naglosnienie estradowe obsluga lead-art.pl/eventy-firmowe-poznan/promocje-marketingowe/

IZRAEL: Netta Barzilai (Toy)

Na ile oceniasz utwór Izraela ?

12
15
47%
10
2
6%
8
3
9%
7
1
3%
6
2
6%
5
2
6%
4
1
3%
3
0
Brak głosów
2
3
9%
1
1
3%
0
2
6%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: IZRAEL: Netta Barzilai (Toy)

Postautor: mercator » 2018-03-12, 21:30

Piosenka coraz bardziej zaczyna mnie wkurzać. Mam nadzieję że ni awansuje do finału. 10 lat temu mieliśmy śpiewającego, a raczej pierdzące indyka z Irlandii na eurowizji; a w tym roku mamy gdaczącą kwokę. Ja się zastanawiam w którym kierunku pójdzie eurowizja, czy w stronę Izraela czy Estonii. Lepiej żeby wygrało coś pośrodku, lub bliżej Estonii...
Obrazek

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-13, 07:22

mercator pisze:Piosenka coraz bardziej zaczyna mnie wkurzać. Mam nadzieję że ni awansuje do finału. 10 lat temu mieliśmy śpiewającego, a raczej pierdzące indyka z Irlandii na eurowizji; a w tym roku mamy gdaczącą kwokę. Ja się zastanawiam w którym kierunku pójdzie eurowizja, czy w stronę Izraela czy Estonii. Lepiej żeby wygrało coś pośrodku, lub bliżej Estonii...

Mnie też wkurza! A najbardziej to, że ta piosenka wpada w ucho, ale dla mnie to dalej 2/12 :D Pierdzący indyk z Irlandii był bekowy, ten występ to definicja Eurowizji w latach 2005-2010. "Toy" to nawiązanie do najgorszych czasów Eurowizji, jury nie dopuści do tego, by ten utwór wygrał :-P

monkeyy pisze:Piosenka z mrocznych czasów eurowizyjnych w nowoczesnej oprawie.

Nic dodać, nic ująć!
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2018-03-13, 15:29

Myślałem, że nic nie zdetronizuje Belgii w moim rankingu, a jednak! Netta :serce:

Utwór jest mega świeży, uzależniający i idealny na zbliżający się okres wiosenno-letni. Przy pierwszych przesłuchaniach wyczułem w tym tekst jak od Melanie Martinez, a muzykę w stylu Kimbry, jednak dziś mnie olśniło, że te gdakanie i ogólnie układ utworu przypomina mi bardziej przystępną/popową wersję "Mutant Brain" (znanej z reklamy Kenzo World).
O wokal Netty się nie martwię, ale zastanawiam się co ma zamiar pokazać na scenie. Oby nie zrobiła z siebie skaczącej bezy jak Bojana...
Obrazek

Nela_30
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Nela_30 » 2018-03-13, 16:13

Na początku miałam mieszane uczucia. Wiedziałam, że Netta będzie śpiewać coś niekonwencjonalnego. Teraz chyba już uzależniłam się od tej piosenki. Codziennie po kilka razy jej słucham. Bardzo mi się spodobała i jest już w moim TOP 5. Życzę Izraelowi jak najlepiej w tym roku.

filgreen
Nowy
Nowy

Postautor: filgreen » 2018-03-13, 18:31

Jestem zaskoczony, że ktoś może porównywać to do kiczów sprzed 10 lat, a do irlandzkiego indyka to już w ogóle. Może się nie podobać, to rzecz gustu, ale nuta jest bardzo dobrze wyprodukowana, babka ma talent, charyzmę i tworzy coś niekonwencjonalnego. Do tego w refrenie czuć izraelskie rytmy, a wplatanie swojej kultury się ceni. Można się przyczepić do tekstu mało ambitnego, ale porównywanie "Toy" do indyka, który był symbolem dna, od którego szczęśliwie eurowizja się odbiła to jakieś nieporozumienie.

Lady MariQa
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Lady MariQa » 2018-03-13, 18:35

Bardzo mi się kojarzy z twórczością Melanie Martinez, a ją bardzo lubię także życzę jej jak najlepiej, na pewno ma mój głos!

Addicted
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Addicted » 2018-03-13, 18:51

Mój faworyt! Genialny, uzależniający, pozytywny i charakterystyczny! Świetna, komiczna i charyzmatyczna Netta! Owszem, jest to "joke entry", ale w bardzo dobrym guście, zrobiony na światowym poziomie. Lata świetlne od tandety z czarnych czasów eurowizyjnych. Jeśli chodzi o jakość względem tego typu utworów, to porównałbym to do "Llama in my living room". 12/12 i nie mam nic przeciwko Eurowizji 2019 w Tel Avivie.
Obrazek
2017 - :bulgaria: :poland: :switzerland: :macedonia: :azerbaijan:
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:
2015 - :estonia: :russia: :norway: :latvia: :sweden:

Awatar użytkownika
slawek_es
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: slawek_es » 2018-03-13, 22:12

Przesłuchałem kilkukrotnie ten kawałek w nadziei, że również dostrzegę jego fenomen, ale niestety mnie nie rusza.
Refren mega fajny, wpada w ucho momentalnie, ale to gdakanie jest koszmarne. ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
marjuz
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: marjuz » 2018-03-13, 22:47

kwa kwa

Awatar użytkownika
justi
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: justi » 2018-03-14, 00:47

