fotografia ślubna

ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2017.
Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Postautor: LiverFan4 » 2017-05-14, 00:04

Obrazek

Zwycięzcą 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, po raz pierwszy w historii został reprezentant :portugal: Portugalii :portugal: Salvador Sobral z kompozycją "Amar Pelos Dois" (Miłość dla dwojga)

ZWYCIĘSKI WYSTĘP FINAŁOWY
Obrazek

Awatar użytkownika
KarolStark
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Re: ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Postautor: KarolStark » 2017-05-14, 00:15

Dramat dramat dramat i jeszcze raz dramat. Nie mam pojęcia jak to mogło wygrać. Przecież to jest takie nudne i bez smaku. Najgorszy zwycięzca ESC ever. Boli mnie jak inne państwa w tym Kasia zostały potraktowane na rzecz Portugalii. Jak nigdy jeszcze poczułem wielki niesmak i urazę do Eurowizji...totalna porażka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Insiles
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Insiles » 2017-05-14, 00:17

Nie no, to nie jest "najgorsza piosenka która wygrała Eurowizję" ale....no nie. Już lepsza była by Bułgaria, a tak to dam 6/12
ESC 2017: :poland: :france: :italy: :denmark: :switzerland:
JESC 2016: :ukraine: :russia: :italy: Obrazek :bulgaria:
ESC 2016: :ukraine: :poland: :russia: :france: :hungary:

nicowilliam
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: nicowilliam » 2017-05-14, 00:46

Dla mne ten utwór jest okropny. Flaki z olejem. Nigdy nie zrozumiem tego zachwytu. Dla mnie ciekawe jest to, że ogólnie poziom był niski i wyniki powinny być o wiele bardziej wyrównane a to wyglądało to tak jakby wszyscy jurorzy się zmówili na tą Portugalię. Ta przepaść między nim a resztą jest komiczna. I dziwiło mnie tez ocenianie jurorów innych liczących się piosenek wśród niekótrych krajów. Np stawianie duzo wyżej Izraela, Austrii czy Mołdawii, Australii niz Bułgarii przy najwyższych notach dla Portugalii. Nawet gdzieś Grecja była miedzy Salvadorem a Kristianem. Siła przekazu komentatora tez robi swoje. Jeśli w Europie jest 40 Orzechów, którzy co chwile podkreslają wyjątkowość Salvadora to naprawdę przeciętny widz w końcu w to uwierzy. 3 osoby, które ze mna to oglądały nawróciły się totalnie po słowach Orzecha, który nieustannie sie rozpływał nad Portugalią a wcześniej piosenka był dla nich ble. Nawet byli skłonni zagłosować, bo skoro on mówi, że to dobre to musi tak być.

DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2017-05-14, 00:58

Tak na gorąco: bardzo mnie cieszy zwycięstwo Portugalii, Salvador nie był w moim TOP10 przed Eurowizją, ale oczarował mnie swoim występem zarówno w półfinale, jak i w finale. Cieszę się, że drugi rok z rzędu wygrała muzyka :)

Wynik Kasi smuci mnie, ale jednocześnie dobrze, że byliśmy w finale, a Kasia że jest zadowolona ze swojego występu. Ja jestem jak najbardziej dumny z naszej reprezentantki :)

To tak na szybko, trochę się rozpiszę jakoś w dzień :P

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-05-14, 02:46

Gratulacje dla :portugal: Portugalii! Bardzo długo czekali na to eurowizyjne zwycięstwo. Piosenka nie do końca była w moim typie i bardziej liczyłem na zwycięstwo Włoch (swoją drogą, Francesco został strasznie niedoceniony przez widzów oraz jurorów), ale z innych, realnych opcji niż Italia wygrał najciekawszy utwór i taki, który mogę zaakceptować (choć krótko po jego wyborze, nie znajdował się zbyt wysoko w moim rankingu). Miło też dlatego, że po raz pierwszy od 2014, wygrał absolutny faworyt obu głosujących grup. To jednak swoją drogą, grunt że zwycięzca dopisał pod względem muzycznym.

Jeżeli chodzi o :poland: Polskę to mam wrażenie, że występ w finale był inny niż półfinałowy. Nie powiem gorszy, ale Kasia brzmiała w nim inaczej i nie do końca podobało mi się to wykonanie. Mimo wszystko, przykro się patrzy na finałową lokatę jej propozycji i jestem zadowolony z naszej, polskiej reprezentacji w Kijowie.

