2007

Dyskusje poświęcone tanecznej Eurowizji.
admin
Administrator
Administrator

Teraz jest ju??z komplet

Postautor: admin » 2007-08-27, 07:14

Wczoraj swoich reprezentantów na EDC jako ostatnia wybierała Finlandia. Jussi Väänänen i Katja Koukkula zdobyli w głosowaniu widzów 27% poparcia i to oni pojadą do Londynu by walczyć o zwycięstwo. Warto dodać, że para już we wtorek wyleci do Wielkiej Brytanii, więc na ostateczne przygotowania ma bardzo mało czasu - czy to wpłynie na ostateczne wyniki EDC? Finowie zaprezentują się na scenie tanecznej Eurowizji jako ostatni w kolejności, a fińskim komentatorem show będzie Jaana Pelkonen (prowadząca ESC 2007), która zapowiedziała, że już nie może się doczekać EDC. Prezenterka przyznaje, że bardzo chce zobaczyć legendarne studio BBC i spotkać tancerzy.

admin
Administrator
Administrator

Duńczycy wybrali!

Postautor: admin » 2007-08-27, 07:16

Po spektakularnym show preselekcyjnym wiemy już, kto będzie reprezentował Danię na Eurovision Dance Contest 2007. David Jørgensen i Mette Elkjær zyskali najwięcej głosów od jury i widowni. Już we wtorek para wyleci do Londynu gdzie rozpoczną się próby i konferencje przed Eurovision Dance Contest 2007. Chociaż show odbędzie się już za tydzień, wciąż nie znamy wszystkich uczestników konkursu. Z wyborem ociąga się Finlandia.

Awatar użytkownika
Markus
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Markus » 2007-08-29, 12:59

A jest gdzieś filmik, w którym tańczą?
Kiedy zaczynasz wszystko rozumieć, mówisz: „Aha!” i masz siedemdziesiąt lat. Nie chcę dożyć momentu, kiedy w moim życiu wszystko będzie jasne. - A.C.
Najznośniejsze: :geo: :ger: :belg: :ir: :sl:

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-08-30, 08:13

Niestety nie... dopiero we wrzesniu zobaczysz jak tańcują ;)

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Nowe informacje na temat konkursu

Postautor: Poland » 2007-09-01, 13:53

Sa nowe informacje na temat konkursu :
OGAE Polska pisze:Zasady głosowania na EDC
Podczas tegoroczego Eurovision Dance Contest będzie można głosować przez cały okres trwania konkursu!
Przyznawanie punktów podczas tegorocznej Eurowizji Tanecznej odbędzie się w tradycyjny sposób, tak jak ma to miejsce podczas Eurovision Song Contest. Rozdane zostaną punkty od 1 do 8, a także dwie najwyższe noty - 10 i 12 pkt. Linie telefoniczne zostaną włączone już na samym początku programu. Telewidzowie zatem będą mieli dużo czasu na zastanowienie i zagłosowanie na swoich faworytów.

Grecja jest jedynym krajem, który zrezygnował z przyznawania punktów za pomocą systemu Audiotele i SMS. Z powodu szalejących pożarów i wynikającej z tego dramatycznej sytuacji w kraju, punkty przyzna jury. Telewizja ERT zdecydowała również, że jutrzejszy konkurs nie będzie transmitowany na żywo.

Głosy polskich widzów poda prezenterka TVP, Ewelina Kopic. Natomiast taneczne zmagania par z całej Europy komentowane będą przez dwie osoby. Są nimi - znany nam wszystkim Artur Orzech oraz Zbigniew Zasada (trener tańca sportowego, instruktor i sędzia międzynarodowy).

Oikotimes ujawnia zdjęcia z prób :
http://www.oikotimes.com/v2/index.php?f ... id=28&su=0

OGAE Polska pisze:EDC będzie składać się z 2 części. W pierwszej uczestnicy konkursu zaprezentują jeden taniec wybrany spośród pięciu Tańców Latynoamerykańskich (Samba, Cha-Cha, Rumba, Paso-Doble, Jive) bądź jeden Taniec Standardowy, tj. Waltz Angielski, Tango, Waltz Wiedeński, Slow Foxtrot albo Quickstep. W drugiej części każda z par zatańczy taniec dowolny tzw. Free-Style. Jednakże, warunkiem jest, aby ta dowolna choreografia zawierała elementy tańca charakterystyczne dla poszczególnego kraju.

Przypomnijmy, że parą, która reprezentuje Polskę w Londynie jest Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Jako taniec obowiązkowy wybrali Cha-Cha. Również i w drugiej części zmagań konkursowych zaprezentują tańce Latynoamerykańskie. Będzie to połączenie wolnej, zmysłowej, kubańskiej Rumby i szybkiej, energicznej, brazylijskiej Samby. Cichopek i Hakiel swój Free-Style zatańczą do ballady Private emotion oraz do piosenki Ricky Martin’a - ‘She bangs’ . Możemy się zatem spodziewać naprawdę niesamowitego show w wykonaniu naszych reprezentantów. Polska, w efekcie losowania kolejności występów, zaprezentuje się jako 11.

W Tanecznym Konkursie Eurowizji udział weźmie 16 państw. Będą to: Polska, Austria, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Irlandia, Litwa, Holandia, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i gospodarze – Wielka Brytania.

Bezpośrednią relację z Eurovision Dance Contest będzie można obejrzeć o godz. 21:00 w TVP2.

No to już się nie mogę doczekać konkursu a ten już dziś !