Trzeba przyznać, że to piosenka obok której trudno przejść obojętnie. Albo się ją kocha, albo nienawidzi. Na ten moment #33 w polskiej karcie na czasie. Ale z tego co czytam to również w innych krajach. Ktoś może mi wytłumaczyć fenomen tej piosenki. Nie jest to złe, bo i nawet sama się łapię na tym, że ją nucę, ale żeby aż tak? Wyświetlenia lecą jak oszalałe ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Blue98 » 2018-03-14, 03:38

Jakoś mało prawdopodobne że jury weźmie to na poważnie. W dodatku ta piosenka przypomina najmroczniejszy okres Eurowizji. Poza tym czy taka wygrana naprawdę jest potrzebna Eurowizji? :D Ten konkurs i tak ma złą reputację. Teraz trochę się to polepszyło dzięki Mansowi, Jamali czy Salvarodowi. Piosenka jest chwytliwa więc nie dziwię się że stała się viralem. XD Najlepiej co opisuje tą piosenkę to "weird but cool" :D Czyli podobnie jak było z Verką. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2018-03-14, 14:06

justi pisze:Trzeba przyznać, że to piosenka obok której trudno przejść obojętnie. Albo się ją kocha, albo nienawidzi.

A ja jestem pośrodku, doceniam że jest z jajem, oryginalnie i zupełnie inaczej, refren w porządku, ale nie mam ochoty jakoś tego słuchać codziennie bo gdakanie delikatnie irytuje, jednak podczas występu na Eurowizji na pewno nie będzie mi to przeszkadzać, tak samo jak nie będzie przeszkadzać mi jej zwycięstwo, lepiej żeby wygrało to niż coś pokroju Portugalii z poprzedniego roku. Więc ani nie kocham ani nie nienawidzę :P Mocne 6/12

BTW u widzów będzie wysoko ale jury to już mogą być skrajnie różne noty.
Obrazek

Iker
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Iker » 2018-03-14, 17:03

justi pisze:Trzeba przyznać, że to piosenka obok której trudno przejść obojętnie. Albo się ją kocha, albo nienawidzi. Na ten moment #33 w polskiej karcie na czasie. Ale z tego co czytam to również w innych krajach. Ktoś może mi wytłumaczyć fenomen tej piosenki. Nie jest to złe, bo i nawet sama się łapię na tym, że ją nucę, ale żeby aż tak? Wyświetlenia lecą jak oszalałe ;-)

Kurczak to musi być kurczak :lol: Idzie jak lawina.

Nie ma sensu doszukiwać się jakiegoś drugiego dna. Ja mam przeczucie, że Netta zajmie 3-cie miejsce na Eurowizji, a wygra Elina albo jakiś czarny koń który na razie lekko stoi w cieniu ale ma duzy potencjał (Belgia, Węgry, Dania, Ukraina?) ;-) Do stawek bukmacherskich na razie nie przykładam uwagi, często odzwierciedlają tymczasową popularność, świeżość, marketing tudzież hype. Myślę, że ci którzy zaglądają powinni przykładać do nich wagę dopiero po pierwszych próbach i półfinałach. ;-)

Z wielkiej 5 piątki moim faworytem jest Francja, ale myślę, że Włochy też mają bardzo solidną propozycję nawet jeśli nie jest to piosenka w moim guście. To może by pozytywne zaskoczenie. Jak zawsze jest dużo zmiennych nad którymi nie da się zapanować.

Nie zgadzam się z tymi, którzy wieszczą, że Izrael zostanie dosłownie zakopany przez jurorów, choć nie oczekuje również jakiejś rewelacji z ich strony. To jest zbyt umiejętne i oryginalne, żeby tak po prostu zignorować. Polecam jej występy na żywo zwłaszcza Gangnam Style / Tik Tok mix. Dziewczyna naprawdę potrafi zachwycać publiczność na żywo. :-)

Ale poza tym sa pewne państwa które niejako z reguły nie dają punktów Izraelowi, nie pamiętam które ... ale wiem, że są takie, więc trochę chłodzę głowy tym którzy zdają się bukować bilety lotnicze :lol:

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2018-03-14, 19:19

Ja zawsze Izrael miałem nieprzyzwoicie wysoko w swoich topkach, w tym roku chociaż nie będę osamotniony :D btw, z tego co wiadomo Netta uzyskała zgodę EBU (czy kogo tam) na wykorzystanie podczas występu na żywo nagranych wcześniej (na żywo) wstawek do piosenki (chodzi w głównej mierze o początek piosenki).

tak przy okazji Anonymous For Animal Rights z Izraela stworzyli wersję dla mięsożerców:

"I'm not your food
you stupid dude".

Obrazek

xD

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-14, 20:22

Jak już gdzieś napisałam - miałam sen, w którym Netta przegrała Eurowizję z Estonią dosłownie o kilka punktów. Izrael zdobył 380 punktów w głosowaniu telewidzów, co w sumie jest realne, ale jurorzy za mocno nie wsparli tej piosenki. Tyle pamiętam :D

No i stało się - piosenka rozsadza YT, bije resztę stawki, jeśli chodzi o liczbę wyświetleń. Podobnie było rok temu z Włochami, ciekawe czy historia Izraela skończy się tak samo.
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Wróć do „Europa wybrała!”