ALBANIA: Festivali i Këngës 56

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2018.
Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

ALBANIA: Festivali i Këngës 56

Postautor: DanielW » 2017-11-13, 21:22

Obrazek

Poznaliśmy stawkę tegorocznych preselekcji albańskich! Oto ona:
Artemisa Mithi
Bojken Lako
David & Genc Tukiqi
Denisa Gjezo
Elton Deda
Ergi Bregu-Latifllari
Eugent Bushpepa
Evans Rama
Grupi AkullthyesIit
Grupi Na & Festina Mezini
Grupi Lynx
Inest Neziri
Lorela
Manjola Nallbani
Mariza Ikonomi
Orgesa Zaimi
Redon Makashi
Rezarta Samja & Luis Ejlli
Stefi & Endri Prifti
Tahir Gjoci
Voltan Prodani
Xhesika Polo

Półfinały festiwalu będą miały miejsce 21 i 22 grudnia, zaś finał 23 grudnia.

źródło: http://esctoday.com/152579/albania-rtsh ... kenges-56/

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: ALBANIA: Festivali i Këngës 56

Postautor: Bzyku » 2017-11-13, 21:23

Eh liczyłem, że ponownie weźmie udział Anjeza Shahini. ;(
Obrazek

denis
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: denis » 2017-11-13, 22:00

Chciałem Flake :cry: Nie będzie komu psychofanić:/

Z zeszłego roku miło wspominam Xhesike Polo.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-11-29, 13:08

Coś cicho się zrobiło w tym temacie, a to są pierwsze preselekcje w tym sezonie eurowizyjnym. Chciałem poszukać jakiś wieści w necie i też cisza.
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2017-12-05, 13:49

Tutaj możemy odsłuchać piosenek biorących udział w tegorocznym Festivali i Këngës.

Awatar użytkownika
Batiooo
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Batiooo » 2017-12-05, 18:13

Inis Neziri - Piedestal
No to mam już pierwszą preselekcyjną faworytkę w tym roku, będę trzymać kciuki! Jeśli to miałoby wygrać to broń boże zmieniać im tę piosenkę na angielski. :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-12-05, 18:26

Po pierwszym przesłuchaniu propozycji albańskich odniosłem następujące wrażenia:
Ergi Bregu-Latifllari – “Bum Bum”- wprawdzie nic oryginalnego, ale przyjemna piosenka. Jednak na ESC by przepadła, bo nie zapada w pamięć. To bum bum po pewnym czasie zaczyna trochę denerwować... :tak:
Artemisa Mithi – “E dua botën”- całkiem niezła piosenka, podoba mi się... :ok:
Inest Neziri – “Piedestal”- takie wycie do księżyca, nie lubię tego typu piosenek... :(
Bojken Lako – “Sytë e shpirtit” - nudy panie, ale nudyyy... :spac: ,
NA & Festina Mezini – “Tjetër jetë” - początek nudny, ale potem się rozkręca. Piosenka całkiem, całkiem Po małych przeróbkach pewnie ta piosenka zapewniłaby spokojny awans do finału ESC.... :brawo:
AKULLTHYESIT – “Divorci” - nie znoszę tego typu piosenek, chociaż druga połowa piosenki już jest całkiem znośna... ;/
Elton Deda – “Fjalët” - takie sobie... :-|
Evans Rama – “Gjurmët” - okropne... :glupek:
LORELA – “Pritem edhe pak” - takie sobie, raczej gorsza niż lepsza piosenka... ;-)
Voltan Prodani – “Pse të desha” - zieeeeeeew, bardzo usypiająca piosenka.... :spac:
Denisa Gjezo – “Zemër ku je” - tego typu piosenek już słyszałem mnóstwo, ale nawet przyjemnie się tego słucha... 8-)
Tahir Gjoci – “Orë e ndaluar”-... następny proszę...... ;-)
LYNX – “Vonë” - nic nadzwyczajnego, ale jedna z lepszych piosenek... :-D
Stefi & Endri Prifti – “Mesazh” - eee, słabizna... ;/
Eugent Bushpepa “Mall” - taka średnia piosenka, przypuszczam że po przetłumaczeniu na angielski lepiej by to zabrzmiało... :?:
Xhesika Polo – “Përjetë” - ale smęty.. :wstyd:
Mariza Ikonomi – “Unë - średnia piosenka. Całą piosenkę wyczekiwałem że w końcu zacznie się coś dziać, ale się nie doczekałem.. :placze:
Redon Makashi – “Ekzistoj” - taki kolejny old school, można posłuchać, ale na ESC trudno wybić się z taką piosenką... :-|
David & Genc Tukiqi – “Të pandarë” - jeszcze większy old school, bardzo dobra piosenka na ESC....ESC 1961... ;-)
Rezarta Samja & Luis Ejlli – “Ra një yll” - takie sobie, spodziewałem się po tej parze dużo więcej... :papa:

Ogólnie to albańczyki nie mają killer songa, ale też im nikt nie wyskoczy podczas Kengi i nie zacznie śpiewać "tell me, tell me...". Poziom całkiem przyzwoity, jakoś w Albanii potrafią wybrać aż 20 piosenek. U nas trudno podczas KE o wybranie 10 piosenek.
Wracając do Kengi, to pierwszym przesłuchaniu może z 5 piosenek chciałbym usłyszeć na eurowizji.
Obrazek

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2017-12-05, 21:15

Same chłamy i LYNX <3

Najlepsza piosenka "Vone". ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Sebek » 2017-12-07, 16:32

Ciekawa stawka w :albania: Albanii. Na pewno podoba mi się Ngrije Zërin jak na Albanię to naprawdę nowoczesny utwór. Przemawia też do mnie E Dua Botën choć czuć, że to takie wschodnie klimaty a za takimi nie przepadam. Czekałem także na utwór Xhesiki, i się nie zawiodłem. To naprawdę mocna nowoczesna ballada, choć z elementami klasycznymi do tego kraju. Zemër Ku Je też mnie porwało choć nie do końca. Przyjemnie słucha się także utworu Piedestal, jak dla mnie ma on spore szanse na zwycięstwo bo to bardzo albańska piosenka. Reszta stawki jest bardzo zróżnicowana, od takich sobie utworów do beznadziejnych gniotów.

