2015

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: 2015

Postautor: LiverFan4 » 2015-11-15, 22:56

Ogłoszono kolejność startową konkursu.

1.:serbia: Serbia
2.:georgia: Gruzja
3.:slovenia: Słowenia
4.:italy: Włochy
5.:netherlands: Holandia
6.Obrazek Australia
7.:ireland: Irlandia
8.:russia: Rosja
9.:macedonia: Macedonia
10.:belarus: Białoruś
11.:armenia: Armenia
12.:ukraine: Ukraina
13.:bulgaria: Bułgaria
14.:sanmarino: San Marino
15.:malta: Malta
16.:albania: Albania
17.:montenegro: Czarnogóra
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
iksinskyy
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: iksinskyy » 2015-11-20, 11:04

Postanowiłem jednak przesłuchać tegorocznych propozycji JESC. Zgadzam się w jednej kwestii z Wami - poziom jest nieco niższy niż w tamtym roku, choć utwory stylistycznie niewiele się różnią w porównaniu z poprzednią edycją. Spodobały mi się bardzo 4 utwory: z Białorusi, Ukrainy, Holandii i ... Gruzji. Dalej, na plus - Malta, Słowenia i San Marino i Irlandia. Zupełnie obojętne są dla mnie piosenki z Rosji, Australii, Albanii, Bułgarii i Włoch. Reszta - poniżej mego poziomu. Szczególnie zauroczyła mnie piosenka holenderska i mam nadzieję, że się będzie bić o Grand Prix. Gdybym miał układać ranking, wyglądałby mniej więcej tak: 1. Holandia 2. Białoruś 3. Ukraina 4. Gruzja 5. Słowenia 6. Malta 7. San Marino 8. Irlandia 9. Albania 10. Australia 11. Włochy 12. Rosja 13. Bułgaria 14. Serbia 15. Armenia 16. Czarnogóra 17. Macedonia, choć w dużej mierze jest to ranking improwizowany. Mam nadzieję, że w pierwszej czwórce kryje się zwycięzca.
'17: :estonia: :iceland: :poland: :latvia: :denmark:
'16: :iceland: :armenia: Obrazek :austria: :ukraine:
'15: :russia: :greece: :spain: :latvia: :norway:
'14: :sweden: :greece: :poland: :norway: :romania:

#pray4iceland

denis
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: denis » 2015-11-21, 11:05

Z całego serca życzę wygranej Słowenii, ale trzymam też kciuki za San Marino , Australię i Serbie . Mam dziwne przeczucie , że może to wygrać Malta .

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2015-11-21, 13:06

To ja sobie zrobię takie zestawienie:

Mam nadzieję, że zwycięzca kryje się tutaj: :slovenia: :ukraine: :sanmarino: :malta:
Mam nadzieję, że zwycięzca nie kryje się tutaj: :armenia: !! :belarus: !! :ireland: :georgia: :montenegro: :macedonia:

Reszta mi jest obojętna. ;)

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2015-11-21, 15:52

Ja jeszcze raz na spokojnie przesłuchałem wszystkie utwory, zerknąłem także na materiały z prób i zbyt wiele nie zmieniło się w moim rankingu. Wciąż liczę na zwycięstwo :malta: Malty lub Australii. Z całego serca życzę także :slovenia: Słowenii wysokiego miejsca, a może nawet wygranej. Bardzo podobają mi się także piosenki z :sanmarino: San Marino, :ukraine: Ukrainy, :ireland: Irlandii, czy :netherlands: Holandii. Jeśli chodzi o :serbia: Serbię, czy :albania: Albanię, to myślę, że TOP10 jest w zasięgu tych krajów. Co do reszty: :italy: Włochy, :montenegro: Czarnogóra, :macedonia: Macedonia, :russia: Rosja i :belarus: Białoruś są mi całkowicie obojętne. Jeśli chodzi o :bulgaria: Bułgarię, :georgia: Gruzję i :armenia: Armenię, to nie cierpię tych piosenek i w ogóle do mnie nie trafiają. Liczę, że któraś z nich zajmie ostatnie miejsce.
No cóż, pozostaje tylko czekać do wieczora. Jeśli miałbym zgadywać, to wydaje mi się, że wygra :slovenia: Słowenia, no ale zobaczymy. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2015-11-21, 22:26

