scamy forex

2014

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: 2014

Postautor: Szymek79 » 2014-11-09, 21:20

Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sier
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Sier » 2014-11-15, 14:11

Przesłuchałem dzisiaj wszystkie utwory i muszę przyznać, że poziom jest całkiem niezły. Liczę na to, że wygra :georgia: lub :armenia:.

Maximax
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Maximax » 2014-11-15, 17:37

Cóż za emocje...niecałe półtorej godziny przed konkursem. :P
1. :serbia: Serbia
2. :russia: Rosja
3. :netherlands: Holandia
4. :cyprus: Cypr
5. :montenegro: Czarnogóra
6. :georgia: Gruzja
7. :slovenia: Słowenia
8. :sweden: Szwecja
9. :ukraine: Ukraina
10. :sanmarino: San Marino
11. :malta: Malta
12. :bulgaria: Bułgaria
13. :belarus: Białoruś
14. :croatia: Chorwacja
15. :armenia: Armenia
16. :italy: Włochy
Mój kanał jak ktoś jest zainteresowany -> https://www.youtube.com/channel/UCi--Zg ... i8A/videos

Awatar użytkownika
vestmann
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: vestmann » 2014-11-15, 17:39

W tym roku po raz pierwszy zainteresowałem się dziecięcą eurowizją i muszę przyznać że poziom piosenek jest całkiem przyzwoity. Może nie powala, ale nie jest źle. Mam nadzieję że w tym roku wygra ktoś z trójki: :belarus: Białoruś, :bulgaria: Bułgaria, :slovenia: Słowenia, lub ewentualnie :serbia: , :sanmarino: , :armenia:

Awatar użytkownika
Crazy_Boy_1993
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Crazy_Boy_1993 » 2014-11-15, 21:33

San Marino naprawdę było takie złe? Nie kumam. No ale trudno. Wg mnie (oceny występów):

12 - San Marino
10 - Armenia
8 - Holandia
7 - Cypr
6 - Bułgaria
5 - Gruzja
4 - Malta
3 - Białoruś
2 - Słowenia
1 - Rosja
Szwecja
Italy
Serbia
Ukraina
Montenegro
Chorwacja

OFICJALNE WYNIKI

159 - Italy
147 - Bulgaria
146 - Armenia
116 - Malta
096 - Russia
074 - Ukraine
071 - Belarus
070 - The Netherlands
069 - Cyprus
061 - Serbia
054 - Georgia
029 - Slovenia
028 - Sweden
024 - Montenegro
021 - San Marino
013 - Croatia
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
syguu
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: syguu » 2014-11-15, 22:23

Europa ma coś z uszami. Słowenia powinna wygrać a nie jakieś Włochy.
2016: :austria: :czech: :macedonia: :russia: :ukraine:
2015: :slovenia: :czech: :russia: :greece: :estonia:
2014: :slovenia: :ukraine: :netherlands: :hungary: :spain:

Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2014-11-15, 23:30

Oglądałem więc się wypowiem tak, jak to mam zwyczaj podczas dorosłej Eurowizji. ;p

:italy: - na zwycięzcę mi to nie pasuje, piosenka trochę niepoukładana, fakt - wokal był spoko, ale nic poza tym. Obiektywnie natomiast to zwycięstwo może być, zwycięstwo takich krajów jak Malta rok temu czy Włochy dzisiaj cieszą.

:bulgaria: - oprócz pięknych wizualizacji nie zobaczyłem niczego pięknego w tej piosence, więc mimo tego, że wśród fanów był to faworyt, dla mnie pozostaje zaskoczeniem.

:armenia: - super występ + łatwo wpadająca w ucho piosenka = podium, szkoda że nie zwycięstwo, ale nie zależy mi aż tak na JESC, więc nawet średnio się tym przejmuję. ;p

:malta: - piosenka zupełnie nie w moim stylu, ale stworzyli piękny obrazek, bardzo dobry wokal i myślałem, że MAlta po raz drugi zgarnie zwycięstwo. Jednak tak się nie stało, chociaż pozycja wysoka, u mnie w rankingu po lajfach byli na tym samym miejscu więc spoko.

