2013

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
karkaa44
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Re: 2013

Postautor: karkaa44 » 2013-11-30, 22:18

Malta ♥

matthew94
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: matthew94 » 2013-11-30, 23:22

cała organizacja bardzo mi się podobała, scena pocztówki, oprawa świetna, na pewno o wiele lepsza niż w zeszłym roku, prowadzący również spoko, jeśli chodzi o wyniki, to w top4 znalazły się te piosenki które chciałem, na pierwszym miejscu wachałem się Malta, z Rosją, bo obie jednocześnie są świetne dla mnie, ukraina i białoruś również, wiec miejsca zasłużone, Gruzja jak zwykle wysoko, która mi nigdy nie przypada do gustu, jedną z moich również ulubionych piosenek była Macedonia, tylko zmartwiłem się troche jej wokalem, który był bardzo słaby, cały czas fałszowała darła się, i miałą zadyszkę, ale i tak ją bardzo lubie, nie wiem czy to wina stresu, bo na próbbach szło znacznie lepiej, Malta zasłużona wygrana, to chyba najlepszy wokal w histori jesc, zdziwiło mi się że nie było występu ruslany, nawet próby mieli, i bardzo mi się podobała ta piosenka która miałą być wykonana, bardzo bardzo mi się podobała nowa piosenka zeszłorocznej zwyciężczyni, oraz występ Zlaty, ogólnie podczas całego jesc czasami było chaotycznie , ale jestem zadowolony, na pewno w najbliższym czasie obejrzę ponownie xd

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2013-11-30, 23:48

Mi także się tegoroczna edycja podobała. Jedyne do czego miałbym zastrzeżenia to wyniki - praktycznie całe TOP5 poza Ukrainą i Rosją powinno iść do wymiany. Co do Macedonii to Basia się zwyczajnie ze stresowała więc kwestie wokalu jej odpuszczam - za to przyczepiam się do jej stroju. Ten jej żakiet nijak miał się do tańca a spodenki - no cóż tragedia. Odnośnie Malty to zwycięstwo zasłużone i niestety będę się musiał do tego przyzwyczaić. Dziwi mnie za to ignoracja San Marino - chyba rezygnacja wisi w powietrzu. Z występów pozakonkursowych bez wątpienia najlepsze Emellie i Zlata choć zeszłoroczna zwyciężczyni JESC też była niezła. Minusem organizacyjnym są sekretarze na miejscu - zdecydowanie wole zwykłe łączenia z krajami.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
joozek
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: joozek » 2013-12-01, 02:51

Yay! Zlata ma supcio nowe piosenki! :serce: <wcale nie offtop>
Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2013-12-01, 10:13

Kibicowałem Malcie, Rosji, Holandii oraz Macedonii - która nie wiedzieć czemu była ostatnia. Reszta bardziej lub mniej tragiczna. ;p

matthew94
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: matthew94 » 2013-12-01, 10:33

każdy się w jakimś stopniu stresuje, więc dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie,
bardzo czekałem na Macedonie, i jej kibicowałem, ale takiego darcia i fałszu to jeszcze w historii, JESC nie słyszałem,
a strój miała fajny ;p

