voce ja foi curioso o que e o Funcionalidades da bet365 Saber mais

Jaki kraj ponownie ujrzelibyście na jESC?

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.

Kogo znowu zobaczyłbyś na jESC?

Szwecja
3
7%
Belgia
2
5%
Rumunia
2
5%
Bułgaria
4
10%
Grecja
5
12%
Chorwacja
0
Brak głosów
Łotwa
0
Brak głosów
Mołdawia
1
2%
Litwa
2
5%
Hiszpania
2
5%
San Marino
3
7%
Dania
1
2%
Norwegia
2
5%
Wielka Brytania
2
5%
Izrael
2
5%
Słowenia
4
10%
Czarnogóra
2
5%
Azerbejdżan
2
5%
Szwajcaria
2
5%

Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Jaki kraj ponownie ujrzelibyście na jESC?

Postautor: LiverFan4 » 2018-05-26, 04:31

Już od jakiegoś czasu myślałem o założeniu tego tematu a że naszła mnie nostalgia to robię to teraz ;)

Przechodząc do sedna, na Junior Eurowizji zawsze była spora grupa państw mających na koncie udział, ale nieobecnych w danym momencie. W tej chwili, biorąc pod uwagę 2018 (jeszcze nikt obecny w zeszłym roku nie zrezygnował) stosunek wynosi 18 aktywnych krajów do 19 pasywnych, czyli liczba nieuczestniczących robi spore wrażenie.

Właśnie, chcielibyście by któryś z nich wrócił w niedalekiej przyszłości? Jeśli tak to który i dlaczego? Moim marzeniem jest :greece: Grecja. Ich utwór z 2008 to jeden z moich ulubionych w ogóle w historii konkursu, kilka innych też mam w swoich rankingach wysoko, poza tym greckie propozycje były zawsze charakterystyczne muzycznie jak i ze względu na język. Trochę wynagradza mi to obecność Cypru, jednak nie ma w nich tego "ducha" i patrząc na wyniki pewnie też niedługo podziękują :P Za Szwecją i Belgią nie tęsknię, mieli ciekawsze jak i mniej ciekawsze piosenki (w przypadku Belgów raczej to drugie), zresztą los krajów "zachodnich" nie leży mi na sercu. Z bardziej doświadczonych uczestników nie pogardziłbym powrotem :romania: Rumunii, z podobnych powodów co w przypadku Grecji.

W ankiecie do dyspozycji dowolna ilość głosów z możliwością zmiany, bez terminu (najwyżej lista się zmieni, gdy ktoś ją opuści lub dołączy do niej :rip:).
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Re: Jaki kraj ponownie ujrzelibyście na jESC?

Postautor: Fenistil » 2018-05-26, 12:22

Przede wszystkim brakuje mi w konkursie Skandynawii - chociaż jeden reprezentant by się jednak przydał. Słowenia i Bułgaria z kolei w ostatnich latach pokazywały się z dobrej strony i widać było u nich poważne podejście do konkursu. Ze względu na język chętnie widziałbym też Hiszpanię, a bez dającego się bliżej określić powodu poszedł ode mnie głos jeszcze na Belgię i Rumunię.

Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Blue98 » 2018-05-26, 12:46

Chciałbym kogoś ze Skandynawii taką Szwecję na przykład, bo brakuje jednak tej Skandynawii tam. :D

Awatar użytkownika
ununquadium
Nowy
Nowy

Postautor: ununquadium » 2018-05-30, 16:04

Fajny temat! C:
Jeśli chodzi o powroty na JESC, ja mam kilka marzeń. Po pierwsze i najważniejsze, :slovenia: Słowenia - oba ich utwory są świetne i według mnie były jednymi z najlepszych z przedziału 2014-2015, nie rozumiem czemu zrezygnowali, ale mam nadzieję, że kiedyś wrócą. Bardzo chciałabym też :bulgaria: Bułgarię, bo widać było, że podchodzili do JESC poważnie i czuli "ducha" tego konkursu :-).
Z innych krajów chętnie zobaczyłabym znowu :unitedkingdom: Wielką Brytanię (z ich wielkim rynkiem muzycznym na pewno znaleźliby kogoś utalentowanego) oraz :spain: Hiszpanię (z tego co pamiętam, to oni też mieli fajne piosenki). No i podzielam zdanie z odpowiedzi wyżej, że przydałaby się Skandynawia - może :sweden: Szwecja? Co prawda nie odnosili sukcesów na miarę tych z dorosłej Eurowizji, ale może akurat wystawiliby coś fajnego?

Wróć do „Eurowizja dziecięca”