:russia: - ładna ballada, czarująca, ale byli lepsi. Odpowiednia pozycja.

:ukraine: - fajnie się to oglądało, można było się takiej pozycji spodziewać i jest ona sprawiedliwa dla Ukrainy.

:belarus: - w odróżnieniu od dorosłego sernika, dziecięca propozycja przemówiła do mnie, dobre miejsce, które tego kraju nie krzywdzi, w sam raz.

:netherlands: - Holandia za to wg mnie bardzo niedoceniona, powinna skończyć dużo wyżej, moja ulubiona piosenka, wypadła najlepiej, ale spokojniejsze piosenki zajęły najwyższe lokaty, ech...

:cyprus: - jw. super piosenka i co? 9 miejsce? No bez komentarza...

:serbia: - piosenka mnie nie porwała, miejsce raczej zasłużone.

:georgia: - dałbym trochę wyżej, mimo że podróba Wrecking Ball, to była taka wesoła piosenka, ale takie na JESC odnoszą coraz to gorsze rezultaty na rzecz ballad.

:slovenia: - cieszy mnie miejsce tej piosenki, nie ogarniam co w niej fajnego, prawda jest taka, że wyszło słabo i po prostu skończyło się zasłużoną klapą.

:sweden: - genialne wizualizacje, super piosenka, a wynik karygodny. Dziwne, jakoś Szwecja nie może się odnaleźć na tym JESC. ;/

:montenegro: - fajny, pozytywny występ, w sumie postawiłbym może wyżej, ale nie szkoda mi ich za specjalnie.

:sanmarino: - wiadomo było, że skończą na dnie, piosenka niczym się nie wyróżniała.

:croatia: - a to był zwykły koszmar, strasznie się tego słuchało i oglądało, jeden punkt od któregoś z krajów i tak uważam, że za dużo. Masakra, zasłużona lokata!

mój ranking: 1 :netherlands: 2 :armenia: 3 :cyprus: 4 :malta: 5 :sweden: 6 :russia: 7 :ukraine: 8 :georgia: 9 :montenegro: 10 :belarus: 11 :serbia: 12 :sanmarino: 13 :bulgaria: 14 :slovenia: 15 :italy: 16 :croatia:

Ogólnie, fajne widowisko, myślę że kryzys JESC ma za sobą, może za kilka lat zmienią się zasady i może doświadczymy półfinałów?

Awatar użytkownika
Aisharon
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji
Kontaktowanie:

Postautor: Aisharon » 2014-11-15, 23:34

Ale Bułgarzy mają radochę. Szkoda, że nie wygrali. Chciałbym to szaleństwo zobaczyć :D . Chociaż po samych występach to jak dla mnie Malta zasługiwała na drugie zwycięstwo z rzędu. Ta piosenka bije całą resztę z ich preselekcji do dorosłego konkursu... Ale poziom bardzo fajny w tym roku.

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2014-11-16, 00:16

To teraz ja się rozpiszę :P

:italy: Włochy - piosenka całkiem niezła, wokal jeden z lepszych na tegorocznym konkursie. Jednak nie zasłużył dla mnie ten utwór na zwycięstwo. No ale trudno, Europa uznała inaczej.

:bulgaria: Bułgaria - całkiem przyjemny utwór, ale wg mnie trochę przeceniony. Nie było do końca czysto (podobno na skutek choroby...), jednakże kompozycja jest niezła. No i jeśli dzięki temu Bułgaria ma wrócić na ESC to niech już będzie ;)

:armenia: Armenia - to jest kompletna masakra dla mnie. Mega przeceniona piosenka, nie trawię jej całkowicie. Powinna grzać tyły a otarła się o zwycięstwo. Brak słów...

