2016

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: 2016

Postautor: aro1124 » 2016-11-22, 13:49

Po pierwsze, organizacyjnie ta edycja to była farsa. Wszechobecne uczucie ciasnoty, fatalna praca kamer, wpadka prowadzącej (drugie miejsce jeżeli chodzi o najbardziej irytujacą osobę JESC 2016) w najbardziej emocjonującym momencie, ci eksperci kompletnie zbędni... W porównaniu z 2014 tegoroczna edycja wypadła strasznie blado. I jeszcze 90% głosów jest oddawane na podstawie innych występów, które widzieliśmy na żywo... Słabo Malta, słabo.
A co do wyników:

:georgia: - O ile uttwór w wersji studyjnej nie jest jakiś porywający, to po wystepie przeczuwałem, że Gruzja wygra. Po prostu na żywo zyskał pierwiastek zwycięzcy...;
:armenia: - ... Jednak pod koniec trzymałem kciuki, aby to Armenia ostatecznie wygrał. Dobrze się to ogladało, szybka wpadająca w ucho piosenka, całkowicie zasłużona lokata;
:italy: - Jak dla mnie mocno przecenione, te machanie rękami podczas wystepu, eh... Ale rozumiem czemu wielu osobom mogło się to podobać;
:russia: - Wielki faworyt nie stanął nawet na podium. I w sumie się nie dziwie, niezrozumiały nieco występ, dziwne machanie rękami part 2;
Obrazek - Po raz kolejny ten kraj wysyła propozycję, która jest trochę zbyt dojrzała jak dla dzieci, jednocześnie zbyt dziecinna dla dorosłych. Sam występ dość przeciętny;
:malta: - Mała, żeńska wersja Michała Szpaka :D Dość ciężko się to ogladało;
:belarus: - To było tak żenująco pseudomłodzieżowe, zarówno piosenka jak i występ. Białoruś zatrzymała się mentalnie w tym konkursie w 2006 roku. I co widział w tym Bjorkman, że dał 12 nie wiem do dzisiaj;
:netherlands: - Dziecięco, kolorowo, przyjemnie. Nic więcej nie mogę w tym temacie napisać;
:bulgaria: - Bardzo nijakie w obrazku to wyszło;
:ireland: - j.w Jedyne, co zapamiętałem, to stylizacja na Fionę;
:poland: - Z jednej strony trochę przyciężki występ ostatecznie wyszedł, z drugiej... Patrząc na to, kto jest przed nami to do Top 10 powinniśmy wskoczyć. Jednak wielkiego wstydu nie ma;
:macedonia: - Bardzo rozczarowany jestem wynikiem tej propozycji. Występ jakoś porywający nie był, ale do Top 5 Macedonia powinna wskoczyć;
:albania: - Tutaj też liczyłem na więcej, bo mi sie podobało. Też rozczarowanie;
:ukraine: - Osz, co to było. Te mimy, ten parasol. Zdecydowany przerost formy nad treścią.
:israel: - To też żywcem wyjęte z jakiegoś 2005 roku, dodatkowo chłopak zdecydowanie był najbardziej irytującą postacią tego całego show. Pozycja absolutnie mnie nie dziwi;
:cyprus: - George radzi sobie o wiele lepiej z tańcem, niż ze śpiewem. Najsłabszy głos w stawce, jednak w obrazku nie wyglądało to aż tragicznie... Mimo wszystko Top 10 byłoby nieporozumieniem.
:serbia: - O ile piosenka w wersji studyjnej to mój #2, tak na żywo... To nie miało prawa się udać. Miałem wrażenie, że Serbka jest na tej scenie za karę, bez polotu to wszystko wyszło.

Mam nadzieję, że Junior odbije się od dna w przyszłym roku.

