WŁOCHY: Il Volo (Grande amore)

Ile przyznajesz punktów piosence "Grande amore"?

12
13
33%
10
5
13%
8
4
10%
7
2
5%
6
3
8%
5
1
3%
4
1
3%
3
2
5%
2
3
8%
1
1
3%
0
5
13%

Liczba głosów: 40

Awatar użytkownika
Mati
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: WŁOCHY: Il Volo (-)

Postautor: Mati » 2015-02-20, 03:19

Navarro pisze:Ubiegłoroczna piosenka, która zwyciężyła na Eurowizji, miała w sobie jeszcze więcej patosu i mimo, że nie dorastała poziomem choćby w 10% do tegorocznej piosenki Włoch, to jednak wygrała, dlatego tym bardziej liczę, że widzowie docenią Włochów, nie mam nic przeciwko ESC w Rzymie (?) w 2016 roku.

Mimo, że nadal jestem rozczarowany, że do Wiednia nie pojedzie choćby Sola, Fatti avanti amore czy Straordinario, to nie da się ukryć, że Grande Amore także jest bardzo dobrym utworem, na tę chwilę mój numer 1 w rankingu, pierwsze w tej edycji 10 punktów (całkowicie zasłużone).

Bardzo cieszę się z powrotu :italy: Italii do konkursu, wyraźnie podnoszą poziom Eurowizji: świetne jazzowe piosenki z 2011 i 2012 roku, piękna ballada w 2013 roku, czy rockowa Emma z nawet kiepskim występem były lepsze niż 3/4 pozostałych piosenek, w tym roku znowu Włochy ratują poziom, bo na tę chwilę przeciętnie prezentuje się stawka tegorocznej Eurowizji. Należy ich pochwalić za własny styl, nie czerpią wzorców z zachodnich szlagierów, podążają własną ścieżką i chociaż Eurowizja jest dla Włochów nic nie znaczącym festiwalem w porównaniu do ich rodzimego San Remo (w sumie nie dziwię się), to jednak wysyłają znanych i popularnych artystów, z, co najważniejsze, utworami na niezłym poziomie. Jak Polska ma brać od kogoś przykład, to chyba Włochy są najlepszym przykładem (ewentualnie Węgry, które w ostatnim czasie znacznie poprawiły poziom utworów preselekcyjnych).

Navarro, 100% racji. I zgadzam się nawet, że ten włoski utwór jest sporo lepszy od zwycięskiego z poprzedniego roku.

Aisharon pisze:Nie wiem skąd ten problem z "patosem" w tej piosence. Zacznijmy od tego, że oni śpiewają klasycznie i już samo to będzie sprawiać, że piosenka będzie trochę "przeinterpretowana". Dla mnie zdecydowanie bardziej drażniąca była Sanna w tamtym roku, czy "Suus" . Solidna piosenka, z solidnymi wokalami zrobiona bardzo po włosku.

No właśnie w tym jest problem, że niektórzy nie lubią takiego klasycznego śpiewu o nazwie tenor, i uważają takie pieśni za denne. No i trudno, ich gust, ich sprawa :) . Ja mam bardzo szeroki gust, i taki śpiew też lubię, a także ten od operowej pani z Finlandii :) .

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2015-02-20, 03:51

Wygrać pewnie nie wygrają :) Ale song jest spoko ;) Teledysk ich bije rekordy popularności :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Cleo
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Cleo » 2015-02-20, 09:54

Aisharon pisze:
I mówi to osoba, która zachwyca się Aminantą której piosenka jest tak przewidywalna, że przy refrenie ma się dość :p. A "Lalusiowate chłopczyki" to akurat nie wiem czy wada. Co niektórzy tylko z tego powodu sięgną po telefon :D

Nie wiem skąd ten problem z "patosem" w tej piosence. Zacznijmy od tego, że oni śpiewają klasycznie i już samo to będzie sprawiać, że piosenka będzie trochę "przeinterpretowana". Dla mnie zdecydowanie bardziej drażniąca była Sanna w tamtym roku, czy "Suus" . Solidna piosenka, z solidnymi wokalami zrobiona bardzo po włosku.

Z tym, że wygląd wpłynie na głosy się zgodzę, ale dla mnie to jak wyglądają nie będzie miało żadnego znaczenia przy głosowaniu. Widzę już rozhisteryzowane, piszczące nastolatki przed TV...
Aminata ma ciekawy, krystaliczny głos, świetną piosenkę, prezentację w której nie potrzeba żadnych tancerzy. Jest po prostu ona, jej piosenka i ja jestem oczarowana. Dla mnie włoski zespół jest denny, dla ciebie Aminata przewidywalna no i trudno, tego nie zmienimy, każdy ma swój gust :)
1.:latvia: 2.:belgium: 3.:estonia: 4.:slovenia: 5.:germany:

Obrazek

Awatar użytkownika
vestmann
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: vestmann » 2015-02-20, 22:27

Na mnie "Grande Amore" nie robi żadnego, najmniejszego wrażenia. Ani pozytywnego ani negatywnego. Pozostaję niewzruszony na 'wielką miłość Włochów :D W sumie piosenka sama w sobie nie jest zła, tylko moim zdaniem kompletnie nie pasują tam tenorowe wokale członków Il Volo... Strasznie mi przeszkadzają w odbiorze utworu.