To gdzie się spotykamy? Lizbona? Porto? Może Braga? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
marjuz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: marjuz » 2017-05-14, 03:53

Wyniki Eurowizji 2017 na starych zasadach (z lat 2013-2015)

1. :portugal: Portugalia 417
2. :bulgaria: Bułgaria 344
3. :sweden: Szwecja 227
4. :belgium: Belgia 216
5. :moldova: Mołdawia 207
6. :italy: Włochy 174
7. :romania: Rumunia 112
8. :hungary: Węgry 102
9. :france: Francja 84
10. :netherlands: Holandia 78
11. :norway: Norwegia 73
12. Obrazek Australia 57
13. :azerbaijan: Azerbejdżan 54
14. :belarus: Białoruś 42
15. :croatia: Chorwacja 41
16. :greece: Grecja 40
17. :cyprus: Cypr 37
18. :unitedkingdom: Wielka Brytania 30
19. :armenia: Armenia 26
20. :israel: Izrael 22
21. :poland: Polska 16
22. :denmark: Dania 15
23. :austria: Austria 9
24. :ukraine: Ukraina 7
25. :germany: Niemcy 2
26. :spain: Hiszpania 2
Ostatnio zmieniony 2017-05-14, 11:29 przez marjuz, łącznie zmieniany 1 raz.
2017: :belgium: :austria: :norway: :portugal: :hungary:
2016: :latvia: :iceland: :netherlands: :belgium: :georgia:
2015: :norway: :estonia: :belarus: :montenegro: :macedonia:
2014: :malta: :norway: :iceland: :spain: :netherlands:

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Wilk » 2017-05-14, 07:52

Stękanie i dziwactwo połączone z beznadziejnym utworem w tym roku wygrało, ja bym to ujął dosadniej TO JEST K...urczę DRAMAT bo to tak jakby się cofnąć 50 lat wstecz w rozwoju zamiast iść z duchem czasu i postawić na Bułgarię z naprawdę utworem na poziomie, bardzo dobrym głosem i skromną ale fajną prezentacją to teraz niestety mamy coś takiego, wciąż się zastanawiam co jest z ludźmi... bo serio miałem nadzieję że to tylko takie zboczenie jury a widzowie zrobią z Portugalią porządek i w drugiej fazie głosowania Bułgaria to wygra... jednak się mocno zawiodłem. Mam nadzieję że za rok Eurowizja wróci na odpowiednie tory i wygra po dwóch latach w końcu coś co da się słuchać i oglądać.

A Portugalii w jej temacie zostawiłem jakiś czas temu soczyste 0/12
2017 :bulgaria: & :macedonia:
2016 :spain: & :israel:
2015 :norway: & :sweden:
2014 :poland: & :italy:
2013 :finland: & :germany:
2012 :ireland: & :denmark:
2011 :sweden: & :ireland:

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2017-05-14, 08:13

90% piosenek które wygrały ESC podoba mi się, Portugalia zaś należy do tych 10%. No ale zwycięstwo Portugalii się należało. Co do głosowania jury to jest po prostu porażka. Jury z Grecji daje Cyprowi dwunastkę i na odwrót, itd. Przecież to jest kpina. Z drugiej strony widać jak nas traktują "dobrzy" sąsiedzi z Ukrainy czy Niemiec. Miejsce Izraela w półfinale i w finale, pokazuje ile znaczy pozycja startowa. W półfinale z ostatniej pozycji Izrael zajmuje 3 miejsce (dużo punktów w televotingu); a w finale startując z pierwszego miejsca zdobywa tylko 5 punktów od widzów z zajmuje 4 miejsce od końca.
Co do słabego miejsca Kasi w televote, to na pewno przyczyniła się do tego się do tego słaba pozycja startowa. Ci co rok temu krzyczeli, że Szpak zajął tak wysokie miejsce dzięki diasporze polskiej niech się teraz schowają...
Co do organizacji i przebiegu konkursu wystawiam Ukraińcom -3/6.
Za rok kolejne ESC, pewnie będzie piąty awans z rzędu i piąte uwalenie przez jury piosenki polskiej :-P .
Obrazek

Awatar użytkownika
Niż
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Niż » 2017-05-14, 08:26

Będzie trochę ostrawo...

