2009

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: Relacja Live

Postautor: Bzyku » 2009-11-22, 01:02

1. HOLANDIA - nie tak źle.. lepsze od ARMENII.. ale u mnie było na 6 miejscu.
2. ROSJA - u mnie była 5..
3. ARMENIA - u mnie była 7... :/
4. BELGIA - u mnie nr 2 :( powinna byc wyzej albo wygrac
5. UKRAINA - u mnie 10 miejsce! straszne to.
6. SZWECJA - moj numer 1 za nisko!
7. GRUZJA - u mnie była 8 no moze byc
8. MALTA - za wysoko u mnie byla 12! Straszne to bylo... o zgrozo.xD
9. BIAŁORUS - u mnie ostatnie miejsce... a balem sie ze bielaruski diabel wygra! :D hihii
10. SERBIA - u mnie 9 miejsce no moze byc.
11. CYPR - u mnie TOP3! Taka przepiekna rockowa ballada.. i tak nisko!
12. MACEDONIA - u m nie miejsce 4:( zawidolem sie na EUROPIE super ta piosenka jest!
13. RUMUNIA - 11 miejsce w moim TOP13 za nisko :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2009-11-22, 04:04

Też poważnie bałem się, że Armenia wygra tegoroczną edycję JESC. W zeszłym roku najgorsza według mnie piosenka wygrała JESC, w tym roku zajęła drugie miejsce. Holandia była kiepska według mnie, nie wyróżniała się jakoś szczególnie, zwycięstwo mnie bardzo zaskoczyło. Nie będę oryginalny - trzymałem kciuki za Belgię i Maltę, jednej poszło lepiej, drugiej trochę gorzej. Ogólnie poziom piosenek kiepski, wykonania live przeważnie bardzo dobre, organizacja wspaniała. Tyle ode mnie w kilku zdaniach.
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2009-11-22, 09:41

MALTA była z początku tragiczna.. ale jakoś mi się po występie Malty zaczeła piosenka podobać... dałbym ją z miejsca 12 (wczesniej w moim rankingu byla na 12 miejscu) na 8 xD
Obrazek

ARMOgirl
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: ARMOgirl » 2009-11-22, 11:24

Ja żałuję że Gruzja ma tak niską pozycję....ja chciałam żeby Belgia wygrała,ale Holandia tez spoko xD

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2009-11-23, 00:22

Muszę przyznać, że piosenki zyskały ogromnie dużo w wykonaniu na żywo. Większość dzieciaków śpiewała jak profesjonaliści, co czyniło ich nieprofesjonalne utwory przyjemnymi w odbiorze. Godna pochwały jest także oprawa ich występów - chociaż piosenki z Ukrainy i Gruzji nie zachwyciły mnie, to Andranik siedzący na wózku z owocami i niebieski ptak Gruzinek były przeurocze. :-P

Bardzo dużo zyskała u mnie w wykonaniu na żywo piosenka rosyjska - wprawdzie nadal wydawała mi się pod kątem muzycznym nudna i nijaka, ale w wykonaniu Ekateriny w Kijowie zabrzmiało to całkiem fajnie.
Moim numerem 1 również była Szwecja - zdecydowanie za nisko... Zwycięstwa Holandii nigdy w życiu bym się nie spodziewała, ale piosenka całkiem przyjemna i chłopak śpiewał nie najgorzej. No i fajnie, ze w końcu udało się Holendrom coś osiągnąć, tak jak nam na EDC. :-) Może doda im to motywacji również na dorosłej Eurowizji. Cieszę się, ze nie wygrała Armenia, bo choć piosenka pełna energii i żywiołowo wykonana, to jednak było tam więcej krzyczenia niż śpiewania. Tak samo z Białorusią, która mimo tego była jedną z moich faworytów ;-), ale to bardzo dobrze, że skończyła się ich dominacja na JESC. Podobały mi się Belgia, Malta, Cypr i Macedonia, bardzo słaba była Serbia.

Liczę na to, że zwycięstwo Holandii zaowocuje powrotem na JESC reszty zachodnich państw i w efekcie doprowadzi do podwyższenia poziomu konkursu. Może Polska też powróci??

