2017

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
KarolStark
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: 2017

Postautor: KarolStark » 2017-10-20, 13:55

Nie porywa, ale bardzo dobrze się tego słucha ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Insiles
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Insiles » 2017-10-20, 15:16

Ja nie wierzę.
Ja naprawdę nie wierzę, że Gruzja dała dobrą piosenkę na JESC.
To musi być sen.
Obrazek

Awatar użytkownika
slawik1416
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: slawik1416 » 2017-10-20, 19:30

jakoś ta JESC przegania poziomem ESC :D Piosenka Gruzji jest świetna, nie zdziwiłbym się gdyby ponownie wygrali.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-10-22, 18:39

Firstime pisze:Ciekawe czy TVP wiedziało o tych zmianach, skoro prowadzący powiedział, że kto wygra w Gruzji ten zorganizuje JESC...

Nie podobają mi się te zmiany, wolałbym żeby konkurs zorganizował zwycięzca. JESC w porównaniu do ESC to małe przedsięwzięcie. Każde państwo biorące udział powinno spokojnie poradzić sobie z organizacją konkursu.

Awatar użytkownika
Insiles
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Insiles » 2017-10-23, 17:13

https://www.youtube.com/watch?v=hI7OyIHYg-Y
Można już posłuchać piosenki z :armenia: Armenii.
Lepsze od Ewy Farnej :D
Obrazek

Awatar użytkownika
KarolStark
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: KarolStark » 2017-10-23, 19:57

No nwm... zeszłoroczna Armenia o wieeele lepsza. Ta w porównaniu do Tarber wypada średnio.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2017-10-23, 22:17

Niby jest w miarę ok... Ale :armenia: Armenia to w moim odczuciu niezaprzeczalnie najlepszy kraj JESC, wystawiający w ostatnich latach same perełki, więc oczekiwania były spore i ta piosenka to dla mnie jednak po pierwszym odsłuchu spore rozczarowanie.

Awatar użytkownika
x/xToukaChanx/x
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: x/xToukaChanx/x » 2017-10-28, 17:28

:albania: Albania - Toż to jakiś dinozaur jest. Nie mam zielonego pojęcia, po co drugie preselekcje robili, jak wygrała ta sama osoba lol XD. Drze się okropnie, aż się nie da tego słuchać.
:armenia: Armenia - Cóż, po Armenii spodziewałam się o wiele wiele więcej. Nie mój gust, ale na (chyba) 9-cio latka spoko głos. Jak wszyscy mówią że jest do Szpaka podobny to ja widzę tylko małe podobieństwo we włosach xD
Australia - Spoko piosenka, co więcej powiedzieć.
:belarus: Białoruś - Uwieeelbiam to, ale tylko od paru dni. xD Świetne wideo zrobili. Głos fajny. Jeszcze dużo do powiedzenia :lol:
:cyprus: Cypr - Takie disco polo wchodzące w pop. Czy ja tak słabo się znam na muzyce, że nie wiem, gdzie to kilkusekundowe przejście w balladę? XDDDD
:georgia: Gruzja - Emm... bardzo słabe, głos taki sobie, języka nie lubię. No...
:italy: Włochy - Nie słuchałam całej, ale wydaje się ok.
:macedonia: Macedonia - Fajne. Tak młodzieżowa muza to coś dla mnie! :lol:
:malta: Malta - Ludzie mieszane opinie do tego mają. Mi się najpierw nie podobało, bo słychać było dokładnie kopię :armenia: 2014. Teraz jest ok.
:netherlands: Holandia - Nie powiem, spoko.
:poland: Polska - Hmm... Nasz kraj z balladą o życiu... Ale coraz bardziej mi się wkręca. Przed preselekcjami Alicja była u mnie na 8 miejscu...
:portugal: Portugalia - Jutubar, Jutubar, Jutubar, Jutubar... Nie da się tego słuchać.
:russia: Rosja - Głos jest boski. Wideo jak u Sii. Jeszcze niedawno była to moja faworytka, ale teraz 2 miejsce jest zdecydowanie dla niej! ;-)
:serbia: Serbia - Jak to każdy mówi, kjut bat cośtam. A mi coraz bardziej się to wkręca XD
:ukraine: Ukraina - Ten moment, kiedy chórek śpiewa "aiaiaiai" a Anastazja "AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" mi się nie podoba (dziwnie to brzmi) ale reszta ok.

