2017

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
Dawidwg
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: 2017

Postautor: Dawidwg » 2017-11-26, 14:59

Online-voting będzie nieobliczalny, ale wydaje się, że :poland: Polska zajdzie w nim wysoko. U jury jestem niemal pewny, że wygra Obrazek Australia.
Z prywatnych faworytów - trzymam kciuki z :malta: Maltę, :belarus: Białoruś i w mniejszym stopniu za :ireland: Irlandię, :macedonia: Macedonię czy przebojową i bardzo przyjemną :netherlands: Holandię. :P

Awatar użytkownika
Insiles
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Insiles » 2017-11-26, 18:45

Powiem teraz jedno: Gratulacje dla Poliny i dla Alicji!
I tyle, życzę dobrego wieczoru :)
Obrazek

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-11-26, 19:15

Tylko 11 pkt do 5 miejsca a 31pkt zapasu. Jak na to teraz patrze to nie jest źle :)
Do teraz nie wiem jakim cudem Holandia miała tyle punktów w głosowaniu internetowym.
Tylko proszę w następnym roku coś szybszego :prosze:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-11-26, 19:31

Gratulacje dla :russia: Rosji, jakby nie było wygrał jeden z moich ulubionych krajów na jESC. Od kiedy tylko śledzę konkurs, chciałem żeby kiedyś odnieśli to drugie zwycięstwo, ale bardziej w 2013 lub 2016 niż teraz. Ich tegoroczna piosenka zupełnie nie miała w sobie ducha Junior Eurowizji, taka tam zwyczajna wschodnia ballada z mocno teatralnym występem, niemal żywcem wziętym z dorosłej ESC. Ogółem, nic ciekawego :D Spodobała mi się dzisiaj :georgia: Gruzja. Słodkie, delikatne utwory są dla mnie jak przeszczep wątroby - może się nie przyjąć, w tym wypadku zdecydowanie miała miejsce pozytywna opcja. Szkoda, że nie wygrali. Na żywo bardzo dobre wrażenie zrobiła również :malta: Malta. Dziwi mnie tak niska pozycja u jurorów, ponieważ było tu wszystko. Fajna, skoczna propozycja, żywy i radosny występ. Może nieco zbyt podobna w refrenie do Armenii 2014, aczkolwiek nie podejrzewałbym zasiadających w jury o taką wiedzę.

Nie chcę się skupiać na negatywnych aspektach show, bo nie wiem od której strony zacząć. Mocno "amerykańska" Obrazek Australia za wysoko w drugiej grupie głosujących, w ostatecznym rozrachunku niezły :cyprus: Cypr obejrzał plecy nawet bezbarwnej :ireland: Irlandią. Problemami z głosowaniem internetowym niezbyt się przejąłem. Już w 2014 EBU testowało to rozwiązanie podczas tamtej Junior Eurowizji. Skończyło się klapą, (tak jak dzisiaj) wszyscy natychmiast wpadli żeby zagłosować. Nie wyciągnęli lekcji z tamtego błędu.

Gratulacje też dla Alicji, za pierwsze w historii Juniora Top 10 dla :poland: Polski. Utwór może nie najwyższych lotów, ale lepszy niż ostatnio i przy mniejszej konkurencji musiało się teraz skończyć korzystniej :)
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-26, 19:50

W sumie nie było tak źle. Zajęliśmy 8 miejsce, najlepsze w historii występów na JESC. Szkoda Cypru, wysoko był notowany przed konkursem, a zajął ostatnie miejsce. Albania też nie zasłużyły na tak słabe miejsce, w dodatku u widzów była na ostatnim miejscu. Macedonia i trochę Cypr zawiodły na żywo. Australia, Gruzja i Armenia mocno przecenione w głosowaniu jury. Białoruś miała wygrać, a zajęła dopiero 5 miejsce, a w głosowaniu widzów dostała tylko 8 pkt. więcej od Polski. Dziwne są te głosy widzów. Holandia dostała prawie tyle głosów co Rosja i Białoruś razem.
Co do zwycięstwa Rosji to w sumie wolę ich zwycięstwo niż państw które znalazły się za plecami Rosji czyli Gruzji, Australii czy Holandii. Szkoda że tak mało państw bierze udział w JESC, ale z drugiej konkurs szybko przebiegł i w ogóle się nie dłużył.
Ciekaw jestem jak było z tym głosowaniem online. Mam nadzieję że EBU wycofa się z tego pomysłu bo już drugi raz ten sposób głosowania zawiódł.

