ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2017.
Awatar użytkownika
Tuchen
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Re: ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Postautor: Tuchen » 2017-05-15, 14:37

Wyniki tegorocznej Eurowizji są dla mnie mało satysfakcjonujące.

Genialna :poland:, prezentacja dopracowana w każdym calu. Przemiła, przesympatyczna, przepiękna i utalentowana Kasia. :zakochany: Zasługiwała na TOP10 co najmniej, a tutaj tylko 22. miejsce. Serce boli. :cry:
Jestem bardzo dumna z Kasi i uważam, że to był nasz najlepszy występ na ESC. :serce:

Brak awansu do finału :finland:, :iceland:, :latvia:, :macedonia:, :estonia:...

Co do zwycięskiej piosenki, to nie wzbudziła ona mojego zachwytu.

Na plus jedynie wysokie miejsce :bulgaria: i :hungary:.
2017: :poland: :iceland: :macedonia: :bulgaria: :latvia:
2016: :latvia: :hungary: :armenia: :bulgaria: :czech:

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-05-15, 21:08

Nadal nie mogę uwierzyć, że to Portugalia wygrała! Piosenka bardzo odbiegała od typowego eurowizyjnego zwycięzcy. Spodziewałem się wysokiego miejsca dla tej ballady, ale nie aż zwycięstwa, i to tak zgodnego - najwyższe noty od jury i widzów! może zaważyła szczerość Salvadora albo jego skromność i nieśmiałość sceniczna.
W sumie to cieszę się, że w tych czasach ten konkurs jest w stanie wygrać tak prosta piosenka, bez jakichś wydumanych show na kiju i budżetu na występ przekraczający roczne dochody województwa podlaskiego. I nawet jeśli na pierwszym miejscu chętniej widziałbym Bułgarię, serio się cieszę i z powodu Salvadora, i Portugali, która to tyle czekała na to grand prix. :d

Awatar użytkownika
Fenistil
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Fenistil » 2017-05-15, 21:11

Wygrana :portugal: Portugalii niesamowicie mnie cieszy. :) Jeszcze przed rozpoczęciem prób był to mój faworyt i choć w trakcie tygodnia eurowizyjnego kilka innych utworów zaskoczyło na plus, Portugalii wciąż życzyłem tego, co najlepsze. W życiu bym się nie spodziewał, że pójdzie aż tak dobrze. Nawet w dniu finału byłem przekonany, że to :bulgaria: Bułgaria jest głównym faworytem do zwycięstwa, a już na pewno w televotingu. Zresztą też byłaby godnym zwycięzcą, ale Portugalię wolę zdecydowanie.

W moim odczuciu Portugalia to zwycięzca zasłużony. Piosenka wyróżniała się nie tylko na tle tegorocznej stawki, ale wręcz na tle wielu ostatnich lat, a wykonanie było piękne i pełne emocji. Rozumiem, że niektórych taka piosenka może nudzić lub usypiać, ale trudno zaprzeczyć, że jest w niej jakaś magia, która oczarowała całą Europę. Cieszę się, że tak pechowy eurowizyjny naród jak Portugalia nareszcie doczekał się zwycięstwa, po tylu latach. Cieszę się, że wygrała piosenka w języku narodowym, a kilka innych też zajęło wysokie miejsca. No i wreszcie cieszę się, że przykład Salvadora i jego piosenki pokazał nam, jak wielu rzeczy na Eurowizji jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć i możemy zobaczyć w przyszłości. :)

Jeśli chodzi o Polskę, to w sumie nie dziwię się takiej pozycji. Piosenka Kasi może i miałaby okazję się wyróżniać, ale przez niezbyt interesujący staging i wczesną pozycję startowę zginęła w tłumie i nawet ja zdążyłem o niej zapomnieć w czasie oglądania. Tak czy inaczej finał był, a sama Kasia wokalnie wywiązała się wzorowo ze swojego zadania, więc nie mamy praw do narzekań. No i teraz dopiero widzimy, jak bardzo Szpak musiał się rzeczywiście Europie spodobać i że jego 8. miejsce to nie tylko zasługa nowego systemu głosowania.

Natomiast z innych spraw: jestem bardzo zadowolony z wysokich miejsc w TOP 10 dla :hungary: i :norway:, które jak najbardziej na to zasługiwały. Szkoda mi :unitedkingdom:, bo tu TOP 10 też się należało, a Wielkiej Brytanii naprawdę przydałby się jakiś dobry wynik po ostatnich słabych latach. Wyżej powinny być też :armenia: i :belarus:. Cieszy mnie sukces :moldova:, bo dobrze im życzyłem z takim występem, ale 3. miejsce to chyba mimo wszystko jednak solidne przegięcie. :roll: Jestem natomiast zdegustowany tym prezentem od jury w postaci miejsca w dziesiątce dla Australii. Nie mówię już nawet o sytuacji Grecja-Cypr... :evil: No tak być nie może...

Tak czy inaczej tegoroczną Eurowizję uważam za niezwykle udaną. :) W dobrym kierunku ostatnio ona zmierza. :)
Obrazek

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2017-05-15, 23:19

:portugal: - gratulacje za pierwsze zwycięstwo, może Polska w najbliższym czasie osiągnie podobny wynik... W finale mimika i gestykulacja Salvadora nie irytowała tak bardzo, do piosenki nie ma co się przyczepić. Mam nadzieję, że Portugalczycy poradzą sobie z organizacją kolejnej edycji ESC

:bulgaria: - trzymałem kciuki, by to jednak Bułgaria zwyciężyła tegoroczną edycję, nie udało się, ale 2 miejsce to także świetny rezultat. Kristian miał zdecydowanie najlepsze wykonanie piosenki, po głosie bym nie poznał, że ma tylko 17 lat. Trzecie TOP 5 w trzecim finale Bułgarii, ciekawe jak im pójdzie kolejna edycja (może Bułgaria przejmie pałeczkę po Szwecji?)

:moldova: - utwór brzmi jakby był wyjęty z jakieś potańcówki w remizie, ale występem i dobrym wokalem Mołdawia zdecydowanie się obroniła. Gdyby ktoś mi powiedział przed majem, że Mołdawia będzie wyżej niż Włochy, Szwecja czy Belgia, to bym go chyba wyśmiał, ale po występach live trzeba przyznać, że Mołdawia zasłużyła na wysokie miejsce

:belgium: - Blanche wreszcie nauczyła się śpiewać, szkoda, że trzeba było czekać ta długo (szok, że gdyby jury decydowało o wynikach, to Belgia nie znalazłaby się w finale). W sobotę "City Lights" prawie brzmiało jak w wersji studyjnej, kolejny dobry rezultat dla Belgii w ostatnich latach, jak widać odnaleźli swoją drogę w konkursie podobnie jak sąsiedzi z Holandii

:sweden: - Robin w finale brzmiał zdecydowanie lepiej, występ jak zwykle na dobrym poziomie. Przyzwoity wynik, choć ja osobiście umieściłbym Szwecję w tym roku na podium

:italy: - cieszy mnie fakt, że Włochy nie znalazły się nawet w TOP 5, mimo że przed samą Eurowizją piosenka była uważana za głównego faworyta. O ile zwrotki są całkiem znośne, tak refren niezbyt mi się podoba, w dodatku Francesco ma irytującą barwę głosu, co pewnie też przełożyło się na gorszy odbiór u telewidzów/jurorów. Występ jakby wyjęty żywcem z JESC, ja tego nie kupuję, Il Volo wróć!

:romania: - Ilinca dobrze prezentowała się na scenie z Alexem (choć pocałunek Alexa i reakcja Ilinci wyglądały trochę niepokojąco). Lubię ten utwór, więc jestem zadowolony, że Rumunia powróciła do TOP 10 z dobrą piosenką, występ za kolorowy, ale znośny

:hungary: - świetna piosenka, przyzwoity wokal, ciekawa mieszanka etniczności z muzyką klubową, w dodatku język węgierski - cieszę się, że Węgry wylądowały wysoko, szkoda, że jury nie doceniło "Origo", ale dobrze, że telewidzowie wywindowali ten utwór na 8 miejsce

Obrazek - 2 punkty od telewidzów :-) Widać, że jury podwyższają pozycję Australii, jeżeli na takich warunkach Aussie ma występować na ESC, to wolę, by nie uczestniczyli w konkursie. Piosenka słaba, występ dość nudny, wokalnie było lepiej niż w półfinale, ale to i tak nie wyjaśnia faktu, czemu Australia była u jurorów na 4 miejscu, szkoda, że nie została w półfinale

:norway: - nie spodziewałem się, że ta piosenka może skończyć tak wysoko, ale nie mam nic przeciwko temu, bo lubię ten utwór. Dobry wokal, występ również, zasłużone 10 miejsce

:netherlands: - jedynym plusem był wokal. Sama piosenka brzmi jak z filmu Disneya (i to jedna z tych typowo filmowych, których potem nikt nie pamięta), występ nudny. Finał mógł się obyć bez Holandii, ale skoro już siostry musiały być w finale, to powinny skończyć w trzeciej dziesiątce