:malta: Malta - chyba najlepsza piosenka tegorocznego JESC. Genialnie skomponowany, niesamowity głos, dla mnie miazga. Federica zasłużyła na zwycięstwo.

:russia: Rosja - miejsce akurat. Dobra ballada zaśpiewana dość czysto. W sumie nic więcej.

:ukraine: Ukraina - nie spodziewałem się, że będzie to tak wysoko. Ostatnio wkręciło mi się i cieszę się, że Europa doceniła Ukrainki.

:belarus: Białoruś - zwróciłem uwagę na tą piosenkę od samego początku. Myślę, że mogłaby być troszkę wyżej, ale nie jest źle. Ciekawa prezentacja sceniczna była dużym plusem.

:netherlands: Holandia - niedoceniona piosenka. Wpadająca w ucho, zaśpiewana dość czysto, fajna choreografia, szkoda, że tak nisko...

:cyprus: Cypr - także powinno być wyżej. Ostatnio bardzo mi się spodobało, czysto zaśpiewane. Szkoda, że nie było żadnych tancerzy...

:serbia: Serbia - kolejna piosenka, która mogłaby być troszkę wyżej. Fajna kompozycja zaśpiewana ciekawym głosem. Szkoda, że utwór nie został doceniony.

:georgia: Gruzja - bardzo dobrze, że skończyło tak niako, a powinno jeszcze niżej. Tania podróbka "Wrecking vall", w ogóle mnie to nie porwało.

:slovenia: Słowenia - to, co Europa zrobiła ze Słowenią to jest jakiś kompletny absurd! Kompletnie niedoceniona piosenka, powinna walczyć o zwycięstwo! Nie wiem, jakim cudem była od tego utworu Gruzja czy Armenia. Masakra.

:sweden: Szwecja - także niedoceniony utwór, powinien być wyżej, ale trudno. Jest szkoda, ale nie tak duża, jak przy Słowenii.

:montenegro: Czarnogóra - bardzo dobrze, że tak nisko, kolejna piosenka, której wybitnie nie lubię. Dla mnie ten utwór jest po prostu tandetna.

:sanmarino: San Marino - nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale lubię tą piosenkę, szkoda, że tak skończyła, ale w sunie spodziewałem się tego...

:croatia: Chorwacja - koszmar! Koszmarny utwór koszmarnie zaśpiewany i koszmarnie zatańczony. W pełni zasłużone ostatnie miejsce.

Ogólnie poziom oceniam jako dość dobry. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie podobnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2014-11-16, 00:40

No to po kolei jedziemy z każdym z występujących:

:italy: - :/ Nie rozumiem co jest w tej piosence takiego ciekawego, że wygrała. Może to, że był jedynym solistą pomogło, ale i tak dałbym o co najmniej 10 pozycji niżej...

:bulgaria: - czytając komentarze to był wielki faworyt Europy. Mi też się piosenka bardzo podoba ;) Dobry występ, piękny obrazek wyszedł = zasłużona pozycja :P

:armenia: - mój numer 3 względem wersji studyjnych, no i numer 3 w całym konkursie, pięknie :D Bardzo wesoła, chwytliwa piosenka, dobrze zaprezentowana - dla mnie mogła by wygrać ;)

:malta: - o ile przez konkursem nie mogłem wysłuchać tej kompozycji do końca, to mnie na livie kupiła :P Bardzo przyjemnie się oglądało ;)

:russia: - w ogóle mnie nie rusza ta piosenka, strasznie mnie nudzi :( Przecenione bardzo :/

:ukraine: - fajnie się oglądało, nieco teatralny, nieco bajkowy występ ;) Pozycja OK :)

:belarus: - ta piosenka mogła by spokojnie reprezentować Białoruś na ESC. Nie przeszkadza mi ta piosenka na tym miejscu, wydaje się odpowiednie ;)

:netherlands: - bardzo fajna piosenka :dj: :dj: Na scenie też się coś działo, niestety niedocenione :(

:cyprus: - serio o.O Moja ulubiona piosenka tego roku tak nisko :cry: Może trochę na scenie było zbyt pusto jak na charakter utworu, no ale jednak w Top 3 bym widział <3

:serbia: - nie do końca porwała mnie ta ballada, ale mimo to lepsza od np: Włoch czy Rosji. Miejsce trochę za niskie, ale jakoś nie żal mi mocno.

