2017

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: 2017

Postautor: mercator » 2017-11-16, 19:38

Ogólnie poziom tegorocznej ESC nie porywa. Dużo piosenek bardzo przeciętnych i wtórnych. Brakuje piosenek szybkich i łatwo wpadających w ucho jak np. piosenka Cypru. Nie wiem czy to pokłosie wygranej w zeszłym roku Gruzji czy tylko przypadek. Polska piosenka jak i wykonanie podoba mi się. Ale boję się że Europa za bardzo nie będzie wiedziała o czym Alicja śpiewa (pewnie jedna zwrotka i refren będa po angielsku)...

Awatar użytkownika
Insiles
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Insiles » 2017-11-16, 22:51

Piosenka Muireann ma taką zaletę, że ma ładny głos, a tak ogólnie to fajnie się tego słucha :)
Obrazek

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2017-11-18, 00:07

Poziom JESC nie stoi na najwyższym poziomie. Ponownie zaskoczyła :macedonia: Macedonia, która wysłała naprawdę dobrą radiówkę (choć i tak pewnie live nie będzie porywający i skończy się maksymalnie w ogonie Top 10), w przeciwieństwie do Australii, która brzmi strasznie generycznie. :malta: Malta i :cyprus: Cypr to swoiste gulity pleasure... Za to nie kumam hejtu na :serbia: Serbię. Wiadomo, dzieło muzyczne nie wiadomo jakie to to nie jest, ale nie jest tak źle, jak niektórzy piszą. Poza tym - wolę takie utwory, niż patetyczne ballady o życiu. Natomiast za takie koszmarki jak :albania: Albania i :portugal: Portugalia znalazłby się jakiś paragraf, coś podchodzącego pod znęcanie się nad nieletnimi. Na resztę spuśćmy zasłonę milczenia...

Oprócz :belarus: Białorusi! :serce: Prawdziwa petarda, utwór kompletny. Najlepsza propozycja naszego wschodniego sąsiada zarówno na JESC, jak i na ESC. Powiem więcej, jeden z najlepszych utwór ostatniej dekady wystawionych w konkursach z pod szyldu EBU. Nie widzę nikogo innego, kto mógłby to wygrać.

Awatar użytkownika
x/xToukaChanx/x
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: x/xToukaChanx/x » 2017-11-18, 19:46

:ireland: Irlandia - Ogólnie raz jak słucham tej piosenki to jest ok, a jak drugi raz jej słucham to już niezbyt mi się podoba. XDD

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-18, 22:21

Faktycznie Białoruś zaskoczyła w tym roku. Ich tegoroczna piosenka na dorosłej ESC byłaby bardzo wysoko. Wszystko zależy od występu na żywo. Jeżeli Helana nie zawiedzie na żywo, to powinno być kolejne zwycięstwo Białorusi na Jesc. Chociaż jak przesłuchałem to wykonanie: https://www.youtube.com/watch?v=Emoz1Qzxj9k nie wiem czy to live czy playback, to Białoruś powinna spokojnie otrzeć się o Top 5.

Awatar użytkownika
IgorBielak
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: IgorBielak » 2017-11-20, 20:28

No nie......
To jakś kpina? Znowu 2?!
No kurdee czego. Niestety mamy pecha co do pozycji. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na wyniki choć trochę zapewne.

Awatar użytkownika
KarolStark
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: KarolStark » 2017-11-20, 20:36

Armenia w tamtym roku tozje była druga ; )
Obrazek

Awatar użytkownika
IgorBielak
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: IgorBielak » 2017-11-20, 21:33

KarolStark pisze:Armenia w tamtym roku tozje była druga ; )

Faktycznie słuszna uwaga :-D Ale i tak niepokoi mnie ta pozycja. Jakby nie była druga a zamieniła się miejscami z Gruzją pewnie by wygrała. Słabe jest to, że running order ma jednak wpływ na wyniki. Może i nieduży, sle jednak.

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-11-20, 22:47

IgorBielak pisze:
KarolStark pisze:Armenia w tamtym roku tozje była druga ; )

Faktycznie słuszna uwaga :-D Ale i tak niepokoi mnie ta pozycja. Jakby nie była druga a zamieniła się miejscami z Gruzją pewnie by wygrała. Słabe jest to, że running order ma jednak wpływ na wyniki. Może i nieduży, sle jednak.

Dla wyników jury pozycja startowa nie robi większej różnicy. Za to przez tak dziwny sposób przydzielania punktów w internecie jakoś nie specjalnie martwię się o pozycję Polski w tym głosowaniu. Nawet widziałem komentarze, że przez taki system głosowanie internetowe wygra Rosja albo Polska :)

Chociaż jak tak sie zastanowić to chyba rozumiem założenia. Televoting i tak był manipulowany przez diaspory w różnych krajach. Tak dano pozwolenie na głosowanie na swój kraj ale jesteś zobowiązany zagłosować też na przynajmniej 2 inne piosenki. I wbrew pozorom nam nie tak bardzo służy. Cały świat może głosować. Wiem, że to nieetyczne, ale żeby mieć jak największe szanse Polacy musieli by głosować na Alicje i tylko 2 inne kraje(do tego z najsłabszymi piosenkami). Ale nie zachęcam do tego. Jak zabawa to zabawa.

