IZRAEL: Netta Barzilai (Toy)

Na ile oceniasz utwór Izraela ?

12
15
45%
10
3
9%
8
3
9%
7
1
3%
6
2
6%
5
2
6%
4
1
3%
3
0
Brak głosów
2
3
9%
1
1
3%
0
2
6%

Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
Łosoś
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Re: IZRAEL: Netta Barzilai (Toy)

Postautor: Łosoś » 2018-03-11, 11:57

To jest bosskie :dj: :dj: :dj: Owszem, gdakanie kur, nie jest najwybitniejszym pomysłem, ale mi w jakiś sposób nie przeszkadza (w odróżnieniu od zeszłorocznej propozycji) Fantastyczna kompozycja, nie każda piosenka musi mieć jakieś głębsze znaczenie, dla mnie idealny utwór do odmóżdzania się. Nie przewiduje wyniku, może być różnie, może być hit, ale może być też flopik. Szczególnie ciekawi mnie reakcja jurorów, bo telewidzowie przy dobrym stagingu to kupią. Po rozczarowaniach ze Skandynawii, Izrael uratował wieczór.

12/12

CzerwonePaznokcie pisze::lol: :lol: :lol:
W wersji studyjnej może się to komuś podobać ale jestem ciekawa jak chcą to pokazać na scenie skoro trzeba śpiewać na żywo i żadne ulepszenia nie są dozwolone.

Netta dostała pozwolenie na używanie loopera na scenie, a o jej wokal się nie martwie, gdyż Ona potrafi śpiewać..

Awatar użytkownika
Fenistil
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2018-03-11, 12:56

Łosoś pisze:Po rozczarowaniach ze Skandynawii, Izrael uratował wieczór.

Dokładnie! Oczekiwania do wczorajszego wieczoru miałem spore i solidnie się zawiodłem, a tu niespodziewanie wchodzi kawałek, który chyba zostaje w tym momencie moim nowym numerem 1. :D

Nie śledziłem dokładnie losów Netty, ale jeśli rzeczywiście jest tak utalentowana jak mi się obiło o uszy i udźwignie to na żywo robiąc świetne show, to będę wniebowzięty. :) Gdakanie i inne wokalne zabawy zupełnie mi nie przeszkadzają, a wręcz dodają utworowi jeszcze więcej pozytywnego szaleństwa. Może nie jest to zbyt ambitna piosenka, ale takie też są potrzebne, a od jej ukazania się nie mogę się od niej oderwać.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-11, 13:00

Widzę że ta piosenka ma skrajne opinie. Dla mnie jest ona średnia, na granicy awansu do finału. Może na żywo zyska ta piosenka, ale póki co to irytuje mnie to gdakanie i ten beznadziejnie płytki tekst...
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2018-03-11, 13:00

Toy zapowiada się na moje największe tegoroczne guilty pleasure :serce:
Muszę przyznać, że miałem spore oczekiwania co do utworu izraelskiego, bowiem urzekły mnie wykonania Netty w HaKokhav HaBa. I mimo że spodziewałem się trochę innego klimatu, to jednak wybrana piosenka przypadła mi do gustu. Może nie jest to wybitne dzieło zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym, ale jest w tym tyle energii, że aż mnie nosi :D Trochę boję się co prawda o wykonanie na żywo, a także o show (bo łatwo będzie można przesadzić), ale trzymam kciuki, żeby wszystko wypaliło!

Awatar użytkownika
Drover
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Drover » 2018-03-11, 13:03

Ymm... Nie wiem co napisać o tym utworze. Raczej mam mieszane uczucia. Na plus to, że brzmi inaczej niż reszta, na pewno będzie się wyróżniać. Na minus ten refren, bo pod koniec zaczyna nieco irytować i nawet te 3 minuty wydają się trochę za długie.

Co do samej piosenki to ona nawet nie próbuje udawać poważnej, więc mnie to gdakanie akurat nie rusza. :D

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2018-03-11, 13:55

Cóż rzec - totalne guilty pleasure. :D Bardzo dobry, energiczny utwór, który naprawdę szybko wpada w ucho. Te gdakania w tle mi nie przeszkadzają, bo po prostu pasują do całości kompozycji. Cieszy mnie, że bardzo czuć w tym wszystkim Izrael. Z jednej strony to taka typowa eurowizyjna sieczka, ale z drugiej jest w tym coś nieoczywistego. Liczę, że Netta zrobi na scenie show na miarę piosenki i rozrusza publikę. :P Myślę jednak, że Izrael może mieć problem z awansem do finału.

10/12
Obrazek

Awatar użytkownika
Darka
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Darka » 2018-03-11, 14:22

Niezwykle oryginalna piosenka, więc największa zaleta tej artystki została zachowana. Nie wiem jednak, czy Europa kupi te kurze dźwięki. Jest ciekawie, choć pozornie jest tu spory bałagan, to jak dla mnie to się broni. Nie jestem zakochana w tej piosence, ale życzę jej finału.