:france: - ładne wizualizacje, dobra piosenka (choć ten angielski w refrenie popsuł nieco klimat piosenki), sama Alma całkiem dobrze wykonała utwór, ja Francję wpuściłbym do TOP 10

:croatia: - występ (zamierzenie lub nie) przez wizualizacje był bardziej komiczny, Chorwacja powinna być znacznie niżej

:azerbaijan: - lubię ten utwór, występ w sobotę spodobał mi się bardziej niż we wtorek. Wpuściłbym Azerów do dziesiątki zamiast Australii czy Włoch, bo "Skeletons" zasługiwały na to

:unitedkingdom: - Lucie wycisnęła ile się da z tak przeciętnego utworu. Odpowiednie miejsce dla Wielkie Brytanii, ciekawe jak poradziłoby sobie "Freedom Hearts" na ESC

:austria: - z teledyskiem utwór lepiej brzmi, na księżycu Nathan średnio mnie do siebie przekonuje. Mimo wszystko Austria nie zasługiwała na 0 punktów od telewidzów, 16 miejsce to sprawiedliwy wynik dla Austrii

:belarus: - pozytywny utwór, szkoda, że Białoruś nie wskoczyła do TOP 10, miałem nadzieję, że sympatyczny duet będzie wyżej. Brawa za wprowadzenie języka białoruskiego do dorosłej Eurowizji

:armenia: - piosenka jest dla mnie mocno średnia, ale na scenie prezentowała się całkiem dobrze, myślałem, że Ormianie będą znowu w TOP 10, a tutaj zaskoczenie. Może czas, by za rok wysłać Sirusho?

:greece: - w finale chórki spisały się lepiej, choć i tak nie ukryły beznadziejności tego utworu. 12 od jurorów z Cypru i Czarnogóry wzbudzały chyba mimo wszystko większe zażenowanie niż śmiech, jak dla mnie to powinno być ostatnie miejsce w finale (choć konkurencja o te miejsce była w sobotę dość spora)

:denmark: - o ile w przypadku Grecji chórki okazywały się bardzo ważne, tak u Anji brzmiały dość średnio (zwłaszcza na początku utworu). Średni utwór z dobrym wokalem, zaskoczenie, że ta słabo poradził sobie u telewidzów w półfinale

:cyprus: - miejsce do przewidzenia, ale mi zarówno piosenka jak i występ Hoviga spodobały się, wokalnie także nie było tak źle, Cypr powinien zamienić się pozycją z Holandią/Chorwacją

:poland: - w finale Kasia za bardzo wykrzyczała ten utwór, ale było widać, że nie wygląda na zdrową. Wprawdzie piosenka słabsza niż to, co wysłaliśmy rok temu, ale liczyłem na więcej punktów z jury, bo wiedziałem, że niezależnie od numeru startowego utwór uzyska mniej punktów niż Szpaku. Mimo wszystko dobrze, że osiągnęliśmy 4 awans z rzędu

:israel: - Imri bardzo fałszował w finale, miejsce jak najbardziej zasłużone, choć mimo wszystko dobrze, że Izrael wystąpił w finale, bo w przeciwieństwie do dwóch ostatnich lat, ta piosenka w jakimś stopniu spodobała mi się

:ukraine: - dobra piosenka, ale bez zaskoczenia, że nie znalazła uznania w Europie. Szkoda, że to nie Onuka z piosenką z intervalu nie wystąpiła jako reprezentantka Ukrainy, tak Ukraina mogłaby powalczyć o miejsce w TOP 5

:germany: - gratulacje dla Niemiec, że udało im się przełamać passę ostatnich miejsc i w tym roku Levina wylądowała nieznacznie wyżej (choć gdyby nie jury z Irlandii Niemcy wylądowałyby na "swoim" miejscu)

:spain: - słaby występ, zasłużone ostatnie miejsce (choć Grecja czy Australia zasługiwały na to miejsce jeszcze bardziej), może u sąsiada Hiszpanie wystawią lepszego reprezentanta
Obrazek

Awatar użytkownika
IgorBielak
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: IgorBielak » 2017-05-16, 12:08

Emocje opadły. Szkoda, że to już się skończyło. Ta Eurowizja była całkiem dobra. Prowadzący przekonali mnie do siebie, filmiki i różne wstawki bardzo fajne (z Mansem bardzo fajnie wyszło). Openingi i Interval Acty również na plus, jak dla mnie. Nie było może jak w Szwecji, ale nie ma się do czego przyczepiać. Przyjemnie się oglądało, mam nadzieję, że za rok również będzie dobrze. Ciekawi mnie jak Portugalia sobie poradzi w roli organizatora.

:portugal: Liczyłem, że może nie wygra, bo nie przepadam za ta piosenką, no ale trudno. Nie jest to tandetne, a wręcz przeciwnie. Lubie tą piosenkę bardziej niż na początku, ale nie jestem zadowolony z wygranej.

:bulgaria: Liczyłem, że może wygra televoting i cały konkurs, no ale niestety nie udało się.

:moldova: Tu zaskoczenie xD. Nigdy nie sądziłbym, że Mołdawia będzie w top3! Niestety trochę to przecenione, ale tak coś czułem, że ludziom się spodoba.

:belgium: Bardzo dobry występ! W finale naprawdę było super i cieszę się, że została doceniona.

:sweden: Spodziewane top5. Dopracowany świetny performance. Bez zaskoczeń.

:italy: Trochę mi szkoda. Może i faktycznie występ nie był powalający i nie na zwycięstwo, ale wierzyłem, że Włochy będą w top3. Jury strasznie ich nie doceniło. Magda Tul chyba nawet dała im ostatnie miejsce... Dobrze, że w televotingu było trochę lepiej, ale i tak nie było tak jak miało być. Pewnie byli zawiedzeni.

:romania: No też się tego spodziewałem, chociaż myślałem, że jury nie da im tyle punktów... Przyjemnie się to oglądało. Było tak radośnie. I ten pocałunek na końcu xD.

:hungary: Jak dla mnie troszkę za wysoko. Nie spodziewałem się. Ten rap jednak mi trochę przeszkadzał. Tak samo jak skrzypaczka, która była uśmiechnięta cały czas co według mnie nie pasowało.

Obrazek 2 punkty :lol: I dobrze :-P Ja nie wiem co jury w tym widziało, ale nie był to występ na 4 miejsce. Dobrze, że ludzie to naprawili ;)

:norway: Duże zaskoczenie jak dla mnie. Myślałem, że nie wejdą do finału, a co dopiero do top 10. Taka zwykła piosenka jak dla mnie. Napewno gorsza od naszej...

:netherlands: Duża rozbieżność u widzów i jury. 15 to trochę mało, ale i tak fajnie, że były po lewej stronie tabeli. Chciałem, żeby zostały docenione i udało się.

:france: Spodziewany, zasłużony wynik. Francja już drugi rok z rzędu odbiła się od dna.
Brat mojej znajomej z Ukrainy spotkał Almę na lotnisku w Kijowie podczas swojej podróży do Izraela i ma z nią zdjęcie. Ten to ma szczęście.

:croatia: Spodziewałem się takiego wyniku, ale nie zmienia to faktu, że według Chorwacja powinna być duuużo niżej, albo nie przejść do finału.

:azerbaijan: Trochę zdziwiłem się bo myślałem, że mogą być w top 5. Może ten występ nie przypadł do gustu widzom. Zbyt trudny i nie zrozumiały był.

:unitedkingdom: Świetny występ. Bardzo mi się podobał i myślałem, że UK również będzie w top 10. Niestety televoting nie pomógł, ale to i tak ich najlepszy rezultat od 2011.

:austria: Zdziwiło mnie, że jury aż tak polubiło"Running on air", jak również to, że dostali 0 od widzów. U widzów za nisko u jury za wysoko. Wynik nawet sprawiedliwy, ale mogli być niżej.

:belarus: Kolejny pocałunek :lol: Mogliby znaleźć się trochę wyżej, ale ta pozycja nie jest zła. Tak samo jak Rumunii miło się słuchało i oglądało.

:armenia: Zaskoczenie kolejne. Myślałem, że top 10 mają na pewno. Piosenka średnia jak dla mnie, ale 2 rok z rzędu Armenia przygotowała nam świetny występ.

:greece: Ach... 24 od Cypru. To jest bez sensu, EBU powinno coś w tym związku zrobić. Rozumiem jakby piosenka była jakaś dobra, ale to nie było. Na pewno nie powinni być wyżej od nas.

:denmark: Niedoceniona ballada (tak jak my). Bardzo podobał mi się występ. Za pewne pozycja między Włochami i Portugalią przyczyniła się do braku punktów w televotingu (oprócz Australii).