PS. Malta dostała więcej głosów od widzów niż od jury :-|

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-11-26, 20:49

I przez internetowe głosowanie zamiast awansować spadliśmy- aż nie chce się wierzyć :). A za to dosyć dobrze poradziliśmy sobie w głosowaniu jury. Naprawdę ten rok zapiszę się w historii Polski w JESC jako mam nadzieję rok przełomowy. Musimy tylko wysłać coś fajnego za rok i będzie dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-27, 06:43

qweir205 pisze:Do teraz nie wiem jakim cudem Holandia miała tyle punktów w głosowaniu internetowym.

W sumie też mnie zdziwiło pierwsze miejsce Holandii w głosowaniu widzów, oraz drugie Malty. Sądziłem że Rosja będzie pierwsza. Ale jak przejrzałem zagraniczne fora, głównie zachodnie, to wiele osób oddało swój głos na Holandię.
Nie podoba mi się że co rok w JESC zmieniany jest system głosowania.

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-11-27, 17:00

http://centruminformacji.tvp.pl/3497594 ... z-rok-temu

Na tym jednak nie koniec muzycznych emocji w Dwójce. Niedzielny finał konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017 oglądało 866 tys. widzów (udz, 6,3%). Polskę reprezentowała w Tbilisi Alicja Rega, która zaśpiewała piosenkę „Mój dom” autorstwa Marka Kościkiewicza. Młoda wokalistka zajęła 8. miejsce. To najlepszy wynik w historii startów Polski w konkursie. 15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała Polina Bogusevich reprezentująca Rosję. Zaśpiewała piosenkę „Wings".

Nie ma rewelacji (szczególnie patrząc na udział w rynku, rok temu wyniósł on 15,5%), ale to też nie powód do załamywania rąk. Konkurs poleciał nie na Jedynce, a mniej oglądanej Dwójce (choć w październiku sytuacja się chwilowo odwróciła), znowu o tej średniej porze tygodnia i myślę, że tegoroczny udział nie wzbudzał już tak dużego zainteresowania. Warto mieć na uwadze również to, że łączna oglądalność jESC 2016 w Europie to 3,9 milionów ludzi, więc nasze przybliżone 2,8 stanowiło imponującą część całości. W tym roku też tak może być.

Strona konkursu ma się już dobrze, EBU wrzuciło szczegółowe wyniki głosowania jurorów.

http://junioreurovision.tv/event/tbilis ... g-details/
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-27, 17:24

W sumie TVP słabo rozreklamowało JESC, pewnie wiele widzów nie miała pojęcia że ten konkurs wczoraj się odbył. Zresztą jak rozpoczynał się junior, to na TVP1 leciał jeszcze konkurs skoków narciarskich.
Przejrzałem sobie te głosowania jury na stronce EBU i jedyne co mi się rzuciło w oczy, to głosowanie u jury z Białorusi było najbardziej zgodne :-P .

Awatar użytkownika
Xytros
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Xytros » 2017-11-27, 17:49

LiverFan4 pisze:EBU wrzuciło szczegółowe wyniki głosowania jurorów.

http://junioreurovision.tv/event/tbilis ... g-details/

Zechce mi ktoś wyjaśnić, jak Irlandzkie jury ułożyło pierwsze i drugie miejsce, skoro zdobyli identyczne miejsca, tylko u innych jurorów rzecz jasna.
Polska i Gruzja mieli po dwa piąte miejsca, jedno trzecie, jedno drugie i jedno pierwsze. Jakie jeszcze szczegóły są zależne od punktacji końcowej?

