System reklamy Test

ESTONIA: Eesti Laul 2018

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2018.
Awatar użytkownika
Dawidwg
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: ESTONIA: Eesti Laul 2018

Postautor: Dawidwg » 2018-01-10, 20:04

Nie zgadzam się z większością słów jakie tu padły. :P Według mnie poziom piosenek w Eesti Laul jest bardzo dobry, dość różnorodnie, ale przeważa lubiana przeze mnie "alternatywa". Może brak wielkich fajerwerków, ale mamy tutaj same dobre propozycje, z których niemal wszystkie chętnie bym zobaczył na Eurowizji.
Tylko luuuudzie (nie tylko na forum) czemu wy się tak jaracie tym "Kulm" i "La Forza". Jedno jest sztampową, nudną i postawioną na wokal operą na kiju; od razu przywołuje na myśl :sweden: "La Voix" które przynajmniej było jakąś zabawą konwencją. Niestety "Forza" dużo zyska na żywo, ale naprawdę nie chcę kolejnego tak banalnego wyboru z :estonia: Estonii... Z "Kulm" mam problem, niby wszystko dookoła gra - mamy lekko uwspółcześniony folk i miłe panie za mikrofonem, ale repetytywność tego heja heja w połowie zaczyna męczyć. Moim zdaniem sporo brakuje temu utworowi do dość podobnego :belarus: "Story of my life".
Moi osobiści faworyci: "Laura (Walk With Me)", "(Can't Keep Calling) Misty", "Spellbound", "Home" oraz "On My Mind". Za wszystkie podobnie mocno będę trzymał kciuki, chociaż tak jak mówiłem - ogólnie poziom jest dobry i niemal każde rozwiązanie będzie satysfakcjonujące.

Awatar użytkownika
marjuz
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: marjuz » 2018-01-10, 22:45

Podpisuję się pod tym co pisze dwg, moim zdaniem większość eurowizyjnych fanów ma sprasowane mózgi od melofych hitów i podobają się wam jakieś wydziwiania, które nie mają prawa spodobać się zwykłemu widzowi przed telewizorem. Takimi piosenkami jak "La Forza" czy "Kulm", ja osobiście czuję się przytłoczony. Nie odnajduję tu żadnej magii, naprawdę nie trzeba tak ciężkich dźwięków żeby piosenka tego typu siadła. btw. jedyne prawdziwe Kulm to jest w Austrii i za parę dni będą na nim loty

"On My Mind" i "Knock Knock" to pop absolutnie najniższego sortu, będę ubolewał, jak coś z tej grupy jakimś cudem pojedzie na ESC.

Moim faworytem jest Laura (Walk With Me) i w zasadzie dla mnie nic więcej. Stawiam jednak, że piosenka straci na żywo, niemniej i tak o niebo lepsza od zdecydowanej reszty. Young też ujdzie, ale wśród tych piosenek z bicikiem jest słabsze. Stig też ma niezłą piosenkę, ale zapewne skończy jak jego koleżanka z pamiętnego duetu rok temu. Z niezłych piosenek to jeszcze (Can’t keep calling) Misty, ale to wgl nie pasuje na Eurowizję i Thousand Words, tyle że to też zbyt nijakie.

edit: trochę za ostry byłem w pierwszym akapicie, każdemu w sumie może się podobać co chce

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2018-01-18, 23:21

A Stiguś Rästa znów czaruje :oops: :zakochany: oj ma Estonia z czego wybierać
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2018-02-10, 22:41

Do finału z pierwszego półfinału awansowali:
Vajé – Laura (Walk with me)
Iiris & Agoh – Drop that boogie
Sibyl Vane – Thousand words
Stig Rästa – Home
Elina Netšajeva – La forza
Obrazek

Awatar użytkownika
Alpaka
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Alpaka » 2018-02-11, 00:21

szkoda mi desiree, jej piosenka była bardzo ładna i sama melodia i produkcja na finał zasługiwała! Niestety w najgorszych koszmarach nie spodziewałem się że śpiew tej dziewczyny na żywo mógłby być tak okropny XDD
Cieszę się, że udało się awansować Vaje, ale z takim wokalem i livem ich szanse na wygraną są zerowe... niestety, ten występ to wielkie marnotrastwo piosenki.
a wynik Thousand Words to wielkie zaskoczenie XD sorry, ale to brzmi jak typowa piosenka która powinna pozostać w półfinale...
na finał zasługiwało również Kulm, jakkolwiek patosowo wyglądał ten występ utwór jest jakościowo przyzwoity.
No cóż.
Niestety wygląda na to że już nic nie jest w stanie uratować nas przed wygraną La Forzy, chociaż ja nadal liczę że estońska publika jednak odrzuci ten eurokicz :aniolek:

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2018-02-11, 00:25

Elinka weszła. :serce: Moja faworytka dalej w grze, występ był rzecz jasna perfekcyjny, wolę się jednak nie nastawiać jakoś bardzo na tryumf La Forzy za 3 tygodnie, żeby potem się jakoś bardzo nie rozczarować, ale będę mocno ściskać kciuki. Miło, że Drop that boogie i Home udało się wejść, ale wyniki są dla mnie miejscami zaskakujące. Myślałem, że Vajé i Desiree na spokojnie się znajdą w finale, a Ci pierwsi ledwo weszli (występ był dość dobry, zasłużony awans), a ta druga odpadła (szkoda, bo wokalnie było przyzwoicie, a i całość przyjemnie się prezentowała). Niestety spodziewałem się flopka Külm, gdyż rok temu propozycja w podobnym klimacie również odpadła na tym etapie.

Dzisiejszy półfinał był bardzo mocny, przyszłotygodniowy będzie dużo słabszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-02-11, 12:10

Jednak Estonia to nie kraj, tylko stan umysłu ;-) . Tylko tam mogli ustawić w studio czerwone motory, a nad nimi zawiesić na łańcuchach duże różowe świnki skarbonki. Tak jak się spodziewano piosenka Laura na żywo dużo straciła. Za to piosenka Stiga Rasty bardzo dużo zyskała. Z tego półfinału w finale będzie się liczył Stig Rasta i Elina.

Awatar użytkownika
Dawidwg
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Dawidwg » 2018-02-12, 22:46

BRAWOOO ESTONIO!!! :serce: Eesti Laul jest w tym roku cudowne! :serce: Wyniki były zaskakujące, ale trzeba wziąć na poprawkę okropnie wysoki poziom propozycji.
"Home" Rasty w moim odczuciu dużo straciło na żywo i ja bym nie wpuścił tego do finału. ;o "Laura" rzeczywiście była już bliska odpadnięcia, live był poprawny, ale to za mało. Po występie "Thousand Words" miałem pewne przeczucie, że wejdzie dalej, było czarująco na scenie. Cieszę się z awansu "Drop That Boggie", bardzo dobra propozycja, oby więcej takiej świeżości na eurowizyjnej scenie. La Forzowa sieczka pewnie znokautowała konkurencję i zdziwię się jeśli nie wygra, chociaż trzymam kciuki. :roll: Ogromna szkoda, że w finale nie zobaczymy "On My Mind" według mnie, wokalnie, było zupełnie poprawne, a sama piosenka ma zadatki na naprawdę dobry radiowy hit. "Kulm" troszkę zyskało u mnie podczas występu i w nieco zdziwił mnie brak finału.
Nie mogę się doczekać 2. semi!

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2018-02-17, 18:32

Zobaczyłam występ do La Forza i szczęka mi opadła. Będzie się wyróżniać na kilometr i mało prawdopodobne aby kto inny wygrał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Blue98 » 2018-02-17, 19:07

Elina z La Forzą to już zwyciężczyni. TOP10 w Lizbonie przynajmniej. Chociaż ma też szanse wygrać cały konkurs. :)

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Daniell » 2018-02-17, 19:38

La Syff kochani La Syff
Obrazek

Awatar użytkownika
marjuz
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: marjuz » 2018-02-18, 03:12

Do finału z drugiego półfinału awansowali:
Frankie Animal - (Can’t Keep Calling) Misty
Evestus - Welcome to My World
Karl Kristjan & Karl Killing feat. Wateva - Young
Nika - Knock Knock
Eliis Pärna & Gerli Padar - Sky

Bez zaskoczeń jeżeli chodzi o czwórkę wskazaną przez jury, choć moim zdaniem nie powinni oni wpuszczać do finału Evestusa... ale i tak by pewnie weszli dzięki widzom. Jednak dziką kartę dostało "Sky" i dziwię się, bo spodziewałem się że ciekawy występ i piosenka w język narodowym, czyli "Tempel" zostanie doceniona.