Awatar użytkownika
KarolStark
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: KarolStark » 2016-11-22, 15:33

Co do samej JESC bardzo dziwnie mi się to oglądało. Może nie przeszkadzała mi ta ciasnota co bardziej brak takiej spontaniczności wśród prowadzących. Najgorzej oglądało mi się te wyniki... wszystko szybko szybko te dwunastki rozdawano jakby poparzeni tam wszyscy byli. Co do zwycięzcy to początkowo byłem w niezłym szoku, gdyż nie typowałem tej piosenki na zwycięzce, a nawet była u mnie gdzieś w dole rankingu. Jednak tak sobie teraz myślę, że to może zasłużona wygrana. Występ na JESC wyszedł lepiej niż audio. Dziewczynka ma mega głos. Nie zmienia to jednak faktu, że nie podoba mi się zbytnio ten utwór. Bardzo trzymałem kciuki, żeby to jednak Armenia wygrała... no ale cóż tylko siedmiu punktów zabrakło. Co do Polski uważam, że powinniśmy znaleźć się troszeczkę wyżej a najlepiej zamienić się miejscami z Holandią. Co ta piosenka na tym miejscu robi to pojęcia nie mam. Szkoda mi również Albanii i Cypru <- to były mega świetne występy. Ostatnie miejsce Serbii nie dziwi mnie zbytnio. Myślę, że dziewczyna bardziej się skupiała, żeby nie wywalić się na tej desce niż na śpiewie co wytworzyło taki efekt bo było to słabo zaśpiewane.
Mam nadzieję, że na organizację JESC w przyszłym roku Gruzja jednak się zdecyduje. Co do tej na Malcie było poniżej przeciętnej, więc moja ocena wynosi 3/10.
Obrazek

Awatar użytkownika
IgorBielak
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: IgorBielak » 2016-11-22, 15:44

Przyszedł czas na podsumowanie :)
Ogólnie show oceniam dobrze bo dostarczyło nam trochę emocji, jednak wypadło gorzej niż 2014 pod wieloma różnymi względami. Prowadzący... O ile on był znośny to ona od początku mnie denerwowała a wygadanie, że Armenia dostała 110... :evil: ;/
Wyniki są trochę inne niż się spodziewałem.

:georgia: Gruzja głosem wymiata. Nie zaprzeczam temu, jednak piosenka nie przypadła mi do gustu ;/ Nie lubiłem jej od samego początku, dopiero w trakcie live'a trochę się przekonałem. Jednak to dalej konkurs piosenki, a nie głosu. Nie jestem zbyt zadowolony z tego, że wygrała Gruzinka, ale pisanie obraźliwych komentarzy na yt pod jej adresem nie jest w porządku. Widziałem bardzo dużo takich. Przecież to mała dziewczynka. Nie jej wina, że wygrała xD.

:armenia: Do ostatniej chwili kibicowałem Armenii. No do tej chwili kiedy prowadząca się nie wygadała. Szkoda, że znowu są drudzy. Zawsze mają tak niewiele do zwycięstwa. Występ był przyjemny dla oka i ucha, radosny, zasługujący na to miejsce jak najbardziej. Pamiętajmy, że jedna z dziewczynek była chora.

:italy: Cieszę się z wyniku Włoch jednak po głębszym zastanowieniu ich piosenkę możemy porównać z naszą. Nie była aż tak lepsza. Ubrała się jak na co dzień xD. Ale to wyróżniało ją spośród wszystkich "księżniczek" i dlatego przykuła uwagę. Bardzo lubię ta piosenkę i serdecznie gratuluje Włochom za kolejne miejsce w top 3.

:russia: Na początku nie lubiłem piosenki z Rosji i nie rozumiałem, dlaczego wszyscy się nią tak zachwycają. Nie chciałem, aby wygrała. Z czasem jednak polubiłem ją, spodobała mi się. Jednak występ nie był do końca taki dobry. Taki trochę nienaturalny i nie pasował mi. Mimo wszystko wolałbym, aby to Rosja wygrała.

:australia: Australia znowu w top 10, a nawet tym razem top 5. Zwykła ballada nie wyróżniająca się. Cieszę się z wyniku bo ją lubię, ale może jednak troszeczkę za wysoko. Występ w niedzielę nie wydawał się idealny.