Po pierwsze jestem rozczarowany głosowaniem subiektywnego jury. Miało to zniwelować sytuację A na B, B na A. Tymczasem znowu było to samo, jest to moment do zastanowienia się nad tym.

Po drugie nie rozumiem fenomenu portugalskiej piosenki. Czytam "Chodzi o to, że czuł co śpiewa, śpiewał z całego serca, prawdziwa muzyka wygrała". Serio? Jeśli już mamy się licytować kto bardziej śpiewa od serca i ktora muzyka jest "bardziej prawdziwa" to Kasia jest na 1 miejscu.

Na dodatek jego zachowanie w green roomie było oczywiście przesadzone (taki humor?), ale i irytujące. Mam wrażenie, że ludzie oddawali swoje głosy patrząc na to jak się zachowuje wzbudzając litość i jaką otoczkę wokol tego stworzono, a nie rzeczywiście na utwór.

Podobno też podczas pocztówki Kasi niektórzy komentatorzy bardziej skupili się na tym że była w playboyu. Nie ma powodu do wstydu jednak różnie może to zostać zinterpretowane.

Trafnie ktoś napisał, że gdyby Polska wysłała Salvadora to nie zajął by nawet top20. Obecnie jestem w stanie wymienić kilkunastu 'podobnie śpiewających' artystów do Portugalczyka. Dlatego ubolewam, że dla ludzi jest to coś.. zaskakującego.

Żeby nie było tak srogo gratuluję Salvadorowi i rzecz jasna Kasi za wspaniały występ. Osobiście nie miałem faworyta :)
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: konrad » 2017-05-14, 08:45

Gratulacje dla Portugalii, ale... czy zasłużone? Osobiście mi się piosenka w ogóle nie podoba i o ile jestem w stanie zrozumieć głosowanie jury, to kompletnie nie ogarniam jakim cudem uzyskała ona najwięcej punktów od widzów :shock: Już wolałbym żeby Bułgaria wygrała.
Z kolei Polska bardzo nie doceniona :-(

Awatar użytkownika
Sebek
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Sebek » 2017-05-14, 09:56

Chryste... ale syf. Ta piosenka zgarnęła aż 758 punktów a Jamala w tamtym roku tylko 534. Nie wierzę w to. To zdecydowanie... najgorszy zwycięzca Eurowizji EVER. Reszta wyników też była okropna. Masa piosenek przecenionych, dużo piosenek niedocenionych. Do końca kibicowałem :bulgaria:, która była jedynym krajem w Top 10, któremu naprawdę się to należało (no może jeszcze trochę :hungary: się należało) no ale się nie udało. Szkoda ;/
EDIT: Ostatnie miejsce :latvia: i 15 miejsce :macedonia: w półfinale to dla mnie jakiś żart.
Ostatnio zmieniony 2017-05-14, 10:30 przez Sebek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2017-05-14, 10:01

:portugal: - przyszedł, zaśpiewał, zaczarował i wygrał... :) przed Eurowizją jakby ktoś mi powiedział, że Portugalia zwycięży nie uwierzyłbym mu, ale występ ma w sobie pewnego rodzaju magię, która sprawia, że jak ogląda się go to od pierwszej sekundy widać w nim to coś co urzeka. Salvador wytworzył niesamowity klimat wokół swojej propozycji i zasłużenie odniósł triumf. Mogę oglądać ten występ i oglądać... :D Jakikolwiek inny wykonawca na miejscu Sobrala nie nadałby tej piosence tyle uroku i zapewne nie odniósłby sukcesu. Triumf Portugalii powinno się szanować choćby ze względu na jego bezdyskusyjność... Sam w swoim rankingu przedeurowizyjnym miałem ten kraj nisko, bo nie czułem tej magii ani w samej wersji studyjnej, ani w występie preselekcyjnym. Wszystko odmieniło się w Kijowie. Brawo Portugalia - powrót z wysokiego "C" i pierwsze, historyczne, zasłużone zwycięstwo.

:bulgaria: - znowu były ciary, Bulgaria kolejny raz śrubuje najlepszy wynik w historii i teraz nie pozostaje nic tylko wygrać. Wysłałem sms-a na Kristiana, a jego drugie miejsce jest chyba idealnym mimo wszystko.

