System reklamy Test

ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2017.
Kuloon
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Re: ZWYCIĘZCA: PORTUGALIA - Salvador Sobral (Amar Pelos Dois)

Postautor: Kuloon » 2017-07-21, 15:04

Na plus:
Finał dla :denmark:, myślałem że mój faworyt w tym roku będzie grzał doły SF.
Wysokie miejsce :belgium: :unitedkingdom: :hungary:
Na minus:
Brak finału dla :finland: :latvia: :iceland: :estonia: :macedonia: i przecenienie przeciętnej :greece:.
Dwie rzeczy trwają w nieskończoność - Bóg i Szwecja w Top 5 na ESC.
:denmark: MAJ TU TAŁZYNT END SEWENTIN ŁINER :denmark:
:bulgaria: MAJ TU TAŁZYNT END SIKSTIN ŁINER :bulgaria:
:albania: MAJ TU TAŁZYNT END FIFTIN ŁINER :albania:

Awatar użytkownika
MrDemonxd
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: MrDemonxd » 2018-03-06, 15:49

Mój faworyt :italy: zawiódł ale i tak się cieszę bo nie było tragicznie. Eurowizja z 2017 roku może nie była słaba pod względem muzycznym, technicznym, organizacyjnym, ale nie dorównuje do pięt edycji z 2016 która na długo może pozostać najlepszą w historii. Największe zdziwienie to wygrana :portugal: Salvadora ale zasłużył. Wyróżniał się nad wszystkimi. Cieszy drugie miejsce :bulgaria:, dobre pozycje :belgium: Belgii, :sweden: Szwecji, :hungary: Węgier czy :norway: Norwegii. Fenomenalna pozycja :moldova: Mołdawii która raczej za wysoko została umieszczona oraz :romania: Rumunii a zwłaszcza Australii która powinna grzać doły w półfinale! Polska słabo ale z takimi piosenkami nie da się zająć dobrej pozycji. Bardzo żałuję że nie ma w finale :latvia: Łotwy ale wokal był poniżej oczekiwań oraz :macedonia: Macedonii na którą bardzo liczyłem i się przeliczyłem.
'18: :czech: :sweden: :poland: :ukraine: :cyprus:
'17: :italy: :france: :bulgaria: :sweden: :latvia:
'16: :russia: :france: :latvia: :malta: :bulgaria:
'15: :sweden: :estonia: :israel: :belarus: :belgium:

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-09, 10:58

MrDemonxd pisze:Mój faworyt :italy: zawiódł ale i tak się cieszę bo nie było tragicznie. Eurowizja z 2017 roku może nie była słaba pod względem muzycznym, technicznym, organizacyjnym, ale nie dorównuje do pięt edycji z 2016 która na długo może pozostać najlepszą w historii. Największe zdziwienie to wygrana :portugal: Salvadora ale zasłużył. Wyróżniał się nad wszystkimi. Cieszy drugie miejsce :bulgaria:, dobre pozycje :belgium: Belgii, :sweden: Szwecji, :hungary: Węgier czy :norway: Norwegii. Fenomenalna pozycja :moldova: Mołdawii która raczej za wysoko została umieszczona oraz :romania: Rumunii a zwłaszcza Australii która powinna grzać doły w półfinale! Polska słabo ale z takimi piosenkami nie da się zająć dobrej pozycji. Bardzo żałuję że nie ma w finale :latvia: Łotwy ale wokal był poniżej oczekiwań oraz :macedonia: Macedonii na którą bardzo liczyłem i się przeliczyłem.

Mam takie same przeczucia co do tego, czy powstanie jakakolwiek edycja ESC, która przebije festiwal zorganizowany w Szwecji. Byłam momentami wzruszona, że miałam zaszczyt oglądać tak dobrze zorganizowaną muzyczną imprezę.

Zeszłoroczny ESC nie była taki zły mimo koszmarnych wpadek. Finał Kasi, drugie miejsce Kristiana Kostova (nawet moja mama głosowała :-D) i wysokie miejsce Węgier, bo Joci wpakował ogromny ładunek emocjonalny w ten występ - to wszystko naprawdę bardzo mnie uradowało. Odnoszę wrażenie, że trzecie miejsce Mołdawii to takie trochę zadośćuczynienie za odległe miejsce w 2010 roku i dodatkowa nagroda za solówę Epic Sax Guya.

Mam nadzieję, że tegoroczna impreza również przyniesie tyle emocji.
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:
- ej, ty jesteś nowa w naszej klasie?
- tak, od dzisiaj przez cały rok będę uczyć was matmy.