Świetnie na żywo wyglądało Misty, tajemniczy i ciekawy występ. Young niezłe, ale dobrego wyniku i tak nie będzie. Finał na poziomie kosmicznym nie stoi, na pewno o miejsce w czołówce powalczy Drop That Boogie i Home, liczę na Vaje, choć oczywiście zwycięstwo jest już poza zasięgiem.

Ale to i tak jest kompletnie bez znaczenia, bo tak czy srak La Syff wygra televoting z przewagą większą niż wynosi populacja Estonii, nadzieja w jurorach, że nas od tego chυjstwa uchronią.

Awatar użytkownika
Alpaka
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Alpaka » 2018-02-18, 11:24

Bardzo się cieszę z zasłużonego awansu Cant keep calling misty.
no i w sumie to jedyny plus tego semi XD
jakim cudem evestus znalazł się w finale???? to przeciez jest bezdyskusyjnie najgorsza piosenka w tegorocznym eesti laul. jeśli ktoś powie że to urozmaicenie stawki to XD odrzucili więcej ciekawych propozycji które w przeciwieństwie do evestusa były zrobione jakoś z gustem
Jestem też strasznie niepocieszony że Nika przeszła, jej piosenka to syf najgorszy, serio, do tego brzmi tak europopowo...
Girls in pearls zdecydowanie zasłużyły na finał, może nie było perfekcyjnie wokalnie i nie udało się przenieść tego synthpopowego klimatu na scenę, ale przecież przeszły gorsze propozycje od spellbound.
i ostatnia moja uwaga, odnośnie najciekawszego moim zdaniem występu. Chodzi o Tempel. Piosenkę lubię, a zaśpiewana była bardzo dobrze. Samą koncepcję stagingu rozumiem i łapię jak się ma odnosić do piosenki, ale wyszło tak jakoś... dziwnie? W sumie jestem w rozterce, momentami wyglądało to bardzo intrygująco, a czasami psuło odbiór Tempel. Tak czy inaczej według mnie Indrek i tak powinien się był znaleźć w finale.

Awatar użytkownika
Dawidwg
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Dawidwg » 2018-02-18, 11:46

W sumie podpisuję się pod Alpaką.
"Misty" było cudowne na żywo, świetnie oddany klimat wersji studyjnej, trzymam kciuki za wygraną! :serce: "Welcome to my world" z lekka irytujące, ale i występ i wokale stworzyły spójną całość. Występ Niki nie podobał mi się, a piosenka została jeszcze bardziej przerysowana... "Young" było pewniakiem, przyjemna radiówka. Dużo pomógł chłopakom televoting, bo nie byli w Top4 jurorów. Awans "Sky" to lekkie nieporozumienie, najbardziej bezbarwna piosenka Eesti, nie mam pojęcia jak to przeszło dzięki widzom.
Najbardziej szkoda mi "Spellbound", fantastyczna piosenka przy miłym dla oka występie, widzowie niestety nie docenili. "Tempel" zyskało trochę w porównaniu do mojej ostatniej aktualizacji rankingu, a z tym występem mogłoby nawet awansować.
Ogólnie 1. półfinał stał na nieco wyższym poziomie, ale w obu odpadło kilku faworytów. W finale trzymam kciuki za "Misty" byle nie la frotka.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2018-02-18, 23:53

Eesti Laul to zdecydowanie moje ulubione preselekcje w tym roku. Szkoda, że nie będę miał możliwości obejrzenia finału (ekhm biedaKE, ekhm priorytety)

Z pierwszego półfinału cieszy mnie awans Laura (Walk with Me), Drop That Boogie i Home, chociaż Stig zdecydowanie lepiej prezentował się w 2015 r. Szkoda natomiast Külm i Näita oma energiat, chociaż to ostatnie na żywo nie wypadło zbyt dobrze :< Drugi półfinał stał na niższym poziomie, jednak fajnie, że w grze pozostaje (Can’t Keep Calling) Misty, jednak Indrek zdecydowanie zasługiwał na przejście dalej.

Ogólnie z 10 finałowych piosenek 8, mniej lub bardziej, chętnie zobaczę w Lizbonie. Wyjątkami są równie okropne Welcome to My World oraz La Forza. Niestety, zdaję sobie sprawę, że Elina jest w tym momencie główną faworytką do wygrania, nic tylko trzymać kciuki, żeby Estończycy się opamiętali i wysłali coś naprawdę porządnego.

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie (Portugalia) 2018”