:malta: Ale ona ma głos! Miałem może czasami wrażenie, że próbuje aż za bardzo (wiele osób mówiło tak o Olivii), ale to było świetne! Piosenka bardzo fajna w połączeniu z głosem i zasłużone 6 miejsce. Brawo! Mogła jedynie bardziej się uśmiechać i zostawić tancerki z prób.

:belarus: Myślałem, że właśnie tak się stanie. Nikt nie lubił tej piosenki. Mi była obojętna i przeczuwałem, że zajmie wyższe miejsce niż wszyscy uważają. Bardzo fajny i dopracowany występ. Dziwne, że nikt się nie wywrócił xD. Może trochę za wysoko no ale trudno.

:netherlands: Tego się nie spodziewałem. Piosenka ok, ale nie jakaś super, a tu aż 8 miejsce. No ale może też występ się spodobał i to wszystko przez to.

:bulgaria: Słodka piosenka, która zawsze była mi obojętna. Wokal Lidia ma dobry, jedynie coś zabrakło jej tchu podczas live'a. Uważam, że zasłużone miejsce.

:ireland: Niespodzianka. Obstawiałem, że Irlandia może zająć ostatnie miejsce, a tu proszę. Lubię ją nawet jest taka relaksująca, przyjemna. Chociaż nie uważam, że jest lepsza od niektórych propozycji, które zajęły gorsze miejsca.

:poland: Brawo Olivia! Świetny występ. Myślałem, że wejdziemy do top 10. 10 miejsce brzmi lepiej niż 11 xD Uważam, że kilka piosenek, które zajęły lepsze miejsca były gorsze choćby :ireland: czy :netherlands:. Na początku chyba Olivia się stresowała, ale potem było już coraz lepiej. Piękne wizualizacje i głos! Ale to 11 miejsce jest i tak dużym sukcesem, przecież jest to nasz najlepszy wynik w tym konkursie. Dostaliśmy też pierwszą 12 :D Gratuluję Olivii i mam nadzieję, że może kiedyś będzie reprezentować Polskę na normalnej eurowizji i zostanie doceniona.

:macedonia: Szkoda mi Macedonii, bo piosenka była świetna i bardzo dziwi mnie tak niskie miejsce. Występ mógłby być lepszy, to prawda, ale nie sądzę, że zasługiwali na tylko 12 miejsce :(.

:albania: Też uważam, że jest to propozycja niedoceniona. Klesta jest przesłodka i dobrze mówi po angielsku :). Jej piosenka była emocjonalna i myślałem, że będzie napeno w top 10. Jak dla mnie 11, 12 i 13 miejsce to mogłoby być top3 ;)

:ukraine: Spodziewane miejsce. Obstawiałem, że Sofia może zająć ostatnie miejsce no i byłem blisko. Nudnawa ballada znowu o pokoju. Występ też nie porywał.

:israel: Zdecydowanie wolę Follow my heart od Ich troje ;). Tak samo jak Ukraina było to nudnawe i przewidywalne + takie tanie? Nie wiem jak to nazwać.

:cyprus: Cieszę się, że Cypr zajął takie miejsce. To nie konkurs tańca. On prawie mówił , a nie śpiewał. Nie wiem co inni widzą w tej piosence. O ile zwrotki mogą być to w refrenie przydałby się tekst.

:serbia: Szkoda Serbki, ponieważ piosenka ma potencjał. Zrujnował go występ. Ona potrzebowała tancerzy, jasnego, ładnego tła, a nie tej śmiesznej deskorolki. Niestety, a piosenka jest nawet nawet

No i tyle z mojej strony.

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2016-11-22, 16:13

Pierwsze wrażenie po niedzielnym koncercie to oczywiście wielkie zaskoczenie z powodu wygranej :georgia: Gruzji. Naprawdę, w życiu bym się nie spodziewał, że Mariam się uda. Największy szok w historii mojego oglądania ESC i JESC.