Dla mnie ogólnie jest to dość średnia propozycja. Ocenię ją na 5/12

EDIT: dalej pozostaję niewzruszony na włoski utwór; z każdym kolejnym odsłuchaniem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że "Grande Amore" zupełnie mi się nie podoba... Zatem ocena spada z 5 na 3/12...
Ostatnio zmieniony 2015-03-18, 11:10 przez vestmann, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iksinskyy
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: iksinskyy » 2015-02-20, 23:42

Faktycznie, trochę pompatyczny ten utwór, ale słuchając go po raz pierwszy miałem ciarki. Do mnie całkowicie trafia ta piosenka, coś ma takiego w sobie urzekającego... a to się liczy, przecież masa ludzi usłyszy tą piosenkę po raz pierwszy na ESC... No i może tyle, z szerszą oceną poczekam, jak ją parę razy wysłucham.
'17: :estonia: :iceland: :poland: :latvia: :denmark:
'16: :iceland: :armenia: Obrazek :austria: :ukraine:
'15: :russia: :greece: :spain: :latvia: :norway:
'14: :sweden: :greece: :poland: :norway: :romania:

#pray4iceland

Awatar użytkownika
joozek
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: joozek » 2015-02-22, 03:50

Jeju jeju jeju!

Nigdy bym nie pomyślał, że włoska piosenka AŻ TAK przypadnie mi do gustu. Tym bardziej w roku, w którym w San Remo brała udział moja Lara Fabian (odpadła na samym początku...cóż...życie...co z tego, że sprzedała więcej płyt niż Il Volo przez całe swoje życie zobaczą). No cóż, szkoda jej, Włosi mają swój gust.

Tym razem trzeba przyznać, że gust mają. I to jaki! Genialny instrumental. Barwa pierwszych dwóch panów - lepiej być nie może. Trzeci irytuje ale cóż, nie można mieć w życiu wszystkiego. Myślę, że on ma potężny głos, który po prostu brzmi dziwnie jeśli ma śpiewać na początku piosenki nastrojowo i "delikatnie". O dziwo, na żywo to właśnie jemu najlepiej wyszło. Jeszcze się do niego na pewno przekonam. Co innego z okularami.

Jeśli ze Szwecji miałby jechać Eric, a w Finale Szwecja miałaby występować obok Włoch, porównując, Eryczek zgarnąłby lwią część głosów od nastolatek wieku 13-17, natomiast trzech Włochów (zwłaszcza najmłodszy), w garniakach - zgarnęłoby resztę głosów "za wygląd" (18-99? Tak tak, każdy ma swoje typy, bla bla bla, racja). Trochę takich zawsze jest. Żeby nie powiedzieć, że....dużo takich jest.
/Już kilka osób, którym pokazałem teledysk zareagowało na coś w stylu "Kiedy ta Eurowizja? A głosować będzie na nich można? W sumie piosenkę też fajną mają" :roll:

Patrząc na to, że Amber nie umie śpiewać na żywo - chyba "Grande Amore" to mój numer 1 na chwilę obecną, jak i jedyny znany potencjalny zwycięzca ESC15.
Obrazek

Awatar użytkownika
Estrella
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Estrella » 2015-02-22, 23:48

Moi absolutni faworyci jak do tej pory <3
W tym roku z zainteresowaniem śledziłam Sanremo i przesłuchałam wszystkie piosenki. Przyznam, że po pierwszym przesłuchaniu Il Volo nie spodobali mi się jakoś wyjątkowo (wolałam Neka xd), ale potem... Jednak wróciłam do tego utworu i do teraz słuchałam go sama już nie wiem ile razy, tak samo występ na żywo.
Zazwyczaj nie słucham takiej muzyki, jednak ta piosenka ma coś w sobie, taki fajny klimat i genialne głosy, na żywo brzmi równie dobrze (może nawet lepiej), a to także bardzo ważne.
Jak na razie nie zanosi się, by coś ich miało przebić w moim rankingu, choć więcej będzie można oczywiście powiedzieć po wysłuchaniu wszystkich utworów.
Ciekawa jestem ostatecznej, eurowizyjnej wersji, w końcu trzeba ją będzie skrócić o dobre 45 sekund.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: WŁOCHY: Il Volo (Grande amore)