Awatar użytkownika
Dawidwg
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Dawidwg » 2017-11-27, 17:57

Xytros pisze:Polska i Gruzja mieli po dwa piąte miejsca, jedno trzecie, jedno drugie i jedno pierwsze. Jakie jeszcze szczegóły są zależne od punktacji końcowej?
Przy idealnych remisach decydują głosy najstarszego jurora (a przynajmniej jest tak na dorosłej ESC).

Awatar użytkownika
Xytros
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Xytros » 2017-11-27, 18:04

Jeśli to prawda, że najstarszy to mieliśmy niezłe szczęście, inaczej nie było by 12, której dawno się nie słyszało, że otrzymała ją Polska :]

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-27, 18:31

Niektórzy nieźle przeżywają JESC. Rozbawiła mnie opinia (chyba na wiwibloggs) że Holandia wygrała "online voting" bo ma najlepsze łącza internetowe. Jakoś chwilę później przeczytałem na onecie w komentarzach, że kilka osób z Polski mieszkających na co dzień w Holandii nie mogło zagłosować, a chcieli oddać głos na Polske. Nie wiem dlaczego EBU nie pozostało przy głosowaniu telefonicznym. Jakoś to zazwyczaj zawsze się sprawdzało. Kłopoty tylko miały takie państwa jak San Marino.
W sumie bardzo szybko sprawnie został przeprowadzony konkurs. Nawet może za szybko. Jak dla mnie optymalna liczba państw w konkursie to 18-20. Przy 26 piosenkach konkurs strasznie się dłuży.

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2017-11-28, 00:13

Nawet fajny konkurs ostatecznie z tego wszystkiego wyszedł. Szkoda tylko tego całego zamieszania z głosowaniem internetowym. Sama idea jest zacna, ale najwyraźniej tego typu pomysły nie mają najmniejszych szans wypalić. Jestem ciekawy, czy to wcześniejsze okienko głosowania od piątku było właśnie zabezpieczeniem przed tą sytuacją, która się przydarzyła w czasie konkursu - żeby mieć w razie czego jakiekolwiek sensowne głosy do policzenia. ;) Ciekawi także jak wyglądałaby oglądalność w Polsce gdyby nie było wtedy skoków. No a oprócz tego kręcę nieco nosem na zwycięzcę - niby się tego spodziewałem i niby lubiłem w miarę tę piosenkę, ale wczorajszy występ Rosji był jednak w moim odczuciu jednym ze słabszych tego wieczoru. Szkoda, że Gruzji lub Australii się ostatecznie nie udało, bo brakowało nie tak wiele.

