WŁOCHY: Il Volo (Grande amore)

Ile przyznajesz punktów piosence "Grande amore"?

12
13
33%
10
5
13%
8
4
10%
7
2
5%
6
3
8%
5
1
3%
4
1
3%
3
2
5%
2
3
8%
1
1
3%
0
5
13%

Liczba głosów: 40

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: WŁOCHY: Il Volo (-)

Postautor: mercator » 2015-04-01, 14:16

iksinskyy pisze:Faktycznie, trochę pompatyczny ten utwór, ale słuchając go po raz pierwszy miałem ciarki. Do mnie całkowicie trafia ta piosenka, coś ma takiego w sobie urzekającego... a to się liczy, przecież masa ludzi usłyszy tą piosenkę po raz pierwszy na ESC... No i może tyle, z szerszą oceną poczekam, jak ją parę razy wysłucham.

Nie trochę, tylko bardzo pompatyczny utwór. Mi ta piosenka przypomniała zeszłoroczną Belgię... :]
Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: WŁOCHY: Il Volo (Grande amore)

Postautor: LiverFan4 » 2015-04-01, 15:58

Hmmmm, nie mam pewności, czy aby na pewno jest to oficjalna wersja, ale w razie czego się wypowiem.

Wiadome było, że coś na pewno ta piosenka straci przez skrócenie jej do 3 minut. Nie spodziewałem się jednak żadnej tragedii i tak się też nie stało. Być może mogli to zrobić nieco lepiej, ale i tak jest bardzo dobrze i Włochy pozostają u mnie na pierwszym miejscu.

Awatar użytkownika
Mati
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Mati » 2015-04-01, 17:08

Ja na wszelki wypadek poczekam na wersję, która będzie na 100% oficjalna, np. na taką na eurowizyjnym kanale Youtube ;). Ale ogólnie, to zdanie o tej wersji mam podobne, jak Ty, LiverFan4.

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2015-04-01, 17:33

Strasznie to kiczowate i pompatyczne.Im więcej myślę o tej piosence i tych chłoptasiach to tym bardziej mnie to wszystko denerwuje.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Wilk » 2015-04-01, 19:18

Daniell pisze:
Cleo pisze:
CzerwonePaznokcie pisze:Strasznie to kiczowate i pompatyczne.Im więcej myślę o tej piosence i tych chłoptasiach to tym bardziej mnie to wszystko denerwuje.

Podpisuję się pod tym :)

I ja i ja ! :D

Też się dołączam, pompatyczność się wylewa z tego strumieniami.

a takie drażnią mnie najbardziej.

#hejtylecom
2016: :spain: & :israel:

Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2015-04-01, 19:40

Co do piosenki to wiadomo - każdy ma swój gust. Bardziej ciekawi mnie jednak, co jest nie tak z jej wykonawcami? Chodzi o to, że potrafią śpiewać na żywo, w odpowiedni sposób interpretować swój utwór czy coś jeszcze innego?

BTW Jeśli komuś nie podoba się skrócona wersja - nie jest to oficjalna wersja, przed Eurowizją pojawi się inna "3-minutówka".

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2015-04-01, 22:06

Mała poprawka. Z tego co widzę, esctoday zrobiło sobie dzisiaj jaja z tą "oficjalną" wersją "Grande Amore". Także nie sugerować się tym. Nie połączyłem faktów i mamy, jak widać udany żart. Wybaczcie :D

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2015-04-01, 22:28

ozonelayer97 pisze:
Wilk pisze:
Daniell pisze:
I ja i ja ! :D

Też się dołączam, pompatyczność się wylewa z tego strumieniami.

a takie drażnią mnie najbardziej.

#hejtylecom

To i ja podpisze sie wszystkimi kończynami pod tym. Strasznie irytująca piosenka

Też popieram ;) Ten dramatyzm, patos, i do tego włoski :evil: (no nie znoszę go, mało która piosenka w tym języku mi się podoba) Niestety wszystko wskazuje na to, że będą wysoko, ale tylko niech nie wygrają :roll: :roll: :roll:

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2015-04-02, 22:25

Jeżeli pod pojęciem kiczu ma się kryć bardzo dobry utwór, wyraźnie nawiązujący do muzyki klasycznej i prezentujący piękno swojego ojczystego języka i poniekąd także kultury narodowej, dodatkowo wszystko to zaprezentowane w bardzo dobrym stylu wokalnym, to proszę, żeby w następnym roku było więcej takich kiczowatych piosenek, bo niestety w tym roku za mało piosenek jest "kiczowatych".