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2013-12-01, 12:34

Już druga dziecięca Eurowizja za mną :D Show nie było lepsze niż rok temu, ale też nie przygotowali go byle jak i jakoś to wyglądało (chociaż prowadzący się niezbyt popisali). Już minęło trochę czasu od końca transmisji, i mogę w miarę normalnie się wypowiedzieć i przeanalizuje wyniki :P
1.:malta: Malta (130 pkt.) - Jakiego głosu by nie miała Gaia (bo talent ma), to jednak utwór był przeciętny. Poważnie się zastanawiam czy chcę jeszcze za rok oglądać konkurs, jeśli znowu ma wygrać ktoś kto jest utalentowany, ale bez dobrej piosenki. Byłem rok temu rozczarowany, i w tym roku też nie jestem zadowolony takim zwycięzcą. W "fajną" stronę zmierza ten konkurs.
2.:ukraine: Ukraina (121 pkt.) - Tutaj akurat zasłużone miejsce. Dobra piosenka poprawnie wykonana, czego chcieć więcej ? Ukraina bardziej zasłużyła na pierwsze miejsce, niż to co się na nim faktycznie znalazło.
3.:belarus: Białoruś (108 pkt.) - Trochę niespodzianka, dla innych pewnie niemiła ale mi to odpowiada. Już przed konkurs wiedziałem, że ta piosenka łatwo wpada w ucho i może powalczyć o jakąś dobrą lokatę. Do tego fajny przemyślany występ i nie najgorszy wokal. Mi to odpowiada. Chociaż nie wiem czy zamieniłbym miejscem z Maltą.
4.:russia: Rosja (106 pkt.) - W obliczu zwycięstwa Malty, dopiero czwarte miejsce Rosji jest ogromnym nieporozumieniem. O ile Katya Rybowa i Lerika zajęły takie miejsca na jakie zasłużyły, to tym razem powinni zakończyć konkurs z "czymś więcej". Bez wątpienia najlepsza piosenka wczoraj, nie wygrała tylko dlatego że nie miała takiego dobrego wokalu jak Gaia (a Dajana miała nieporównywalnie lepszą piosenkę, ale to taki tam szczegół). Rosja została okradziona, tak jak Izrael rok temu.
5.:georgia: Gruzja (91 pkt.) - Podobnie jak Białoruś, taki trochę czarny koń. Chwytliwa piosenka i dobry występ, i jakoś tak wpadli do pierwszej 5. Na plus, nie wiem nawet czy nie wyglądali by na najwyższym stopniu podium lepiej niż Malta.
6.:armenia: Armenia (69 pkt.) - Kolejna dobra piosenka, z fajnym występem (chociaż może trochę gorzej było z wokalem). Armenia lepiej od Malty na pewno wypadła, ale czy lepiej od innych krajów z czołówki to nie wiem.
7.:azerbaijan: Azerbejdżan (66 pkt.) - Przyjemny utwór, zaprezentowany w ciekawym i fajnym stylu. Nie sądzę, że powinien wygrać ale z 1-2 lokaty wyżej mógł się znaleźć.
8.:netherlands: Holandia (59 pkt.) - Fajna piosenka, z ciekawym występem. Na zwycięstwo nie, ale też trochę za nisko ją Europa umieściła.
9.:sweden: Szwecja (46 pkt.) - Piosenka w porządku, ale przepadła po prostu w gronie innych ciekawych i wyróżniających się propozycji. Występ pomyślany i zrobiony bez przesady, chociaż może faktycznie Elias nie był w najlepszej dyspozycji (jeśli chodzi o głos).
10.:sanmarino: San Marino (42 pkt.) - Utwór jak utwór i występ jak występ, ale Michele pokazał się z dobrej strony swoim wokalem. Myślę, że w miarę zasłużona lokata.
11.:moldova: Mołdawia (41 pkt.) - Nie wiem czy nie postawiłbym go na ostatnim miejscu. Taka sobie piosenka, i nie za ciekawy wokal. Dziwnę, że udało mu się wygrać mołdawskie pre, no ale w końcu kasa/układy robią swoje.
12.:macedonia: Macedonia (19 pkt.) - Jedna z lepszych piosenek w stawce, ale także najgorszy głos. Powiedzmy, że zasłużyła na to ostatnie miejsce.
To tyle w sumie, za rok jesienią się zobaczy jak to do będzie :P
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2013-12-01, 13:10