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-11-23, 00:35

Zgadzam się z Buką właściwie we wszystkich kwestiach, no może z wyjątkiem małego demona z Białorusi, okropne to było. Troszkę irytują mnie pojawiające się tu i ówdzie na niektórych serwisach komentarze o prozachodnim spisku na tegorocznym JESC. Dożyliśmy czasów, że zwycięstwo kraju zachodniego w Konkursie jest na tyle dziwne, że trzeba dopatrywać się spisku? Że niby Holandia nie była faworytem...? A kto przy zdrowych zmysłach typowałby biedną Holandię w imprezie, w której od kilku lat trwa ofensywa postsowiecka? Kto typowałby Holandię, której nie wiedzie się w żadnej innej eurowizyjnej imprezie? Oczywiste było, że po zwycięstwach białoruskich i epizodach rosyjsko-gruzińskich tegoroczne typowania również będą skierowane na wschód, z małym wyjątkiem w postaci Belgii. Wygrał kraj zachodni, nieuwzględniany w sondażach z chwytliwą piosenką i to jest powodem, żeby węszyć spisek? Powęszyłbym raczej wokół rudego malucha z Białorusi z 2007 roku czy jego rosyjskiej koleżanki z roku wcześniej, których piosenki były tak mało pociągające, że nawet po kilkakrotnym wysłuchaniu trudno je zanucić. Nie jestem zbytnim fanem młodzieżowej Eurowizji, jednak uważam, że tegoroczna zwycięska piosenka jest najlepszym nagrodzonym utworem po hiszpańskim "Antes muerta que sencilla" (które notabene stało się chyba największą ikoną tego konkursiku).

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2009-11-23, 01:20

Ten "demon" coś w sobie miał :-P Wprawdzie nie były to jakieś szczególne walory muzyczno-artystyczne, ale jednak był intrygujący. Lubię takie dziwaczne utwory i tego typu klimaty, piosenki do tego stopnia irytujące i dziwne, że w końcu nie można przestać ich nucić i słuchać. Wywołał sporo kontrowersji, a to świadczy o umiejętności przyciągania uwagi i "hipnotyzowania" publiki. Z pewnością jednak nie zasługiwał na wygraną i dobrze, ze Białoruś dostała nareszcie jakąś lekcję pokory (wprawdzie na ESC dostaje ją ciągle... :roll: ).
Spiskowe teorie nt. Holandii są dosyć niepoważne. Piosenka jest rzeczywiście chwytliwa, wpada w ucho i zwłaszcza dzieciom może się podobać. Dla mnie była ona po prostu przyjemna, niezła i umieściłabym ją na jakimś środkowym miejscu. Tak samo przyjemną piosenką była zresztą "Fairytale".

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-11-23, 01:29

BUKA pisze:Ten "demon" coś w sobie miał :-P Wprawdzie nie były to jakieś szczególne walory muzyczno-artystyczne, ale jednak był intrygujący. Lubię takie dziwaczne utwory i tego typu klimaty, piosenki do tego stopnia irytujące i dziwne, że w końcu nie można przestać ich nucić i słuchać. Wywołał sporo kontrowersji, a to świadczy o umiejętności przyciągania uwagi i "hipnotyzowania" publiki.

No pewnie tak, chociaż akurat w Konkursie dziecięcym nie za bardzo widziałbym takie mroczne piosenki. Jeśli Eurowizja dziecięca w ogóle ma mieć sens, to powinny się tam pojawiać utwory naprawdę skierowane do dzieci, wesołe, radosne, kolorowe, powinien to być naprawdę festiwal piosenki dziecięcej. W piosence białoruskiej brakowało mi tej prostoty, melodii, wyśpiewanych słów. To był jakiś bełkot przeplatany dziwacznymi wstawkami.

Z tego powodu na przykład w zeszłym roku od razu odrzuciłem propozycję belgijską, mimo że sama w sobie była dobra. Jednak utwór pod tytułem "Shut up" utrzymany w dość poważnej konwencji absolutnie nie nadawał się na dziecięcy konkurs. No i Europa podzieliła to zdanie zresztą.

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2009-11-23, 01:58

Pewnie masz rację, bo pierwsza trójka bardzo pasowała do dziecięcej konwencji: piosenki z Holandii i Armenii były energiczne i radosne, a piosenka z Rosji opowiadała o bohaterze z bajki. Szwecja rzeczywiście była zbyt poważna na taki konkurs, a Mimmi Sanden mogła wyglądać zbyt dorośle. Ale Malta była bardzo dziecięca, a znalazła się nisko...

