fotoobraz

IZRAEL: Netta Barzilai (Toy)

Na ile oceniasz utwór Izraela ?

12
15
47%
10
2
6%
8
3
9%
7
1
3%
6
2
6%
5
2
6%
4
1
3%
3
0
Brak głosów
2
3
9%
1
1
3%
0
2
6%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
smecz
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Re: IZRAEL: Netta Barzilai (Toy)

Postautor: smecz » 2018-03-11, 20:07

Alex3400 pisze:To jest po prostu żałosne... Ja naprawdę nie rozumiem, jak to możliwe, że taki świetny kompozytor, jakim jest Doron Medalie stworzył takie g****. Ja czuję się słuchając tej piosenki, jakbym był w jakimś kurniku. Ta piosenka niesamowicie mnie irytuje, mimo to sądzę, że będzie miała duże wsparcie televotingu. Oby jurorzy zamietli tą piosenkę do eurowizyjnego śmietnika...

0/12

Myślę, że jury tego nie zrobi, ale mam nadzieję że widzowie owszem, choć wydaje się to raczej malo prawdopodobne, bo przecież to coś nowego, oryginalnego. Dziwią mnie te zachwyty nad tą piosenką. To że tego jeszcze nie było to nie znaczy, że jest to dobre. W moim rankingu byłaby wyżej gdyby usunęła te gdakanie, ale i tak nie zmienia to finalnego odbioru.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-11, 20:09

Alex3400 pisze:To jest po prostu żałosne... Ja naprawdę nie rozumiem, jak to możliwe, że taki świetny kompozytor, jakim jest Doron Medalie stworzył takie g****. Ja czuję się słuchając tej piosenki, jakbym był w jakimś kurniku. Ta piosenka niesamowicie mnie irytuje, mimo to sądzę, że będzie miała duże wsparcie televotingu. Oby jurorzy zamietli tą piosenkę do eurowizyjnego śmietnika...

0/12

Póki co Izrael prowadzi u buków. Mam nadzieję że jednak Netta nie wygra esc. To byłby duży krok do tyłu dla esc i hejterzy mieliby niezłą polewkę, że eurowizję wygrała gdacząca grubaska. Ale ogólnie w tym roku nie ma zdecydowanego faworyta (no chyba że Bułgaria czymś nas zaskoczy). W tym roku jest kilka, a nawet kilkanaście krajów, które będą walczyły o zwycięstwo w ESC 2018...
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 08:15 przez mercator, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2018-03-11, 20:37

To jest bardzo dobre i zdecydowanie nie jest to joke entry. Jak kogoś dziwi gdakanie niech sobie posłucha Pani Dudziak. ;-)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ozonelayer97
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: ozonelayer97 » 2018-03-11, 20:39

Piosenka przedziwna, spodziewałem się, że będzie oryginalnie i nietuzinkowo, ale mimo wszystko jestem zaskoczony. I sam nie wiem, co sądzić o tej propozycji. Mam wrażenie, że balansuje na granicy odważnego, nowoczesnego eksperymentu artystycznego, a... zwykłego joke entry xD I zapewne w podobny sposób ludzie będą ją odbierać. Aktualnie jestem raczej na tak, aniżeli na nie; choć lubię eksperymenty, to nie chciałbym wygranej Izraela, ale miejsce w finale dla Netty powinno się znaleźć. Bardzo ciekawy jestem, jak Toy wypadnie na żywo i jaka będzie reakcja publiczności.

EDIT
Słucham, słucham i przestać nie mogę... :lol:
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 11:20 przez ozonelayer97, łącznie zmieniany 1 raz.
TOP 2018: :switzerland: :cyprus: :ukraine: :finland: :poland:
TOP 2017: :azerbaijan: :sweden: :norway: :belgium: :bulgaria:
TOP 2016: :armenia: :spain: :latvia: :ukraine: :azerbaijan:
TOP 2015: :sweden: :estonia: :slovenia: :spain: :albania:

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2018-03-11, 21:06

ja jestem oczarowany Nettą i jej Toy, na to czekałem, coś oryginalnego, nowego, ciekawego jest osobowość i charyzma - full pakiet. Kupuję to w całości jak dla mnie 12/12

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2018-03-11, 21:18

TELEDYSK

No cóż, myślałem, że będę potrzebował kilku dni, żeby piosenka w pełni mi się wkręciła... Tymczasem wystarczyło parę godzin :lol: Muszę to napisać jeszcze raz, genialny Izrael w tym roku, aktualnie TOP3 mojego rankingu :)

Czy tylko mi Netta przypomina Chris ze SKAMu? XDD

Argonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Argonek » 2018-03-11, 21:28

Izrael dziwny ale wciągający zarazem, jeżeli Netta ma tak dobry głos na żywo jak piszecie to :israel: może namieszać w tym roku.
2016: :armenia: :ukraine: :iceland:
2017: :france: :belgium: :armenia:

dastame
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: dastame » 2018-03-11, 21:47

i tak jak myślałem po kilku przesłuchaniach leci cały czas :D Ma mój głos w maju zdecydowane top 1 12/12
2018: :israel: :estonia: :france:
2017: :finland: :belgium: :romania:
2016: :hungary: :spain: :iceland:
2015: :albania: :ireland: :slovenia:
2014: :unitedkingdom: :israel: :germany:

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2018-03-11, 21:49

Wczoraj przed snem postanowiłem sobie odsłuchać :israel: Izrael. I to był błąd, bo na początku piosenka rozsadziła mi mózg, a dzisiaj cały czas za mną chodziła. :dj: Netta ze swoim Toy to jedna z tych wyborów, wobec których ciężko przejść obojętnie. Lubię takie wychodzenie z eurowizyjnych standardów w takim stylu. Do tego w piosence ty się dzieje, że przy każdym przesłuchaniu można odkryć coś kompletnie innego. I choć rozumiem argumenty przeciwników, to Izrael mnie całkowicie pochłonął :serce: Mam wielką nadzieję, że standing będzie równie szalony co piosenka, ale utrzymamy w dobrym guście. 12!
Obrazek

Awatar użytkownika
slawik1416
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: slawik1416 » 2018-03-11, 22:25

powiem szczerze że mi też się wkręciło :oops:
Muszę zmienić swoje top... i szczerze nie wiem czy chcę Pragę czy Tel Aviv :roll:
Obrazek
my top

Iker
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Iker » 2018-03-11, 22:32

Słuchając demo po raz pierwszy, czy drugi miałem mieszane uczucia i też odbierałem to jako intrygujące "pomieszanie z poplątaniem" wywołujące lekkie wzdrygnięcia ... ale teraz doszło do mnie, że jest to jednak bardzo dobre, chwytliwe (I am not your toy ... linijka refrenu brzmi świetnie z tym mocnym bitem) i niezwykłe ;-) Mam niezłą hecę teraz :-D 10 / 12 moja ocena. ;-)

yrek
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: yrek » 2018-03-12, 00:01

Nareszcie coś przełamującego tę falę sweet-popu z mikrofalówki. Zaraz po ogłoszeniu izraelskiego reprezentanta porozglądałem się na yt w poszukiwaniu Netty w wersji live. Niedużo tego jest ale i tak łatwo zauważyć, że dziewczyna ma talent + niesamowitą wyobraźnię muzyczną + spontaniczną radochę z tego co robi. Toy tylko to potwierdziło. Izrael naprawdę bardzo dobrze wybrał. Mam nadzieję, że nie skończy się jedynie na awansie i zawalczy o Top 3 ze wskazaniem na zwycięstwo.
:israel: Netta Barzilai - Toy
:greece: Yianna Terzi - Oneiro Mou
:bulgaria: Equinox - Bones
:denmark: Rasmussen - Higher Ground
:portugal: Cláudia Pascoal - O jardim
:belgium: Sennek - A Matter of Time

Awatar użytkownika
Dawidwg
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Dawidwg » 2018-03-12, 00:26

Dobra, chyba pora odwołać swoje słowa. :aniolek: Nie mogę przestać słuchać :israel: "Toy". Kompletnie inne, nieszablonowe i jak się wkręca :' )) Netta jest niesamowita :serce: Z 4/12 na 12/12 w kilka godzin, niezły wynik...

I'M NOT YOUR TOY
YOU STUPID BOY

:dj:

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-12, 07:59

Addicted pisze:
Triss pisze:
Addicted pisze:
Ja słuchając tego utworu poczułem "Winner alert" jak przy żadnym innym utworze w tym roku.

Gdyby nie było jurorów, to może miałabym i takie same odczucia jak Ty. No chyba że kupi ich charyzmą i pomysłem, a tego u niej nie brakuje. Jedno jest pewne - swoim występem rozp... rozniesie scenę w Lizbonie. Choć piosenka kompletnie mi nie podpasowała, ja po prostu chcę to już zobaczyć, aaa! :-D

Jury jest w stanie to docenić. Patrz Mołdawia rok temu.

Mołdawia rok temu to jakiś ewenement.
No ale nie ukrywajmy, by "Toy" piosenka wygrała w ESC, potrzebuje co najmniej TOP3 u jurorów. A jest dużo kawałków, które bardziej podpasują jurorom :>

mercator pisze:Póki co Izrael prowadzi u buków. Mam nadzieję że jednak Netta nie wygra esc. To byłby duży krok do tyłu dla esc i hejterzy mieliby niezłą polewkę, że eurowizja wygrała gdacząca grubaska. Ale ogólnie w tym roku nie ma zdecydowanego faworyta (no chyba że Bułgaria czymś nas zaskoczy). W tym roku jest kilka, a nawet kilkanaście krajów, które będą walczyły o zwycięstwo w ESC 2018...

Dokładnie tak jak piszesz, właśnie dlatego Netta nie może wygrać Eurowizji. To oznaczałoby porażkę dla całego konkursu i pożywkę dla mediów, które od lat ESC wyśmiewają. Bo jak jestem w stanie zrozumieć zwycięstwo Ukrainy czy Portugalii (choć to nie moje klimaty), to nie wyobrażam sobie zwycięstwa Izraela. Prędzej TOP5-TOP10, ale nie zwycięstwo...
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
monkeyy
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: monkeyy » 2018-03-12, 19:50

Po zapowiedziach spodziewałem się izraelskiej Moniki Brodki, a skończyło się na gdakaniu z tekstem piosenki Avril Lavigne. Piosenka z mrocznych czasów eurowizyjnych w nowoczesnej oprawie.

Wróć do „Europa wybrała!”