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2018-05-10, 19:29

https://polscyfanieurowizji.pl/2018/05/ ... nke-netty/

Kwintesencja pana Salvadora. Pokazał tak naprawdę że nawet nie zasługiwał na to zwycięstwo, szkoda że ludzie się nabrali. Jeśli Netta wygra na jej miejscu zrobiłbym takie podsumowanie żeby mu było wstyd, bo raczej nie tak powinien się zachowywać gospodarz, triumfator... za kogo on się uważa?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fantikfan
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Fantikfan » 2018-05-11, 07:08

Wilk pisze:https://polscyfanieurowizji.pl/2018/05/10/salvador-skrytykowal-piosenke-netty/

Kwintesencja pana Salvadora. Pokazał tak naprawdę że nawet nie zasługiwał na to zwycięstwo, szkoda że ludzie się nabrali. Jeśli Netta wygra na jej miejscu zrobiłbym takie podsumowanie żeby mu było wstyd, bo raczej nie tak powinien się zachowywać gospodarz, triumfator... za kogo on się uważa?

Dokładnie. Chyba myśli, że jest legendą, a jego muzyka jedyną słuszną do słuchania i wykonywania. Mnie nie oczarował ani przez chwilę. Ani w 2017, ani teraz po roku. Nie lubię takich zarozumiałych typów. Mimo, że może nie do końca odpowiadałaby mi wygrana Izraelu czy Cypru, to chcę to zobaczyć jak przekazuje im zwycięska nagrodę. Chyba, że siostra za niego będzie musiała to zrobić, bo nagroda jak wiadomo jest ciężka, a nas Salvi przecież nie może się przemęczać ;-)

Nessy
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Nessy » 2018-05-11, 19:27

Nie podobał mi się ten typ już w zeszłym roku. Nie dość, że zaserwował piosenkę, której nie byłam w stanie słuchać, to jeszcze wykreowali go na wielce pokrzywdzonego. Jeśli nie podoba mu się Eurowizja, niech zorganizuje własny konkurs dla samych przestarzałych ballad. Ciekawe, kto by to chciał oglądać, hehe :-P

Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Blue98 » 2018-05-12, 07:27

Mam już dość tego człowieka. Tacy ludzie robią większą szkodę konkursowi niż przynoszą coś dobrego. Netta bardzo dobrze mu napisała i Houdek też się odezwał i dobrze go tam pojechał. Szkoda tylko że reszta zeszłorocznych reprezentantów milczy i woli śpiewać setny cover jego piosenki, szkoda że chyba nie wiedzą że Salvador ich piosenkami gardzi. Co on myślał? Za kogo on się uważa? Po co on się zgłaszał do czegoś czego nienawidzi? Mógł sobie darować udział i siedzieć w tej swojej Portugalii. Eurowizja to święto muzyki każdego gatunku a nie tylko jakiś smętów w jego wykonaniu, ludzie lubią wiele gatunków muzycznych i żaden nie jest gorszy.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-14, 06:48

Szkoda że Salvador nie brał trok temu udziału w próbach i konferencjach. Jakby tak wypowiadał się jak teraz, to coś wątpię żeby wygrał w zeszłym roku. Ja się dziwię po co on w ogóle brał udział w konkursie, którym gardzi. A jego piosenka poza Eurowizją, w ogóle nie odniosła sukcesu, piosenki Loreen czy Mansa do tej pory grane są w stacjach radiowych. Tak więc która piosenka jest większym fast-food'dem? Piosenka Euphoria czy jego piosenka (nawet nie pamiętam już tytułu :lol: :lol: :lol: ).

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-05-14, 09:44

Salvador niestety jest niereformowalny - koleś jest bucem, brakuje mu jakiegokolwiek obycia w społeczeństwie i chyba nie wie o czymś takim jak PR.
W moim odczuciu to błazen, to, co odstawił na scenie podczas sobotniego finału, dobitnie pokazało, jak bardzo nie zasługiwał na zwycięstwo. Rok temu ten pajac perfekcyjnie zagrał na ludzkich emocjach, przez co pozostali uczestnicy nie mieli jak podjąć się walki o eurowizyjne trofeum. Szkoda na tego człowieka czasu, próbuję sobie przypomnieć jego zeszłoroczny "hit" i jakoś nie jestem w stanie...
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:
- ej, ty jesteś nowa w naszej klasie?
- tak, od dzisiaj przez cały rok będę uczyć was matmy.

