http://www.apuestas365.org/ http://apuestas365.org/Como-retirarse-de-bet365.html

ZWYCIĘZCA: IZRAEL - Netta (Toy)

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2018.
Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

ZWYCIĘZCA: IZRAEL - Netta (Toy)

Postautor: LiverFan4 » 2018-05-13, 00:04

Obrazek

Zwycięzcą 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, po raz czwarty w historii został :israel: Izrael za sprawą Netty z utworem "Toy"

ZWYCIĘSKI WYSTĘP FINAŁOWY
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
wojciech
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Re: ZWYCIĘZCA: IZRAEL - Netta (Toy)

Postautor: wojciech » 2018-05-13, 00:09

Przyroda lubi równowagę - od stanów wysokich...

czemu tylko to dążenie odwrotne bywa tak bolesne?

No cóż, już się dzisiaj dość na ten temat napisałem. Raphacholina wyszła, cola wylana, zegar połamany - idę narzekać pod nosem.
Ostatnio zmieniony 2018-05-13, 00:10 przez wojciech, łącznie zmieniany 2 razy.
За сè што ти си ми дала,
Калиопи, те сакам...
:serce: :flowers:

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-05-13, 00:10

Mój numer 1 od kiedy usłyszałem te piosenkę. Pierwszy raz w życiu się popłakałem przy wynikach. Netta to zdecydowanie mój ulubiony zwycięzca w historii eurowizji i myślę, że nigdy się to nie zmieni <3 Czekam na jakiś koncert w Polsce, bo już od kiedy zobaczyłem jej inne występy przed eurowizją stałem sięwielkim danem. KRÓLOWA EUROWIZJI <3
2018: :israel: :estonia: :france:
2017: :finland: :belgium: :romania:
2016: :hungary: :spain: :iceland:
2015: :albania: :ireland: :slovenia:
2014: :unitedkingdom: :israel: :germany:

Awatar użytkownika
WonderIf
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: WonderIf » 2018-05-13, 00:10

Wielkie GRATY dla wielkiej grubej Netty :D
Fantastyczne emocje w głosowaniu, wiele zonków i uśmiechów.
To tak na gorąco. Szkoda, że już koniec :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
Insiles
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Insiles » 2018-05-13, 00:11

Chciałbym podziękować tym osobom, które zagłosowały na Izrael, przez was Eurowizja ma łatkę kiczu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alex3400
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Alex3400 » 2018-05-13, 00:14

Gratuluję :israel: Nettcie - co prawda jej nie kibicowałem (bo kibicowałem boskiej :cyprus: Eleni :serce: ), ale przynajmniej Eurowizję wygrało coś innego niż rok, czy dwa lata temu - CELEBRATE DIVERSITY! :-) Widzimy się za rok w :israel: Jerozolimie (chyba...) - do zobaczenia wszystkim! :D

Awatar użytkownika
Drover
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Drover » 2018-05-13, 00:15

Przesadzacie z tą krytyką. Mimo że nie jestem fanem tej piosenki i występ rzeczywiście był trochę kiczowaty to przynajmniej miała pomysł na siebie. Wolę już coś takiego niż jakieś "Heroes" czy "My Number 1", dla mnie właśnie bardziej przez takie piosenki Eurowizja ma łatkę kiczu.

Awatar użytkownika
Tuchen
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Tuchen » 2018-05-13, 00:25

Nie cieszy mnie zwycięstwo Netty. Piosenka i jej prezentacja nie wpasowują się w mój gust, po prostu. Smuci mnie też przewidywalność wyników. Już któryś rok z kolei nie jestem zadowolona z wyników konkursu, to przykre. Wyłączyłam telewizor od razu po ogłoszeniu wyników.

Dla mnie dzisiaj wygrała Eleni :cyprus: - perfekcja w każdym calu. :serce:
Szczególną sympatią darzę też "When We're Old" :lithuania: oraz "Lie To Me" :czech:. To bardzo miłe, że naszym południowym sąsiadom udało się osiągnąć najwyższy wynik w ich eurowizyjnej historii.

Na lepszy wynik zasługiwała także :france: Francja.
2018: :cyprus: :lithuania: :czech:

Cristof006
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Cristof006 » 2018-05-13, 00:41

Od początku nie podobała mi się ta piosenka i po występach w Lizbonie nic się nie zmieniło. Uważam, że to powrót do ery kiczu. Wiadomo to tylko moja subiektywna opinia, ale pierwszy raz od 2014 jestem załamany zwycięzcą. Niestety Cypr wcale nie był lepszy, a Austria, wiedziałem, że nie będzie wysoko w tele votingu. Mimo wszystko gratulacje dla Netty.