:cyprus: Ostatnie miejsce? Jakim cudem? Co prawda tak jak przewidywałem wokalnie było dość słabo, ale piosenka była naprawdę dobra i z fajną energią, a przy czymś takim wokal czasem schodzi na drugi plan. A na ten przemyślany występ patrzyło się bardzo przyjemnie, nóżką też było do czego potupać.
:poland: Alicja wypadła wspaniale i cieszę się z tego 8. miejsca. Moim zdaniem jest całkiem odpowiednie jak dla tej piosenki i występu. Sama otoczka występu niestety lekko mnie rozczarowała. Wizualizacje, praca świateł i kamer jakoś bardziej przypadły mi do gustu w eliminacjach. Tutaj zupełnie zabrakło zbudowania momentu kulminacyjnego występu.
:netherlands: Piosenki wciąż nie lubię, ale przyznam, że obejrzałem ten występ ze względnym zainteresowaniem. Jak na taką piosenkę wyszło całkiem okej, ale to wygrane głosowanie internetowe i 4 miejsce w całym konkursie to dla mnie szok. Zdecydowanie za wysoko!
:armenia: Wcześniej nie przepadałem za tą piosenką, ale nawet mi się wkręciła nieco po tym występie. Ładnie to było wszystko zrobione - Misha tak sobie płynął po scenie w obłokach w rytm piosenki. :) Niestety wokalnie było słabo i krzykliwie, co w przypadku takiej ballady bardzo widać. No i to nieudane gwizdnięcie na sam koniec... ;)
:belarus: Fanem tej piosenki nie jestem i nie byłem, ale przyznaję, że całość wyszła bardzo profesjonalnie i przygotowywałem się już psychicznie na prawdopodobne zwycięstwo Heleny. 5 miejsce nie jest złe, ale dla wszystkich jej fanów to chyba jednak rozczarowanie.
:portugal: Pewnie można się było spodziewać takiego wyniku. Mnie mimo wszystko wielka szkoda, bo piosenka miała fajne rytmy, Mariana zaśpiewała bardzo dobrze, a sam występ miał w sobie idealną dozę uroczości i pełno kolorów.
:ireland: Irlandki też mi szkoda, bo jej występ to taka czarująca prostota... No ale to na pewno była jedna z takich piosenek, którą wiele osób lubi, ale niewiele osób kocha. Trochę zabrakło wyrazistości.
:macedonia: Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy są rozczarowani tym występem. Ja byłem bardzo miło zaskoczony tym jak to wszystko wyglądało, a szczególnie te zielone filtry kamery. :) Moim zdaniem wszystko tu do tej piosenki pasowało i nawet myślałem, czy na nią nie zagłosować, choć wcześniej nie miałem tego w planach. Wokalnie może nie było zbyt dobrze, ale w jakiś dziwny sposób pasowało mi to do tej piosenki. :P
:georgia: Przed konkursem dosyć lubiłem tę piosenkę, ale Grigol okazał się być bezapelacyjnie najlepszym wokalistą tego wieczoru. :serce: Piękny klimat udało się zbudować w tym występie, a Grigol dał niemały popis swoich umiejętnośc. Przed konkursem twierdziłem, że to nie ma szans wygrać, ale nie przewidziałem tego głosu oraz siły jury. :P Szkoda, że się nie udało.
:albania: Ta piosenka jest bardzo dziwna, nie lubię jej. Ana popisała się dobrym wykonaniem, ale mimo wszystko to był chyba mój najmniej lubiany występ wieczoru.
:ukraine: Bardzo miłe zaskoczenie. Na początku występu nie ogarniałem co się w ogóle dzieje. :D Potem też fajnie to wszystko poszło. Anastasiya zaśpiewała bardzo dobrze i nawet nie wyszło to irytująco jak w teledysku; skrzypce pod koniec też jakoś kupiły mnie o wiele bardziej.
:malta: Jakim cudem to otrzymało tylko 26 punktów od jury? Rozumiem różne gusta, ale ten występ wypadł przecież bardzo dobrze pod każdym kątem i nie wiem jak można było aż tak tego nie docenić. Co prawda nie chciałem zwycięstwa kopii "People of the Sun", ale to powinno być wyżej.
:russia: Trochę się spodziewałem, że Rosja może wygrać, choć chyba jednak bardziej ze względu na głosowanie internetowe. A tu udało się jednak głównie dzięki jury - dla mnie to spore zaskoczenie. Przed konkursem pisałem, że nie obraziłbym się na zwycięstwo Rosji, ale jednak jestem teraz rozczarowany. O ile ta cała szopka z sofą i pakowaniem plecaka nawet mi się początkowo podobała, to z czasem to przekrzyczane wykonanie Poliny zaczynało mnie coraz badziej męczyć.
:serbia: Miejsce Serbii w Top 10 to dla mnie spore zaskoczenie. Nie sądziłem, że się uda, ale fajnie, bo to bardzo lekka i sympatyczna piosenka, do tego najbardziej "dziecięca" z całej stawki i nawiązująca nieco do tego "starego" JESC. Irina i Jana były bardzo urocze, choć wokalnie było tak sobie i rozczarowała mnie ta stonowana kolorystyka sceny.
Obrazek Wow! Co prawda zazwyczaj nie gustuję w tych typowo zachodnich popowych kawałkach wystawianych notorycznie przez Australię, ale na scenie wyszło to naprawdę fajnie (pomijając ten strój i przesadny make-up). Energia na żywo była bardzo dobra, to samo jeśli chodzi o wokal Isabelli, no i niesamowicie ucieszyło mnie przemycenie do występu tych tabliczek z tekstem z teledysku. :)
:italy: Nawet dość ładnie to wyszło. Słuchało się tego i wiele przyjemniej niż się spodziewałem. :)

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-11-30, 00:14

Obrazek

Wróć do „Eurowizja dziecięca”