:moldova: - :shock: okej, utwór był bardzo nośny i można było spodziewać się top10, ale trzecie miejsce to moim zdaniem przesada. Największe zaskoczenie Eurowizji od...nie pamiętam kiedy. Wydawało mi się, że jury bardziej utemperuje wynik tej piosenki osiągnięty u widzów, ale i tam Moldawia znalazła się stosunkowo wysoko. Popularność w internecie też na pewno swoje zrobiła, ale miejsce na podium jest bardzo szokujące.

:belgium: - z nieba do piekła i z piekła do nieba :serce: występ finałowy Blanche był jak na nią genialny, chyba nawet mój ulubiony wczoraj. Po tych wszystkich turbulencjach chyba nikt nie spodziewał się tak wysokiego wyniku, ale podczas finału było czuć, że to nie może skończyć nisko. SMS wysłany, a satysfakcja z dwunastki od polskiej publiczności wielka. :zakochany:

:sweden: - czwarte z rzędu miejsce w top5 Szwecji. Oczywiście można było się tego spodziewać i nie razi mnie to jakoś specjalnie.

:italy: - no i balonik pękł... Wypowiadałem się o włoskim występie w temacie z finałem i spodziewałem się, że skończy niżej niż na 3 pozycji, a już na pewno że nie nawiąże walki z Salvadorem i Kristianem. Przekaz piosenki jak widać nie został zrozumiany przez Europę, niech świadczy o tym komentarz naszego komentatora, któremu do całości brakowało bananów... Ja bym uplasował Włochy może odrobinkę wyżej, ale pozycja i tak jest w porządku.

:romania: - ;/ ;/ ;/ żenujące, że Rumunia notuje najlepszy wynik na Eurowizji od 7 lat z takim syfem. Można jednak niestety w jakiś logiczny sposób to wytłumaczyć.

:hungary: - zupełnie nie rozumiem co było powodem dezaprobaty jurorów wobec węgierskiej propozycji... Widzowie na szczęście poznali się i Węgry wylądowały tam, gdzie wylądować powinny. Brawo!

Obrazek - czy ktoś miał wątpliwości co do tego kto przyczynił się do awansu tego kraju do finału? Największe nieporozumienie tego roku. Już nawet Rumunia zasłużyła bardziej na swoje miejsce, bo milionom ludzi spodobało się jodłowanie, a tutaj? Kompromitacja.

:norway: - jeden z niewielu werdyktów jurorskich, który mnie satysfakcjonuje. Bardzo się cieszę z top10 dla Norwegów :serce: gdyby koszt SMSów nie był wzięty z księżyca to jakiegoś bym może posłał. Brawo, bo spodziewałem się dolnych partii tabeli a tu przemiła niespodzianka. :serce:

:netherlands: - kolejny kraj, który został przecenieniony przez komisję, bo w sumie oprócz świetnych głosów to Holandia nic ciekawego nie oferowała. Zdecydowanie za wysoko.

:france: - nadspodziewanie dobrze Francja wypadła, prognozowałem raczej pozycję pod koniec drugiej dziesiątki. Nie było się do czego przyczepić, wynik też na miarę możliwości.

:croatia: - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że jurorzy pominęli Chorwację, bo byłem przygotowany na morze dwunastek z Bałkan. Na szczęście docenili tylko widzowie więc miejsce jakoś bardzo nie razi choć nadal uważam, że miejsce tego kraju w finale to kolosalna pomyłka.

:azerbaijan: - odrobina zawodu, że nie udało wskoczyć się do top10. Najlepszy Azerbejdżan kiedykolwiek i niezasłużona pozycja w środku stawki. Szkoda.

:unitedkingdom: - bardzo ładny w obrazku występ, robił wrażenie. Można się było jednak spodziewać dużo lepszego przyjęcia utworu przez jurorów, a miejsce w top15 i tak jest niezłe.

:austria: - kolejne spodziewane docenienie przez jury, ale gołego zera od widowni nie spodziewałem się. W sumie jednak lokata odpowiednia. BTW fałsz w kulminacyjnym momencie utworu zabolał.

:belarus: - tu też najczyściej nie było, ale bardzo przyzwoity występ duetu z efektowną i lekko zaskakującą końcówką. :> Ustawiłbym może parę oczek wyżej.

:armenia: - czułem w powietrzu, że wynik jednak nie będzie taki brawurowy jak pierwotnie mi się wydawało. Było dopracowanie i efektownie, ale jednak trochę sztucznie i Europa nie dała się nabrać. Armenio, próbuj dalej - może za rok.