Emocje minęły także czas ocenić występy i ich lokaty:
1. Malta: nie postawiłbym jej na pierwszym miejscu, ale przyznać trzeba, że na top3 zasługiwała. Początkowo byłem na "nie" dla tego utworu, ale jakoś przekonałem się po obejrzeniu prób. Gaia ma niezły wokal i to sprawiło, że ten normalny utwór stał się utworem "ponad przeciętną"
2. Ukraina: Po obejrzeniu całego konkursu ten utwór wskoczył u mnie na 1. miejsce rankingu. Po raz kolejny Ukraina pokazała, że można na JESC zaprezentować piosenkę, która trzyma bardzo wysoki poziom i nie jeden by mógł z tym utworem wystąpić na ESC. Mimo wszystko nadal początek refrenu bardzo przypomina mi jedną z polskich piosenek, ale ciągle nie mogę sobie przypomnieć jaką.
3. Białoruś: mój nr 2 wczorajszego konkursu. "Mała Alyona Lanskaya" dała radę i wokalnie, i wizualnie. Wesoło radośnie, skocznie czyli tak jak powinno być.
4. Rosja: Ufff całe szczeście, że przy ostatnim głosowaniu spadła z podium, choć powinna znaleźć się jeszcze niżej. Nie rozumiem fenomenu tego utworu, od zwykła łupanka w stylu dawnych niedzielnych programów na Polsacie. Ani to nie wpada w ucho ani nic.
5. Gruzja: Kolejny utwór po Malcie do którego się przekonałem po próbach. Gruzja jak co roku wysyła coś dziwacznego co przypada do gustu europie. Miejsce jak najbardziej zasłużone.
6. Armenia: za bardzo przecenione. Może i takie dziecięce i wpadające w ucho, ale strasznie trąciło to wszystko kiczem.
7. Azerbejdżan: do tej pory boję się tego chłopaka i jego uśmiechu!!! Występ wyszedł mu dość słabo pod względem wokalnym. Widać było u niego stremowanie. A i piosenka jakoś nie porywa.
8. Holandia: Przed JESC jedne z moich faworytek, po występach dość spadły w moich notowaniach. Głos był, show było, ale właśnie te show było dziwne, chaotyczne, jakieś takie nijakie mimo wszystkiego co się działo na scenie.
9. Szwecja: jedna z dwóch najbardziej niedocenionych piosenek w tym roku. Fajny wokal, świetna kompozycja, która zdecydowanie mogłaby się pojawić również na ESC i. 4-5 powinno być, a nie jedno z ostatnich.
10. San Marino: druga niedoceniona piosenka. Wokalnie było jak najbardziej na plus, piosenka również bardzo skoczna i zapamiętywalna, ale cale show było równie nijakie jak przy Holandii. Niby coś się działo, a nie działo się nic.
11. Mołdawia: Zasłużone miejsce. Jak widać faworyzowanie syna Cezara nie opłacilo się przy mołdawskich preselekcjach bo ten utwór z góry był skazany na porażkę.
12. Macedonia: Ooo i mamy najlepsze tegoroczne joke entry! Jakby się dało to bym tej piosence dał 20 miejsce na 12 możliwych. Wokalnie masakra, choreografia wyglądała jakby w niekórych miejsach tancerze dostali ataku padaczki, a sama piosenka.... tani bicik przykrył całą muzykę jaka była w tym utworze i jedyne co się pamięta to te "ump ump ump ump ump" niczym z 5-ligowych klubów muzycznych.

Co do samej organizacji. Scena była ogromna, aż chyba za bardzo, prowadzący... Zlata strasznie sztucznie tam wyglądała, widać, że czuła się niekomfortowo w roli prowadzącej.
Interval Act: Emmeli z Lasu jak to ona, normalnie, przeciętnie, a dzieciak grający na flecie w pewnym momencie zapomniał, że ma udawać, że gra. I ten występ pokazał, że "Only Teardrops" bez tej całej otoczki, świateł, scenografii jak na ESC nie ma takiego uroku. Anastasia jak zwykle genialnie. A część ze Zlatą. Do momentu gdy nie zaczęła śpiewać "Gravity" było świetnie. Szkoda mi jedynie, że Ruslana nie wystąpiła.
Obrazek

matthew94
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: matthew94 » 2013-12-01, 14:45

to ja również podsumuje:

MALTA - na początku też nie byłem jakoś przekonany do tej piosenki, może dla tego że ballady tak od razu nie przykuwają mojej uwagi, jednak od razu zauważyłem nie zwykły wokal, jeśli ktoś pisze że ten wokal był (tylko) przyzwoity, to uważam że nie ma kompletnie o tym pojęcia, i nie wiem czego można by jeszcze oczekiwać, taki wokal w tak młodym wieku, to jest bardzo rzadko spotykany dar, i ta wygrana to nie z powodu tylko głosu, ponieważ piosenka jest bardzo dobra, jak ktoś nie lubi ballad to każdą wolną piosenkę zjedzie, a nie jest powiedziane ze wygrać musi szybka piosenka, a ta jest świetna, i wcale nie nudna, bardzo byłęm skupiony i nie odrywałem oka, od jej występu

ROSJA - cudowna wspaniała, piękny głos, piękna piosenka, załuje że nie dostałą żadnej nagrody, chociaż 3 miejsca bo na prawdę zasługiwała.

BIAŁORUŚ - ten chłopiec jest bardzo utalentowany, ma również świetny wokal, do tego również tańczy, kiedyś może dużo osiągnąć, piosenka również dobra, wpada w ucho.

MOŁDAWIA - cały przebieg występu fajnie zaplanowany, piosenka "ala" operowa, no dla tego może byc mało fanów takiej muzyki

HOLANDIA - na początku byłem zachwycony tą piosenką, ale wczoraj już stwierdziłęm że już totalnie mi się znudziła, nic nowego nie zobaczyłem, wszystko dokładnie tak samo jak z preselekcji, i ten wokal trochę męczący a zwłaszcza w zwrotkach, coś mi tam nie grało ;p

SAN MARINO - piosenka nie zbyt w moim klimacie, ale nie można powiedziec że była złą, do tego doszedł bardzo dobry wokal, piękny język, piosenka na pewno znalazła się za nisko

UKRAINA - mmm cudeńko, fajna piosenka, dupstepowa, a taki rodzaj muzyki znajdzie dużo fanów, do tego świetny wokal, i ten efekt laserów

SZWECJA- piosenka mi sie podoba, ale szybko wpada i wypada, i ta pozycja pierwsza, wokal nie powalał, jednak od początku przypuszczałęm, ze Szwecja bedzie nisko jak to prawie zawsze

MACEDONIA- już wiele pisałem o tej piosence, której bardzo kibicowałem, pomimo że ją bardzo polubiłem, i na próbbach było w miarę przyzwoicie, to po wczorajszym występie żeby ją chwalić trzeba być na prawdę głuchym, bo wokal tragedia dramat dno, ta piosenka zostałą zabita, eh a szkoda :(

ARMENIA- kiepska piosenka, kiepski wokal, te zachowania dzieci na scenie mnie bardzo irytowały, ten tytuł piosenki bardziej mi pasował by do gruzji, która co roku wystawia jakieś gówno i zajmuje dobre miejsca.

GRUZJA- eh masakra, no taki rodzaj muzyki mnie odstrasza, bałem się że gruzja będzie jeszcze wyżej, ale trzymałęm mocno kciuki i na szczęscie nie znalazła się w top3, najpierw jakies candy musik, potem lemoniada, a teraz to... dnoo

AZERBEJDŻAN - bardzo pozytywny chłopiec, piosenka typowo dostosowana do jego wieku, wiec nie można tu dużo wymagac, jednak była przyzwoita, wokal no cudów nie było ale było dobrze, jesli Azerbejdżan w przyszłym roku wystawi kogos starszego i da piosenka chociaż w połowie na poziomie jak na ESC wystawia, to może być bardzo wysoko