Na http://www.eurovision.tv/addons/dance/news.php możemy przeczytać szersze relacje z prób (tu prosze kogoś o przetłumaczenie tekstów dotyczących Polski ).
Obrazek
Z Eurowizją od 15 lat część z tego z ESCFORUM.pl

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Polska czwarta !!!!

Postautor: Poland » 2007-09-02, 07:44

Za nami 1 edycja Eurovision Dance Contest która okazaa się szczęśliwa dla Polski ponieważ w pierwszej edycji tego konkursuotarliśmy się o podium (4 miejsce). Wszystkie tańce były na bardzo dużym poziomie. Wygrała Finlandia zdobywając 132 punkty :-D :mg: tuż za nią łeb w łeb idąca Ukraina (121 pkt) :shock: :mg: i Irlandia (95 pkt) :-) . Nasi reprezentanci Kasia Cichopek i Marcin Hakiel jak już wspomniałem zajeli 4 miejsce :mg: (przy rezultacie 84 pkt(w tym jednej 12 z Niemiec :-D )) :-( Tuż za nami na piątej lokacie był remis Austrii :mg: i Portugalii (po 74 pkt :shock: )(choć tu Austria była jednak górą :-) ),Siódma była Rosja która do poprzednich dwóch państw traciła zaledwie 2 punkty (72 pkt :shock: ). Niemcy którzy nas obdarowali 12 zajeli ósmą pozycje z 59 pkt :shock: . Remisik też był na miejscu 9 bo po 38 pkt zdobyły Dania i Portugalia(jednak biorąc pod uwagę zestawienie wygrała w tym remisie Dania ;-) :mg:). Tuż za nimi była ostra walka Litwy :roll: (35 pkt),Holandii 8-) (34 pkt) i Grecji ;/ (31 pkt) oni to właśnie zajeli kolejno miejsca 11,12 i 13. Czternasta z 23 pkt była Szwecja :mg: a zaraz po nich na przed ostatniej, 15 pozycji choć z większym rezultatem gospodarze - Wielka Brytania :lol: (28 pkt). Według głosujących największym nie wypałem który zasłużył na ostatnią , 16 pozycje była Szwajcaria która... nie dostała nic :lol: !

Ale niestety zwycięstwo Finlandii nic nie daje bo i tak za rok Brytyjczycy będą organizować konkurs a wszystkie państwa zobaczymy automatycznie za rok.

Na koniec jeszcze zestawienie Punktów dla Polski :
Punkty dla Polski:
Austria 8 :-)
Dania 4 8-)
Niemcy 12 :-)
Irlandia 10 :-)
Litwa 1 (wstyd) :-(
Holandia 4
Rosja 8 :-)
Hiszpania 6 8-)
Szwecja 10 :-)
Szwajcaria 4
Ukraina 10 :-)
Wielka Brytania 7

Emoty umieszczone przy tekstach pokazują jak ja odbieram poszczególne wykonania i miejsca które zajeły i tak :
:-) i :-D oraz ;-) - ta lokata jak najbadziej zasłużona
:mg: - mój faworyt
:shock: - nie wierze że tak mogło być !
:roll: - to może było fajne dla mnie ale Europa myśli co innego.
;/ - mało mi się to podoba ,Europie chyba też
8-) - obojętny
:lol: - kraksa roku !!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój ranking :
1. Polska
2. Finlandia
3. Szwecja
4. Dania
5. Austria
6. Ukraina
7. Irlandia
8. Portugalia
9. Holandia
10. Niemcy
11. Litwa
12. Hiszpania
13. Rosja
14. Grecja
15. Szwajcaria
16. UK

Ostatnio zmieniony 2007-09-02, 08:17 przez Poland, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-09-02, 08:08

Gratuluje Kasi i Marcinowi! 4 miejsce to bardzo dobre miejsce! Gratulacje! ;)

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-09-02, 08:10

Swietne fotki dzieki! :) A Enrique na EDC juz sobie mogli darowac XD

Awatar użytkownika
Markus
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Markus » 2007-09-09, 16:40

Jak dla mnie Polska była fatalna, no ale co tam :roll: Ukraina totalne dno :-? Irlandia spoko :-) Finlandia - boska muzyka :-D No i Rosja bardzo fajnie, podobała mi się.
Kiedy zaczynasz wszystko rozumieć, mówisz: „Aha!” i masz siedemdziesiąt lat. Nie chcę dożyć momentu, kiedy w moim życiu wszystko będzie jasne. - A.C.
Najznośniejsze: :geo: :ger: :belg: :ir: :sl:

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-09-12, 18:31

Wg mnie najlepsza była Finlandia, ale Polska też nieźle ;)

Awatar użytkownika
atc
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: atc » 2007-10-06, 18:21

Poland czemu przy litwie masz wstyd??
Obrazek
I`m no longer frightened
no more sleepless nights
no more bruises on my soul
troubles out of sight
Living my life again
living my life again

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2007-10-07, 08:22

Bo dali nam tylko 1 punkt a skoro jesteśmy ich sąsiadami powinni nam dać więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 2007-12-26, 22:57

Dziś w Marzeniach Marcina Dańca była mała powtórka z Eurowizji tanecznej :)
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2007-12-27, 11:42

Super zatanczyli :)

SildFring

Postautor: SildFring » 2008-02-01, 11:18

O_ooo Ja nawet nie wiedziałem, że tak późno wybrali ;-)

Wróć do „Eurowizja taneczna”