:cyprus: Kolejny... 24 z Grecji. Gdyby oni nie dali sobie kompletu punktów bylibyśmy na 20 miejscu. Dziwiłem się, że ta piosenka weszła do finału i tak jak Grecja raczej nie powinna.

:poland: KASIA :serce: :cry: Szkoda mi bardzo, że nie jest to lepsze miejsce. Zawsze marzyła mi się nowoczesna mroczna ballada z Polski i udało się. Niestety nie poszło już z wynikiem. Nie wiem czego jury nas znów nie doceniło, bo ta piosenka była bardziej jednak w stylu jury niż widzów. Zapewne 2 pozycja nam nie pomogła :cry:. Nie wiem jak duży wpływ ma na ostateczny wynik, ale jakbyśmy występowali pod koniec to może chociaż te jedyne 20 punktów więcej byśmy dostali i skończyli na 17 miejscu, a nie 22. :( No nic :( Szkoda Kasi. Jest taką ciepłą, otwartą i miłą osobą. Moja ulubiona reprezentantka naszego kraju. Uwielbiam jej wywiady. Mam nadzieję, że nie będą jej Polacy nienawidzić i zrobi jeszcze karierę w Polsce. Tego jej życzę. Chciałbym, żeby kiedyś powróciła na ESC z jeszcze lepszą piosenką i pokazała
na co ją stać.

:israel: 1 pozycja również nie pomogła. Dziwne po w półfinale jak się okazuje był wysoko, ale nie przeszkadza mi słaby wynik Izraela.

:ukraine: Jedyna rockowa piosenka, niestety nisko oceniona. Ale jednak można się było tego spodziewać.

:germany: Wooow brawo! 25 miejsce :lol: A już myślałem, że 3 rok z rzędu będą ostatni. Przynajmniej było by śmiesznie xD.

:spain: A jednak znalazł się ktoś kto bardziej zasłużył na ostatnie miejsce. Obstawiam, że jego kariera w Hiszpanii dobiegła końca. Zapewne już kończyła się gdy został wybrany, ale teraz to już w ogóle.

Awatar użytkownika
vestmann
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: vestmann » 2017-05-16, 14:35

:portugal: - Już drugi rok z rzędu triumfuje propozycja która mi się podoba :D Co prawda do momentu prób nie doceniałem "Amar Pelos Dois" , ale później zanotował duży awans w moim rankingu. Salvador potrafi doskonale przekazać emocje, a prosty występ dodał jeszcze więcej klasy i uroku portugalskiej propozycji. Bardzo dobrze, że w ostatnich latach mniej typowe (jak na eurowizyjne standardy) utwory mają szanse osiągać naprawdę wysokie lokaty. Mam nadzieję również, że zwycięstwo Portugalii przekona inne kraje do częstszego wystawiania piosenek w językach narodowych, bo jak widać Salvador udowodnił że nie trzeba śpiewać po angielsku żeby zająć wysokie miejsce.

:bulgaria: - O ile Portugalia zyskała u mnie w ostatnim tygodniu, to Bułgaria zanotowała nieznaczny spadek. Z każdym kolejnym przesłuchaniem wydaje "Beautiful Mess" traci i co raz bardziej przypomina typowe piosenki które możemy słyszeć w radiu. Trzeba jednak przyznać, że pod względem wykonania jak i prezentacji Kristian spisał się bardzo dobrze.

:moldova: - Chyba jedna z większych niespodzianek na tegorocznej Eurowizji. Fakt, mołdawska propozycja szybko wpada w ucho, a występ również przyjemnie się oglądało, ale czy to była piosenka zasługująca na podium? Według mnie nie.

:belgium: - Cieszę się, że sms wysłany na Blanche nie zmarnował się :) Wokalistka zrobiła znaczny postęp od czasu pierwszych prób i występ finałowy wyglądał świetnie. Wokalnie daleko jeszcze było do ideału, ale oceniając wersję studyjną trzeba przyznać że była to jedna z najlepszych propozycji. Szkoda, że nie udało się zmieścić na podium.

:sweden: - Nie przepadam za szwedzką piosenką, występ był do bólu sztuczny i ciężko się go oglądało. Robin nie zaśpiewał dobrze ani w półfinale ani w finale. Ode mnie trzy razy nie, Szwecja w tym roku nie powinna przebrnąć etapu półfinałów, a już na pewno znaleźć się w czołowej piątce.

:italy: - Kolejna duża niespodzianka. Tym razem negatywna (patrząc z perspektywy Włochów). Przez cały czas prowadzić w rankingach i zaliczyć dużą wpadkę na samym końcu - to nie może być miłe uczucie. Jednak po obejrzeniu finału nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Skracając utwór do regulaminowych 3 minut zaburzono jego kompozycję, występ pozostawiał również wiele do życzenia. Dodatkowo Francesco spisał się niespodziewanie słabo jeśli chodzi o wykonanie. To nie mogło się udać, Włosi powinni się cieszyć, że w ogóle udało im się zająć tak wysokie miejsce.

:romania: - Myślałem że czasy przekraczania wszelkich możliwych granic kiczu na Eurowizji już minęły. Jak widać nie... Piosenka słaba, występ zniechęcał swoją tandetnością, nie rozumiem fenomenu "Yodel It!" ani tym bardziej ostatecznego rezultatu.

:hungary: - W głosowaniu jury i telewidzów spodziewałem się raczej odwrotnych proporcji. Początkowo miałem duże wątpliwości co do "Origo", jednak w trakcie minionego tygodnia Joci rozwiał je, nawet pomimo mojej niechęci do rapu. Dobrze, że widzowie uratowali dobry rezultat Węgier.

Obrazek - Tutaj dokładnie odwrotna sytuacja niż u Węgrów. Przed eurowizyjnym tygodniem lubiłem australijską propozycje, jednak próby i występy skutecznie mnie do niej zniechęciły. Nie rozumiem jakim cudem Isaiah uplasował się tak wysoko w klasyfikacji jurorów, ale cieszę się, że dzięki telewidzów udało się przynajmniej trochę obniżyć pozycję Australii.

:norway: - Przyzwoita piosenka, dobry występ, ale według mnie to chyba trochę za mało na to, żeby znaleźć się w najlepszej dziesiątce. Nie podoba mi się, że Norwegowie uzyskali zgodę na wykorzystanie wcześniej nagranych i przerobionych wokali. Moim zdaniem zasada mówiąca o śpiewaniu utworu na żywo powinna zostać utrzymana w obecnej formie, bez żadnych odstępstw.

:netherlands: - Świetny występ pod kątem wokalnym, dobra prezentacja, ale sama propozycja raczej przeciętna. Holenderskie trio mogłoby znaleźć się trochę niżej w ostatecznym rankingu.

:france: - Zdecydowanie najciekawszym elementem francuskiego występu były niesamowite wizualizacje. Piosenka również jest dobra, szkoda, że dodano do niej angielski tekst. Alma zaśpiewała nadspodziewanie dobrze, nie miałbym nic przeciwko, gdyby "Requiem" znalazło się wyżej.

:croatia: - Nie jestem fanem jednoosobowego chorwackiego duetu i nie do końca pasuje mi ostateczna lokata osiągnięta przez Jacques'a. Oczywiście nie można mu odmówić bardzo dobrego głosu, ale "My Friend" nie można uznać za dobrą kompozycję.

:azerbaijan: - W wersji studyjnej DiHaj było w gronie moich trzech głównych faworytów, ale ten występ... Rozumiem, że chciała być inna i dlaczego chciała pójść w tym kierunku, ale według mnie efekt okazał się nie być zadowalający. Wszystko w występie odwracało uwagę od bardzo dobrej piosenki. Szkoda.

:unitedkingdom: - Dobrze, że jury doceniło brytyjską propozycje i przynajmniej udało im się załapać do Top15. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby Lucie udało się zdobyć wyższe miejsce, bo występ był naprawdę dobry.

:austria: - Zero od telewidzów było sporym szokiem - nawet większych niż Gabrieli w tamtym roku. Piosenka sympatyczna, wokalista również, wokalnie nie było najgorzej. Miejsce odpowiednie dla austriackiej propozycji.

:belarus: - Kolejna sympatyczna propozycja z bardzo radosnym i przyjemnym w odbiorze występem. Dodatkowo w języku narodowym. Do ostatniej chwili wahałem się między Belgią, a Białorusią na kogo wysłać SMSa. Szkoda, że nie Białorusinom udało się zająć wyższej pozycji.

:armenia: - Kolejny utwór, w którym zawiodła prezentacja. Wokalnie bez zarzutu, ale występ nie był interesujący, a niektóre ujęcia wydawały się chaotyczne.

:greece: - Grecy nie powinni w ogóle awansować z półfinału. Było kilka utworów które o wiele bardziej zasługiwały na awans niż ta kiepskiej jakości "taneczna radiówka", a wykonanie na żywo było koszmarne. Więcej nie trzeba dodawać.

