System reklamy Test

ESC 2018: Podział półfinałów

Podziel się sugestiami i przemyśleniami!
Addicted
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Re: ESC 2018: Podział półfinałów

Postautor: Addicted » 2018-03-06, 15:04

Ja ogólnie obstawiam minimum TOP 10 na Eurowizji. W buków będziemy nisko, nikt nas nie będzie obstawiał, jury pewnie da jakieś punkty na pocieszenie a potem "efekt Szpaka" w televotingu.
Obrazek
2018 - :france: :israel: :sweden: :cyprus: :lithuania:
2017 - :bulgaria: :poland: :switzerland: :macedonia: :azerbaijan:
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-06, 15:22

Addicted pisze:
mercator pisze:
dastame pisze:Pierwszy finał zdecydowanie mocniejszy w tym roku! Będziemy musieli pożegnać się w półfinale z kilkoma dobrymi pozycjami :c Niby to dobrze dla polaków, ale jeśli nie uda nam się wyjść z półfinału to będzie trochu smutno. Z naszego w finale chciałbym Danie, Ukrainę, Łotwę i o dziwo Rumunie reszta tak średnio mi pasuje, a zostały jeszcze tylko 4 piosenki do opublikowania.

Niby nasz półfinał jest łatwiejszy, ale też się boję o awans Polski do finału ;/ ...

A ja chyba pierwszy raz jestem o niego spokojny. Szybka, wpadająco w ucho piosenka. Na pewno publiczność będzie dobrze się bawić. Druga część półfinału, wiele osób przewiduje, że Polska może zamykać półfinał, bo właśnie często piosenki w takim stylu to robią. Jesteśmy razem z Ukrainą, Czarnogórą, Węgrami, Holandią, Norwegią, Danią i Szwecją a stamtąd możemy liczyć na głosy, jeśli nie z jury to z televotingu. Od Szwecji może polecieć nawet 12 z wiadomych względów :-) Dodatkowo głosują Niemcy, Franca i Włochy, od których zawsze dostajemy głosy.

Mercatorze, więcej optymizmu poproszę! :-)

Addicted, jasne, że tak! Czuję, że Mołdawia również na nas zagłosuje - z ich propozycji na przestrzeni ostatnich lat wynika, że lubią wesołe i szybkie utwory. Obstawiam, że uplasujemy się w okolicy 4-8 w naszym SF. Będzie dobrze! :-)
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:
- ej, ty jesteś nowa w naszej klasie?
- tak, od dzisiaj przez cały rok będę uczyć was matmy.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-08, 07:49

Jako ciekawostkę dodam, że na wiwibloggs zrobiono ankietę na najlepszą piosenkę ESC2018 z wybranych do tej pory:
http://wiwibloggs.com/2018/03/06/poll-w ... ch/219079/

i z drugiego półfinału w TOP 10 znalazło się tylko 2 piosenki: Ukraina (1.), Polska (10.). Tak więc drugi półfinał (mimo że pewnie wzmocnią go jeszcze piosenki i Norwegii i Szwecji) okazuje się tym słabszym.

Nessy
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Nessy » 2018-03-08, 13:05

Pierwszy półfinał ma jak do tej pory dużo ciekawsze piosenki. Na chwilę obecną chciałabym, żeby awansowały: Grecja, Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Białoruś, Estonia i Finlandia. Czuję, że po poznaniu pozostałych propozycji zrobi się bardzo ciasno. Przy założeniu, że dojdą jeszcze jakieś hiciory, zabraknie miejsca dla Armenii i Azerbejdżanu, które na ogół wchodziły. ;-)

W drugim półfinale zamiast wybierania może być dobieranie. Najlepsze wydają mi się Dania, Polska i może ewentualnie jeszcze Ukraina. Reszta albo nie jest tak dobra, albo jest jedną wielką zagadką jak Węgry czy Holandia. Może zabraknąć miejsca dla Rumunii. Nie obraziłabym się, gdyby w tym roku flopnęło coś grubszego (z czystej premedytacji państwo na R, SZ albo A). :devil2:

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-03-08, 13:34

Jak widać nie tylko my sądzimy że pierwszy półfinał bije na głowę drugi. Z 13 piosenek które znamy wyleci na pewno Islandia, Albania i pewnie Szwajcaria (Piosenka bardzo mi się podoba więc bardzo tego nie chce :c ) Ja osobiście wywaliłbym Islandie, Armenie i Chorwacje :P
Portugalia znów wysoko. Nie rozumiem fenomenu ich piosenek chociaż Klaudie i tak wole bardziej niż zeszłorocznego zwycięzce. Teraz drugi półfinał. Tu poziom jest słabszy, ale to dla nas nawet lepiej. Dla mnie preselekcje norweskie i szwedzkie nie są jakoś mega dobre w tym roku, Niestety pewnie oba kraje dostaną się do finału (Gdyby Szwecja była w pierwszym fajnie by było zobaczyć jak zostaje w półfinale, ale w tym to raczej nie będzie problemu) Tu póki co na pewniaka dam Ukrainę, Danie i Polskę (mam nadzieję że się nie pomylę) Waylon pewnie wejdzie W finale z tego słabszego półfinału chciałbym Łotwę i Rumunie która bardzo mi się podoba, ale ona i Szwajcaria mogą mieć problemy więc nie liczę na dużo :C Rosja pewnie wejdzie bez problemu, Norwegia jeśli wyśle Rybaka to pewnie też. Ciekawe jak to wszystko się potoczy.
2018: :israel: :estonia: :france:
2017: :finland: :belgium: :romania:
2016: :hungary: :spain: :iceland:
2015: :albania: :ireland: :slovenia:
2014: :unitedkingdom: :israel: :germany:

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-08, 13:41

mercator pisze:Jako ciekawostkę dodam, że na wiwibloggs zrobiono ankietę na najlepszą piosenkę ESC2018 z wybranych do tej pory:
http://wiwibloggs.com/2018/03/06/poll-w ... ch/219079/

i z drugiego półfinału w TOP 10 znalazło się tylko 2 piosenki: Ukraina (1.), Polska (10.). Tak więc drugi półfinał (mimo że pewnie wzmocnią go jeszcze piosenki i Norwegii i Szwecji) okazuje się tym słabszym.

To jest ogromna ciekawostka, jedyne co mnie ciekawi, to autentyczność tych ankiet. Fajnie widzieć naszą piosenkę w TOP10. Faktycznie 1. półfinał to będzie masakra, do domu pojadą piosenki, które mogłyby spokojnie awansować z drugiego SF.

Na chwilę obecną z tej ankietki:
TOP 5 1st SF: Finlandia, Belgia, Estonia, Cypr, Grecja
TOP 5 2nd SF: Ukraina, Polska, Holandia, Dania, Łotwa

Oczywiście biorę pod uwagę fakt, że niektóre piosenki nie są jeszcze znane i kolejne ankiety będą wyglądać inaczej ;-).

Nessy pisze:Pierwszy półfinał ma jak do tej pory dużo ciekawsze piosenki. Na chwilę obecną chciałabym, żeby awansowały: Grecja, Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Białoruś, Estonia i Finlandia. Czuję, że po poznaniu pozostałych propozycji zrobi się bardzo ciasno. Przy założeniu, że dojdą jeszcze jakieś hiciory, zabraknie miejsca dla Armenii i Azerbejdżanu, które na ogół wchodziły. ;-)

W drugim półfinale zamiast wybierania może być dobieranie. Najlepsze wydają mi się Dania, Polska i może ewentualnie jeszcze Ukraina. Reszta albo nie jest tak dobra, albo jest jedną wielką zagadką jak Węgry czy Holandia. Może zabraknąć miejsca dla Rumunii. Nie obraziłabym się, gdyby w tym roku flopnęło coś grubszego (z czystej premedytacji państwo na R, SZ albo A). :devil2:

Ach, mnie też by rajcowało flopnięcie jakiegoś pewniaka, ale cokolwiek by się nie działo, państwa na R, SZ i A niestety awansują, szczególnie to ostatnie państwo, które wysyła utwory z jakością o tendencji spadkowej :cry:
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-08, 20:35

Triss pisze:
Ach, mnie też by rajcowało flopnięcie jakiegoś pewniaka, ale cokolwiek by się nie działo, państwa na R, SZ i A niestety awansują, szczególnie to ostatnie państwo, które wysyła utwory z jakością o tendencji spadkowej :cry:

Ja się bardzo zdziwię jak jakiś pewniak w tym roku odpadnie w półfinale. W pierwszym półfinale za duże jest dobrych piosenek, a w drugim w pierwszej połowie jest dużo pewniaków. Ja wyliczyłem że w pierwszej połówce jest 7 pewniaków, jeden lub dwóch opadnie w półfinale.

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-09, 08:13

mercator pisze:
Triss pisze:

Ja się bardzo zdziwię jak jakiś pewniak w tym roku odpadnie w półfinale. W pierwszym półfinale za duże jest dobrych piosenek, a w drugim w pierwszej połowie jest dużo pewniaków. Ja wyliczyłem że w pierwszej połówce jest 7 pewniaków, jeden lub dwóch opadnie w półfinale.

Niech zgadnę - Australia, Norwegia, Dania, Rosja, Holandia, Serbia i Rumunia? :P Ci ostatni się nie dostaną, z Serbami może być różnie.
Z naszej połówki oczywiście typowałabym Polskę, Szwecję, Ukrainę i może Łotwę.

Uch, na to, że w pierwszej połówce jest tylu pewniaków, to nie zwróciłam uwagi. Bardzo dobre jest to, że będziemy w drugiej połowie koncertu, w której polscy reprezentanci świetnie wypadną na tle średniawych utworów. Nie do końca wiem, czy przebilibyśmy się w pierwszej połowie na tle krajów, które zawsze są doceniane przez jurorów.
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-09, 09:02

Triss pisze:
Niech zgadnę - Australia, Norwegia, Dania, Rosja, Holandia, Serbia i Rumunia? :P Ci ostatni się nie dostaną, z Serbami może być różnie.
Z naszej połówki oczywiście typowałabym Polskę, Szwecję, Ukrainę i może Łotwę.

Uch, na to, że w pierwszej połówce jest tylu pewniaków, to nie zwróciłam uwagi. Bardzo dobre jest to, że będziemy w drugiej połowie koncertu, w której polscy reprezentanci świetnie wypadną na tle średniawych utworów. Nie do końca wiem, czy przebilibyśmy się w pierwszej połowie na tle krajów, które zawsze są doceniane przez jurorów.

Z ciekawości sprawdziłem jak rozkładały si awanse ze względu na połówki, od 2008 roku , czyli odkąd wprowadzono dwa półfinały. I najczęściej było po połowie, czyli 5 państw z pierwszej połówki, i 5 z drugiej połowy. Rzadziej był stosunek 4 do 6, lub 3 do 7. Z pierwszej połówki nigdy nie udało się awansować więcej niż 5 państwom. Może w tym roku będzie inaczej i uda się np. 6 państwom awansować do finału z pierwszej połowy.
Serbia ma wyróżniającą się piosenkę, ale to może być za mało. Zastanawiam się też nad Holandią. Niby ma dobrą passę, ale jeszcze do nie dawna zazwyczaj ten kraj pozostawał w półfinale. Australia też jest zagrożona, jak im nie pomoże jury, to mogą też pozostać w półfinale.
Ale na razie to jest takie gdybanie, kto awansuje, kto nie. W każdym razie Plosce trafiło się dobrze, bo łatwiejszy półfinał i druga połowa. A obok siebie mamy słabsze piosenki.