Wilczek19857
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Wilczek19857 » 2018-03-11, 14:41

A wiecie,że ten tekst jest inspirowany akcją #metoo związaną z aferą molestowania seksualnego w Hollywood, poza tym gdakanie osiągnie przy użyciu loopera, na który zgodę dostala, moim zdaniem to jedyny wyróżniający się i nie powtarzalny utwór w całej stawce i mam wrażenie,że albo wygra zdecydowanie,albo zajmie miejsce w top10
Brawo Izrael

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-11, 19:01

Czy ktoś poza mną czuje, że Europa to kupi i ten utwór będzie w TOP10? :P

https://www.youtube.com/watch?v=g466Hl2aTfQ

Eurowizja bez bekowej piosenki nie byłaby Eurowizją, dla mnie tragedia, ale widzę, że opinie są mieszane.

2/12
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Addicted
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Addicted » 2018-03-11, 19:04

Triss pisze:Czy ktoś poza mną czuje, że Europa to kupi i ten utwór będzie w TOP10?

Ja słuchając tego utworu poczułem "Winner alert" jak przy żadnym innym utworze w tym roku.
Obrazek
2017 - :bulgaria: :poland: :switzerland: :macedonia: :azerbaijan:
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:
2015 - :estonia: :russia: :norway: :latvia: :sweden:

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-11, 19:13

Addicted pisze:
Triss pisze:Czy ktoś poza mną czuje, że Europa to kupi i ten utwór będzie w TOP10?

Ja słuchając tego utworu poczułem "Winner alert" jak przy żadnym innym utworze w tym roku.

Gdyby nie było jurorów, to może miałabym i takie same odczucia jak Ty. No chyba że kupi ich charyzmą i pomysłem, a tego u niej nie brakuje. Jedno jest pewne - swoim występem rozp... rozniesie scenę w Lizbonie. Choć piosenka kompletnie mi nie podpasowała, ja po prostu chcę to już zobaczyć, aaa! :-D
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
Dawidwg
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Dawidwg » 2018-03-11, 19:13

Miałem się wstrzymać z oceną do oficjalnej premiery, bo może to nie jest finalna wersja, ale urywek teledysku nie pozostawia złudzeń. Poziom tegorocznej Eurowizji jest (według mnie) genialny, być może lepszy muzycznie niż 2016 czy nawet 2015. Miałem już nadzieję, że nasz kochany Konkurs wyrósł już z tych joke-entry, które zawsze psuły reputację, ale niestety nie...
:israel: Izraelska piosenka jest zdecydowanie przebojowa i wpada w ucho, ale to gdakanie to jest jakiś nieśmieszy żart... Bez tego wciąż byłaby to pamiętliwa propozycja. Mam nadzieje, że nikt tam nie wpadnie pomysł na przebranie się za kurczaki. Ogólnie wszystko jest ok, ale chicken-part psuje mocno ocenę.
Chwilowo 4/12, może się przekonam bardziej.

Edit: http://escforum.pl/europa-wybra-f469/izrael-netta-barzilai-t9964-30.html#p210070
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 00:27 przez Dawidwg, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2018-03-11, 19:34

Utwór jest niesamowicie dziwny, niekonwencjonalny i Ci, którzy od każdego reprezentanta oczekiwali czegoś odkrywczego (w sumie nie wiem co miałoby być tym czymś odkrywczym, jakiś wysyp nowych gatunków muzycznych, iksde?) w jakimś stopniu mieli szansę ugasić swoje niespełnione fantazje. xD Występ na pewno przejdzie do historii, bo takiego czegoś, co Netta przedstawi na scenie jeszcze nie było, więc zapewne wzbudzi duże zainteresowanie swoją osobą w Lizbonie. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju odejścia od schematów, wyznaczanie własnej ścieżki (oczywiście dopóki jest to na poziomie) więc "Toy" wpisuje się w mój gust idealnie. A czuję, że jak mi się wkręci to bardzo ostro i chyba jest to tylko kwestia czasu. :dj: Daję 8 punktów, z perspektywami na więcej.

Dawidwg pisze:Poziom tegorocznej Eurowizji jest (według mnie) genialny, być może lepszy muzycznie niż 2016 czy nawet 2015.

^^^^^^

Czytając narzekania malkontentów o jaki to słaby poziom w tym roku (zresztą w sumie co roku to się powtarza xDDDD) mam ochotę zrobić to:

Obrazek

Addicted
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Addicted » 2018-03-11, 19:47

Triss pisze:
Addicted pisze:

Gdyby nie było jurorów, to może miałabym i takie same odczucia jak Ty. No chyba że kupi ich charyzmą i pomysłem, a tego u niej nie brakuje. Jedno jest pewne - swoim występem rozp... rozniesie scenę w Lizbonie. Choć piosenka kompletnie mi nie podpasowała, ja po prostu chcę to już zobaczyć, aaa! :-D

Jury jest w stanie to docenić. Patrz Mołdawia rok temu.
Obrazek
2017 - :bulgaria: :poland: :switzerland: :macedonia: :azerbaijan:
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:
2015 - :estonia: :russia: :norway: :latvia: :sweden:

Awatar użytkownika
Alex3400
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Alex3400 » 2018-03-11, 19:57

To jest po prostu żałosne... Ja naprawdę nie rozumiem, jak to możliwe, że taki świetny kompozytor, jakim jest Doron Medalie stworzył takie g****. Ja czuję się słuchając tej piosenki, jakbym był w jakimś kurniku. Ta piosenka niesamowicie mnie irytuje, mimo to sądzę, że będzie miała duże wsparcie televotingu. Oby jurorzy zamietli tą piosenkę do eurowizyjnego śmietnika...

0/12
Obrazek

Wróć do „Europa wybrała!”