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2013-12-01, 16:24

Gruzja niestety pozazdrościła Armenii i wysłała dziadostwo na Eurowizję dla Dzieci. Co ciekawe ten grubszy chłopak z grupy Gruzji przypomina mi strasznie jednego z członków zeszłorocznej Armenii - czy to czasem nie jest on ?
Najgorsze nie porozumienie to Białoruś na trzeciej pozycji i jeszcze gorsza Malta na pierwszej pozycji. W przypadku Malty dzieci razem z Europą poleciały na darcie się wokalistki które niesłusznie jest nazywane śpiewaniem. Jak na razie jedyną w porządku reprezentantką Malty pozostaje dla mnie Nicole Azzopardi z którą to miałem niedawno okazje rozmawiać na facebook'u. Co do Ukrainy to ta piosenka mi się podobała choć w moim rankingu jest dopiero czwarta - dziewczyna pięknie zaśpiewała przesłanie tegorocznej "dorosłej" Eurowizji. Jest to mój trzeci ulubiony występ Ukrainy po "Tri Topoli, Tri Surmy " oraz "Europie". Najbardziej mnie cieszy to że ten chłopczyk z Mołdawii skończył na przed ostatniej pozycji bo mnie strasznie denerwowała jego piosenka - gorsze tylko były Armenia i Gruzja. Zawiodły mnie dwa kraje. Macedonia która spaliła występ fatalnym strojem wokalistki (Basi) gdzie żakiet ewidentnie nie pasował do tańczenia a z jej spodenek to już wręcz chciało mi się śmiać bo zalatywały dorosłą Litwą 2010 z tą różnicą że nie były połyskujące. Zawiodły też siostry z Holandii które skopiowały występ z preselekcji nie dodając do niego niczego nowego. Także wokal im się momentami chwiał. Podobnie było z Rosją aczkolwiek tu wokal Dayany był nieco pewniejszy. San Marino z kolei cieszy - miałem doczynienia z nowym, młodym Michaelem Jacksonem co oceniam na duży plus. Azerbejdżan i Szwecja z kolei niezawiodły i przyszykowała ciekawy występ do niestety średnich piosenek.

Scena była w porządku w odróżnieniu od prowadzącego Timura który chyba inspirował się Cezarem. Zlata z kolei dawała radę choć smuciło mnie to że to ona nie odpowiadała za głosowanie. Do występów pozakonkursowych nie mam zastrzeżeń - tyczy się to też hymnu edycji wykonywanego przez reprezentantów.
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

matthew94
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: matthew94 » 2013-12-01, 18:19

Poland pisze:Gruzja niestety pozazdrościła Armenii i wysłała dziadostwo na Eurowizję dla Dzieci. Co ciekawe ten grubszy chłopak z grupy Gruzji przypomina mi strasznie jednego z członków zeszłorocznej Armenii - czy to czasem nie jest on ?
Najgorsze nie porozumienie to Białoruś na trzeciej pozycji i jeszcze gorsza Malta na pierwszej pozycji. W przypadku Malty dzieci razem z Europą poleciały na darcie się wokalistki które niesłusznie jest nazywane śpiewaniem. Jak na razie jedyną w porządku reprezentantką Malty pozostaje dla mnie Nicole Azzopardi z którą to miałem niedawno okazje rozmawiać na facebook'u. Co do Ukrainy to ta piosenka mi się podobała choć w moim rankingu jest dopiero czwarta - dziewczyna pięknie zaśpiewała przesłanie tegorocznej "dorosłej" Eurowizji. Jest to mój trzeci ulubiony występ Ukrainy po "Tri Topoli, Tri Surmy " oraz "Europie". Najbardziej mnie cieszy to że ten chłopczyk z Mołdawii skończył na przed ostatniej pozycji bo mnie strasznie denerwowała jego piosenka - gorsze tylko były Armenia i Gruzja. Zawiodły mnie dwa kraje. Macedonia która spaliła występ fatalnym strojem wokalistki (Basi) gdzie żakiet ewidentnie nie pasował do tańczenia a z jej spodenek to już wręcz chciało mi się śmiać bo zalatywały dorosłą Litwą 2010 z tą różnicą że nie były połyskujące. Zawiodły też siostry z Holandii które skopiowały występ z preselekcji nie dodając do niego niczego nowego. Także wokal im się momentami chwiał. Podobnie było z Rosją aczkolwiek tu wokal Dayany był nieco pewniejszy. San Marino z kolei cieszy - miałem doczynienia z nowym, młodym Michaelem Jacksonem co oceniam na duży plus. Azerbejdżan i Szwecja z kolei niezawiodły i przyszykowała ciekawy występ do niestety średnich piosenek.