Co do poszczególnych występów:
:georgia: - Przed konkursem nie podobała mi się ta piosenka. Typowałem ją, że znajdzie się w bottom 3. Ale na żywo Mariam tak dała czadu, że naprawdę zacząłem trzymać za nią kciuki i czułem, że będzie wysoko, ale nie, że wygra. :shock: Niemniej jednak w mojej opinii tryumf zasłużony.
:armenia: - Hah, znowu drugie miejsce. Na scenie wyglądało to ładnie, ale mnie nie zachwyciło, Anahit & Mary w mojej opinii trochę za wysoko.
:italy: - Oj, to było cudowne. :serce: I bezbłędne wokalnie. Zasłużona lokata.
:russia: - Szkoda, że dziewczynom nie udało się załapać do TOP3, ale czwarta lokata nie jest zła. A jeśli chodzi o występ - wszystko się zgadzało, było fantastycznie.
Obrazek - Oczywiście do głosu Alexy nie mogę się przyczepić, wizualizacje też świetne. Piąte miejsce niby satysfakcjonujące, ale ciut mi szkoda, że mimo wszystko Australia nie znalazła się jeszcze wyżej.
:malta: - Kolejny nieziemski wokal na tegorocznym Juniorze. Miałem jednak wrażenie, że Christina ciut się męczyła na tej scenie (no i ten Szpakowy płaszczyk). Lokata dla Malty jak najbardziej OK.
:belarus: - Ojej, ojej... Ten występ naprawdę był znośny, ale... szlag jasny mnie trafiał gdy Białoruś dostawała kolejne noty od jury. A 12 od "eksperta" Bjorkmana tylko mnie dobiła.
:netherlands: - Nie sądziłem, że Kisses wejdą do TOP10. Ale w sumie fajnie, że im się udało.
:bulgaria: - Lidkę ciut stres zjadł, ale sam występ był moim zdaniem fantastyczny i zeszłoroczni gospodarze powinni znaleźć się wyżej. Fajnie, że przekazaliśmy Lidii 12 pkt. :)
:ireland: - Dobrze wokalnie, ale na dłużej ten występ nie został w mojej pamięci. Lokata OK.
:poland: - Olivia moim zdaniem wypadła fenomenalnie, ale podczas głosowania nie spodziewałem się cudów. Widać, że jury traktuje nas tak samo jak na dorosłym konkursie. Dopóki nie zostanie przywrócony televoting, nie ma co liczyć na JESC na większy sukces.
:macedonia: - Nie zachwycił mnie występ, nie zachwyciła mnie piosenka. Idealna pozycja.
:albania: - Klesta bardzo niedoceniona. :( Oczywiście głos bez zarzutu, nie wiem czemu tak nisko.
:ukraine: - Za dużo tam było zbędnych dodatków, ale Sofia moim zdaniem powinna była się zakręcić w okolicach TOP10.
:israel: - Nudno, a ten chłopiec faktycznie irytujący.
:cyprus: - No i na tym występie musiałem wyciszyć telewizor. Choreograficznie do przeżycia, ale jednak Cypr o lokatę za wysoko. :P
:serbia: - Jak? Wokalnie nie było fajerwerków, ale kurczę... ostatnia pozycja mega niezasłużona. Widać było, że Dunja płakała po wynikach.

Aż dziw, że po bardzo przyjemnie zorganizowanej Eurowizji Junior 2014, Maltańczycy w tym roku nie podobali organizacyjnie, a nawet w połowie nie dorównali konkursowi w Bułgarii. Po pierwsze ta wszechobecna ciasnota, po drugie prowadzący najgorsi od lat. Intervale całkiem niezłe (nie licząc Jedwardów). Nowy format głosowania - televoting powinien zostać jak najszybciej przywrócony. Tak jakoś smutno bez "Europe Start Voting Now". Momentem wieczoru była dla mnie sytuacja, gdy Destiny chciała wręczyć Mariam trofeum, a Gruzinka uciekła jej sprzed nosa. xD Gratulacje też dla pani prowadzącej, która zdewastowała najbardziej emocjonujący moment koncertu. Ja sam podczas końcówki votingu nie odczuwałem większych emocji, bo ani Armenia ani Gruzja nie była moim wielkim faworytem, jednak moim zdaniem Mariam wypadła na żywo zdecydowanie lepiej i ostatecznie ucieszyłem się z jej wygranej.