:georgia: - I'm here like a wrecking ball... A, to nie to. Los tej piosenki mi był obojętny, wyszło jak wyszło, cóż zrobić.

:slovenia: - w wersji mp3 - magia :serce: Występ nie do końca mnie przekonał, ale jednak powinna być Ula wyżej, i to zdecydowanie :( Trzymałem kciuki, w końcu był to mój numer 2 w stawce, niestety się nie udało :/

:sweden: - nie lubię tej piosenki, ale patrząc jakie kraje zajęły o wiele wyższe miejsce to trochę Szwecja mogła by do góry podskoczyć ;)

:montenegro: - lubię piosenkę, występ fajny, nie rozumiem niskiego miejsca :(

:sanmarino: - to nie było takie złe, zdecydowanie. Live dobry, chociaż piosenka nie była jakoś wybitna to 15 miejcie jest bardzo krzywdzące...

:croatia: - jaki koszmarek :evil: Nie znoszę tej kompozycji, miejsce zasłużone <3

Ogólnie w całym show było trochę niepotrzebnych zapychaczy (spokojnie mogło by wszystko trwać co najmniej pół gadziny krócej), ale i tak oglądało się przyjemnie i raczej nie żałuję czasu spędzonego przed TV ;)

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2014-11-16, 02:57

Występ Włoch na żywo podniósł wartość piosenki, wskoczył do mojego TOP 10, ale żeby od razu zwycięstwo? Drugie miejsce Bułgarii całkowicie zasłużone (w moim rankingu ta sama lokata). Armenia - dobra, wesoła propozycja, dobrze, że zajęła miejsce na podium.

Malta i Rosja - występy na plus (zwłaszcza Malta, nie przepadałem za wersją studyjną, teraz weszła do TOP 10), Ukraina zajęła odpowiednią lokatę, dobra piosenka. Białoruś powinna być znacznie wyżej, szkoda, że nie zwyciężyła, mój tegoroczny faworyt. Holandia także mogła zakręcić się w okolicach podium, Cypr mógł być dwie lokaty wyżej. Szkoda niskiej pozycji Słowenii (jak dla mnie 3/4 miejsce), San Marino powinno wejść do 10. Chorwacja zdecydowanie odstawała poziomem od innych państw, zasłużone ostatnie miejsce.

Ogółem poziom był całkiem dobry, wokalnie było chyba lepiej niż na prawdziwej ESC. Kilka utworów miałoby szansę także w dorosłej Eurowizji, w tamtym roku były chyba lepsze wynik niż w obecnym.
Obrazek

Maximax
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Maximax » 2014-11-16, 08:59

A co tam ja też się rozpiszę: :P

:italy: Włochy - Coooo? :< Przecież to jest nierealne! Gdybym odwrócił ranking to rozumiem. :P To jest najokropniejszy utwór z tej Eurowizji. ;/

:bulgaria: Bułgaria - Kolejny utwór za którym nie przepadam, ale przyznam, że na głosowaniu kibicowałem Bułgarii, bo strasznie nie chciałem, żeby te okropne Włochy wygrały. Ogólnie w tym utworze były fajne tylko wizualizacje.

:armenia: Armenia - Przed konkursem było to u mnie na przedostatnim miejscu, ale po występie LIVE zaliczyło skok w górę. Super występ, ale nie aż taki, żeby Armenia była na tegorocznym podium.

