System reklamy Test

MACEDONIA: Eye Cue (Lost and Found)

Na ile punktów oceniasz piosenkę z Macedonii?

12
9
33%
10
8
30%
8
5
19%
7
3
11%
6
2
7%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
0
0
Brak głosów

Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

MACEDONIA: Eye Cue (Lost and Found)

Postautor: aro1124 » 2018-02-13, 17:03

Obrazek
(prawdopodobnie odpadnie pan z lewej strony)

:macedonia: Macedońska telewizja ogłosiła, kto będzie bronił barw tego państwa w :portugal: Lizbonie. Następcą Jany Burčeski został duet Eye Cue. W jego skład wchodzą Bojan Trajkovski oraz Marija Ivanovska, wokaliści współpracują od 2007 roku. Grupie często towarzyszy Ivo Mitkovski, który jednak nie został uwzględniony w prasowym komunikacie. Ich eurowizyjna kompozycja została napisana przez męską część zespołu oraz Darka Dimitrova. Lost and Found zostało wybrane spośród prawie 400 utworów, które zostały zgłoszone do siedziby MRT.

Zespół Eye Cue ma na koncie dwie płyty: Superstar Wannabe oraz Samo Sakav!. Grupa ma na koncie występ na najważniejszych lokalnych festiwalach, w tym Skopje Fest, który w 2015 roku wygrała z utworem Ubava.

:macedonia: Lost And Found (Teledysk) :macedonia:

[Intro]
Come and take me, I can show you how it's done
Come and take me when no one is around
We'll be lost and we'll be

[Verse 1]
If you want me, I can tell you what it's all about
You're standing in the shadow, I'm wondering why
You're in the dark

[Pre-Chorus]
I want a deeper, deeper love
I want you by my side
Just let me deeper, go deeper

[Chorus]
We'll be lost and we'll be found
We'll be lost and we'll be found, found

[Drop]
Have you ever talked about it?
We went too far
No there's no way back, no way back

We went too far

[Verse 2]
I wish you trust your intitution and let the journey start

[Pre-Chorus]
I want a deeper, deeper love
I want you by my side
Just let me deeper, go deeper, go deeper

[Chorus]
We'll be lost and we'll be found
Baby, you and I we'll be lost and found

[Drop]
We went too far

We went too far

[Outro]

Awatar użytkownika
Łosoś
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Re: MACEDONIA: Eye Cue (Lost and Found)

Postautor: Łosoś » 2018-02-28, 18:54

Awatar użytkownika
Cryo
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: Cryo » 2018-03-11, 20:05

ObrazekUczestnicy KP podczas odsłuchu Australii 95 Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2018-03-11, 20:11

No wreszcie porządna radiowa propozycja bo od tych średniaków typu Australia itp aż się mdło robi.
Świetna propozycja. Takie Bałkany chcę oglądać. Brawo Macedonia i mam nadzieję że nie zostaną okradzeni jak z Janą
Obrazek

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-03-11, 20:20

Powinni ponownie losować finały. Piosenka jest zajebista, a znając życie wyleci bo to Macedonia. Nawet jak na ten mocny półfinał powinna być w finale. W nim wysokie miejsce 10/12
2018: :israel: :estonia: :france:
2017: :finland: :belgium: :romania:
2016: :hungary: :spain: :iceland:
2015: :albania: :ireland: :slovenia:
2014: :unitedkingdom: :israel: :germany:

Awatar użytkownika
Bajazyd
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Bajazyd » 2018-03-11, 20:24

:shock: Nie spodziewałem się klimatów reagge, to jest bardzo miłe dla ucha. Refren trochę nie pasuje do zwrotek, ale mimo wszystko bardzo przyjemna, letnia piosenka. Obawiam się jednak, że do nie wystarczy Macedonii na wstęp do finału. W sumie wiele zależy od występu. Życzę im jak najlepiej.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-11, 20:30

Bardzo to przeciętne i nie wpadające w ucho. Zeszłoroczna piosenka Macedonii była dużo lepsza, szkoda że Jana rok temu nie dała rady na żywo. Macedonia kolejny raz nie awansuje do finału...