:denmark: - Awans Anji był dla mnie zaskoczeniem, tak samo jak bardzo słąby wynik u telewidzów (5 pkt w półfinale i 8 pkt w finale). Anja zaśpiewała bardzo dobrze, ale utwór nie był niczym ciekawym, typowo ballada jakich wiele już widzieliśmy. Miejsce zasłużone.

:cyprus: - Podobna sprawa jak w przypadku Grecji. Piosenka jak i występ były zlepkiem kilku innych, Hovig również się nie popisał. Zupełnie nie rozumiem awansu do finału.

:poland: - Szkoda, że Kasi nie udało się wywalczyć lepszej lokaty. Pozycja startowa utrudniła walkę o dobrą lokatę, ale uważam, że zasługiwaliśmy na więcej punktów w rankingu jurorów. A na pewno więcej niż Szwecja, Rumunia, Grecja czy Cypr.

:israel: - Kiepska piosenka, słaby występ i nieprzyjemne wykonanie. Zastanawiam się czy 23 miejsce nie jest zbyt wysokie. Izrael powinien zakończyć rywalizację na etapie półfinałów.

:ukraine: - Szkoda, że Ukraińcy nie zdecydowali się na zachowanie występu z preselekcji. Tamten był dużo ciekawszy niż eurowizyjny i bardziej pasował do klimatu piosenki. Gospodarze zasługiwali jednak na wyższą pozycję.

:germany: - Przynajmniej nie byli ostatni :D Chociaż niewiele brakowało. Niemcy muszą lepiej przemyśleć kwestię wyboru wykonawcy i propozycji w przyszłym roku.

:spain: - Jeden z najgorszych utworów w tegorocznej stawce i jeden z najsłabszych występów. 0 od jury i ostatnie miejsce zdecydowanie zasłużone.

Szkoda komentować półfinałowe wyniki, dużo dobrych utworów niezasłużenie odpadło na tym etapie. Najbardziej szkoda mi :finland: Finlandii i :iceland: Islandii. :czech: Czechy spisały się również dobrze i myślałem że może uda im się awansować. :latvia: Łotwa zepsuła występ i brak awansu nie był dużym zaskoczeniem, aczkolwiek ostatnie miejsce to duża przesada. W drugim półfinale na awans zasługiwały :lithuania: Litwa i :malta: Malta. :switzerland: Szwajcaria zniweczyła swoje szanse kiczowatym występem. Brak awansu :estonia: Estonii był nad wyraz satysfakcjonujący.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rahei
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Rahei » 2017-05-16, 15:38

wojciech pisze:Jestem w siódmym niebie. Wygrała magia przekazu, wygrały uczucia, wygrała charyzma. Wygrała muzyka.

O tak! :serce:
Amar Pelos Dois mnie urzekła za pierwszym przesłuchaniem. Obawiałam się się wtedy o awans Portugalii tylko tym, że Salvador dosyć dziwnie się ruszał, ale uznałam o po prostu za formę artystycznego wyrazu, jego sposobu śpiewania. W półfinale mnie tym wkurzał, bo z lekka przesadził i wtedy serio obawiałam się, że przez to nie wejdzie do finału. Nie musiałam się bać bo wygrał półfinał z czego jestem ogromnie zadowolona. Mój zachwyt wygraną Portugalii jest wprost nie do opisania :serce: W finale Salvador zmiażdżył system, zaśpiewał bez udziwnień, prosto, bezbłędnie wokalnie, magicznie. Nie mogłam uwierzyć, że wygrana Portugalii jest możliwa ale jednak i *tfu* "profesjonalne" jury i telewidzowie ją docenili.

A teraz podsumowanie całości Eurowizji w Kijowie...

"profesjonalne" *tfu* jury: usunąć to gówno całkiem, bo się nie sprawdza. Jak 12 od Grecji dla Cypru jestem w stanie przełknąć bo Hovig zaśpiewał bardzo dobrze tak z Cypru dla Grecji nie pojmuję. Faaaaałsz, półnadzy tancerze pasujący jak kwiatek do kożucha. Występ bez pomysłu, mdły, kiczowaty, okropność! Podobno ktoś jeszcze dał Grecji 12, nie wiem kto, wolę nie wiedzieć.
Profesjonalne jury było zachwycone Australijczykiem na tyle, że przyznali mu 2 miejsce... Isaiah ma naprawdę ciekawą i przyjemną barwę głosu ale czy jurorzy upadli na głowę i nie słyszeli tych fałszów?! w Każdym talent show wytykają biednym amatorom, że "było słychać fałsz" a tu nagle słoń im nadepnął na ucho. Jestem ciekawa jak głosowało jury z Polski. Kasia zmiażdżyła wokalem w naszym półfinale i uznalam nasz występ za najlepszy wtorkowego wieczoru. *tfu* profesjonalen żyri wolą kiczowatą :romania: i fałsz :greece: niż emocjonalny, perfekcyjny występ z głosem jak dzwon.

Mechanizm głosowania: Od niedzieli mam ogromną ochotę wyskoczyć do EBU z listem, żeby dali sobie siana z tym *tfu międzynarodowym żyri bo to się robi żałosne. Wydaję sporo kasy na 1 głos (3,69 za smsa to rozbój w biały dzień) i bardzo chciałabym wiedzieć jak głosowali telewidzowie z Polski i z reszty Europy (nie każdemu chce się szukać po podstronach eurovision.tv wyników, a na pewno nie widzowi, który Eurowizją interesuje sie tyle, ze obejrzy 2 półfinały i finał). 12 z Cypru dla Grecji nie dziwi w przypadku telewidzów ale u jury tak... Chce poprzedniego systemu i towarzyszącej magii łączenia się z danym krajem . Najlepiej wyglądało to w Wiedniu. Podawanie zbiorczych wyników telewidzów wcale nie spełnia swojej roli "wszystko może się jeszcze zdarzyć", roli zaskakiwania itd. Mnie wprost wpienia i gasi zapał, bo już wiem, że np. Austria skończyła bez punktów. Źle to wygląda, że telewidzowie nie docenili danej piosenki, jest to wręcz nieprzyjemne i smutne. Jak już lepiej tego tak nie ogłaszać. Jeżeli musi być to jury to niech podadzą na początku zbiorcze noty jurorów (i wtedy będzie jak czarno na białym pokazane "doceniamy fałsze, a głosy jak dzwon mamy w dupie") a głosy telewidzów, standardowo poprzez łączenie się z danym krajem.

Prowadzący: trochę się poprawili od 1 półfinału, trening z mistrzem- Mansem był naprawdę zabawny, tęsknię za nim. Timur dalej bez wyrazu, z dziwnym akcentem, sypał ciekawostkami w taki sposób, że totalnie nikogo one nie obchodziły. Green room leżał,nawet nie wiem po co go pokazywali, skoro nie mieli na niego pomysłu. Za dużo Verki, nie mam nic do niej ale robienie z niej bohatera całej imprezy to przesada. Ogólnie Eurowizję oceniam na 5/12. Może to wynik tego, że trudno jest przebić Szwedów i naprawdę udanego ESC z zeszłego roku.

Występy:
:israel: piosenka nie powala ale i tak wciąż łupanka z Izraela została lepiej zaśpiewana i zaprezentowana niż Grecka.

:poland: w półfinale to było mistrzostwo, miałam ciary! A w finale się zawiodłam :( To nie było to, miałam wrażenie, że Kasia mega się stresowała i gubiła kontakt wzrokowy. Byłam mocno zdziwiona gdy w wywiadzie przyznała, że zaśpiewała jeszcze mocniej, ja tego wcale nie słyszałam i uważam, że zaśpiewała słabiej, bez pazura i z mniejszymi emocjami. Praca kamer wydawała mi się inna. Wiedziałam po tym wykonie, że przygaśnie w tłumie ale na pewno nie zasługiwała na 22 miejsce... Dalej jestem pod ogromnym wrażeniem Kasi, jestem z takiej reprezentantki dumna i doceniam to ile wysiłku włożyła w promocję naszego kraju. Dziękuję Ci i życzę powodzenia w dalszej karierze!

:belarus: od piosenki dostawałam cukrzycy i próchnicy ale przyznam, że występ mieli bardzo ładny i sympatyczny. Zdecydowanie na plus.

:austria: po prostu ładnie to wyglądało, piosenkę lubię. Śmiałam się, że Dreamworks powinno sie przyczepić xD

:armenia: lepiej było w półfinale. Piosenkę dalej lubię.

:netherlands: Głosy perfekcyjne, bezbłędne! Mega dobrze mi się ich słuchało! Zrobiły na mnie ogromne wrażenie i do tej pory często sobie nucę Lights and Shadows. Jedyny minus to hamerykańskie, kościelne wizualizacje.

:moldova: piosenka do mnie nie trafiała ale muszę przyznać, że show mieli naprawdę dopracowane i miło się to oglądało. Jednak 3 miejsce to sporo za wysoko. miejsca 6-10 byłoby ok.

