2003

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Poland » 2013-12-11, 19:37

karolnow2 pisze:Jeżeli chodzi o wynik końcowy to ostatnia. Mieliśmy tylko chyba 3 punkty od Białorusi. W 2004 na przedostatnim, ale mieliśmy tyle samo punktów co ÂŁotwa, która była ostatnia.

Dlaczego? Ja się cieszę, bo:
1) zapewnoe piosenki, które wygrywały nie były "by children", ale by ich znajomi. Myślę, że Kasia ¯urawik i KWADRo za to ssame pisały teksty, bo zaciekawe nie były ("ja lubię tańczyć i lubię śpiewać" albo "łap życie łap, pij życie pij"... no comments).
2) TVP pewnie nie ma już kasy an to, a że nie zajmujemy miejsc najlepszych to się wycofało
3) dla mnei to wogóle beznadzieja z tym JESC, kraj który wygra nie organizuje.
4) robienie z dzieci gwiazdy, a jak przyjdą wyniki psuje się ich psychikę.
Widzę same wady, 0 plusów.

A ja widzę przynajmniej trzy plusy a mianowicie integracja europejska dzieciaków oraz nawiązywanie pomiędzy nimi znajomości a nawet przyjemności. Dodatkowo takie dzieci mogą powoli zacząć myśleć o startowaniu w przyszłości na dorosłej Eurowizji ponieważ z tego konkursu mogą wynieść odpowiednie doświadczenie pomagające w przyszłości.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

MarcinFan
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Re: 2003

Postautor: MarcinFan » 2013-12-12, 19:22

Ależ oczywiście, Szanowni Państwo, że z Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci można wiele wynieść i są plusy uczestniczenia w widowisku.

To prawda, wygrane państwo nie organizuje następnej edycji, ale po pierwsze - EBU ma zamiar rozpatrywać ofertę wygranego państwa przede wszystkim i zeszłoroczny zwycięzca ma o wiele większe szanse, po drugie zaś - osoba, która wygrywa, ma sławę, lepszy start, o wiele więcej perspektyw itd.

Mimo wszystko szkoda, że TVP wycofała się z show. Wcale nie dziwię się, że piosenki z 2003 i 2004 r. miały ostatnie miejsca. Popieram - były najfatalniejsze z najfatalniejszych!

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: 2003

Postautor: LiverFan4 » 2016-12-01, 23:57

Ważna, pierwsza w historii jESC. Pare przyjemnych piosenek z pewnością można z niej zapamiętać :)

1.:denmark: Arabiens drøm
2.:poland: Coś mnie nosi
3.:macedonia: Ti ne me poznavaš
4.:croatia: Ti si moja prva ljubav
5.:norway: Sinnsykt gal forelsket
6.Obrazek De vriendschapsband
7.:unitedkingdom: My Song For The World
8.:spain: Desde el cielo
9.:sweden: Stoppa mig
10.:netherlands: Mijn ogen zeggen alles
11.:romania: Tobele sunt viaţa mea
12.:belarus: Tantsui
13.:cyprus: Mia efhi
14.:latvia: Tu esi vasarā
15.:malta: Like a Star
16.:greece: Filoi gia panta
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Wróć do „Eurowizja dziecięca”