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2017-10-28, 17:56

Czas skomentować ostatnie wybory:
:albania: Albania - Po świetnej besosce rok temu, w tym Albania serwuje Europie coś okropnego. Piosenka kompletnie nie wpada w ucho, niczym się nie wyróżnia ze stawki, a na dodatek bardzo nuży.
:georgia: Gruzja - Trochę lepsza wersja tego, co mamy wyżej. Słucha się przyjemnie, ale ten utwór niczym się nie wyróżnia znad przeciętności.
:armenia: - Pierwsze półtorej minuty - nudy i dramat, kolejna część piosenki, kiedy ta już się rozkręca, bardzo mi się z kolei podoba. Oby jednak Armenia w tym roku skończyła poza TOP5, według mnie przez ostatnie lata ten kraj jest w konkursie baaardzo przeceniany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karina
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Karina » 2017-10-28, 20:15

Rosja zdecydowanie moja fawortyka :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-03, 19:17

Przeglądałem tak dzisiaj z nudów top'y JESC 2017 i okazuje się że Polska piosenka jest bardzo wysoko. A jeżeli chodzi o liczbę przesłuchań piosenek tegorocznej JESC w październiku na yt to Polka jest na drugim miejscu. Tak więc nie jest źle, zobaczymy już niedługo jak te topki przeleją się na nasz wynik;)

Awatar użytkownika
Sebek
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Sebek » 2017-11-03, 19:46

:georgia: Gruzja: Strasznie przyjemnie się tego słucha, ale w sumie tyle. Nie porwało mnie to jakoś szczególnie.
:armenia: Armenia: Utwór strasznie nużący, nudy totalne, pod koniec coś się rozkręca ale to i tak tego utworu nie ratuje. Jednak po Armenii spodziewałem czegoś lepszego. Niestety wyszło jak wyszło... szkoda.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2017-11-10, 14:43

Finał w :ireland: Irlandii dopiero zostanie wyemitowany 19 listopada, jednak już wiadomo, kto pojedzie do Tbilisi. Będzie to Muireann McDonnell z utworem Súile Glasa. Wszystko za sprawą oficialnej playlisty na Spotify.

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-11-15, 18:41

Naprawdę utwór Irlandii będzie się wyróżniał w tle stawki co dobrze mu wróży.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skrzeczk
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Skrzeczk » 2017-11-15, 23:35

Moja opinia o wszystkich piosenkach :).