Postautor: LiverFan4 » 2015-02-26, 00:40

"Grande amore" awansowało właśnie na 1 miejsce w moim tegorocznym rankingu. Ładna, podniosła i dopracowana piosenka. Nie jestem ani trochę zdziwiony, że wygrali San Remo, a i na ten moment nie mam nic przeciwko, by to właśnie Włosi odebrali Grand Prix w nocy z 23 na 24 maja.
Obrazek

Awatar użytkownika
sanmarino.the.best
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: sanmarino.the.best » 2015-02-27, 01:33

Oni kandydatami do zwycięstwa? Piosenka nie jest zła, ale bez przesady. Jak dla mnie takie sobie, ani nie ma żadnego "wow", ale także nie hejtuję. Drugi rok z rzędu Włosi nie powalają.
:sanmarino: E tu vola
Vola, vola via da te
Sempre sola fino che
Un riflesso apparirà
Nello specchio che ruba l'immagine
In mille pezzi di vertigine
E luce scintillerà
:sanmarino:

Jordi
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Jordi » 2015-03-02, 15:02

Utwór może trafić w wysokie miejsce i wcale się temu nie zdziwię, ale...

JEZU to brzmi jak motyw jakiejś brazyliany po prostu... przegięta emocjonalnie do bólu rzewna i aż nadzbyt wzniosła "pseudoballada"... Włochy zawiodły, chyba że mocno przearanżują utwór podczas skracania...

4/12

Awatar użytkownika
mahaloh
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: mahaloh » 2015-03-02, 17:19

A ja strasznie tego nie lubię, naprawdę :(
Wali mi po oczach sztucznym dramatyzmem. Włoskiego języka nienawidzę. Po prostu, nienawidzę. Jak go słyszę to coś mi w głowie strzela. Jeszcze jak widzę trzech chłoptasiów stylizujących się na super-ekstra-opera-menów, to mam ochotę trzasnąć laptopem.

ALE UZNAJMY ŻE MI TO NIE PRZESZKADZA. Przechodząc do piosenki.
Repetytywna. Refren nie wchodzi mi do głowy w ogóle, jedyne co pamiętam to narastanie dynamiki w pewnym momencie na początku i to było jedyne co mi się podobało. Ogólnie mam pewien osobisty hejt do takiego typu piosenek, ni to pop, ni to opera... takie nic. Kojarzy mi się z PRLem (chociaż wtedy nie żyłem lol), bo wtedy Polska była zalewana "egzotycznymi" wówczas piosenkami z Włoch.
Chciałbym, żeby zajęli miejsce 20+, ale pewnie zajmą 10+. W TOP10 naprawdę wątpię, a tym bardziej w zwycięstwo, pomimo zachwytów ludzi. Case in point: Dancing In The Rain. O boziu, ile było achów i ochów, każdą ankietę wygrywało. BAM. 10 miejsce ex aequo z Danią.
Obrazek

Awatar użytkownika
wojciech
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Lokalizacja: Po co kaczka ogląda eurowizję? żeby być fanem eurowizji

Postautor: wojciech » 2015-03-09, 19:35

Cudne! Muzyka bardzo mi się podoba i do tego jeszcze te klasyczne głosy <3 I mam wrażenie, że jest w tym utworze trochę tego włoskiego ducha. :)

10/12
Obrazek
К А Л И О П И, Т Е С А К А М... :zakochany: :zakochany: :zakochany:
p r o s z ę c z y n i ć s t a r a n i a, p o z d r a w i a m

Awatar użytkownika
Rahei
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Rahei » 2015-03-11, 16:42

Do tej pory reagowałm na tą piosenkę mniej więcej tak : :-|
Teraz zaczynam ją powoli kochać! Kilka skrótów na YT i mnie urzekli, teraz gwałcę replay.
Panowie ładnie się prezentują i nie drażnią mnie swoim włoskim, uważam że świetnie brzmi. Życzę Włochom jak najlepiej!

7+ z tendencją wzrostową :serce:

edit 17.03: no i urosło do 12pkt!
Ostatnio zmieniony 2015-03-17, 19:14 przez Rahei, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Muszka111
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Muszka111 » 2015-03-16, 20:14

Początkowo nie byłam zachwycona wyborem Włoch, bo po pierwszych przesłuchaniach piosenka nie przypadła mi do gustu, ale muszę przyznać, że z czasem zaczęła podobać mi się coraz bardziej ;) Niby nie przepadam za takim stylem, ale nawet mnie wciągnęło. Może i jest za bardzo patetyczne, ale nawet dobrze mi się słucha. Mimo że moimi faworytami nie są to mam przeczucie że będą bardzo wysoko :( Przyznaję 8 punktów.

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2015-04-01, 07:48

Eurowizyjna wersja --- EDIT: Nie. To nie jest eurowizyjna wersja. Słaby żart na 1.04
Ostatnio zmieniony 2015-04-01, 22:08 przez Aisharon, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Europa wybrała!”