:hungary: szczery i prawdziwy. Kompozycja piosenki, melodia, użyte instrumenty, bosko. Byłam zachwycona i wzruszona.

:italy: podobało mi się, dobry wokal, ale słyszałam coś innego niz straszono na różnych portalach.

:denmark: piosenkę nawet lubię ale występ był tak typowy, że totalnie mnie nie obchodziło czy dania zaliczy floop w końcowych wynikach.

:azerbaijan: nie rozumiem konceptu, wokal bardzo dobry, występ przeceniony. Piosenkę w wersji studyjnej uwielbiam.

:croatia: kicz sie wylewał z każdego otworu. Wokal myślałam, że mnie zmiażdży a tu tylko poprawnie. Bardzo przeceniona Chorwacja. Człowiek odpowiedzialny za wizualizacje powinien stracić robotę.

australia - lepiej niż w półfinale ale dalej fałsz i mega bezpłciowy występ. Spodobała mi się opinia (chyba Navarro) że Australia to taka maskotka Eurowizji i będzie dzięki temu miała zawsze awans w kieszeni.

:greece: największa pomyłka finału, już wolałabym chyba Slavka na ich miejscu. Wszystko na jej temat zostało powiedziane w innych postach.

:norway: było bosko! Świetnie to wyglądało, te maski, prezentacja, ujęcia. Super chemia na scenie. Najlepszy występ finału na równi z Portugalią.

:unitedkingdom: Byłam mega ciekawa jak się zaprezentuje Lucy. Obawialam się o jej wokal bo miała tendencję to wycia ale dala radę i brzmiało to bosko, emocjonalne. Wstęp bardzo ładny.

:cyprus: ładnie, czysto, jedynie choreografia mnie denerwowała bo nie była spójna z całością.

:romania: jodłujący Rumuni to wystarczający powód do tego by zastanowić się co jest grane. Kiczowaty występ, mega przeceniony. Nie rozumiem tutaj Europy. Koszmarek finału.

:germany: to było tak bezpłciowe i typowe i bez pomysłu, że masakra :lol: w sumie co można zrobić z tak mierną piosenką?

:ukraine: fajne instrumentalne przejście, mocne uderzenie ale poza tym... meh.

:belgium: przepaść między półfinałem a finałem, oczywiście w finale na plus. Wersję studyjną baaardzo lubię ale wykon na żywo strasznie mnie zawiódł i uważałam, że Blanche niesłusznie znalazła sie w finale. Nie udźwignęła tego. Głos ma głęboki, ciekawy ale te "łzy w głosie" to wynik przerażenia a nie "urody". W finale brzmiało to jakoś, mile się zaskoczyłam, nawet mi sie podobało. Dalej twierdze, że kiecka nie pasowała to piosenki.

:sweden: było po prostu poprawnie.

:spain: piosenka prosta jak budowa cepa i nawet z nią nie poradził sobie Hiszpan. Ogólnie cala ta piosenka to jedno wielkie nieporozumienie. Tyle razy powtarzać jedno zdanie....

:bulgaria: Miałam ciaaaaryyyyy! :serce: Chociaż lepiej było w półfinale :) Uwielbiam tą piosenkę, Kristian ma mega fajny głos. Bardzo chciałam żeby wygrali ich brak wygranej osłodziła mi Portugalia :) 2 miejsce jak najbardziej zasłużone.

:france: Wokal taki jak się spodziewałam, może nawet lepszy. Nie porwało mnie nic. Potencjał troszkę zmarnowany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2017-05-16, 16:41

Narzekacie na jury ale to widzowie wywindowali wysoki wynik :moldova:, :romania: czy :croatia: a nie jurorzy rzeczywiście przypadki :greece:-:cyprus: i :romania:-:moldova: są już żenujące ale wystarczy popatrzeć na głosowanie ex-Yugo, które miały tylko jednego przedstawiciela w finale a komisje jurorskie nie zalały :croatia: dwunastkami czego się obawiałem za to w televotingu już tak obiektywnie nie było.
Według mnie nowy system jest w porządku ale rzeczywiście można by pomyśleć o zmianie przedstawiania wyników tyle, że dopiero wtedy będzie widać wpływ na głosowanie diaspor i sympatii narodowych czego chyba EBU chciało uniknąć.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
henry174
Nowy
Nowy

Postautor: henry174 » 2017-05-17, 17:21

Jeśli ktoś jest zainteresowany podawaniem wyników samego televotingu, to zapraszam do filmików z edycji sprzed 2009. To dopiero jest dramat :lol: Obecny system jest w porządku. I jurorzy, i televoting mają swoje wady i dlatego żadna ze stron nie powinna mieć 100% wpływu na wyniki całego konkursu. Serio? Austria z nul points na koncie? Lucie Jones 20. na 26 uczestników? Australia tuż przed podium? :roll:
Ostatnio zmieniony 2017-06-03, 22:04 przez henry174, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iksinskyy
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: iksinskyy » 2017-05-20, 07:40

I znowu rok czekania... W końcu można ocenić na chłodno tą edycję.

ZWYCIĘSKA PIOSENKA: nie wywołuje u mnie żadnych uczuć. Ani pozytywnych, ani negatywnych. Po prostu nie moja bajka. Ale coś musiało w tym być, że wygrała tak zdecydowanie. Natomiast ZWYCIĘZCA irytuje niesamowicie i po ogłoszeniu wyników dał popis swojej arogancji i braku szacunku wobec innych uczestników. Drogi Salvadorze, muzyka pozostaje muzyką, nieważne czy to jest liryczna ballada, techno łupanka czy disco w polu. To, że odnajdujesz się akurat w takim stylu nie wyróżnia cię w żadnym stopniu. To, że jesteś zwycięzcą ESC też nie. Eurowizja to konkurs, który łączy narody, kultury i style muzyczne. Żal, że ta edycja zakończyła się takim kiepskim akcentem.

KASIA: No jak dla mnie to TOP15 powinno być. Jurorzy (profesjonalni?) znowu postawili nas na szarym końcu, stawiając wyżej fałszującą niemiłosiernie Greczynkę. I znowu gdyby jurorzy tylko decydowali o wynikach nie wyszlibyśmy z półfinału. 22. miejsce jest takie sobie, to prawda, ale szkoda, że polskie media rozdmuchały to jako wielką porażkę. Ciekawe tylko, kto ich podjarał na lepszy wynik? Bukmacherzy? OGAE? W rankingach wszelakich wypadaliśmy słabo. Ja jestem dumny z Kasi i z jej występu, wniósł trochę sztuki do konkursu. KRÓLOWA.

JURY: jest potrzebne w konkursie, ale musi się zmienić tryb jej działania. Jury miało ograniczać wpływy diaspory, ale jak widać ogranicza tylko polską diasporę. No bo jak wytłumaczyć wzajemne dwunastki Grecji i Cypru? Kraje skandynawskie nadal głosują na siebie. Azerbejdżan i Armenia nadal się wzajemnie ignorują. I faworyzowanie Australii byle by została w konkursie i wkładała pieniądze. Te sprzeczności w głosowaniach widzów i jurorów aż bolą w oczy. Co zobaczyli jurorzy w Danii, czego nie zobaczyli widzowie? No i Australia - hit sezonu :lol: musiały zaboleć te dwa punkciki.

W sumie można znaleźć plusy wygranej Portugalii. Nareszcie Eurowizja odbędzie się w nowym kraju. Ciekawe, czy to będzie tradycyjna edycja, czy może bardziej egzotyczna, ciekawi mnie ich podejście do tematu. Paradoksalnie wygrana Portugalii ma dla nas między innymi niebagatelne znaczenie - nawet bez zaplecza politycznego można wygrać ESC. No bo skąd nagle Portugalia, która nigdy nie była nawet w TOP5, naciułała tyle głosów? U ruskich na bazarze kupiła? No nie. Trzeba wysłać odpowiednią piosenkę, a na nią uniwersalnej recepty nie ma. Kiedyś nastąpi ta chwila, kiedy będziemy się cieszyć ze zwycięstwa. Portugalia czekała ponad 50 lat, więc my możemy tego nie dożyć. Ale na pewno kiedyś nam się uda.
'17: :estonia: :iceland: :poland: :latvia: :denmark:
'16: :iceland: :armenia: Obrazek :austria: :ukraine:
'15: :russia: :greece: :spain: :latvia: :norway:
'14: :sweden: :greece: :poland: :norway: :romania:

#pray4iceland

malmex
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: malmex » 2017-05-20, 21:37

W końcu znalazłem trochę więcej czasu aby napisać coś odnośnie tegorocznego konkursu.