:albania: ALBANIA: Ana Kodra - Mos Ma Prekni Pemën: ta piosenka ma w sobie jakiś tam miły urok, ale sprawia mi wrażenie byle jakiej i nie ma w sobie niczego nadzwyczajnego 4,5/10
AUSTRALIA: Isabella Clarke - Speak Up: pozytywnie i przyjaźnie. Fajnie się słucha tej piosenki 7,5/10
:armenia: ARMENIA: Misha - Boomerang: Wydaje mi się, że tutaj przesadzono momentami z autotunem, tak mi się wydaje. Głos Mishy mnie nie zachwyca. Coś tam miłego w sobie ma, ale nie porywa mnie ta piosenka. Taka przeciętna mi się wydaje 4,5/10
:belarus: BIAŁORUŚ: Helena Meraai I Am The One: bardzo fajny, nowocześnie, w dobrym stylu. Białoruś postawiła na chwytliwy utwór. Sądzę, że powinien się przyjąć w konkursie. Naprawdę fajnie tego się słucha 8,5/10
:cyprus: CYPR: Nicole Nicolaou - I Wanna Be A Star: Dosyć chwytliwa piosenka, w której coś się dzieje. Może nie są to moje ulubione klimaty, ale utwór podoba mi się 7/10
:georgia: GRUZJA: Grigor Kipshidze - Voice Of The Heart: Piosenka ma w sobie miły urok, klimat, które zostają zepsute przez przesadne i średnio udane popisy wokalne. 5,5/10
:netherlands: HOLANDIA: Fource - Love Me: to jest po prostu nie w moim typie. Taki typowy boysbandowy lovesong, w którym nie widzę niczego wyjątkowo pociągającego, a brzmieniowo mi się nie podoba 2,5/10
:ireland: IRLANDIA: Muireann McDonnell - Súile Glasa: Bardzo przyjazne dla ucha dźwięki połączone z miłym wokalem. Trochę dobrze użytej, łagodnej gitary, a tu uouooh takie miłe. Utwór nie nuży. Naprawdę udana propozycja moim zdaniem, choć nie mam pewności, czy poradzi sobie w konkursie. 9/10
:macedonia: MACEDONIA: Mina Blazev- Dancing Through Life: Nawet fajna. Nic niesamowitego to nie jest, ale dosyć przyjemnie się słucha 5,5/10
:malta: MALTA: Giancula Cilia - Dawra Tond: Na początku utwór jakoś tak mocno mnie irytował, bardzo mocno, ale teraz wydaje mi się nawet dosyć chwytliwy i nieźle się go słucha, choć nadal sprawia mi wrażenie zbyt takiego „nachalnego”. 5/10
:poland: POLSKA: Alicja Rega - Mój Dom: zrozumiałe jest dla mnie, że niektórych może nie zadowolić ten wybór. Ja uważam tę piosenkę za bardzo przyjazną dla ucha, dobrze skomponowaną balladę. Przekaz jest uniwersalny i ładny, aczkolwiek na swój sposób dosyć trywialny. Metaforę domu rozumiem na swój sposób. Wokal naprawdę ładny 8/10
:portugal: PORTUGALIA: Mariana Venancio - Youtuber: powtarzające się słowo „Youtuber”, zbyt uboga melodia i ogólny brak czegoś interesującego w tym utworze wywołuje u mnie politowanie. Przypuszczam, że wynik w konkursie będzie słaby, chociaż nie skreślam tej piosenki, bo wyniki Eurowizji już nie raz mnie mocno zaskakiwały. 2/10
:russia: ROSJA: Polina Pogusevich - Wings: Podoba mi się za równo linia melodyczna, tekst i wokal. Utwór jest dobrze skomponowany i ma w sobie coś podnoszącego na duchu. Uważam, że wokal mógłby być jednak trochę mocniejszy, ale jest i tak dobry. 8/10
:serbia: SERBIA: Irina Brodić & Jana Paunović - Ceo svet je naš: piosenka bardzo banalna, ale ma w sobie coś takiego uroczego i niewinnego. Może nie pójdzie tej Serbii tak źle, jak niektórzy piszą i wynik piosenki nas zaskoczy, choć wydaje mi się, że raczej nie będzie sukcesu 6,5/10
:ukraine: UKRAINA: Anastasiya Baginska - Don't Stop: Refren mało kreatywny, taki, aby był. Nie ma w tym utworze jak dla mnie jakiejś nadzwyczajnej wartości. Jakiś plus za to, że jest dosyć pozytywna, ale w jakiś taki banalny sposób 4/10
:italy: WŁOCHY: Maria Iside Fiore - SCELGO (MY CHOICE): To taka kolejna po prostu miła piosenka. Nie wydaje mi się jakoś bardzo wyjątkowa, ale wywołuje u mnie pozytywne odczucia 6/10

Edycja raczej słabsza od tej rok temu, ale nie ma tragedii :p.
Nie biorąc nic pójdę tam - przed siebie. Nie mówiąc nikomu, zostawię to co teraz mam. Nie będę patrzeć nigdy za siebie. Nie zostanie po mnie nic, nawet krótki list.

Wróć do „Eurowizja dziecięca”