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-09, 10:36

mercator pisze:Z ciekawości sprawdziłem jak rozkładały si awanse ze względu na połówki, od 2008 roku , czyli odkąd wprowadzono dwa półfinały. I najczęściej było po połowie, czyli 5 państw z pierwszej połówki, i 5 z drugiej połowy. Rzadziej był stosunek 4 do 6, lub 3 do 7. Z pierwszej połówki nigdy nie udało się awansować więcej niż 5 państwom. Może w tym roku będzie inaczej i uda się np. 6 państwom awansować do finału z pierwszej połowy.
Serbia ma wyróżniającą się piosenkę, ale to może być za mało. Zastanawiam się też nad Holandią. Niby ma dobrą passę, ale jeszcze do nie dawna zazwyczaj ten kraj pozostawał w półfinale. Australia też jest zagrożona, jak im nie pomoże jury, to mogą też pozostać w półfinale.
Ale na razie to jest takie gdybanie, kto awansuje, kto nie. W każdym razie Plosce trafiło się dobrze, bo łatwiejszy półfinał i druga połowa. A obok siebie mamy słabsze piosenki.

Ja też sprawdziłam, ale tylko od 2015 roku (leniuch ze mnie :P) i co ciekawe, w ostatnich dwóch latach proporcje były idealnie zachowane :)

Holandia nie może się nie dostać, nie wyobrażam sobie tego, tym bardziej, że jurorzy z zachodniej Europy wystarczająco go wesprą. Australia gwarantowane TOP5 jury, ale tego nie trzeba tłumaczyć. Myślałam nad Serbią, bo choć utwór szyty jest tradycją i kulturą bałkańską, co jest mocno na plus, to nie wiem, czy Europie jeszcze podobają się takie klimaty.

Patrząc na to, kto jest w drugim półfinale, to stawkę będziemy zamykać alby my, albo Szwedzi, może ktoś ma inne typy? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2018-03-12, 13:08

Myślę, że spokojnie do Big5 i gospodarzy do finałowej stawki możemy dopisać Top10 II Semi :sweden:, :denmark:, :norway:, :russia:, :ukraine:, :serbia:, :poland:, :netherlands:, :romania: Australia jedynym zagrożeniem dla tej grupy wg mnie są jeszcze :hungary:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-12, 14:26

Szymek79 pisze:Myślę, że spokojnie do Big5 i gospodarzy do finałowej stawki możemy dopisać Top10 II Semi :sweden:, :denmark:, :norway:, :russia:, :ukraine:, :serbia:, :poland:, :netherlands:, :romania: Australia jedynym zagrożeniem dla tej grupy wg mnie są jeszcze :hungary:

Wg mnie nie ma szans, żeby z pierwszej połowy awansowała aż 7 państw. 6 może tak, ale nie 7. Norwegia, Holandia albo Serbia nie awansuje. Nie zapominajmy o Australii, którą znowu może przepchać jury. Z drugiej połowy na 100% awansuje Ukraina i Szwecja. Za tą dwójką powinna być Polska. Oprócz tej trójki o finał powalczą Węgry, może Gruzja (kurde, ale długo musimy czekać na ich piosenkę)...

Awatar użytkownika
Morison
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Morison » 2018-03-12, 23:14

Szymek79 pisze:Myślę, że spokojnie do Big5 i gospodarzy do finałowej stawki możemy dopisać Top10 II Semi :sweden:, :denmark:, :norway:, :russia:, :ukraine:, :serbia:, :poland:, :netherlands:, :romania: Australia jedynym zagrożeniem dla tej grupy wg mnie są jeszcze :hungary:

Moim zdaniem można podzielić skład II półfinału na 3 grupy:
Pewniaki:
:australia: bo skoro Isaiah awansował, to każdy reprezentant Straaaya musi to zrobić :D
:norway: bo gdyby uruchomiono głosowanie w trakcie występów to Rybak dostałby masę smsów za samo nazwisko
:russia: m.in dlatego, że skomponowali jej lepszą piosenkę niż rok temu
:sweden: - patrz: Australia
:ukraine: oprócz mocnej pozycji kraju w Konkursie jedyny "pewniak" który broni się według mnie muzycznie :D