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2017-12-07, 19:19

Jeszcze nie przesłuchałem wszystkich piosenek, ale na ten moment bardzo podoba mi się "Piedestal". *-* Jeśli uda się wygrać, to niech za żadne skarby nie zmieniają języka na angielski!
Obrazek

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2017-12-07, 21:22

Gdybym po wersjach studyjnych miał wybrać zwycięzcę, postawiłbym na Inest Neziri (Piedestal) lub LYNX (Vonë). Te piosenki zapewne nie zrobiłyby szału na Eurowizji, ale myślę, że :albania: Albania powróciłaby do finału, ewentualnie może też być Grupi NA & Festina Mezini (Tjetër jetë).
Do listy nie najgorszych dopisałbym również Eugent Bushpepa (Mall) i Ergi Bregu (Bum Bum), raczej nie chcę ich zwycięstwa, ale wyróżniają się na tle stawki tegorocznego FiK-u, z pozostałych piosenek nic bardziej nie zapadło mi w pamięć.
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-12-08, 10:30

igi1202 pisze:Jeszcze nie przesłuchałem wszystkich piosenek, ale na ten moment bardzo podoba mi się "Piedestal". *-* Jeśli uda się wygrać, to niech za żadne skarby nie zmieniają języka na angielski!

Widzę że ten Piedestal wychodzi na faworyta preselekcji. Na zagranicznych forach też ma wielu "wielbicieli". Ja nie mogę się do niej jakoś przekonać :devil: ... Wolę już: Artemisa Mithi – “E dua botën”; LYNX – “Vonë”; NA & Festina Mezini – “Tjetër jetë”; Eugent Bushpepa “Mall” i Ergi Bregu-Latifllari – “Bum Bum”
Obrazek

Nessy
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Nessy » 2017-12-08, 19:55

Moim zdaniem (a jeśli chodzi o Eurowizję, często zdarza mi się nie rozumieć fenomenu pewnych piosenek) ,,Piedestal'' jest średni. Ma wprawdzie fajne momenty, ale obfituje również w partie smęcąco-wyjące, których nie trawię i które psują mi obraz całości. Przez nie utwór ginie w tłumie.
Zdecydowanie ciekawszą propozycją wydaje mi się ,,E dua botën”. Kiedy ,,przelatywałam'' preselekcyjne utwory, zapamiętałam sobie, że do tego muszę potem wrócić. Piosenka nie jest może jakimś arcydziełem, ale przykuwa uwagę, a podczas słuchania ładnie i klimatycznie się rozkręca. Wokalistka nie przynudza zbędnymi jękami i ,,wyciem do księżyca''. Miło byłoby zobaczyć ją na Eurowizji.
Na drugim miejscu umieszczam ,,Vonë''. Chyba z tej racji, że na Eurowizji brakuje mimo wszystko jakiegoś mocniejszego męskiego grania (coś typu Cypr 2016), którego da się słuchać. Utwór albański na szczęście jest zdatny do słuchania (w moim przypadku nie nonstop), jednak nie posiada ,,tego czegoś''. Wydaje się taki... zwykły.
W pamięci zostało mi także ,,Mall'', które jest po prostu w miarę. I do radia, i na scenę. Bez rewelacji, może niezbyt oryginalnie, ale da się tego przynajmniej posłuchać.
Pozostałe piosenki mniej lub bardziej mnie zanudziły i zmęczyły.

Awatar użytkownika
IgorBielak
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: IgorBielak » 2017-12-09, 11:52

No poziom jest jaki jest. Czego się spodziewałem. Za dużo nudnych rockowych nieinteresujących piosenek śpiewanych przez starszych panów xD Podobają mi się Mall, Piedestal, Orgesa Zaimi
Xhesika Polo, Lynx i nawet ujdzie ta Lorela bo mam w głowie. Ale reszta jest nudnawa i chcę żeby wygrał ktoś z wyżej wymienionych. Choć wątpie czy któraś piosenka zapewni Albanii finał.

Awatar użytkownika
Dawidwg
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Dawidwg » 2017-12-09, 12:01

Nessy pisze:Moim zdaniem (a jeśli chodzi o Eurowizję, często zdarza mi się nie rozumieć fenomenu pewnych piosenek) ,,Piedestal'' jest średni. Ma wprawdzie fajne momenty, ale obfituje również w partie smęcąco-wyjące, których nie trawię i które psują mi obraz całości. Przez nie utwór ginie w tłumie.
Już myślałem, że to ja ogłuchłem. "Piedestal" jest wtórny i nudny, takich "hitów" na Eurowizji były już setki... Nie jest oczywiście najgorszą piosenką w stawce, ale należy docenić Albanię, że jest kilka propozycji, których nawet da się w całości wysłuchać. :P Kilka żywszych utworów wymaga jedynie drobnych revampów i spokojnie poradziłyby sobie. Najbardziej i tak boli w uszy "Ngrije zerin", które jest bezczelna podróbką "Waiting All Night" od Rudimental i Elli Eyre. Nie mam jeszcze faworyta w Albanii, ale na pewno nie jest źle.

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie (Portugalia) 2018”