Iwona
Nowy
Nowy

Postautor: Iwona » 2018-05-14, 22:21

Krytykujecie tutaj Salvadora ale przecież on może wyrażać swoją opinię. Piosenka Netty nie jest ani ambitna ani ładna. Salvador pokazał poezję w śpiewie. Pamiętam jak po Eurowizji rozmawiałam ze znajomą o niej. Powiedziała mi tak: "Wiesz dlaczego on wygrał? Bo miał piosenkę z duszą. To piosenka, która potrafi odstresować, uspokoić. Ludzie na nią zagłosowali bo to było coś innego niż te popówki. To piosenka, którą każdy może śpiewać. A przecież muzyka powinna być tworzona dla ludzi." Nie dziwcie się Salvador tak powiedział o Toy. On wygrał a rok później wygrywa piosenka, która przypomina gdakanie kurczaka. Nie dziwcie się, że ludzie uważają Eurowizję za festiwal kiczu

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-05-15, 06:03

Iwona pisze:Krytykujecie tutaj Salvadora ale przecież on może wyrażać swoją opinię. Piosenka Netty nie jest ani ambitna ani ładna. Salvador pokazał poezję w śpiewie. Pamiętam jak po Eurowizji rozmawiałam ze znajomą o niej. Powiedziała mi tak: "Wiesz dlaczego on wygrał? Bo miał piosenkę z duszą. To piosenka, która potrafi odstresować, uspokoić. Ludzie na nią zagłosowali bo to było coś innego niż te popówki. To piosenka, którą każdy może śpiewać. A przecież muzyka powinna być tworzona dla ludzi." Nie dziwcie się Salvador tak powiedział o Toy. On wygrał a rok później wygrywa piosenka, która przypomina gdakanie kurczaka. Nie dziwcie się, że ludzie uważają Eurowizję za festiwal kiczu

Dobrze, że wyraża swoją opinię. Ale większość razi w jaki sposób on ją wyraża. Wg niego jego piosenka jest najlepsza, a reszta to kicz, tandeta, fast-food music.

Iwona
Nowy
Nowy

Postautor: Iwona » 2018-05-15, 06:35

mercator pisze:
Iwona pisze:Krytykujecie tutaj Salvadora ale przecież on może wyrażać swoją opinię. Piosenka Netty nie jest ani ambitna ani ładna. Salvador pokazał poezję w śpiewie. Pamiętam jak po Eurowizji rozmawiałam ze znajomą o niej. Powiedziała mi tak: "Wiesz dlaczego on wygrał? Bo miał piosenkę z duszą. To piosenka, która potrafi odstresować, uspokoić. Ludzie na nią zagłosowali bo to było coś innego niż te popówki. To piosenka, którą każdy może śpiewać. A przecież muzyka powinna być tworzona dla ludzi." Nie dziwcie się Salvador tak powiedział o Toy. On wygrał a rok później wygrywa piosenka, która przypomina gdakanie kurczaka. Nie dziwcie się, że ludzie uważają Eurowizję za festiwal kiczu

Dobrze, że wyraża swoją opinię. Ale większość razi w jaki sposób on ją wyraża. Wg niego jego piosenka jest najlepsza, a reszta to kicz, tandeta, fast-food music.

Jeśli ktoś jest zafascynowany muzyką klasyczną i pewnie wychował się na niej to muzyka klubowa nie będzie mu odpowiadać.

Iwona
Nowy
Nowy

Postautor: Iwona » 2018-05-15, 14:45

Zacytuję fragment tłumaczenia piosenki Toy:
"Hej, Myślę, że zapomniałeś zasad gry
Ucieczki mojego pluszowego misia
Barbie ma coś do powiedzenia, hej
Moim rozkazem* jest żeby zostać sama
Zabieram ze sobą swojego pikachu
Jesteś tak głupi jak twój smartphone."

Ta piosenka ma treść wulgarną, agresywną. I to wygrało...

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Fenistil » 2018-05-15, 16:22

"Amar Pelos Dois" było piękne i na pewno masz rację, że to prawdziwość emocji i piękno wykonania Salvadora zjednały tej piosence wielu fanów. Nie mam jakichś wielkich pretensji do niego, że najeżdża na fast-food music Netty - przynajmniej jest szczery. Co prawda większość osób na jego miejscu byłaby w swoich osądach bardziej taktowna i unikałaby wytykania palcami, ale rozumiem, że poczuł szansę wpłynięcia na zmiany w muzycznym świecie i pchnięcia go w kierunku swojej muzyki, więc chce być konsekwentny. Tyle że wykonywany przez niego rodzaj muzyki nie jest jedynym właściwym - moim zdaniem jej największą siłą jest właśnie różnorodność.

A "Toy" można odbierać jako wulgarne, ale akurat na pewno nie przez sam tekst - prędzej przez całą otoczkę. Tekst jest co najwyżej lekko agresywny w takim buntowniczym stylu i ma to sens, biorąc pod uwagę przekaz. Ale na ten temat można więcej podyskutować w odpowiednim do tego wątku. ;)

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie (Ukraina) 2017”