:greece: - kolejny raz Demy uraczyła nas fatalnym wokalem, a w całości ciężko doszukać się jakichś zalet. Nie zabrakło jednak dwunastek od profesjonalnego jury. ;)

:denmark: - zgodnie z oczekiwaniami. BTW fałsz w ostatniej wokalizie wykonany przez panią z chórku przyprawił mnie o ciarki.

:cyprus: - spodziewana niska lokata, uplasowałbym trochę wyżej.

:poland: - liczyłem na top15, a skończyło się zaledwie na 22 miejscu. Jurorzy i tak ocenili nas lepiej niż rok temu, ale ich wsparcie nie było rażąco mniejsze od punktów z televotingu, po których analizie widać, że niestety oprócz Polonii nikt na nas nie zagłosował. Sam finał należy zatem uznać już za sukces, a ja mogę powtórzyć jedynie to co pisałem na początku eurowizyjnego tygodnia - mieliśmy najlepszą reprezentantkę kiedykolwiek, nigdy nie byłem tak dumny z nikogo jak z Kasi w tym roku i myślę, że pozostanie tak na długo. :zakochany:

:israel: - okropnie się tego słuchało, niektóre fałsze były naganne... Piosenka też średnio zrobiła furorę i nie powinna znaleźć się w finałowym koncercie.

:ukraine: - tu trochę niezrozumiała niska lokata i najgorszy wynik w historii startów... Szkoda bo naprawdę było nieźle a nie trzeba by się zastanawiać zbyt długo aby wskazać co najmniej pięć krajów, które dużo bardziej zaslugiwaly na tę lokatę.

:germany: - domyślam się jak wielką ulgę poczuli Niemcy kiedy usłyszeli, że Hiszpania zgarnia tylko 5 punktów i udało się uniknąć trzeciego ostatniego miejsca. :lol: nie dość że plagiat to jeszcze tak słabiutko wykonany.

:spain: - nagroda w wysoko obsadzonej stawce za fałsz wieczoru wędruje jednak do Hiszpana, to chyba przebiło dokonanie Isaiaha z półfinału :lol: zasłużone grzanie dołów.

Jeśli chodzi o organizację finału to stała ona na naprawdę fajnym poziomie, koncert ten wypadł dużo lepiej niż półfinały i fajnie będzie do niego wracać. Świetne intervale (szczególnie rewelacyjna ONUKA i niezawodna Jamala), wyjątkowo zabawni prowadzący... Naprawdę nieźle się to oglądało.
Wyniki półfinałów wyglądają jakby ktoś losowo ustawił kolejność krajów. ;p Najbardziej Łotwy żal, a fakt że szanowna komisja pozbawiła awansu Finlandii na rzecz Australii pozostawię bez komentarza.
Obrazek

Awatar użytkownika
igi1202
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: igi1202 » 2017-05-14, 10:26

Całość skomentuję pod wieczór, ale to co się wczoraj wydarzyło to totalny upadek i dramat. :cry: W latach 2009-2016 wszyscy zwycięzcy mi naprawdę opowiadali, więc moment, w którym wygra jakaś piosenka, której naprawdę nie lubię musiał nadejść. Jeszcze raz tragedia, najgorsza zwycięska piosenka od 2001 roku. Dodatkowo po wygranej na konferencji Salvador tak się mądrował, że aż się słuchać nie dało. DRAMAT, DNO I PORAŻKA !!

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2017-05-14, 10:43

Niż pisze:Podobno też podczas pocztówki Kasi niektórzy komentatorzy bardziej skupili się na tym że była w playboyu. Nie ma powodu do wstydu jednak różnie może to zostać zinterpretowane.

Mi też szkoda Kasi, miała piosenkę z przesłaniem, lecz pewnie większość komentatorów skupiła się na tym, że brała udział w sesji Playboya, oraz że Polska dostanie dużo głosów od diaspory.
Wprowadzenie jury to totalna porażka. Ich głosy są niekiedy bardziej stronnicze, niż głosy telewidzów. Jury miało do obdzielenia punktami 10 państw i zazwyczaj ich głosowanie wyglądało tak: połowa punktów dla najlepszych wg piosenki, a połowa dla sąsiadów.
Miało być inaczej, wyszło jak zawsze. Po raz kolejny u jury jesteśmy poza pierwszą 10-tką w półfinale...
Obrazek

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie (Ukraina) 2017”