Na koniec tego wywodu - Aż się cieplej na sercu zrobiło, gdy Mariam nie była wstanie śpiewać, a inne dzieci jej pomagały i nie było w nich cienia zazdrości. Dla takiego momentu cieszę się, że obejrzałem konkurs.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2016-11-22, 20:23

:georgia: Przed konkursem byłem chyba jednym z niewielu, którzy mieli tę piosenkę w TOP 10, ale na pewno nie była moim faworytem... aż do występu Mariam na żywo. Nie tylko było perfekcyjnie pod względem wokalnym, ale pewna taka szczególna wrażliwość Mariam sprawiła, że ta piosenka była dla niej idealna. Jak dla mnie to trochę jak z Conchitą - jest nieziemski głos, a choć piosenka sama w sobie nie jest taka dobra jak inne i w innym wykonaniu by przepadła, to w szczególny sposób rezonuje z artystą i razem tworzą idealną całość. Ogółem występ dużo, dużo lepszy niż w wersji studyjnej, aż mnie ciarki przechodziły. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Modliłem się tylko o więcej i więcej dwunastek od dorosłego jury, żeby na potem wystarczyło :). Tylko bardzo smuci mnie ta fala hejtu na Mariam, przecież nic nikomu nie zrobiła :(.

:armenia: Dziewczyny dały czadu :D. Kapitalne stroje, choreografia i energia na scenie. Wokalnie też było bardzo dobrze - może te "jęki" wyszły trochę inaczej niż w wersji studyjnej, ale równie dobrze. A ten moment ze zmianą stroju - WOW! I na dodatek nie jest to tylko tani trik przykuwający uwagę, bo jest to w zgodzie z tematem piosenki - jesteśmy różni, a jednak tacy sami. Przed konkursem był to mój faworyt, a po występach pozostał jednym z dwóch wraz z Gruzją, ale przed ogłoszeniem ostatnich punktów trzymałem jednak kciuki za tą drugą. Szkoda mi tylko, że Armenia z tak świetnymi występami w ostatnich latach nie może wygrać, zawsze będąc bardzo blisko.

:italy: Bardzo fajny, przyjemny występ. Podobało mi się, że Fiamma ubrała się bardziej codziennie i to ją trochę wyróżniało. Jak najbardziej zasłużone 3. miejsce :).

:russia: Bardzo dobry występ w sam raz na 3-5 miejsce, choć zsynchronizowanie z wizualizacjami z tła (z przelewaniem wody z ręki do ręki) wyszło dość słabo. Ja dopiero po dłuższej chwili załapałem, że to po to są te dziwne ruchy rękami.

Obrazek Nie do końca przekonał mnie ten występ... umieściłbym go kilka pozycji niżej. Ale za to bardzo mi się podobało, jak przy ogłoszeniu wyników Alexa pierwsza pobiegła do Mariam i widać było, że szczerze cieszy się, jakby ona sama wygrała :).

:malta: Świetny głos, do piosenki też się ostatnio przekonałem. Tylko co się stało z tancerkami z prób!? Bardzo by się tu przydały, do tego dość brzydki strój Christiny. Tak czy inaczej 6. miejsce moim zdaniem w sam raz.

:belarus: Fantastyczna choreografia z użyciem hoverboardów, a do tego Alexander w przeciwieństwie do George'a z Cypru wciąż potrafił przy tym wszystkim zaśpiewać wszystko na dość dobrym poziomie. Bardzo fajny występ, choć chyba nie na tyle, żeby mu dawać dwunastki :shock:. No ale w sumie cieszę się, że jest w TOP 10.