Wychodzi na to, że ten system będzie sprawiedliwszy niż byłby televoting .
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2017-11-20, 23:32

Jako że konkurs już lada moment, pozwolę sobie raz jeszcze na świeżo podsumować moje myśli o każdej z rywalizujących piosenek. Jak słusznie zauważyli niektórzy z Was, poziom rzeczywiście wydaje się być sporo słabszy niż rok temu. Wtedy przed konkursem kilka piosenek przez dłuższy czas nie schodziło z mojej playlisty ( :armenia: :russia: :macedonia: :bulgaria: ), a teraz na dobrą sprawę takich piosenek nie mam. No ale liczę, że występy na żywo zaskoczą mnie na plus i że kilka piosenek uda mi się jeszcze przez to pokochać.

:russia: Dobra i bardzo mocna nowoczesna ballada, na zwycięstwo której raczej bym się nie obraził.
Obrazek Nie jestem fanem australijskich piosenek na JESC, bo taki typowy zachodni dobrze wyprodukowany pop mnie nie rusza, ale tym razem jest nawet przyjemnie. To chyba moja ulubiona Australia z dotychczasowych - taka zabawowa i beztroska.
:macedonia: Macedonia drugi rok z rzędu bardzo miło zaskakuje, wysyłając i tym razem utwór w podobnym tonie. Znowu jest zdecydowanie bardziej młodzieżowo niż dziecięco, i to w niemal "dorosłym" stylu. Kawałek fajny, choć w zeszłym roku było nieco lepiej. Wtedy dobrego wyniku osiągnąć się nie udało - zobaczymy jak teraz.
:ukraine: Tu jest już trochę słabiej. Nie spisuję jeszcze tej piosenki całkiem na straty, ale na ten moment nie spodziewam się na żywo zbyt wiele. Balladą jest co najwyżej przyzwoitą, a refren chwilami potrafi być lekko irytujący.
:belarus: Trochę rozumiem ten hype i z czego on wynika, ale mnie on nie ogarnął. Nie zgodzę się, że to najlepsza białoruska piosenka na JESC (czy nawet ogółem na ESC), bo tej z 2015 do pięt nie dorasta, a już nawet ubiegłoroczna bardziej mnie do siebie przekonała. Ta piosenka jest w porządku i pod pewnymi względami przypomina mi tę rosyjską, ale w ogólnym rozrachunku wypada jak dla mnie nieco słabiej. Póki co nie chcę jej zwycięstwa, zobaczymy jak będzie na żywo.
:cyprus: Piosenka jest bardzo chwytliwa i potrafi mocno się zagnieździć w głowie. Co prawda słuchając jej czuję, że ten bit jest jakiś taki strasznie tani i włącza mi się przez to tryb guilty pleasure, ale piosenka jest niesamowicie energiczna i sympatyczna. Jest to chyba mój faworyt jak na razie, choć przeczuwam rzeź na żywo.
:italy: Przez pewien okres nawet ją troszkę lubiłem, ale już mi przeszło. Niestety jest słabo. Jakaś taka strasznie mdła jest ta piosenka, nawet jak na balladę.
:ireland: Niby nie jest to nic niesamowitego, ale zaskakująco dobrze przyjąłem tę piosenkę. Muireann ma bardzo interesujący głos, piosenka fajnie sobie płynie, a prosty refren zapada w pamięć. Nie wiem, czy to przypadkiem nie jest moja ulubiona dziecięca Irlandia jak do tej pory.
:armenia: Tutaj niestety spore rozczarowanie, bo akurat od Armenii w ostatnich latach zawsze były wysyłane cudeńka, które lądowały w ścisłej czołówce mojego rankingu. Tym razem jest co najwyżej przyzwoicie, a końcówka refrenu czasami lekko działa mi na nerwy. Misha jest uroczy i ma ładne włosy, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.
:portugal: Choć wszystko wydaje się opierać na tym samym bicie przez całą piosenkę, a youtubowy motyw przewodni wydaje się lekko nietrafiony, to całość zaskakująco dobrze siedzi mi w głowie. Na piosenkę leci spory hejt, ale moim zdaniem to dobry powrót w wykonaniu Portugalii.
:netherlands: Sama idea wysłania boysbandu bardzo mi się podoba, ale niestety ta piosenka to szajs jakich mało.
:poland: Choć znowu wysyłamy podniosłą balladę o życiu, to moim zdaniem w porównaniu z zeszłym rokiem jest o wiele lepiej. Piosenka w moim odczuciu o dziwo dosyć wyróżnia się na tle tych wszystkich innych ballad w tym roku swoim nostalgicznym klimatem. O wokal Alicji też martwić się nie musimy. Moje jedyne zastrzeżenie to miejscami dziwny tekst, ale akurat to dla Europy nie będzie problemem. Trzymam kciuki za jak najlepszą pozycję i oby chociaż to Top 10 udało się w tym roku wywalczyć. Ale z takim systemem głosowania to chyba nie będzie duży problem. ;)
:georgia: Tytułu Gruzja raczej nie obroni z tą piosenką, ale ja jestem zadowolony. Jest ona bardzo ładna, stonowana i z klasą.
:albania: W wersji studyjnej nie brzmi to już tak fatalnie, ale wciąż nie ma się czym zachwycać. Przesłanie piosenki jest zacne, ale to dość nieszczególna i chaotyczna muzycznie ballada.
:malta: Z tą piosenką mam spory problem, bo choć bardzo ją lubię, to jednocześnie jest ona zdecydowanie za bardzo podobna do fenomenalnego armeńskiego "People Of The Sun" sprzed 3 lat i niezbyt mi się ten fakt podoba. Na pewno ciekawi mnie czy Gianluce uda się zaprezentować na scenie tę charyzmę i uroczość z teledysku i od tego pewnie w sporej mierze zależeć będzie końcowy rezultat.
:serbia: Spory hejt leci na tę piosenkę i to chyba tylko przez to, że jest bardzo w stylu dawnego JESC ubiegłej dekady. A mnie się podoba, jest taka inna. :) Dzięki takim występom nie zapomnimy, że to przede wszystkim konkurs o dzieciach i dla dzieci. A zwrotki tej piosenki są naprawdę fenomenalne i bardzo w moim stylu.

