WŁOCHY: Il Volo (Grande amore)

Ile przyznajesz punktów piosence "Grande amore"?

12
13
33%
10
5
13%
8
4
10%
7
2
5%
6
3
8%
5
1
3%
4
1
3%
3
2
5%
2
3
8%
1
1
3%
0
5
13%

Liczba głosów: 40

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Re: WŁOCHY: Il Volo (-)

Postautor: Wilk » 2015-02-16, 16:12

Wkurza mnie takie śpiewanie i ta wzniosłość tutaj. W tamtym roku mieli najlepszą piosenkę od powrotu do konkursu...
Jeśli pojadą z tym to zostawiam tu 0 pkt i elo.
2016: :spain: & :israel:

Obrazek

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2015-02-16, 21:17

Z oceną utworu wstrzymuję się, dopóki nie zostanie oficjalnie potwierdzone, jaka piosenka będzie reprezentowała Włochów na Eurowizji. Co do Il Volo, nie można odmówić im talentu, ale wydaje mi się, że Włochy mogły mieć lepszego reprezentanta, jak choćby któreś z tej trójki, która całkowicie skradła tegoroczny festiwal w San Remo - Nina Zilli, Nek lub Chiara (jeszcze Dear Jack dzielnie walczyło, reszta stawki pozostała w tyle, choć na przyzwoitym poziomie).

Szkoda, że Włosi nie postawili na zwycięzcę San Remo, ale w konkursie dla debiutantów, czyli Giovanniego Caccamo z jego Ritornerò da te, myślę, że mógłby zdobyć zarówno głosy od widzów, jak i jurorów, tak, że nie zdziwiłbym się, gdyby następna Eurowizja byłaby zorganizowana w Rzymie (bądź innym włoskim mieście), może wystartuje w następnym roku, choć akurat Włosi mają tylu dobrych artystów, że gdyby chcieli ich wysłać na Eurowizję, to konkurs musiałby odbywać się co tydzień :-) .
Obrazek

Maximax
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Maximax » 2015-02-19, 12:19

RAI potwierdziło, że w Wiedniu Il Volo zaśpiewa Grande Amore!

http://escxtra.com/2015/02/19/grande-amore-confirmed-for-il-volo/
Mój kanał jak ktoś jest zainteresowany -> https://www.youtube.com/channel/UCi--Zg ... i8A/videos

Awatar użytkownika
matheo
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: matheo » 2015-02-19, 12:21

ciesze się niezmiernie, bo ta piosenka wywołuje u mnie sporo pozytywny emocji, za każdym razem jak jej słucham mam ciary
mam już faowryta, są nim WŁOCHY ;-)

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2015-02-19, 12:53

No to mamy póki co głównego faworyta do zgarnięcia grand prix w Wiedniu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2015-02-19, 13:02

Ooo taaaak. Bardzo dobrze, że "Grande Amore" pozostaje ich propozycją. Świetny wybór, tylko mam wątpliwości co do ewentualnej organizacji konkursu w 2016.

Awatar użytkownika
pikipl
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: pikipl » 2015-02-19, 14:03

Teraz trzeba poczekać aż wyjdzie Eurowizyjna wersja, bo obecna ma 3:45.

Awatar użytkownika
Mati
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Mati » 2015-02-19, 14:35

Bardzo mnie to cieszy, ale byłem tego pewny na 99% - bo po co niby mieliby zmieniać? :) Zgodzę się, że to może być faworyt nawet i do zwycięstwa, no ale poczekajmy jeszcze na pozostałe 27 piosenek... :).

Aisharon pisze:Ooo taaaak. Bardzo dobrze, że "Grande Amore" pozostaje ich propozycją. Świetny wybór, tylko mam wątpliwości co do ewentualnej organizacji konkursu w 2016.

Aisharon, wydaje mi się, że Italia na pewno nie zrezygnowałaby z organizacji ESC... niby czemu miałaby to robić? Eurowizja dziecięca to co innego. Skoro już nawet są pewne powiązania festiwalu w San Remo z Eurowizją... No właśnie, może Eurowizja w San Remo? :D Ale jakby co, to mają mnóstwo innych, wspaniałych i ciekawych miejsc... :)

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2015-02-19, 18:28

Nie interesowałem się tegorocznym San Remo, ale Nek :cry: :cry: Jakby postawili na niego, Włochy byłyby moimi faworytami, nie to nie :D Zwycięski utwór podoba mi się o wiele mniej, a ściślej mówiąc wcale :/ Za dużo patetyzmu, zbyt wzniosłe. Piosenka kompletnie do mnie nie trafia :( Ode mnie 2 pkt... Chociaż niestety czuję, że jury na ESC od razu ich pokocha :/

Awatar użytkownika
joozek
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: joozek » 2015-02-19, 20:27

https://www.youtube.com/watch?v=xUAKY_XG4J0

Niezbyt będziemy ogarniać o czym śpiewają, ale przynajmniej idzie pośmiać z gostka w różowych okularkach (nie trawię tej części trio).