:netherlands: Całuski w tle bardzo pasowały :). Bardzo pozytywny występ z masą radości i słodyczy, czyli tak jak miało być. Ósme miejsce to jednak dość wysoko. Bardzo mnie dziwi, że dorosłe jury oceniło to nawet lepiej niż dziecięce.

:bulgaria: Cóż to się stało z jej głosem? :( Jestem ciekawy, czy na sobotnim finale miała podobne problemy, bo mimo wszystko spodziewałem się, że skończy wyżej. Poza tym przyjemny występ, dobra piosenka i wizualizacje, ale zabrakło większej liczby dzieci na scenie.

:ireland: Piosenka ostatnio coraz bardziej mnie przekonywała, a do tego Zena pokazała świetny wokal. Chyba jednak nie jestem fanem irlandzkiego, bo moment po angielsku moim zdaniem sporo dodał. Dobry, solidny występ - 10. miejsce jak najbardziej zasłużone.

:poland: Całość bardzo fajnie, ale wcale się nie dziwię, że piosenka trochę się zagubiła w morzu ballad. 11. miejsce to chyba szczyt tego, co dało się z tą piosenką osiągnąć. Powinniśmy być zadowoleni.

:macedonia: Nie rozumiem tak słabego rezultatu, jak dla mnie występ bardzo udany, na TOP 5. Jedyne, do czego można się przyczepić, to że nie jest zbyt dziecięcy - takiej piosenki z taką prezentacją już prędzej spodziewałbym się na dorosłej Eurowizji. Bo nawet mianem młodzieżowego nie można tego do końca nazwać.

:albania: Przyszła, zaśpiewała ładnie, poszła i od razu o niej zapomniałem. Jak dla mnie trochę wiało nudą. Nie było źle, ale byli mocniejsi kandydaci do czołówki.

:ukraine: Nudna piosenka i występ. Myślałem, że złożona prezentacja sceniczna pomoże tu zachować uwagę, ale to wszystko było jakieś takie niespójne i bezcelowe.

:israel: Bardzo lubię tę piosenkę, a całość wyszła w moim odczuciu bardzo... uroczo ;). Ależ ten hebrajski pięknie brzmi! Chciałbym, żeby ta piosenka skończyła wyżej (choć spodziewałem się takiego wyniku).

:cyprus: To nie był materiał na konkurs piosenki. Choreograficznie ekstra, ale wokalnie zdecydowanie najsłabszy występ wieczoru.

:serbia: Moim zdaniem zasłużone ostatnie miejsce. Piosenka jest przeznaczona zdecydowanie dla wersji studyjnej. Na żywo chórki z playbacku wciąż robiły większość piosenki, a nie powinny. Dunja nie mogła się przez nie przebić ze swoim niskim głosem, choć zaśpiewała dość dobrze. Do tego scena wydawała się pusta, brakowało tancerzy. Hoverboard nie robił już wrażenia po tym co się działo u Białorusi.

Tak więc ogółem moja reakcja na wyniki jest bardzo pozytywna - przede wszystkim w 100% zgadzam się z pierwszym i drugim miejscem. Można się natomiast przyczepić do samego konkursu i sztywnych prowadzących - ta gafa z punktami dla Armenii była nie do wybaczenia. Oprócz tego nie jestem przekonany do obecnego systemu punktacji. Wolałbym jednak bez tych ekspertów i po jednym zestawie punktów od każdego kraju (bo jaki sens ma rozdzielanie, gdy oba głosowania to głosowania jury?). No ale przynajmniej nikt nie może krzyczeć, że "wygrać powinien ten, kto wygra televoting", bo... nie ma televotingu :P. I muszę powiedzieć, że bardzo podobały mi się pocztówki - był pozytywny przekaz oraz byli pokazani i usłyszani uczestnicy w różnych stylach muzycznych.