O pozostałe 5 miejsc zawalczą:
:denmark: // :netherlands: // :latvia: // :poland: // :hungary: - tych bym wskazał na dzień dzisiejszy, a szansę mają jeszcze:
:romania: i :serbia:

Szanse iluzoryczne dawałbym tylko:
:moldova: // :sanmarino: // :malta: // :montenegro: // :slovenia:

:georgia: chyba zbytnio nie namiesza, max to dostanie się do grupy nr. 2, ale niech mnie zaskakują, czekam :D

Według moich rachów awansuje równa liczba uczestników z 1. i 2. połówki.
2018: :cyprus: :bulgaria: :estonia: :hungary: :ukraine: (...) 10. :israel:
2017: :hungary: :france: :montenegro: :estonia: :belgium: (...) 32. :portugal:
2016: :russia: :iceland: :bulgaria: :austria: :armenia: (...) 24. :ukraine:

Obrazek

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-13, 07:15

mercator pisze:

Wg mnie nie ma szans, żeby z pierwszej połowy awansowała aż 7 państw. 6 może tak, ale nie 7. Norwegia, Holandia albo Serbia nie awansuje. Nie zapominajmy o Australii, którą znowu może przepchać jury. Z drugiej połowy na 100% awansuje Ukraina i Szwecja. Za tą dwójką powinna być Polska. Oprócz tej trójki o finał powalczą Węgry, może Gruzja (kurde, ale długo musimy czekać na ich piosenkę)...

Jeśli kiczowata pioseneczka z Norwegii się nie dostanie, to chyba będę skakać aż do nieba. Błagam, niech Europejczycy nie dopuszczą do tego, by taki shit awansował do finału, zabierając miejsce jakiemuś lepszemu utworowi. Też czekam za gruzińską propozycją, liczę na jakiś suprajs.

Po tym, jak poznaliśmy prawie wszystkie utwory, to moje przypuszczenia (niekoniecznie pragnienia):
1SF: :greece: :finland: :estonia: :czech: :cyprus: :armenia: :lithuania: :israel: :austria: :azerbaijan: / :bulgaria:
2SF: :ukraine: :netherlands: :sweden: :russia: :poland: :latvia: :denmark: :serbia: :norway: + oczywiście, cudowny utwór z Australii ;/
Obrazek

yrek
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: yrek » 2018-03-17, 16:57

Faktycznie nasz finał wydaje się łatwiejszy ale jedynie nieznacznie. Niestety jest w nim ciasno od samego początku z uwagi na sporą ilość pewniaków i dobrych sąsiadów obdarowujących się punktami. Według mnie zapewniony awans mają: Australia, Dania, Holandia, Norwegia, Rosja, Szwecja i Ukraina, przy czym istnieje jakiś cień szansy, że Australia w tym roku flopnie. Z kolei mizerne szanse na wejście do głównej stawki wydają się mieć: Mołdawia, San Marino, Czarnogóra, Gruzja, Słowenia i chyba mimo wszystko Węgry. Tak czy inaczej, ostatecznie do walki o 3 ostatnie miejsca premiowane stanie aż 5 państw w tym Polska. Niestety raczej nie ma co liczyć na dwunastki, nawet od Szwecji, ale możemy zgarnąć całkiem sporo not 7-8 punktowych, co może wystarczyć.
:israel: Netta Barzilai - Toy
:italy: Ermal Meta & Fabrizio - Moro Non mi avete fatto niente
:greece: Yianna Terzi - Oneiro Mou
:czech: Mikolas Josef - Lie to Me
:bulgaria: Equinox - Bones
:denmark: Rasmussen - Higher Ground

Wróć do „Dyskusje o Eurowizji 2018 w Portugalii & Inne”