Awatar użytkownika
slawik1416
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: slawik1416 » 2018-05-13, 00:42

Nie wiem co w dzisiejszych wynikach było przewidywalne...chyba żyjemy w różnych światach. Mi szkoda jedynie Austrii i Czech. Jedni skrzywdzeni przez pozycje startową a drudzy przez jury. I co Czechy musiały zrobić aby ten wysoki rezultat osiągnąć...jak dla mnie za niski jak na show jakie zrobili.
Ja jestem zadowolony z zwycięzcy. Wolałbym Czechy, Bułgarię lub Austrię, ale doceniam Muzyków którzy tworzą sami, od zera a właśnie tak robi Netta. Świetnie tworzy dźwięki i choć akurat w Toy te dźwięki mogą się wydawać niektórym dziwne, kiczowate i śmieszne...dla mnie są po prostu oryginalne i freaki. Zwróciła na siebie uwagę muzyką i wygrała, i nawet trochę gorsze show nie przeszkodziło.
Co do Francji...mnie sama piosenka nudzi i te Mercy z wymachiwaniem rączki było dziwne. Najwyraźniej otoczka polityczna też już nie działa na widzów...wręcz przeciwnie. Moi przyjaciele którzy oglądają co rok tylko sam finał i nie znają w ogóle piosenek, nawet nie znali własnej(Niemieckiej) od razu byli oburzeni wykorzystywaniem tematu politycznego.

Awatar użytkownika
Tuchen
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Tuchen » 2018-05-13, 00:45

slawik1416 pisze:Nie wiem co w dzisiejszych wynikach było przewidywalne...

Pierwsze miejsce było przewidywalne. Nawet ludzie którzy nie oglądają ESC, wiedzieli z mediów, kto jest kandydatem do wygranej. Rekordowa ilość wyświetleń na yt na długo przed konkursem też mówiła sama za siebie. Chyba tu nie było nic nieprzewidywalnego.

Awatar użytkownika
slawik1416
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: slawik1416 » 2018-05-13, 00:56

Jednak po półfinałach wszystko sie zmieniło, bo Cypr zamieszał. Jak chcesz mniej przewidywalne wyniki, to musisz przestać sie interesować ESC przed samym konkursem. Jak tak robiłem przed 2016 i wtedy masz zupełnie inne odczucia. Dla mnie jednak w ESC nie liczy się sam zwycięzca, bo itak nigdy nie będzie takiego który będzie się podobał wszystkim. Oglądam ESC bo jest to wielkie skupisko artystów którzy prezentują się Europie, każdy z top 10 dostał wiele tysięcy głosów i te różnice nie były duże. Z każdego można być dumnym, ale trzeba też przyjąć ca klatę że co roku ktoś wygrywa i rzadko jest to czarny koń. Bo niby dla czego miałby być, wysyłasz dobrą piosenke to stajesz się faworytem, tak jest w każdym konkursie.
Dla ciebie co roku miałby wygrywać ktoś spoza faworytów? To wtedy na prawdę bym się bał o ESC :lol:

Awatar użytkownika
Tuchen
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Tuchen » 2018-05-13, 01:03

W tym roku było kilku faworytów (i osobiście uważam że ich propozycje przedstawiały wyższą wartość muzyczną), więc tym bardziej mnie nie cieszy wygrana tego najwcześniej przewidzianego.
Co do piosenek eurowizyjnych, to od kilku lat lubię je poznawać wcześniej i układać swój ranking, ciesząc się eurowizyjnym sezonem, na który przecież tak długo czekam. Ale nawet, gdybym wszystkie utwory usłyszała po raz pierwszy dopiero w tygodniu eurowizyjnym, to i tak "Toy" nie zachwyciłoby mnie, bo to nie mój styl muzyczny. Już bardziej do gustu przypadła mi Verka Serduchka w 2007. ;-)

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2018-05-13, 01:22

Gratulacje dla Izraela! Piosenka mnie nie porwała, w moim rankingu dosyć daleko, jednak dobrze się stało, że to ona wygrała. Charakterystyczna piosenka, bliskowschodni bit. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma :D W tym roku jurorzy oraz widzowie nie dogadali się ze sobą, ale jakoś nie bardzo mi szkoda tej pierwszej grupy. Czym się wyróżniła Austria? Językiem, brzmieniem, pomysłem na piosenkę? Czymkolwiek? Zwycięstwo takiego utworu byłoby może nie tragedią, aczkolwiek na pewno porażką Eurowizji. A zwycięstwem przeciętności, niewyróżniania się w tłumie.

Cieszy mnie wysoka pozycja Włoch, nie spodziewałem się aż takiej dysproporcji w głosach obydwu grup. Podobnie Dania. Serbia nie poradziła sobie źle, natomiast spodziewałem się odrobinę więcej po Węgrach, że siła wyrazistości poniesie ich wyżej. Mołdawia miała zająć przyzwoitą lokatę i tak się też stało.

No to dobranoc Europo, czas na Izrael! :gba:
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
IZA
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: IZA » 2018-05-13, 01:55

Tuchen pisze:Smuci mnie też przewidywalność wyników.

slawik1416 pisze:Nie wiem co w dzisiejszych wynikach było przewidywalne...chyba żyjemy w różnych światach.

Co ciekawe - oboje macie racje, bo z jednej strony zwycięstwo Izraela było przewidywalne, ale ogłaszanie wyników oglądało się jednak z nutką niepewności, gdyż były duże rozbieżności pomiędzy televotingiem i jury. Tym sposobem np. Włosi odbili się od dna, Czech zyskał sporo punktów, uśmiech zszedł z ust Australijki, a Mołdawia jeszcze bardziej zaczęła wkurzać eurowizyjnych melomanów. Emocje były, ale matematycy pewnie szybko wyłapali, że kiedy punkty widzów już zostały przyznane Szwecji, a później Austrii, zwyciężyć mogą tylko dwie ekipy, z których jedna jednak była lepiej notowana u buków. I ta właśnie wygrała.

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie (Portugalia) 2018”