Powrót Polski - dyskusje, sugestie

Dyskusje poświęcone Konkursowi Piosenki Eurowizji Dziecięcej.
Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: Powrót Polski - dyskusje, sugestie

Postautor: igi1202 » 2016-10-12, 15:57

Macie rację, utwór Dominiki jest fantastyczny !! Taki bardzo spokojny, ale nieprzekombinowany w żadnym aspekcie. Byłbym dumny gdyby to ta piosenka nas reprezentowała. :serce: Mam nadzieję, że na żywo będzie brzmiał równie wspaniale i zostanie doceniony przez jury i publiczność.
Obrazek

Awatar użytkownika
vestmann
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: vestmann » 2016-10-12, 22:23

ARFIK - Kocie Tango

Jak na razie najbardziej przekonuje mnie "Jak Kropla" Dominiki Ptak - bardzo ciekawy i równocześnie dojrzały utwór. Nie miałbym nic przeciwko gdyby podobny utwór reprezentował nas kiedyś na dorosłej Eurowizji. Propozycja Olivii Wieczorek nie jest zła, ale ak dla mnie za bardzo przekrzyczana i nie specjalnie przykuwa uwagę. Jeśli chodzi o ASMki oraz ARFIKI - są to typowe piosenki jakie można usłyszeć na dziecięcych konkursach, czy występach, więc ich obecność w krajowym finale niespecjalnie mnie dziwi.

Awatar użytkownika
Barti
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Barti » 2016-10-13, 15:33

Amelia Andryszczyk - Marzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=-XIfDLrjmVA

WamWay - Zróbmy Hałas:
https://www.youtube.com/watch?v=7oW2UKCJ_0A

Poza linkami, proszę też o zawarcie opinii. To moje ostatnie ostrzeżenie.

Awatar użytkownika
KarolStark
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: KarolStark » 2016-10-13, 16:30

ARFIK'owi - mówię 3 razy nie. Nie podoba mi się. Nie jest to piosenka godna wygranej natomiast.
Co do Amelii - podoba mi się ta piosenka i jej śpiew. Jednak troszeczkę dziwnie się jej słucha co powoduje lekkie zmieszanie. Jest u mnie na drugim miejscu tuż przed Dominiką.
WamWay - takie średnie. Raczej też nie mogłoby wygrać. Taka tępawa muzyka trochę. Sądzę, że nie zaśpiewaliby za ładnie na żywo.
Najbardziej trzymam kciuki za Dominikę i Amelię. Mam nadzieję, że któraś z nich wygra preselekcje, chociaż bardziej by mi się podobało gdyby to była Dominika :D
Obrazek

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2016-10-13, 16:47

ARFIK - Oceniam ten utwór negatywnie. Nic w nim nie przyciąga mojej uwagi.
Amelia - Ładne, spokojne, ale trochę nudnawe. Raczej nie będzie się liczyć w walce o wygraną w sobotę.
WamWay - Nie, po prostu nie. :-? Chyba najgorsza do tej pory piosenka w naszych preselekcjach. Nie dosłuchałem do końca, nie byłem wstanie. :P

Podsumowując - znamy już w całości 5 utworów, które usłyszymy w sobotę + 1 fragment. Ciekawe, czy przed sobotnim koncertem poznamy jeszcze jakieś piosenki.
Obrazek

Awatar użytkownika
slawek_es
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: slawek_es » 2016-10-13, 17:04

Póki co mój TOP wygląda tak:
1. Dominika Ptak - Jak Kropla (10/12)
2. Oliwia Wieczorek - Nie zapomnij (7/12)
3. Amelia Andryszczyk - Marzenia (4/12)
4. Ania Dąbrowska - Fryzurka (1/12)
5. WamWay - Zróbmy Hałas (1/12)
6. ARFIK - Kocie Tango (0/12)
7. ASMki - Do końca świata (-12/12)
Ostatnio zmieniony 2016-10-14, 19:50 przez slawek_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Walhalla
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Walhalla » 2016-10-13, 19:17

Kurcze większość tych piosenek to niestety takie ''puszki okruszki'' - słodkie głosiki, słodkie teskściki o przyjaźni, kotkach i innych. A z tego co zauważyłam,to na Eurowizji jednak pojawiają się już takie małe arcydziełka. Tu trzeba czymś zaskoczyć, pokazać jakieś nadludzkie umiejętności dziecka, że potrafi śpiewać jak dorosły, albo albo jeszcze lepiej. Inaczej nie ma szans. Przez te wszystkie lata wyobrażałam sobie w roli naszego reprezentanta taką Klaudię Kulawik. Nie wiem ile ma dzisiaj lat, ale domyślam się że za dużo. No i wiem też że Niemena by nie zaśpiewała, ale jakby jej napisać taką piosenkę co pokazałaby ten jej niesamowity wokal? Tymczasem wróciliśmy końcu na tego juniora, z tym, że czy mamy coś co na odbije nas od dna jak Słowianki? Jak na razie nie ma nic co by mnie zachwyciło, tak jak wspomniana Klaudia. No ale...
Tak jak wam wszystkim szczególnie nie podobają mi się te Asmki. To już totalne nic z kogucikiem. Zresztą wystawiliśmy chyba jeden zespół i poszło nam... jak poszło. Dlatego stawiałabym tylko na samotnego wokalistę. A moje top 3 ze znanych już nam utworów wygląda tak:

3 miejsce - A. Andryszczyk-Marzenia - porównując do innych jeszcze w miare ok, ale melodia nie zapada mi za bardzo w pamięć, poza tym to wszystko takie trochę... nijakie.