To może zacznę od organizacji.
Finał zdecydowanie lepszy od półfinałów. Organizatorzy chyba jeszcze w sobotę testowali i próbowali różne rzeczy, jak choćby inne tło na scenie (szczególik a zauważyłem ;-) ). Prowadzący zdecydowanie bardziej wyluzowani i lepsi - najlepsi od paru edycji (nie licząc zeszłorocznej). Grafika, belki nie prezentowały się najgorzej (chyba kwestia przyzwyczajenia po półfinałach). Zmieniono też chyba światła, sposób prezentacji widownii i reszty tyłu hali (pokazywano ją więcej razy i była lepiej oświetlona) przez co nie czułem się jak w półfinałach jak w piwnicy. Trochę nie podobało mi się sposób ogłoszenia zwycięzcy. W tym momencie była prawie cisza - nie grała żadna muzyka, żadne konfetti.
Ogólnie bardziej mi się podobało niż w Wiedniu, Baku czy nawet Niemczech, gorzej niż w Szwecji. Skoro dużo biedniejsza Ukraina dała radę bez wstydu zorganizować te duże, europejskie show to Polska tym bardziej.

Występy i wyniki:
:portugal: mnie zwycięzca ani nie ziębi ani nie parzy, mam mieszane uczucia. Dla mnie to nic ciekawego, usypiającego, ale z drugiej strony cieszę się że Europejczycy jednak nie dali się tak bardzo Amerykanizacji. Europa jest kolebką kulturową świata Zachodniego, jest tu tyle nacji, narodów, krajów, kultur, każda inna z ogromnym dorobkiem a w każdej sferze życia wchodzimy na globalistyczny nurt. Przepuszczamy to, zaniedbujemy, mieszamy a to nam na dobre nie wyjdzie...

:israel: mdłe, wtórne, typowo eurowizyjne disco do zapomnienia, zasłużone tyły
:poland: było gorzej niż w półfinale, piosenka wymęczona, ale miejsce nie zasłużone (powinno być co najmniej początek prawej strony tabeli). jury po raz kolejny potraktowało nas jak w poprzednich latach
:belarus: fajny, pozytywny występ, ogromny plus za język białoruski!
:austria: nie było tragicznie, ale piosenka nudna
:armenia: nie podobało mi się, flaki z olejem
:netherlands: piosenka nie jest wysokich lotów ale nawet występ mnie wkręcił
:moldova: mi się nawet ta Mołdawia podoba, ale trzecie miejsce to za wysokie
:hungary: najlepsza tegoroczna piosenka z folkowymi brzmieniami, podobało mi się
:italy: jeden z moich ulubionych utworów, dla mnie mogło to nawet wygrać - tylko ten goryl - nie było kiczowato bo minimalistycznie ale obniżyłoby i tak nisko ocenę o tym konkursie
:denmark: nie trafia do mnie ten utwór, jakiś przekombinowany
:azerbaijan: nie nawidzę tej piosenki :mlotek: (aż zciszyłem telewizor :evil2: )
:croatia: oprócz wokalu nie było tu nić co by przyciągnęło, piosenka jak sprzed 15 lat, tego nawet w finale nie powinno być
Obrazek występ bardzo słaby, piosenka przeciętna
:greece: powinno zostać w pólfinale i sprzątać po nim ROTFL
:norway: utwór bardzo lubię, ale na żywo jakoś się to ciągneło i brzmiało słabo
:unitedkingdom: wyszło trochę wyjcowato, ale nie najgorzej
:cyprus: fajne, podobało mi się
:romania: gdyby nie to jodłowanie to nawet by coś było z tej piosenki, ale występ kiczowaty, to na końcu tabeli powinno być
:germany: typowy słaby, niemiecki pop, piosenka tandetna i męcząca, aż się chciało to wyłączyć
:ukraine: wyróżniało się, całkiem inne brzmienie, mi się takie coś podoba, dałbym wyżej
:belgium: zdecydowanie lepiej niż w półfinale, lubię tą piosenkę, miejsce dobre i zasłużone
:sweden: jedyny utwór który potrafiłem zanucić po jednym wysłuchaniu, taka radiówka
:spain: słabe...
:bulgaria: nawet się ucieszyłem że nie wygrało, taka typowa amerykańska wyrzyganka..
:france: nawet nie wiem co napisać, nie było złe, ale też nie jakieś super, takie zwyczajne

Awatar użytkownika
KarolStark
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: KarolStark » 2017-05-27, 21:58

Minęły 2 tygodnie więc muszę się wypowiedzieć i o piosenkach i o samym show.

:israel: No niby wszystko cacy i w ogóle. Mógłby paszki ogolić hihi ale ogółem wydaje mi się, że podczas półfinału lepiej mu wyszło. Strasznie mi się nie podobało jego wyciąganie głosu.. ugh. 23 miejsce totalnie zasłużone.

:poland: No i znowu zostaliśmy wyru***ni. 22 miejsce? Serio? Greczynka, Australia wyżej od nas? Śmiech na sali. Bardzo bardzo szkoda mi Kasi. Zasługiwała na przynajmniej TOP 10. Wiem, że piosenka jest trudna, ale głos ona miała najlepszy ze wszystkich uczestników. Bardzo przykro się patrzało na głosowanie, bo Kasia ma wielki potencjał. Chciałbym, żeby jeszcze kiedyś pojawiła się w polskich barwach na ESC, ale z bardziej wpadającą w ucho piosenką. Może coś podobnego do Addiction? Dla mnie Kasia i Flashlight to najlepsi reprezentanci Polski od czasów Edyty. Naprawdę złapała mnie za serce i dla mnie wygrała <3 Piękna kobieta z pięknym głosem.

:belarus: O to fajne było. Bardzo mi się podobał występ. Wesoło i energicznie. Dodatkowo białoruski. Białoruś zdecydowanie w przyszłości powinna iść w podobnym kierunku.

:austria: Bardzo polubiłem ten utwór po usłyszeniu go na ESC. 0 punktów od widzów totalnie mnie rozjechało xDDD Nie zasługiwał na to, ale na szczęście nie skończył najgorzej. Świetny chłopak z dobrym głosem. Prezentacja sceniczna również bardzo dobra.

:armenia: BOMBA! Może nie jest już to samo co Iveta, ale nadal trzyma poziom. Totalnie nie zasługuje na 18 miejsce, a prawde mówiąc powinna zamienić się ze Szwecją. Praca kamer genialna, głos również, utwór nawiązujący do kultury Ormian również. Nie rozumiem niskiego miejsca.

:netherlands: Panie zyskały u mnie na żywo. Prezentacja sceniczna lekko nudnawa, ale nadrobiły zdecydowanie głosem.

:moldova: Największy mindfuck tej edycji xD 3 miejsce? Za co... może i była porywająca i masa dała się tym zahipnotyzować ale brąz... zdecydowanie nie. Top 15 jeszcze bym przetrawił ale podium? Yyyy... Na początku piosenka mi się podobała, ale potem zaczęła mnie wprost nudzić.

:hungary: Bardzo dobry występ. Klimatyczny. 8 miejsce zasłużone.

:italy: Włochy zbladły u mnie po revampie i wykonie na żywo. Tandetny występ, żeby porwać widzów. Tak jak podobała mi się przed ESC tak teraz średnio. 6 miejsce przetrawię... dobrze że nie jest na podium XD

:denmark: nwm nuda

:portugal: a tutaj to już w ogóle brak słów... nudna piosenka... nudny występ... irytujący piosenkarz, ponadto strasznie arogancki... a fe! najgorszy zwycięzca od czasu gdy oglądam ESC.

:azerbaijan: Piosenkę uwielbiam w wersji studyjnej. Na żywo wokal Dihaj jest troszkę słabszy ale za to nadrobiła prezentacją sceniczną, która była naprawdę oryginalna. Dla mnie mogła by być troszkę wyżej.

:croatia: Śmiech na sali... 13 miejsce? XDDD to nie powinno wyjść z finału. Syf, chociaż ma dobry kawał głosu. Ale no proszę? Jak to może być wyżej od Kasi albo Artsvik? XD ble

Obrazek No tutaj myślałem że mnie jakaś ku*wica nad ku*wice trafi. JAK TO MOGŁO BYĆ 4 U JURY? XDDDDDDD Podczas semi to myślałem, że się popłaczę ze śmiechu. Nudna piosenka, nudna prezentacja, nudne wykonanie i te wkur*iające włosy. Cudownie było zobaczyć jak dostał 2 pkt od tele mwahahahahah <3. 9 miejsce kompletnie niezasłużone. Nie powinien nawet wyjść z semi i zostawić miejsce dla Finlandii :)

:greece: No audio w miare mi się podoba. Ale sam występ nie porywa. Dodatkowo niezbyt udana prezentacja. Podnosi się na tym ciągniku jakby zara miała reklame domestosa przyklejac na bilboardzie w centrum Warszawy. Bardzo zdenerwowało mnie polityczne głosowanie z Cyprem. Na szczęście wybuczenie jej w momencie gdy dostała 12 od Cypru ułagodziła moje nerwy ; )

:spain: kolejny wku*wiający typ... lalalalalawa

:norway: Norwegia zdecydowanie na plus. Piosenka świetna a prezentacja sceniczna jeszcze lepsza. Te ujęcia kamer naprawdę były bardzo dobre i nadawały niezłego klimaciku. 10 miejsce naprawdę zasłużone,

:unitedkingdom: Piosenka nadal do mnie nie przemawia. Po revampie stała się odrobinę lepsza ale i tak nadal bezpłciowa. Dla mnie Lucie mogła by pojawić się na ESC jeszcze raz bo ma naprawdę mocny głos, ale z inną piosenka bo przy tej to usnąć można.