Awatar użytkownika
slawik1416
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: slawik1416 » 2017-11-22, 21:41

Ja po próbach jeszcze bardziej zakochałem się w Grigolu, będę trzymał bardzo mocno kciuki za Gruzję. Chłopak ma ta naturalną aurę, a piosenkę mogę słuchać na co dzień, czego nie mógłbym powiedzieć o żadnej innej piosence w tym roku. Przy reszcie mam odczucie gotowego produktu gdzie każdy ruch jest wyreżyserowany. Takie robienie lalek z tych dzieciaków. Mówię tutaj głównie o faworytach, bo Polka, Irlandka też są naturalne, ale jednak Piosenki nie dadzą im wygranych.

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-11-26, 00:48

Muzycznie, tegoroczna Junior Eurowizja będzie dobra. Na pewno lepsza niż przeciętna edycja z 2015 (poza kilkoma żywszymi utworami, które dało się policzyć na palcach jednej ręki, było tam dość smutno) i niewiele gorsza w porównaniu do bardzo kolorowego poprzedniego konkursu. Czuję też większą różnorodność niż na dorosłej Eurowizji, choć może to wynikać z obowiązku śpiewania w swoich językach oraz znacznie mniejszej liczby państw biorących udział.

Miłe jest też to, że spisywany kilka lat temu na straty konkurs, ma się dobrze :)
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2017-11-26, 11:54

Ogólnie poziom niższy ciut niż rok temu, ale w tym jest mniej piosenek, które mnie irytują. :P Ciężko mi powiedzieć kto dziś sięgnie po wygraną, teoretycznie wszystko wskazuje na :belarus: Białoruś (i bardzo im życzę tej wygranej), ale może być różnie. Kibicować dziś będę też :russia: Rosji, Obrazek Australii i oczywiście :poland: Polsce. Moim zdaniem poradzimy sobie trochę gorzej w tym internet-votingu niż wszyscy zakładają i jury najpewniej znów nas zjedzie, ale liczę, że wylądujemy w TOP10. ;)

Życzę wszystkim miłego oglądania konkursu. :)
Obrazek

denis
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: denis » 2017-11-26, 13:22

Moi faworyci którym będę dzisiaj kibicować :
:macedonia: :cyprus: :belarus: :russia: no i :poland:

Piosenki których niecierpię i mam nadzieję że przepadną : :netherlands: :armenia: , Australia :")

Nie napalam się w tym roku na nic , pamiętam doskonale zeszły rok , w tym roku wolę się nie rozczarować .

Btw. po pozycjach startowych widać kolejny raz kto jest pupilkiem EBU (patrz. Australia) a kogo niecierpią (Polska ;) ) . Szkoda tylko, że Polska zapewnia im jedną z najwyższych widowni oraz płaci jedną z najwyższych składek a tak nas rok w rok traktują:)))

Miłej transmisji życzę Wam wszystkim :)

Awatar użytkownika
Fantikfan
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Fantikfan » 2017-11-26, 14:19

A mi w tym roku wiele piosenek się podoba. Kibicuję oczywiście w pierwszej kolejności Polsce, Irlandii, Białorusi, Macedonii i Gruzji.
A nie znoszę propozycji Australii i Ukrainy.
Często piszecie, że internetowe głosowanie zapewni Polsce wysokie miejsce i oby tak było, choć wolę się nie nastawiać i się mile zaskoczyć niż zawieźć. :-)
Trzymajmy kciuki, jeszcze 1,5h :roll:

Wróć do „Eurowizja dziecięca”