Awatar użytkownika
marjuz
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: marjuz » 2016-11-23, 02:01

Nie słyszałem przed konkursem żadnej, nawet polskiej piosenki. Toteż zasiadłem do oglądania tego konkursu tak jak typowy Janusz czy tam Grażyna i mam kilka uwag, może innych od was.
Po pierwsze jestem zaskoczony wysokim poziom piosenek. Nie było chyba żadnej, której nie dałoby się słuchać, a kilka było niezwykle przyjemnych. Życzyłbym sobie tak na dorosłej ESC.
Organizacyjnie faktycznie słabo. Akurat hala mi nie wadziła, bo dla dzieci czym większa sala (wiem to ze swojego doświadczenia) tym gorzej. Graficznie wyglądało to ładnie, łącznie z pocztówkami (no prócz flagi Serbii przy głosowaniu). Prowadzący fatalni, zwłaszcza ta baba, teksty wyuczone na pamięć, miałem wrażenie że byli dużo bardziej zagubieni od zgromadzonych dzieci.

O piosenkach
:ireland: - Nie wiem czy tylko ja tam dostrzegam spory fałsz, ale piosenka znośna. Spodziewałem się, że będzie jedną z lepszych, ale inne występy trochę ten pogląd zaćmiły.
:armenia: - I tu moje największy zdziwienie, bo piosenka mi się nie spodobała (a to rzadkość). Nie wpadła mi w ucho, dziewczyny strasznie krzyczały, a Armenia zajęła drugiem miejsce i na forum też jest dobrze oceniana. Zagadka.
:albania: - Nie podzielam entuzjazmu forum, bo piosenka dla mnie średnia. Nie wiem co o niej myśleć, ale raczej nie byłem zachwycony.
:russia: - Jak wyżej. Piosenka bazuje na tym jednym specyficznym fragmencie, dziewczyny choć ładnie ubrane to jakoś machały tymi rękami niepotrzebnie, mi nie wpadła w ucho.
:malta: - Świetnie zaśpiewana raczej średnia piosenka, też bazuje na tym fragmencie tuż przed refrenem. Piosenka jednak cała po angielsku, miała mały handicap.
:bulgaria: - Trochę przesłodzony występ, ale piosenka jak i wokal świetny, wpada w ucho (Lidii trochę tchu brakowało) i spodziewałem się miejsca w TOP 5, bo to takie typowo eurowizyjnodziecięce i dziewczyna urocza.
:macedonia: - Piosenka fajna, ale to miało związane z konkursem dla dzieci mało. Mogliby to wystawić w dorosłym ESC. Nie specjalnie mi podeszło. "Nie podzielam entuzjazmu forum".
:poland: - No względnie dobrze, ale jak taka piosenka mogła być zrozumiała dla zagranicy? Niestety tu padł ten sam błąd co przy Ukrainy, czyli zbyt dorosły występ. No i było trochę krzyku. A szkoda, bo Olivia ma świetny głos, ale tu Rubik zawalił. Ale myślałem, że będziemy wysoko.
:belarus: - A mi się spodobało. Podczas gdy przeważały prawie dorosłe poważne diwy na konkursie dla dzieci, to miła laternatywą jest chłopak śpiewający zjadliwą dziecinną piosenkę.
:ukraine: - To by lepiej sobie poradziło na dorosłej ESC niż tu. No mdłe.
:italy: - Subiektywnie jeden z dwóch najlepszych występów tego festiwalu. Benedicta miała urok, nie była ubrana w sukienka a'la czubajka kania (Polska) czy jakieś elfie buty (Irlandia) tylko normalnie. Piosenka bardzo mi się spodobała i liczyłem na dobry wynik.
:serbia: - Mi się podobało, ale robotę robiły chórki z playbacku, a występ był trochę odstraszający. Mimo to, byłem pewien miejsca w TOP 10
:israel: - Bardzo fajny występ i piosenka, byłem miło zaskoczony, ale wiedziałem że na forum nie ma entuzjazmu.
Obrazek - Boję się takich piosenek.
:netherlands: - No właśnie nie Izrael czy Białoruś są przykładem typowego kiczu na JESC a to. Takie nijakie i liczyłem na dół tabeli.
:cyprus: - No takie złe to nie jest, ale nie miałem wobec Cypru żadnych oczekiwań.
:georgia: - Chyba największą niespodzianką był ten świetny występ Mariam, czyli Edyty Górniak 1994 w wersji kid. Coś jak Bułgaria tylko poważniej i bez błędów wokalnych. Wyglądała zwycięsko. Piosenka mi wpadła w ucho i byłem zachwycony tak jak Włochami. Liczyłem na dobry wynik.