:malta: Malta - Federica może i ma fajny głos, ale nie lubię takich trochę operowych kawałków. Chociaż i tak wolałbym, żeby wygrała Malta, a nie Włochy.

:russia: Rosja - To powinno być na podium, ale przyznam szczerze, że jestem zdziwiony tak wysoką pozycją Rosji. Mi utwór bardzo się podobał, ale myślałem, że Jury nie przypadł zbytnio do gustu. A jednak....

:ukraine: Ukraina - Fajny refren, fajny występ, ale już zwrotki takie sobie. Miejsce jest dosyć OK, ale dobrze, że Ukraina traci dużo punktów do Rosji. :evil:

:belarus: Białoruś - Lepsze od dorosłego sernika o 100000000000000 razy, ale miejsce i tak trochę zawyżone. :P

:netherlands: Holandia - Jak taki fajny utwór mógł zająć dopiero 8. miejsce??? Przecież to powinien być ostatni stopień podium! :(

:cyprus: Cypr - :wow: Co to jest za miejsce? Jury chyba niestety nie lubi takich żywszych kawałków jak w tym roku Holandia czy Cypr. :<

:serbia: Serbia - To był mój faworyt do zwycięstwa, ale tylko w moim osobistym rankingu, bo wiem, że na Eurowizji dla Dzieci by to się nie przebiło, aż tak wysoko. Mimo wszystko powinna być pierwsza połówka tegorocznego rankingu.

:georgia: Gruzja - Może i podróba "Wrecking Ball", ale fajna podróba, miejsce trochę za niskie.

:slovenia: Słowenia - Myślałem, że to jest faworyt do zwycięstwa u jury. Najwyraźniej żyłem w kolejnym błędzie. :P Występ nie był jakiś superowy, ale 12. miejsce to trochę za nisko.

:sweden: Szwecja - No kolejny zaskok, też myślałem, że będzie pierwsza połówka rankingu. Szkoda...

:montenegro: Czarnogóra - Coooo? No, bardzo fajny utwór, kolejny niedoceniony. Nienawidzę tegorocznego rankingu! ;/

:sanmarino: San Marino - Szkoda mi dziewczyn z małego San Marino, bo utwór zaśpiewały fajnie, performance też fajny i kolejny kraj niedoceniony...

:croatia: Chorwacja - Utwór mnie nie powalił, ale 1 punkt to trochę za mało.

Ogólnie tegoroczny ranking jest dosyć dziwny.

A tutaj mój ranking tzw. "After-show": :P

1 :serbia: 2 :russia: 3 :netherlands: 4 :cyprus: 5 :montenegro: 6 :georgia: 7 :ukraine: 8 :armenia: 9 :sweden: 10 :slovenia: 11 :sanmarino: 12 :belarus: 13 :malta: 14 :croatia: 15 :bulgaria: 16 :italy:
Mój kanał jak ktoś jest zainteresowany -> https://www.youtube.com/channel/UCi--Zg ... i8A/videos

MarcinFan
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: MarcinFan » 2014-11-16, 17:08

Zdecydowanie za wysoka pozycja Włoch. Zasłużone miejsca na podium dla Bułgarii (świetny wokal) i Armenii (skoczna, szybko wpadająca w ucho kompozycja). Nie rozumiem tego, że dziwaczna i melancholijna piosenka z Ukrainy plasuje się wyżej niż fantastyczna, znakomita "Nisi sam (Your Light)" w wykonaniu Uli Lozar ze Słowenii. Słowenia została potraktowana bardzo źle przez Europę. Był to murowany faworyt do TOP3, a nawet na zwycięstwo (kibicowałem bardzo temu krajowi), a wyszło jak wyszło - 12 miejsce, tylko przed tandetną Czarnogórą, nie zasługującą nawet na 1 punkt Chorwacją i przeciętnym San Marino. Zawiedli mnie gospodarze, którzy wystawili operową, bardzo poważną balladę. Poziom całego konkursu wysoki. Gratulacje dla wszystkich państw uczestniczących, w szczególności dla zwycięzcy, a także dla organizatorów! Czas na powrót Polski!