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2018-03-11, 21:11

Takiego pomieszania z poplątaniem nie powstydziłaby się nawet Agnete ( :norway: 2016) :lol: W propozycji macedońskiej to przejście z klimatów reggae na radiówkę jest tak nienaturalne, że to aż boli. A szkoda, bo każda z tych części z osobna brzmi naprawdę porządnie. Atutem jest także głos wokalistki, na który zwróciłem uwagę właściwie od pierwszych sekund nagrania. Cóż, będę musiał się z tą propozycją osłuchać i przyzwyczaić do tych zmian gatunków :P Chociaż słuchając kolejny raz nie ma już u mnie takiego WTF, może więc nie będzie tak źle :P Ja życzę Macedonii jak najlepiej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2018-03-11, 21:16

W zeszłym roku Macedonia przez startem prób była na samym szczycie mojego rankingu, więc w wersji studyjnej Dance Alone ciężko byłoby przebić. Im się nie udało, chociaż wielkiej tragedii nie ma. Miło się słucha, chociaż to brzmi nieco jak trzy nie do końca pasujące do siebie piosenki. Z drugiej strony reggae partie nieźle bujają. Ogólnie niezły wybór, chociaż wszystko na to wskazuje na to, że Macedonii raczej w finale znowu braknie :(

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2018-03-11, 21:29

Wybór Macedonii jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że tegoroczny konkurs ma rewelacyjny poziom. :D Duży plus utworu to głos wokalistki, który jest bardzo intrygujący, a jednocześnie prostu przyjemny. Lost And Found naprawdę mi się podoba. W tym szaleństwie jest metoda. :P Te zmiany styli w trakcie piosenki naprawdę mi nie przeszkadzają, bo całość moim zdaniem świetnie płynie, a warstwa instrumentalna także jest genialna. Tegoroczna piosenka Macedonii jest słabsza od Dance Alone, ale wciąż naprawdę porządna. Coś mi mówi, że niestety po raz kolejny ten kraj pozostanie w półfinale, ale będę Eye Cue kibicować.

10/12, pierwszy półfinał to istna rzeź będzie. :shock:
Obrazek

Argonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Argonek » 2018-03-11, 21:31

Macedonia po raz drugi z rzędu wysyła bardzo dobrą piosenkę, chciałbym by znalazła się w finale mimo, że pierwszy półfinał jest ogromnie trudny, a jeszcze nie znamy Bułgarii, która w ostatnich latach wysyła świetne utwory.
2016: :armenia: :ukraine: :iceland:
2017: :france: :belgium: :armenia:

Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Blue98 » 2018-03-11, 21:45

Macedonia bardzo dobra ALE jest duży chaos w tej piosence. Najgorsza to chyba ta wstawka reggae. Refren jest świetny! :D Jedna z lepszych propozycji z Bałkanów w tym roku! Szkoda że trafili na bardzo trudny półfinał. Rok temu Macedonia też była na bardzo fajnym poziomie. Idą dobrą drogą ale to jeszcze nie jest to. Awansu raczej nie będzie chociaż Macedonia zasługuje. :(

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2018-03-12, 08:50

Za pierwszym razem piosenka Macedonii średnio mi się spodobała (przez te zwrotki w klimacie reggae) i odczucie lekkiego chaosu w utworze (tak jak zostało wspomniane, trzy różne style), ale z czasem wkręciło mi się to, nawet zwrotki, choć refren znacznie wybija się w tej piosence. Taką zabawę muzyką rozumiem, a nie wydanie gdakającej feministki. Mam nadzieję, że występ będzie w porządku (w ostatnich latach jest to największy mankament :macedonia: propozycji), 7/12, liczę, że Eye Cue awansuje do finału, bo piosenka zasługuje na to.

EDIT: Wzrost do 8/12 i miejsce w TOP 5 rankingu ogólnego
Ostatnio zmieniony 2018-03-17, 09:06 przez Navarro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Iker
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Iker » 2018-03-12, 12:22

Piosenka Macedonii całkiem niezła, akurat mnie się podobają zmiany rytmów i stylów w trakcie. ;-)

Problem mam natomiast z jej głosem, który ma to beczące wibrato. Ktoś oprócz mnie zwrócił na to uwagę? Refren (zwłaszcza ten pierwszy) jest za bardzo ukryty za podkładem również, za mało słyszalny przez to przechodzi bez zrobienia należytego, optymalnego wrażenia choć jest dobry. Powinni zrobić revamp, coś mnie styka produkcja / mixing. Ocena 6/12 bo ma potencjał.

Na żywo może to wyjść o wiele lepiej.
Ostatnio zmieniony 2018-03-12, 16:34 przez Iker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2018-03-12, 15:08

Piosenka Macedonii brzmi trochę jak 3 w 1. Najpierw mamy umiarkowanie przyjemne zwrotki reggae, potem bardzo fajny radiowy refren, a po nim szybkie przejście w dość tępe (i tym razem zbyt radiowe) "Have you ever talked about it?..." i tylko ta ostatnia część niezbyt mi się podoba. Jest trochę pomieszania z poplątaniem, ale ogólne wrażenia mam dość pozytywne. Zdziwiłem się jednak, gdy zajrzałem do tego tematu i gdy moja ocena w ankiecie u góry okazała się jedną z najgorszych, bo miałem wrażenie, że za to wplecione reggae spadnie na piosenkę niezasłużony hejt. ;) Fajnie, że tak nie jest.

Wróć do „Europa wybrała!”