Scena była w porządku w odróżnieniu od prowadzącego Timura który chyba inspirował się Cezarem. Zlata z kolei dawała radę choć smuciło mnie to że to ona nie odpowiadała za głosowanie. Do występów pozakonkursowych nie mam zastrzeżeń - tyczy się to też hymnu edycji wykonywanego przez reprezentantów.

a ch*j to kogo obchodzi że rozmawiałeś z Nicole na fb :] mamy napisać "wooow super"
przykre i jednocześnie żałosne jest to że fan eurowizji nie odróżnia śpiewu od darcia..
ale cóż zrobić tacy też się znajdą ;p

MarcinFan
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: MarcinFan » 2013-12-01, 18:52

Szanowni Fani!

Ja jestem nim również. Widziałem transmisję z wczorajszego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2013 i jestem pozytywnie zaskoczony. Pocztówki - bardzo dobre, oprawa muzyczna - świetna, scena - w sam raz, poziom wokalny - naprawdę wysoki podobnie jak rok temu, prowadzący - Zlata mogłaby być zastąpiona kimś innym.

Wygrana Malty nie jest dla mnie zaskoczeniem. Od pół miesiąca przewidywałem, że ta piosenka wygra tegoroczny konkurs. Jestem zaciekawiony, co dalej będzie z Gaią Cauchi i czy ktoś o niej za dwa lata będzie pamiętał. Głos - silny, ale to nie głos ma wygrywać, a piosenka, która była niestety albo i stety przeciętną propozycją.

Drugie miejsca Ukrainy i trzecie Białorusi trochę mnie zdziwiło. Białoruś na samym początku po przesłuchaniu, stawiałem na ostatnim albo przedostatnim miejscu. Brąz to niezasłużone miejsce i o wiele za wysoka lokata. Nie wiem czemu, ale czuję nadal niechęć do "Poy so mnoy". Ukraina - dobra wokalistka i dobra piosenka, ale nie na 2 miejsce!

Rosja, Gruzja, Azerbejdżan - fajne, melodyjne, wpadające szybko do ucha utwory. Moim zdaniem znaleźć wyżej powinna się Szwecja i Mołdawia.

Ostatnie miejsce Waszej ukochanej, umiłowanej "Basi" pokazuje, jaka faktycznie była ta piosenka. Wiedziałem, że jest najgorsza i miałem rację.

matthew94
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: matthew94 » 2013-12-01, 22:16

to nie wina piosenki która była bardzo dobra, chociaż to rzecz gustu
winą jest ten wokal, gdybym ja miał możliwość głosowania, to chętnie bym zagłosował na Macedonie, ale po obejrzeniu występu, kiedy to uszy mi pękały, i tego darcia nie dało się słuchać to musiałym miec nie po kolei w głowie aby nadal na nią głosować..

wokal jest również bardzo ważny, do tej pory każdy zwyciężca, spiewał bardzo dobrze albo wręcz wyśmienicie

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Daniell » 2014-04-15, 13:27

Maximax
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Maximax » 2014-10-23, 14:15

Holandia <3
Mój kanał jak ktoś jest zainteresowany -> https://www.youtube.com/channel/UCi--Zg ... i8A/videos

Wróć do „Eurowizja dziecięca”