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2014-11-17, 20:30

Dopiero teraz znalazłem czas by obejrzeć JESC i co do samego show... wnerwiały mnie te przerwy między występami z jakimiś tańcami czy innymi wygibasami. tak samo jak podczas prezentacji w openingu. Scena ładna i z fajnymi wizualizacjami przy występach, ale za to prowadząca jakaś taka drętwa. A co do samych piosenek i zajętych przez nie miejsca to:

:italy: Włochy - Genialna piosenka, świetny wokal, utwór z mojego top3. Cieszę się, że Włochy wygrały choć przyznam, że wolałbym ten utwór usłyszeć na ESC niż na JESC,
:bulgaria: Bułgaria - nie ogarniam fenomenu tej piosenki. Zupełnie mnie nie ruszyła ani melodią ani wokalem, wleciało jednym uchem, a wyleciało drugim. Powinno znaleźć się w dolnej części tabeli ale cóż.. nie jestem całą Europą,
:armenia: Armenia - Przed JESC nie potrafiłem tego wysłuchać do końca, a podczas show razem z tymi wizualizacjami i całą oprawką jakoś mi się spodobało. Może nie na miejsce w moim ścisłym top, ale na pewno dość wysoko ,
:malta: Malta - I to jest kolejny utwór po włoskim, którym wolałbym usłyszeć na ESC niż JESC bo jest to świetna kompozycja, a dziewczyna ma genialny wokal,
:russia: Rosja - hmmm nawet nie pamiętam jak to leciało, więc nie było to nic ciekawego dla mnie,
:ukraine: Ukraina - Przed jak i w czasie finału JESC nie byłem wielkim fanem tej piosenki, ale mimo to jakoś mi w głowie siedziała, wiec nie dziwię się że znalazła się aż tak wysoko w rankingu,
:belarus: Białoruś - mój numer 2 tej edycji Juniora. Świetna piosenka jak i prezentacja. Wokalnie też było bardzo dobrze dlatego dziwi mnie brak wyższego miejsca,
:netherlands: Holandia - moje KC! Numer 1 na liście rankingowej Naara. Wiedziałem, że ten nie zawojuje zbyt dużo na JESC, ale strasznie mi się wkręcił i podczas samego show brzmiał jakoś tak świeżo i fajnie :D
:cyprus: Cypr - Niby skoczne, niby wesołe ale nic z tego utworu nie pamiętam więc... nic nadzwyczajnego,
:serbia: Serbia - to samo co przy Rosji i Cyprze,
:georgia: Gruzja - lubię ten utwór i na żywo wypadł tak samo dobrze jak studyjnie. Szkoda że tak nisko w rankingu...
:slovenia: Słowenia - to samo co przy Rosji itd...
:sweden: Szwecja - W moim rankingu przed i po JESC byli wysoko bo występ był świetny...
:montenegro: Czarnogóra - to te dwie krasnalice biegające po scenie i drażniące mnie swoim wokalem? <= to chyba mówi jak bardzo mi się podobało :P
:sanmarino: San Marino - po raz kolejny wysłali fajną wesołą piosenkę i po raz kolejny grzeją dno tabeli... :( JESC nie jest dla nich,
:croatia: Chorwacja - pozostawię bez komentarza... bo to nie był fałsz... to był zamach na uszy!!

Czyli podliczając wszystkie plusy i minusy występów i całej otoczki wokół show mogę wystawić ocenę 6/10 czy jak na JESC to całkiem dobrze :D
Obrazek

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2014-11-25, 22:22

bardzo mi się spodobała Bułgaria, Cypr i SM :P oraz moja kochana szwecja :D to byli moi faworycji.
Obrazek

Wróć do „Eurowizja dziecięca”