:cyprus: A tu mi się podobało. Jak w przypadku Grecji tutaj również denerwowało polityczne głosowanie, ale za to Hovig jest jakoś mniej irytujący. Piosenka i prezentacja spoko.

:romania: Jodelej! Tak jak uwielbiałem to nadal uwielbiam i nie mam nic przeciwko ich siódmego miejsca.

:germany: Ojej pani Merkel powinna ja odznaczyc... wszyscy wiedza za co.. ; ))

:ukraine: Podobało mi się. Trochę nowość, że Ukraina postawiła na coś rockowego. Chórki jedynie co to dla mnie zbytnio nie pasowały. Ta twarz i światełka w oczach lekko creepy ale zdecydowanie na plus <3 Powinni być ciut wyżej.

:belgium: Chyba najlepszy występ pośród jej wszystkich. Jednak nadal uważam, że jej głos po prostu tam nie pasuje. Takie duże show nie jest dla niej. Ona czuła się tam jak zagubiona myszka. 4 miejsce... no sam nie wiem... nie mam zdania.

:sweden: Piąte miejsce? Za co... za radiowe rytmy? Za to, że coś podobnego słychać już było tysiace razy? Zdecydowanie nie! Powinien być na szarym końcu albo w ogóle nie wychodzić z semi.

:bulgaria: Tak jak nie przekonywał mnie Bułgar, tak odczucie nadal jest aktualnie. Głos dobry ma, ale w samym utworze dla mnie nic specjalnego nie ma. 2 miejsce powinno być dla kogoś innego.

:france: Francja świetna. O wiele lepsza od Szwecji, czy Australii. Powinna być zdecydowanie w TOP 5. Świeża, nowoczesna. Naprawdę dobra. Wizualizacje też robiły wrażenie, choć przyznam, że trochę kręciło mi się od nich w głowie. Alma powinna być zdecydowanie wyżej.

Co do samego konkursu. Bardzo biednie to wyglądało. Jako tako półfinał mi się podobał, ale potem już wszystko mi zbrzydło. Jedyne co to na plus pocztówki i ich motyw muzyczny, które naprawdę mi się podobały. Finał nie robił wrażenia... może to efekt tego, że rok temu to była bomba... nie wiem... Wszystko za szybko się działo. Głosowanie brzydkie, zrobione na odwal. Bez żadnych emocji. Tak samo podawanie głosów od telewidzów. Prowadzący starali się wypaść dobrze, niestety nie wychodziło im to. Strasznie sztuczne to było, choć były momenty gdzie mi się podobali. Bardzo sympatycznie wyglądali. No średnio. Jak od 2014 zawsze byłem podniecony po Eurowizji to teraz tego nie czuje. Po prostu jakby było i przeszło. Strasznie bezpłciowy był ten konkurs. No cóż... czekamy na Portugalię i Lizbonę.
na zawsze w naszych sercach tomasz chodakoski pogrzep dzis godz. 20.50 masakra taki mlody a wzial nusz i go zabil cep jakis policja w serialu jusz cie szuka draniu! boze muj nawet nie wiem co one czuja w tej chwili a ja to od wczoraj mnie telepie rowno

Awatar użytkownika
Sebek
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Sebek » 2017-05-28, 09:13

Miałem napisać coś na świeżo po Eurowizji o każdym występie ale zapomniałem :lol:

:israel: Słuchanie Imriego mogę porównać do drapania paznokciami po tablicy. Wył strasznie. A sam występ był po prostu zły i finał się nie należał!
:poland: Znowu u jury na szarym końcu :lol: :lol: Może Flashlight było za ambitne na Eurowizję? Nie wiem. Występ trochę gorszy niż ten z półfinału ale zdecydowanie za nisko :!:
:belarus: Ale to było przyjemne. Hej hej hajajajaho. Występ był taki wesoły i fajny. Hej hej hajajajaho. I ten język narodowy był po prostu genialny w tej piosence. Hej hej hajajajaho. Mogę powiedzieć, że nawet trochę niedocenione.
:austria: Dobry występ do bezpłciowej piosenki. Ale patrząc na niektóre syfy z finału to na 0 punktów od widzów to nie zasługiwało.
:armenia: A kocham to :serce: :serce: Genialny występ, głos, piosenka. Wszystko genialne! Bardzo niedocenione.
:netherlands: Tu zgadzały się tylko głosy. Sama piosenka jest niesamowicie nudna, prezentacja też mnie nie przekonała. Co OG3NE robią w top 10 tegorocznego konkursu? Nie mam pojęcia.
:moldova: To była niespodzianka dla wszystkich. Mołdawia trzecia :?:
:hungary: Taka :poland: 2016. U jury na szarym końcu a widzowie przenieśli tą piosenkę na ósme miejsce. I bardzo dobrze. Genialna prezentacja, klimat i ogólnie wszystko było super i na miejscu. Zasłużone miejsce.
:italy: To po prostu mi się nie podobało...
:denmark: No ładnie było, ale głos Anja chyba w Danii zostawiła. Wokalnie tak bezpłciowo wyszło. Ale sama prezentacja była dość dobra. Piosenka zdecydowanie niedoceniona.
:portugal: Jezu Chryste... to takie złe było, że szkoda gadać. Jak to coś wygrało??? Najśmieszniejsze jest to, że w starym systemie głosowania to Salvador zostałby zwycięzcą z największą ilością punktów uzbieranych w konkursie (Loreen miała 372 a Salvador miałby 417 :shock:) Śmiech na sali normalnie.
:azerbaijan: Ale świetnie :serce: Zdecydowanie niedocenione. Całość zasługiwała na TOP 3.
:croatia: Nie wiem co tu napisać. To wszystko to jeden wielki syf, który powinien w półfinale być ostatni. A ten cytat na początku doprowadził mnie do ataku śmiechu. Żak tak patrzył się w tą kamerę :lol: :lol: :lol:
Obrazek Pan Galaretka w ogóle z półfinału powinien nie wyjść. A tu proszę 9 miejsce. No ludzie...
:greece: Przecież to było okropne. Dys Ys Law to jeden wielki śmieć z syfiastą prezentacją.
KarolStark pisze::greece: Podnosi się na tym ciągniku jakby zara miała reklame domestosa przyklejac na bilboardzie w centrum Warszawy.

Tutaj nie ma czego dodawać...
:norway: Fajna prezentacja, piosenka, głos Aleksandra też spoko. Zdecydowanie zasłużone miejsce.
:unitedkingdom: Sama prezentacja bardzo ładna, głos dobry ale miny Lucie były po prostu okropne. Krzywiła się jakby cytrynę zjadła całą. Ogółem całość lekko niedoceniona.
:cyprus: No złe to nie było ale czy dobre? No właśnie nie wiem. Dla mnie cały tegoroczny :cyprus: Cypr jest taki obojętny. Jest bo jest.
:romania: O ile ta piosenka nawet dobra jest to ta prezentacja... No proszę ja was. Przecież to się na Eurowizję dla Dzieci nadaje. A co do armat: chodzą słuchy, że do dnia dzisiejszego nie wystrzeliły ;-) Przecenione i to bardzo.
:germany: Ładna prezentacja do irytującego popiku. A przede wszystkim w końcu :germany: Niemcy nie są na ostatnim miejscu :lol:
:ukraine: Samą piosenkę lubię. Te chórki mi się trochę nie podobały, ta głowa mi nie przeszkadzała. Zdecydowanie niedocenione.
:belgium: Zdecydowanie lepiej niż w półfinale. Bardzo mi się ta prezentacja spodobała. Ale ten ostatni refren to woła o pomstę do nieba. Patrząc na to jak wygląda Top 3 zdecydowanie niedocenione.
:sweden: Serio? Wtórna szwedzka radiówka z może i ciekawą prezentacją (chociaż w Mello było zdecydowanie lepiej) no ale 5 miejsce?
:spain: Niesamowicie irytujące. Lalalalawa. Zasłużone ostatnie miejsce!
:bulgaria: Z całego "genialnego" Top 3 to właśnie ta piosenka znalazła się tam zasłużenie. Mogło wygrać no ale cóż...
:france: No ładnie było nie powiem. Powinno być Top 10.