Utwory, które w moim mniemaniu rzeczywiście można określić mianem kiczowatych niestety nie dorównują poziomem do Grande Amore, mam nadzieję, że jurorzy wyraźnie oddzielą :italy: Włochy od takiej :belgium: Belgii ("kocham" ten moment, gdzie marna podróba Lorde śpiewa "We’re going to ra-pa-pa, ra-pa-pa, We’re gonna ra-pa-pap tonight), czy :israel: Izraela (po co wystawić jeden słaby utwór, jak w trzyminutowej piosence da się ich zmieścić nawet trzy!).

Zmieniam swoją ocenę na 12 punktów, nie mam nic przeciwko Eurowizji w którymś z włoskich miast już w następnym roku. Mam nadzieję, że Włochy nie skończą jak Islandia w 2012 roku, która też była krytykowana przez wielu za patos i niestety Never Forget zajęło miejsce dopiero pod prawie sam koniec stawki finałowej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Palantír
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Palantír » 2015-04-03, 13:27

Navarro pisze:Jeżeli pod pojęciem kiczu ma się kryć bardzo dobry utwór, wyraźnie nawiązujący do muzyki klasycznej i prezentujący piękno swojego ojczystego języka i poniekąd także kultury narodowej, dodatkowo wszystko to zaprezentowane w bardzo dobrym stylu wokalnym, to proszę, żeby w następnym roku było więcej takich kiczowatych piosenek, bo niestety w tym roku za mało piosenek jest "kiczowatych".

Utwory, które w moim mniemaniu rzeczywiście można określić mianem kiczowatych niestety nie dorównują poziomem do Grande Amore, mam nadzieję, że jurorzy wyraźnie oddzielą :italy: Włochy od takiej :belgium: Belgii ("kocham" ten moment, gdzie marna podróba Lorde śpiewa "We’re going to ra-pa-pa, ra-pa-pa, We’re gonna ra-pa-pap tonight), czy :israel: Izraela (po co wystawić jeden słaby utwór, jak w trzyminutowej piosence da się ich zmieścić nawet trzy!).

Zmieniam swoją ocenę na 12 punktów, nie mam nic przeciwko Eurowizji w którymś z włoskich miast już w następnym roku. Mam nadzieję, że Włochy nie skończą jak Islandia w 2012 roku, która też była krytykowana przez wielu za patos i niestety Never Forget zajęło miejsce dopiero pod prawie sam koniec stawki finałowej.

Zgadzam się, jedynie uważam, że :israel: Izraelowi bardzo daleko od kiczu ;)

:belgium: Belgia rzeczywiście jest w tym roku o-krop-na! :-|

Język :italy: włoski jest piękny, chyba najbardziej "śpiewny" w Europie.
Ja jakoś żadnego mega-patosu niedostrzegam; ot normalna piosenka o miłości.
Jeśli wygra Eurowizję, to wspaniale, jak nie - trudno, tragedii też nie będzie.

:iceland: Islandia przegrała tylko i wyłącznie dlatego, że zamieniła język islandzki (który doskonale do tej piosenki pasował) na angielski, który w zerowym stopniu oddawał dramatyzm tej kompozycji.
2016 - ES FR UK CY RU AZ NL AU BG IT
2015 - ES AM SI SE IT CZ AL DE IL GE
2014 - HU IL AM UK SE AT IT GR DE MK
2013 - SM IT IL NO MD SE DE RU AT NL

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2015-04-03, 13:36

Po zwycięstwie na festiwalu w San Remo, grupa Il Volo odniosła kolejny krajowy sukces. Ich konkursowy utwór pokrył się właśnie we Włoszech platyną. Z pewnością robi to wrażenie i oby na ogólnoeuropejskim konkursie zdobyli równie duże uznanie ;)

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2015-04-10, 14:14

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Brite
Wild Dancer
Wild Dancer
Kontaktowanie:

Postautor: Brite » 2015-04-10, 16:52

Szymek79 pisze:EUROVISION VERSION

Jeżeli to rzeczywiście oficjalna wersja, to jak na razie nie podoba mi się, że pozbyli się drugiej zwrotki...
EDIT: Chociaż z drugiej strony, to dobrze, że jest taki ''mocniejszy" koniec.

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2015-04-13, 14:26

Myślę, że mój komentarz do tej wersji nie różni się zbytnio od poprzedniego. Idealnie nie może być, bo w oryginalnej wersji każdy moment jest według mnie ważny, a nie da się przecież zmieścić 3 minut i 45 sekund w regulaminowym czasie trwania utworu. Dalej jednak robi na mnie ogromne wrażenie i pozostaje na pierwszym miejscu mojego rankingu.

Awatar użytkownika
Mati
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Mati » 2015-04-15, 20:14

Po wysłuchaniu 3-minutowej, eurowizyjnej wersji tej piosenki nie zmieniam swojego zdania - nadal pozostaje jednym z moich głównych faworytów. Brawo Italia!

Wróć do „Europa wybrała!”