2 miejsce - O. Wieczorek-Nie Zapomnij - Nieprzeciętny głos, fajny utwór... ale nie jakiś znowu oszałamiający.

1 miejsce - D. Ptak-Jak Kropla - Więc też podobnie jak u was. To właśnie można śmiało określić jako takie małe arcydziełko. Dosyć oryginalne, pokazujące chociaż niektóre walory nieprzeciętnego wokalu dziewczyny... Nie wiem jak wam, ale mnie kojarzy się trochę z azerbejdżańskim Drip Drop. Choć nie byłam wielką tamtej piosenki. Ale jak się uda i wśród pozostałych ''unkownów'' nie znajde nic lepszego, to chyba na to zagłosuje :)

Mam tylko pytanie, bo się nie orientuje. Czy na Eurowizji dziecięcej obowiązuje język narodowy? Bo jak na razie same polskie utwory tu widzę.

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2016-10-13, 19:31

Odpowiadając na pytanie Walhalli, na Juniorze co najmniej 75% tekstu musi być w języku narodowym. ;)

Dorzucę jeszcze swój ranking na ten moment:
1. Dominika Ptak - Jak Kropla (12/12) :serce: :serce: :serce:
2. Oliwia Wieczorek - Nie zapomnij (10/12)
3. Amelia Andryszczyk - Marzenia (5/12)
4. ARFIK - Kocie Tango (-3/12)
5. ASMki - Do końca świata (-6/12)
6. WamWay - Zróbmy Hałas (-12/12)
Ostatnio zmieniony 2016-10-13, 22:20 przez igi1202, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
IgorBielak
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: IgorBielak » 2016-10-13, 20:28

Bardzo się cieszę, że wracamy! Mam nadzieję,że będzie nas reprezentować, albo Oliwia, albo Dominika. Obojętne mi, która z nich. Mocno trzymam kciuki za obie. Piosenki są dobre i nie będziemy się na pewno wstydzić. Jak na razie nie dopuszczam takiej możliwości, że wygra ktoś inny ;) Żeby nie było powtórki i zaskoczenia z marca :P

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2016-10-13, 21:28

Piosenka i wykon Dominiki najlepszy. Olivia piosenka ok. zwrotki lepsze od refrenu, dodatkowo refren bardzo przekrzyczany, wstęp na żywo pewnie będzie lepszy, ale mimo wszystko piosenka Dominiki ma to "coś".

Walhalla
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Walhalla » 2016-10-14, 01:21

igi1202 pisze:Odpowiadając na pytanie Walhalli, na Juniorze co najmniej 75% tekstu musi być w języku narodowym. ;)

Dziękuje Ci bardzo. Cieszę się więc że będę mogła posłuchać wreszcie tych europejskich językow. Tym bardziej szkoda że nie ma w stawce Skandynawii, czy krajów Bałyckich. I dlaczego? Przecież oni tak kochają Eurowizję :/

Nie wiem czy zauważyliście, ale gościem specjalnym naszych dziecięcy eliminacji będzie sama Destiny!
Eh... ciekawe kiedy doczekamy się takiego gościa w dorosłych KE...

Awatar użytkownika
karkaa44
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: karkaa44 » 2016-10-14, 17:38

Dominika to jedyna realna szansa na zajęcie dobrego miejsca w Eurowizji na Malcie i tyle w temacie.
Resztę z piosenek które tu usłyszałam, wystawiało się na Eurowizję 10 lat temu a nie teraz więc Dominiko trzymam :*

Olivia Wieczorek ma ładny głos, ale piosenka którą śpiewa jest nudna, zwyczajna a w dodatku przekrzyczana więc słabo będzie z Polską jak przejdzie, bo takich piosenek na Eurowizji było już pod dostatkiem i nikogo takie utworu już nie ruszają no niestety. Szkoda by było ...

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2016-10-14, 19:17

Obrazek

Awatar użytkownika
KarolStark
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: KarolStark » 2016-10-14, 19:20

Meh... też taka typowa dziecinna piosenka. Chociaż przyjemnie się słucha to nie wiem czy Ania miałaby szansę na wygraną dla Polski. Ciągle jestem przy zdaniu, że Dominika jest najlepsza bo na najdojrzalszy i najładniej zaśpiewany oraz chwytający utwór.
Obrazek

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2016-10-15, 11:11

"Fryzurka" to kolejna okropna piosenka w naszych pre. :P Zgodzę się z przedmówcą, że jest bardzo dziecinna. Jeśli by wygrała to ostatnie miejsce w Valletcie bardzo prawdopodobne. :]
Naprawdę bardzo liczę, że to Dominice się dziś uda, ale jeśli tryumfuje Olivia to też będę względnie zadowolony. Tak naprawdę to w mojej opinii tylko one dwie są wstanie ugrać dla nas przyzwoity wynik w listopadzie. Jeśli pojedzie ktoś inny (nie biorę tutaj pod uwagę Uli Dorosz i Julii Chmielarskiej, gdyż ich utworów jeszcze nie znamy i raczej przed 17:30 już nie poznamy) to będzie ciężko wbić się do TOP10.
Obrazek

Wróć do „Eurowizja dziecięca”