno nie odczułem takiego przytłoczenia spamingiem. Nawet w appkach na telefonie wyskakiwały mi reklamy z Nettą i nr 22 namawiających do głosowania. Mega dużo kasy rzucili na promocję i czuję że to był po części ruch polityczny.

Jerozolima? jak ktoś napisał może być bombowa, dosłownie.
NIGDY WIĘCEJ SNAKE DANCE :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-14, 12:01

futuro pisze:Prawda jest taka że Eurowizji nie wygrywają najlepsze piosenki i zgadzam się z przedmówcą że piosenka Salvatora to koszmarek. Tak zła piosenka nie wygrała ESC ever. Tak więc Toy nie jest najgorszym wyborem.

Wg mnie najlepszą piosenką która wygrała do tej pory jest szwedzka Euphoria. Do dzisiaj radia ją grają i nadal brzmi świetnie. Toy jest tak samo wsteczne jak Heroes.

Odnośnie jeszcze Netty. Dawno nie odczułem takiego przytłoczenia spamingiem. Nawet w appkach na telefonie wyskakiwały mi reklamy z Nettą i nr 22 namawiających do głosowania. Mega dużo kasy rzucili na promocję i czuję że to był po części ruch polityczny.

Jerozolima? jak ktoś napisał może być bombowa, dosłownie.

Faktycznie tak było, na youtube były reklamy żeby na nią głosować. 10 lat temu to samo było z Rosją. Azerbejdżan jak miał parcie na wygraną, też dużo wykładał na reklamę i promocję. Piosenka Netty nie była zła, na tle konkurencji nawet dobra; ale przypuszczam, że za kilkanaście lat młodzi fani Eurowziji będą śmieli się z tej piosenki jak i innych piosenek oraz zwycięzców dekady 2010-2019 :-P ...

Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Blue98 » 2018-05-14, 13:39

Niestety uważam że wygrana Netty to krok w tył. Obawiam się że inne kraje będą brać z niej przykład i zaczną wysyłać jakieś durne piosenki. Zawsze znajdzie się jakiś kraj który będzie się wzorować na zwycięzcy, wystarczy popatrzeć ile krajom nagle przypomniało się że ma język narodowy..

nicowilliam
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: nicowilliam » 2018-05-14, 13:46

Z takich najnowszych doniesień wynika, że Tel Aviv nie chce Eurowizji. Władze miasta nie są zainteresowane organizacją, więc padnie na Jerozolimę, gdzie jest odpowiednia hala na ok 15 tysięcy ludzi. Możliwe też są inne scenariusze. Jeśli zdecydują się na zbudowanie tymczasowego dachu na jednym ze stadionów w Jerozolimie lub Hajfie to pomieszczą 2 razy więcej ludzi.

Awatar użytkownika
IZA
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: IZA » 2018-05-14, 14:56

Blue98 pisze:Obawiam się że inne kraje będą brać z niej przykład i zaczną wysyłać jakieś durne piosenki. Zawsze znajdzie się jakiś kraj który będzie się wzorować na zwycięzcy, wystarczy popatrzeć ile krajom nagle przypomniało się że ma język narodowy..

Akurat nie widzę nic złego w tym, a nawet bardziej sobie chwalę, jeśli artysta wykonuje utwór w innym języku niż angielski. Wszystko zależy od konkretnego nagrania. Tegoroczny utwór słoweński np. mi się spodobał. Większe mam zastrzeżenia do tzw. "najemników", czyli artystów, którzy reprezentują nie swój kraj, tym bardziej jeśli są rozpoznawalni w ojczyźnie (tak jest - uwaga w stronę Margaret). Kojarzy mi się to z niektórymi reprezentacjami sportowymi, w których wszyscy milczą podczas odśpiewywania hymnów.
Ostatnio zmieniony 2018-05-14, 14:59 przez IZA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2018-05-14, 16:15

A tak się cieszono w Izraelu ze zwycięstwa o 3 w nocy.
https://www.youtube.com/watch?v=SjZBNBMzjaI

https://www.youtube.com/watch?v=CrOGcLmopIs

Chyba niewyobrażalne u nas.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-14, 17:00

Addicted pisze:Jeśli jury miałoby nie dopuścić do wygranej Izraela ze względu na ich sytuację, to nie chciałbym mieć z tym konkursem nic wspólnego. To jest konkurs PIOSENKI, a nie polityki. I trochę się dziwie, że mówi to fan ESC, ale dobra... Z tym że Netta jest najgorszym zwycięzcą na przestrzeni 15 lat też się nie zgadzam. Chyba ktoś zapomniał o czasach 2000-2010.

Może i konkurs piosenki, ale niestety bardzo upolityczniony.
Tego typu wypowiedzi będziemy mieli mnóstwo przez najbliższy rok:
http://wiwibloggs.com/2018/05/14/irelan ... -p/223262/

Do tego dochodzą względy bezpieczeństwa, mimo że w 2019 prawdopodobnie przynajmniej jedno państwo zadebiutuje, to chyba nie nie zostanie pobita liczba państw występujących na esc...

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2018-05-14, 18:03

Szymek79 pisze:Chyba niewyobrażalne u nas.

A mi się wydaje, że jest to jak najbardziej możliwe :) Gdy zajmujemy wysokie miejsce to Eurowizja nagle jest według Polaków okej, więc zwycięstwo na pewno wywołałoby euforię w kraju. To chyba jednak nie za naszego życia, Portugalia czekała 53 lata to i nam chwilę zajmie.
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie (Portugalia) 2018”