Pominę występy z playbacku i inne tego typu, tylko przejdę do głosowania.
Głosowanie dorosłych sędziów ustawiło wynik, Gruzja nie przeszkodziło nawet szóste miejsce u dzieci. 3 miejsce Holandii i 4 Białorusi to akcje znane z dorosłego ESC. Rosja dostała flopa, nie spodziewałem się. Podawacze punktów się podarli, przynajmniej przyjemnie było.

Mniej przyjemnie było gdy doszliśmy do "ekspertów". Na myśl o tym, że taki jeden Bjorkman dający Białorusi 12 punktów mógł ustawić wyniki konkursu, aż mnie wzdryga. Jedwardzi dający 5 Irlandii też sympatyczni. Zresztą jedyne co to zmieniło, to obniżyło pozycję gospodarzy o dwie pozycje. Ten panel trochę ośmieszył ten konkurs.

Filanie wygrała Gruzja z czego się cieszę, Włochy zajęły 3 miejsce z czego również się cieszę. A wszystkich ludzi co gwizdali przy "12" dla 11-letniej dziewczyny i dają unlike na YT to rozstrzelać. :-P

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2016-11-23, 17:46

2 lata temu Malta uraczyła nas naprawdę fajnym show z niezłą sceną i o ile po tamtej udanej imprezie można było odnosić wrażenie, że ten kraj nie będzie mieć żadnych problemów z ewentualną organizacją dorosłej Eurowizji do czego tak zawzięcie dąży tak w niedzielę bardzo negatywnie się zaskoczyłem, bo szczerze mówiąc spodziewałem się naprawdę dobrego show na poziomie. :/
Scena, która została przygotowana z jednej strony mniejsza i niby dobrze ale z drugiej wyglądała jakby żywcem wyjęta sprzed 10-15 lat pomijając LED-owy ekran z tyłu. Słabe i monotonne ujęcia kamer, niepotrzebne zapowiedzi uczestników przez co widowisko utraciło na płynności... Fatalna prowadząca i przeciętny prowadzący, którzy jeśli już się pojawiali to pozostawiali po sobie złe wrażenie... Wszystko to sprawiło, że po kilku piosenkach bardzo dłużył mi się czas oglądania a po obejrzeniu całości czułem się jakbym zmarnował czas. :/

Nie chce mi się rozpisywać szczegółowo o każdej piosence, więc będzie trochę krócej. Bardzo szkoda mi Obrazek Albanii, która wypadła dla mnie rewelacyjnie i jej niska pozycja jest dla mnie ogromnym nieporozumieniem. Podobał mi się również występ Obrazek i również widziałbym ją zdecydowanie wyżej., to samo tyczy się Obrazek no i Obrazek Polski, która zasługiwała na trochę więcej, może nie na top3, ale 6-7 miejsce powinno być no ale trudno. Na żywo zdecydowanie zyskały Obrazek (jednak nie przyznałbym jej pierwszego miejsca), Obrazek Włochy oraz Obrazek Australia. Nienajlepszy występ miały Obrazek Rosja, Obrazek Irlandia (dziwi mnie jej stosunkowo wysokie miejsce), Obrazek no i oczywiście Obrazek. Zdziwiło mnie włączenie się Obrazek Armenii w walkę o zwycięstwo ponieważ wydawało mi się że wypadła przeciętnie, podobne zdanie mam o reszcie niewymienionych krajów.

To tyle.

Wróć do „Eurowizja dziecięca”