Eurowizja 2017 - Gdzie i kiedy?

Podziel się sugestiami i przemyśleniami!
docler
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Re: Eurowizja 2017 - Gdzie i kiedy?

Postautor: docler » 2017-01-30, 15:00

Przynajmniej już wiemy, żę jeśli wśród prowadzących będzie kobieta, to wiadomo, jaki naszyjnik będzie nosiła :lol:

A jeśli chodzi o logo to wystarczy poprawić położenie napisów i lepiej dopasować logo do tła i jakoś ujdzie, bo póki co to wygląda jak koncept, który mógłby się co najwyżej pojawić podczas wstępnego wyboru projektu

Ogólnie zawiedziony nie jestem, choć mogło być lepiej (ale nigdy nie jest wystarczająco dobrze :P)

Awatar użytkownika
IgorBielak
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: IgorBielak » 2017-01-30, 15:50

Już niech sobie będzie ten slogan, ale logo mi się nie podoba. Dziwne kolory tak ponuro i wygląda to jakby nie dopracowane nie skończone. Spodziewałem się czegoś lepszego.

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2017-01-30, 16:43

Paskudne to logo, ni to naszyjnik, ni to bombki choinkowe. Motto też takie sobie...
Obrazek

Awatar użytkownika
yourraxus
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: yourraxus » 2017-01-30, 17:11

Slogan jest w porządku. Lepszy od poprzedniego moim zdaniem. Jeżeli chodzi o logo... zgadzam się, wygląda na lekko niedopracowane i może robione na szybko. Ale tragicznie nie jest. Dobrze, że nosi ze sobą jakieś znaczenie. :)
Obrazek

docler
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: docler » 2017-01-30, 17:34

Zobaczy się jak będzie wyglądać już jutro w użyciu. Podobno będzie można zobaczyć już przykładowe animacje, więc może będzie ok. Rok temu też wiele osób krytykowało dmuchawca, ale jak dodali animacje to wyglądało całkiem fajnie, tylko właśnie w zeszłym roku znak był lepiej wtopiony w tło :)

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2017-01-30, 18:12

Cryo pisze:Obrazek Logo i slogan, bardzo słabe, wygląda jakby było niedopracowane.

Słysząc, że logo będzie zawierać ukraiński element folkowym jakim są korale, pomyślałem że graficy zrobią fajny, profesjonalny i dynamiczny znak (już w głowie ułożyły mi się warstwy :D). . a wyszło trochę amatorsko. Zdjęcie poniżej przedstawia ukraińskie korale będące inspiracją do stworzenia loga

Obrazek

.. to logo wygląda bardziej jak bransoletka, mi osobiście przypomina takie wielkie cyrkowe piłki, ewentualnie model 3d jakieś zabawki (co niektórzy już porównali logo do kulek, które można kupić w sexshopie, a o których nie chcę tu pisać :lol:). Logo zawsze zyskuje z animacjami więc pewnie będzie lepiej wyglądać w ruchu. Co by nie mówić logo jest lepsze niż to w Austrii 2015, którego nie lubię do dziś.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pies13
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Pies13 » 2017-01-30, 18:18

Logo wygląda dość ubogo. :(
Bardziej pomyślałbym, że to dopiero prototyp, który będzie jeszcze ulepszany...
Najbardziej mnie razi umiejscowienie loga i sloganu. Nie wygląda to za dobrze.

malmex
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: malmex » 2017-01-30, 21:06

Cryo pisze:Obrazek Logo i slogan, bardzo słabe, wygląda jakby było niedopracowane.

Moje oczy! Jakie to brzydkie! :(
Z roku na rok graficy bardzo imponowali wymyślając coraz lepsze oprawy. Porównajcie sobie motylki z Malmö do tego czegoś - jakie to słabe. Widać że zrezygnowali z 3D na rzecz modnej obecnie płaskości i zrobili 2D. Zawiodłem się :(

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2017-01-30, 21:20

nie wiem na ile prawdziwe, ale eurovoix obstaje przy tym, że to są oficjalne wizualizacje sceny dla Kijowa 2017 (które podobno wyciekły przed czasem).

ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawidwg
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Dawidwg » 2017-01-30, 21:29

^ Zakładając, że jest to oficjalny projekt to na pewno trzeba docenić genialny (przynajmniej według mnie) pomysł z tym, że scena jest jak gdyby klatką przy włączonych światełkach. Ale to całe srebrne coś dookoła kompletnie przytłacza i nie wygląda dobrze... Oby to, jeśli już wyciekło z oficjalnych źródeł, było tylko wstępnym projektem...
Obrazek

docler
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: docler » 2017-01-31, 12:06

Obrazek
Obrazek

Wrzucę tu zdjęcia w lepszej jakości, jeśli ktoś nie czyta artykułów na eurovision.tv :)

Nie jest źle, dobrze, że ten łuk czy co to tam jest łączy się z podłogą w tylnej części sceny, dzięki czemu może unikną dziwnych ujęć jak podczas ostatniej Eurowizji dla dzieci.
Jestem ciekaw czy te białe płaszczyzny w łuku będą w stanie wyświetlać wizualizacje czy tylko zmieniać co najwyżej kolor, bo jeśli to drugie, to moim zdaniem będzie to trochę marnowanie fajnej przestrzeni, ale być może czymś nas jeszcze zaskoczą :)

Awatar użytkownika
Naar
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2017-01-31, 12:29

The concept has a circular footprint, which exemplifies the theme for the contest this year; celebrating diversity. The stage was created by Florian Wieder, who created the concepts for three previous contests. The design for 2017 symbolises Ukraine being the centre of Europe in May and allows fans to be as close to the performers as possible. The dynamic stage design, which incorporates multiple media surfaces, will create a unique setting for each act, allowing every performer to shine on the night.

Po zdjęciach widać, że główna część sceny jest otoczona z trzech stron widownią co było zamiarem twórcy. Podoba mi się ten pomysł (już od dawna marzy mi się scena ulokowana na środku areny i otoczona z każdej strony widownią - bez ledowych ścian, co najwyżej z ledowymi podłogami i elementami zwisającymi nad sceną).
Obrazek

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2017-01-31, 13:04

Przynajmniej scena w tym roku zapowiada się nieźle. Na ogół nie jarają mnie te projekty, dopiero jak widzę pierwsze próby to się przekonuje, ale tutaj jest całkiem ok. Spodziewałem się czegoś prostszego, szczególnie po tym jak zobaczyłem to logo. Chciałbym zobaczyć jakąś animacje jak ta scena będzie wyglądać w praktyce i przede wszystkim ciekawi mnie to, czy to szare-coś to LED. Całokształt wygląda dobrze i to jest najważniejsze, chociaż mam dziwne wrażenie że gdzieś ten projekt już wcześniej widziałem...

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-01-31, 15:41

malmex pisze:

Moje oczy! Jakie to brzydkie! :(
Z roku na rok graficy bardzo imponowali wymyślając coraz lepsze oprawy. Porównajcie sobie motylki z Malmö do tego czegoś - jakie to słabe. Widać że zrezygnowali z 3D na rzecz modnej obecnie płaskości i zrobili 2D. Zawiodłem się :(

Masz racje, graficy powinni byli pojsc wbrew trendom i zrobic modny w latach 90. design rodem z win98 ;)
nic dziwnego ze profesjonalni graficy ida w kierunku minimalizmu, ktory jest na fali. w koncu to ich praca, tworzyc loga wpasowujace sie w obecne pojmowanie estetyki.
ja nie mam wykonaniu nic do zarzucenia. podoba mi sie wtracenie przepieknej ukrainskiej kultury do konkursu.
nie wiem jak bedzie prezentowac sie to logo juz zanimowane w maju, ale jako plaski obrazek wyglada ok.

a co do sceny, mam jedna prosbe: wybieg. taki jak w 2011. dodaje on wystepom energii, bo artysci nie sa juz ograniczani przez mala scene i moga nawiazac kontakt z publicznoscia. przyjemnie sie to oglada, mozna poczuc sie jak na prawdziwym festiwalu.
Obrazek

Awatar użytkownika
KarolStark
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: KarolStark » 2017-01-31, 17:54

To ja od siebie dodam, że po dłuższych przemyśleniach to logo i scena podobają mi się.
Animacja loga wygląda naprawdę fajnie i cieszę się, że zastosowano barwy czerwieni i czerni. Wreszcie jakaś odmiana od niebieskiego i fioletowego. Co do sceny również jest w porządku :D. Jak na Ukrainę to jest naprawdę nieźle ^^
Obrazek

Wróć do „Dyskusje o Eurowizji 2017 na Ukrainie & Inne”