Pojadą z "Grande Amore" więc top5 murowane.

Obrazek
Przez tego nie zdziwię się, jak będzie top3
Obrazek

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2015-02-19, 20:50

bardzo festiwalowa piosenka, ale mi osobiście nie przypadła do gustu, nie mniej jednak na tle reszty piosenek brzmi na faworyta... 6/10
Obrazek

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2015-02-19, 23:17

joozek pisze:https://www.youtube.com/watch?v=xUAKY_XG4J0

Niezbyt będziemy ogarniać o czym śpiewają, ale przynajmniej idzie pośmiać z gostka w różowych okularkach (nie trawię tej części trio).

Pojadą z "Grande Amore" więc top5 murowane.

Obrazek
Przez tego nie zdziwię się, jak będzie top3

Patrząc na tytuł i teledysk to niewiele tracimy :lol: . A co do "gostka w różowych okularach", to jak dla mnie ma najlepszy głos z tej całej trójki.

Awatar użytkownika
Cleo
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Cleo » 2015-02-20, 00:29

Wilk pisze:Wkurza mnie takie śpiewanie i ta wzniosłość tutaj.

Podzielam twoją opinię.
Nie mam kompletnie pojęcia co wy w tym widzicie ? Lalusiowate chłopczyki, denna piosenka, nic ciekawego. I to ma być faworytem ? Nigdy nie zrozumiem fenomenu włoskich piosenek... ( drugie miejsce w 2011 roku było chyba za powrót, a nie za tą masakryczną pieśń :lol: ) Ja zostawiam 0.

No cóż, już mam upatrzoną piosenką, przy której będzie przerwa na "siku" :lol:
1.:latvia: 2.:belgium: 3.:estonia: 4.:slovenia: 5.:germany:

Obrazek

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2015-02-20, 01:07

Ubiegłoroczna piosenka, która zwyciężyła na Eurowizji, miała w sobie jeszcze więcej patosu i mimo, że nie dorastała poziomem choćby w 10% do tegorocznej piosenki Włoch, to jednak wygrała, dlatego tym bardziej liczę, że widzowie docenią Włochów, nie mam nic przeciwko ESC w Rzymie (?) w 2016 roku.

Mimo, że nadal jestem rozczarowany, że do Wiednia nie pojedzie choćby Sola, Fatti avanti amore czy Straordinario, to nie da się ukryć, że Grande Amore także jest bardzo dobrym utworem, na tę chwilę mój numer 1 w rankingu, pierwsze w tej edycji 10 punktów (całkowicie zasłużone).

Bardzo cieszę się z powrotu :italy: Italii do konkursu, wyraźnie podnoszą poziom Eurowizji: świetne jazzowe piosenki z 2011 i 2012 roku, piękna ballada w 2013 roku, czy rockowa Emma z nawet kiepskim występem były lepsze niż 3/4 pozostałych piosenek, w tym roku znowu Włochy ratują poziom, bo na tę chwilę przeciętnie prezentuje się stawka tegorocznej Eurowizji. Należy ich pochwalić za własny styl, nie czerpią wzorców z zachodnich szlagierów, podążają własną ścieżką i chociaż Eurowizja jest dla Włochów nic nie znaczącym festiwalem w porównaniu do ich rodzimego San Remo (w sumie nie dziwię się), to jednak wysyłają znanych i popularnych artystów, z, co najważniejsze, utworami na niezłym poziomie. Jak Polska ma brać od kogoś przykład, to chyba Włochy są najlepszym przykładem (ewentualnie Węgry, które w ostatnim czasie znacznie poprawiły poziom utworów preselekcyjnych).
Obrazek

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2015-02-20, 01:18

Cleo pisze:
Wilk pisze:Wkurza mnie takie śpiewanie i ta wzniosłość tutaj.

Podzielam twoją opinię.
Nie mam kompletnie pojęcia co wy w tym widzicie ? Lalusiowate chłopczyki, denna piosenka, nic ciekawego. I to ma być faworytem ? Nigdy nie zrozumiem fenomenu włoskich piosenek... ( drugie miejsce w 2011 roku było chyba za powrót, a nie za tą masakryczną pieśń :lol: ) Ja zostawiam 0.

No cóż, już mam upatrzoną piosenką, przy której będzie przerwa na "siku" :lol:

I mówi to osoba, która zachwyca się Aminantą której piosenka jest tak przewidywalna, że przy refrenie ma się dość :p. A "Lalusiowate chłopczyki" to akurat nie wiem czy wada. Co niektórzy tylko z tego powodu sięgną po telefon :D

Nie wiem skąd ten problem z "patosem" w tej piosence. Zacznijmy od tego, że oni śpiewają klasycznie i już samo to będzie sprawiać, że piosenka będzie trochę "przeinterpretowana". Dla mnie zdecydowanie bardziej drażniąca była Sanna w tamtym roku, czy "Suus" . Solidna piosenka, z solidnymi wokalami zrobiona bardzo po włosku.

Wróć do „Europa wybrała!”