:malta: - Brawo, brawo, zasłużony zwycięzca. Najlepszy live dzisiaj a na dodatek fajna, wesoła piosenka ;) Bardzo dobrze, że pobiła rekord JESC'a. Chociaż inspiracje Celo Greenem ogromne xD
:armenia: - Przecenione strasznie, jeden z wielu koszmarków.
:slovenia: - Szkoda, że to nie ona biła się o zwicięzstwo z Malta xD Miejsce dobre, chociaż sama piosenka bardzo zajeżdża Let it go, i do tego te wizualizacje śnieżne... :D
:belarus: - Tutaj jakaś pomyłka, kompletnie nie wiem jak to leciało, pamiętam tylko drzewo w wizualizacjach, o ile to był ten występ.
:albania: - Biedna Albanka tak się nieporadnie miotała po tej scenie, ludziom się jej przykro zrobiło i mamy 5 miejsce. Też nieporozumienie.
:russia: - To samo co przy Białorusi, tylko tła nie pamiętam. Kompletnie nie zapamiętywalne.
:serbia: - jak wyżej ^^
Obrazek - spodziewałem się, że będzie wyżej. Ale piosenka była mi całkowicie obojętna, więc niech tak będzie.
:bulgaria: - Fuuu, to było słodkie, kiczowate do porzygu, jedno wielkie NIE
:georgia: - Nigdy więcej. To była kwintesencja słowa bajzel
:ukraine: - Wszystko było takie średnie, ale jakby popatrzeć kto jest przed Ukrainą, to trochę niedoceniona.
:ireland: - Kurdeeee, kupiła mnie ta piosenka na livie... Szkoda, że tak skończyła
:montenegro: - Państwa z regionu uratowały, całkowicie niezasłużenie, bo ani wokalnie, ani wizualnie to koło pojęcia ''przyzwoite'' nawet nie stało
:sanmarino: - Trochę przerysowany występ, akcent strasznie bił po uszach a fałsze w niektórych momentach były zabójcze... Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby ich nie reprezentowała Rosjanka xD
:netherlands: - Ładnie to było, ale trochę nijakie + brak sojuszy, to nie mogło dobrze się skończyć
:italy: - Występ kompletnie skopany, więc w sumie nie ma co się dziwić
:macedonia: - :lol: To był koszmar, całkowicie zasłużona lokata ;)

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2015-11-21, 23:28

Czas na oceny po konkursie: :)

:malta: Malta - Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo! To było po prostu genialne! Nie mogło być inaczej! :)
:armenia: Armenia - Chyba nie zrozumiem fenomenu tej piosenki. To było moim zdaniem straszne po prostu... nie wiem jakim cudem ta piosenka zdobyła srebrny medal.
:slovenia: Słowenia - Szkoda, że nie zdobyła 2. miejsca. Występ znakomity.
:belarus: Białoruś - Moim zdaniem trochę za wysoko. Ale występ nie był najgorszy, więc niech będzie.
:albania: Albania - I tutaj wielkie zaskoczenie. Kompletnie nie spodziewałem się, że ten kraj znajdzie się w TOP5. Ale jak dla mnie nie było źle.
:russia: Rosja - Zdecydowanie za wysoko. Były dużo lepsze występy.
:serbia: Serbia - Nie byłem wielkim fanem tej piosenki przed konkursem, ale występ live naprawdę był bardzo dobry! Zasłużona lokata, chociaż na TOP5 również zasługiwało.
Australia - Zdecydowanie za nisko. Występ moim zdaniem bardzo dobry, choć spodziewałem się więcej. Ale TOP5 powinno być. :)
:bulgaria: Bułgaria - Nienawidziłem tej piosenki przed konkursem, ale występ live nie był taki tragiczny. Ale powinno być poza TOP10.
:georgia: Gruzja - Niestety, moim zdaniem jeden z najgorszym występów. 10. miejsce jest nieporozumieniem.
:ukraine: Ukraina - Zdziwiłem się, że Ukraina dopiero 11. była. Występ nawet niezły. Powinna być wyżej od Gruzji, czy Bułgarii.
:ireland: Irlandia - Szkoda, że Irlandia dopiero 12. Piosenka taka sobie, ale Aimee ma niezły głos. :) Liczyłem na TOP10.
:montenegro: Czarnogóra - Piosenka okropna, do tego Jana fałszowała. Powinna być na ostatniej lub przedostatniej lokacie.
:sanmarino: San Marino - Piosenka dobra, ale występ na żywo to była porażka. Zasłużone miejsce.
:netherlands: Holandia - Niestety, brak sojuszników zrobił swoje. Ale Holandia jak najbardziej zasługiwała na miejsce w TOP10.
:italy: Włochy - Występ live nawet mi się spodobał, ale było dużo lepszych piosenek.
:macedonia: Macedonia - To było po prostu tragiczne... ;/

Ogólnie - show fajnie się oglądało (nie licząc wpadki na na yt). Poli dobrze prowadziła - dużo lepiej moim zdaniem od zeszłorocznej prowadzącej. Pocztówki ciekawe, scena też OK. :)

Ogólna ocena: 7,5/10
Obrazek

Awatar użytkownika
iksinskyy
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: iksinskyy » 2015-11-26, 10:45

Przedziwaczne dla mnie te wyniki Juniora. Co prawda dobrze, że to Malta wygrała, bardzo się cieszę, przekonała mnie live'em, tak już np. 2gie miejsce Armenii to totalna porażka. Tak samo jak lokata Holandii - nie wiem, co tu nie zadziałało, dla mnie jedna z najpiękniejszych piosenek na JESC, a tu taki klops... Ukraina za nisko, Bułgaria za nisko, San Marino mimo niewiarygodnych fałszów też za nisko. Przewidziałem jedynie 4. miejsce dla Białorusi, z czego się cieszę, z braku laku dobry kit. Dziwne te wyniki... Ale JESC fajnie się oglądało, trochę lepsza niż zeszłoroczna, jestem zaskoczony, że Bułgaria tak świetnie sobie poradziła z organizacją. Za całokształt tegorocznemu Juniorowi daję 8,5/10.
'17: :estonia: :iceland: :poland: :latvia: :denmark:
'16: :iceland: :armenia: Obrazek :austria: :ukraine:
'15: :russia: :greece: :spain: :latvia: :norway:
'14: :sweden: :greece: :poland: :norway: :romania:

#pray4iceland

Wróć do „Eurowizja dziecięca”