Podsumowując cały konkurs:
Cały konkurs wypadł jakoś blado. Zacznę od grafik, które wyglądają jak przygotowane w Paintcie przez przypadkowego Ukraińca wziętego z ulicy. Bardzo mi się też nie podobało to, że raz ten cały naszyjnik był różowy, raz żółty. Bardzo nie spójnie to wyglądało. Grafiki z votingu to lepiej nie komentować bo to taki syf, że szkoda zużywać klawiatury. Belki był ładne ale trochę za bardzo minimalistyczne. Pocztówki był bardzo fajne. Pocztówki się Ukraińcom udały. Praca kamer była dobra ale nie jakaś genialna. Było tylko dobrze. Sama scena całkiem ładnie się prezentowała. Prowadzący bardzo przeciętni. Oprócz tego dobry występ Jamali i nudzący mnie do bólu interval z ONUKĄ (tzn. był dobry ale zdecydowanie za długi). Po za tym takie małe spostrzeżenie: w czasie finału mieliśmy trzy recapy a zazwyczaj są dwa. Ukraińcom chyba się nie chciało intervalu robić czy czegokolwiek innego to recap dali dodatkowy. To pokazuje ich "profesjonalne" podejście do konkursu. Uważam, że moja opinia może jest trochę drastyczna ale to wszystko przez tam tegoroczną edycję szwedzką (najlepszą w historii moim skromnym zdaniem). Gdyby Eurowizja kijowska odbyła się po wiedeńskiej to moja opinia byłaby chyba lepsza.
Trochę się rozpisałem :lol: :lol: Jeśli ktoś przeczytał całe te wypociny to gratuluje i dziękuje :-)

Awatar użytkownika
jestemgocha
Nowy
Nowy
Kontaktowanie:

Postautor: jestemgocha » 2017-06-03, 10:54

W Polsce pojawiło się dużo hejtu na tego utalentowanego chłopaka, że z litości wygrał, że wyje itd. Ale jego występ jako jedyny mnie poruszył, całą Eurowizję oglądałam na zasadzie "bo nic nie ma w tv" i tylko występ Salvadora mnie skupił na ekranie telewizora.

Chłopak porusza, dotyka głęboko - pomimo że nie rozumiem tekstu, mam łzy w oczach, bo ma tak delikatny głos, takie wyczucie i takie emocje.

Chyba pierwszy raz jestem dumna z Eurowizji, z ich wyboru. Mans też był dobry, ale jego piosenka to typowa radiówka, a Salvador zdecydowanie nie. Jego piosenka to coś dla ludzi rozumnych, że tak się wyrażę. Nie dla tych co włączają radio, żeby słuchać tego samego typu łupanek, w podobnym rytmie i o podobnym przesłaniu. Brawo, Eurowizja! :brawo:
Oficjalny FanClub BEMY - www.facebook.com/bemyunofficial

Awatar użytkownika
RafalZiemniak
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: RafalZiemniak » 2017-06-07, 19:26

:portugal: Salvador po prostu zaczarował Jury i widzów swoim świetnym występem.Po zobaczeniu jego półfinałowego występu wiedziałem że ma duże szanse na triumfowanie w sobotę.Po prostu wszystko ładnie zagrało.Przed próbami nie doceniałem tej piosenki,tego wykonania i samego Salvadora,po próbach od razu obstawiłem,że będzie w top 10 w finale.Zasłużone zwycięstwo.

:bulgaria: Bardzo dobry występ pod względem wykonania jak i samej prezentacjii.Z każdym przesłuchaniem ten utwór wydaje się coraz lepszy.Nie obraził bym się gdyby Bułgaria w tym roku wygrała,jednak Salvador okazał się być bezkonkurencyjny.Zasłużone 2 miejsce.

:moldova: Ta piosenka jest rytmiczna i bardzo łatwo wpada w ucho.Sam występ bardzo fajnie się oglądało,jednak moim zdaniem ta piosenka nie zasługiwała na podium i widziałbym ją o kilka oczek niżej.

:belgium: Blanche zaskoczyła bardzo dobrym występem w finale :-) .Po wielu nieudanych próbach,w końcu blanche pokazała na co ją stać.Występ był bardzo dobrze przemyślany i fajnie się go oglądało.Moim zdaniem ta piosenka zasługiwała na jeszcze trochę lepsze wizualizacje.Nie widziałbym tej piosenki w roli zwycięzcy jednak wywalczyła ona bardzo dobre miejsce w top 5.

:sweden: Tego,że szwecja znowu będzie w top 5 chyba każdy się spodziewał.Moim zdaniem pozycja strasznie niezasłużona.Wokal Robina nie był najlepszy,występ wyglądał na strasznie przekombinowany i sztuczny.Nie oglądało się tego za dobrze.Szwecja w tym roku powinna być poza pierwszą 10 lub 15.

:italy: Była to dla mnie duża niespodzianka,że nie zobaczyliśmy Włoch w pierwszej trójce.Chyba jednak sama prezentacja i tańczący goryl nie przekonał do siebie ani jury,ani widzów.Sam uwielbiam tę piosenkę jednak w finale brakowało jednak fajnej energii jaka panuje w tym utworze.

:romania: Nie powinno to się znaleźć w pierwszej 10.Tandetny występ,straszny kicz i jeszcze te głupie armatki.Można było się spodziewać,że u widzów było wysoko.Były znacznie lepsze i ambitniejsze występy od tego.

:hungary: Piękny występ do super piosenki.Fajnie się to oglądało.Przemyślana prezentacja z użyciem pirotechniki.Pomimo to,że nie lubię rapu w tym utworze okazał się on jeden z kluczowych elementów.Brawo Węgry!

Australia-Jak to mogło się dostać do finału i jeszcze zdobyć 9 miejsce!!! Prezentacja słaba strasznie,stres u wokalisty dobrze widoczny i ten fałsz w półfinale.Australia w tym roku jest najbardziej przecenionym krajem na Eurowizji.Mam nadzieje,że w przyszłych latach australia nie będzie tak faworyzowana jak w tym roku gdy zdarzy im się wysłać słabszą piosenkę.

:norway: Przyzwoity występ i dobra piosenka.Jednak moim zdaniem było to trochę za mało na top 10.

:netherlands: Fajna prezentacja utworu,dobry wokal dziewczyn.Widać było między nimi zgranie.Jednak piosenka mnie nie porywa i powinny znaleźć się według mnie niżej.

:france: Fenomenalne wizualizacje,bardzo dobra piosenka.Alma zaśpiewała bardzo dobrze i moim zdaniem powinna być trochę wyżej.

:croatia: Nie jestem fanem tej piosenki,ani tej prezentacji też.Prezentacja samego utworu wydawała mi się śmieszna.Jego wokal jest bardzo dobry,ale Chorwacja w tym roku zasługiwała na niższą pozycję.

:azerbaijan: Nie jestem fanem tego występu.Zrozumiałem co ona chciała nim pokazać,jednak ja tego nie kupiłem.Myślę że większość Europejczyków nie traktowała tego występu na poważnie,ani specjalnie go nie zrozumiała.Jednak sama piosenka bardzo dobra

:unitedkingdom: Bardzo lubię ten występ,sama piosenka ciekawa i zaśpiewana bardzo dobrze.Mogła być odrobinę wyżej.

:austria: Nie rozumiem jak to mogło dostać 0 punktów od widzów.Występ się fajnie słuchało i oglądało.Dobrze,że zostało docenione przez jury.Ta piosenka mogła by trochę wyżej.

:belarus: Bardzo fajny i sympatyczny występ.Piosenka Bardzo fajnie wpada w ucho i przyjemnie się jej słucha.Fajnie zaśpiewali ją w języku narodowym.

:armenia: W tym roku Armenia jest strasznie nie doceniona.Prezentacja była pomysłowa,wokalnie bardzo dobrze i dobre ujęcia kamer.Armenia w tym roku powinna być wyżej.

:greece: Grecja w tym roku nie powinna znaleźć w w finale.Było wiele utworów w półfinale,które powinny znaleźć się w nim poza Grecją.Wokal pozostawia wiele do życzenia,sama prezentacja strasznie kiczowata.

:denmark: Dania niczym w tym roku nie nie wyróżniała to po prostu typowa eurowizyjna ballada.Dobrze zaśpiewana z dobrym pomysłem na występ.Spodziewałem się takiego wyniku.

:cyprus: Występ był przekombinowany.Strasznie mi się nie podobał.Sam hovig ten nie spisał się dobrze.

:poland: Powinnyśmy w tym roku zając znacznie lepszą pozycję.Było przed nami o wiele gorszych występów.Niestety znowu nie zostaliśmy docenieni przez jury.

:israel: Izrael moim zdaniem powinien zakończyć swoją przygodę w półfinale.Nieprzyjemna prezentacja i wokal wokalisty.Zbyt wysoka pozycja

:ukraine: Gospodarze w tym roku byli strasznie niedocenieni.Ta piosenka zasługiwała na wyższą lokatę.

:germany: Co tu dużo mówić.Beznadziejna prezentacja,piosenka okropna.Spodziewane miejsce na szarym końcu.

:spain: Jest zdecydowanie jeden z gorszych utworów i jeden z gorszych występów na tej eurowizji.Zasłużone ostatnie miejsce.

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie (Ukraina) 2017”