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-11-23, 02:06

BUKA pisze:Pewnie masz rację, bo pierwsza trójka bardzo pasowała do dziecięcej konwencji: piosenki z Holandii i Armenii były energiczne i radosne, a piosenka z Rosji opowiadała o bohaterze z bajki. Szwecja rzeczywiście była zbyt poważna na taki konkurs, a Mimmi Sanden mogła wyglądać zbyt dorośle. Ale Malta była bardzo dziecięca, a znalazła się nisko...

Tak, i dlatego piosenkę Szwecji typowałem umiarkowanie, mimo że sama w sobie bardzo mi się podobała, a i wokalnie Mimi była bez zarzutu. Maltę sklasyfikowano moim zdaniem za nisko, bo idealnie wpisywała się w konwencję dziecięcej piosenki. To samo Ukraina - krytykowana za "obciachowość" prezentacji. Mnie się bardzo podobała. Prezentacja utrzymana w stylu dziecięcego teatrzyku ludowego z bogatą scenografią.

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2009-11-23, 16:25

Dziecięcy teatrzyk był zabawny i przyjemny, no i na pewno na wyższym poziomie niż sama piosenka. Ale momentami wyglądało to jak reklama ukraińskiej produkcji rolnej. :-P No i wszędzie te słoneczniki... Czy to jakiś symbol Ukrainy? :]

Pitzutz
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Pitzutz » 2009-12-20, 21:12

Od początku stawiałam na Holandię i Belgię (-; , zamieniłabym ją z Rosją i okropnym darciem z Armenii, gdybym była fanem Barcelony to bym się obraziła. Malta też mi się podobała, ale miałam wrażenie, że to córki Chiary (przynajmniej 1 z nich) i ta wizja psuła całą przyjemność oglądania.
Nie podobała mi się Karolina w roli prowadzącej, współczułam dzieciakom najbliżej sceny, a już najbardziej podczas jej występu.
Oglądałam do wszystkie odsłony Eurowizji dla Dzieci i nie przekonałam się jeszcze czy ten konkurs ma sens?
Eurowizjanie: www.esc.pun.pl

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-20, 21:22

Pitzutz pisze:Oglądałam do wszystkie odsłony Eurowizji dla Dzieci i nie przekonałam się jeszcze czy ten konkurs ma sens?

Ooo, chyba jesteś jednym z niewielu wyjątków, oglądających wszystkie edycje. :D Ja tak naprawdę żadnej w całości nie oglądałem. Blisko było w 2004 i w tym roku. Ale i tak blisko nie znaczy w całości :D

Awatar użytkownika
Markus
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Re: Polska nie wystąpi w Kijowie !!!

Postautor: Markus » 2010-05-16, 17:52

Kiedyś pamiętam, chciałem startować w JESC, teraz jestem za stary już...
Kiedy zaczynasz wszystko rozumieć, mówisz: „Aha!” i masz siedemdziesiąt lat. Nie chcę dożyć momentu, kiedy w moim życiu wszystko będzie jasne. - A.C.
Najznośniejsze: :geo: :ger: :belg: :ir: :sl:

Nikky
Nowy
Nowy
Kontaktowanie:

Re: Nasze typy na faworytów Eurowizji dla Dzieci 2009

Postautor: Nikky » 2010-08-17, 18:21

Najbardziej liczyłam na Katyę (Rosja), Laurę (Belgia) i Ralfa (Holandia)
I nie zawiodłam się ^^ Ralf 1, Katya 2, Laura 4. ;)
A wgle to bardzo dużo dobrych było.
Cypr - bardzo fajnie! =)
Rosja - JESTTTT MOJA KATYA ;D
Belgia - uh Laura powinna wygrać =)
Holandia - bardzo fajne xd
Białoruś NIE! Okropne, nie mam pojęcia jak to się znalazło na preselekcjach do JESC Białorusi.
Serbia - bardzo wesołe i pogodne, żałuję, że tak nisko.
Rumunia - w porządku, ale nie przypadło mi do gustu.
Macedonia - hmmm takie sobie.
Ukraina - nudnawe.
Szwecja - ok, lecz z Sandenów stawiam na Molly.
Malta - hihi bardzo wesołe ^^ lecz ta mniejsza miała by szansę, gdyby śpiewała sama, ale piosenka jest o przyjaciółach wiec...xd
Gruzja - świetne głosy, jednak nudne...

Chyba o nikim nie zapomniałam xd

Wróć do „Eurowizja dziecięca”