ESTONIA: Eesti Laul 2018

Aktualne wieści dotyczące Eurowizji 2018.
Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

ESTONIA: Eesti Laul 2018

Postautor: DanielW » 2017-11-10, 19:18

Obrazek

Poznaliśmy stawkę tegorocznego Eesti Laul! Oto uczestnicy:

Stig Rästa - Home (Stig Rästa, Fred Krieger)
Metsakutsu - Koplifornia (Meelis Meri, Rainer Olbri)
Elina Netšajeva - La Forza (Mikhel Mattisen, Timo Vendt, Ksenia Kuchukova, Elina Netšajeva)
Aden Ray - Everybody's Dressed (Nikita Bogdanov)
Frankie Animal - (Can't Keep Calling) Misty (Marie Vaigla, Jonas Kaarnamets, Jan-Christopher Soovik)
Nika - Knock Knock (Nika Prokopjeva)
Iiris & Agoh – Drop that boogie (Ago Teppand, Iiris Vesik)
Etnopatsy – Külm (Aile Alveus-Krautmann)
Vajé – Laura (Walk with me) (KArl-Ander Reismann)
Miljardid – Pseudoprobleem (Marten Kuningas, Miljardid)
Tiiu x Okym x Semy – Näita oma energiat (Kaido Luht, Sergei Morgun, Tiiu Kaarlõp, Meiko Umal)
Desiree – On my mind (Amiran Gorgazjan)
Rolf Roosalu – Show a little love (Rolf Roosalu, Priit Uutstulnd, Maian-Anna Kärmas)
Eliis Pärna & Gerli Padar – Sky (Imre Sooäär)
Girls In Pearls – Spellbound (Vivi Maar, Viveli Maar, Rasmus Lill)
Marju Länik – Täna otsuseid ei tee (Liina Saar, Herman Gardarfve, Axel Ehnström, Marju Länik)
Indrek Ventmann – Tempel (Allan Kasuk, Siim Koppel, Indrek Ventmann)
Sibyl Vane – Thousand words (Helena Randlaht, Sybil Vane)
Evestus – Welcome to my world (Ott Evestus)
Karl Kristjan & Karl Killing (feat. Wateva) – Young (Karl-Kristian Kingi, Karl Killing, Kris Evan Säde, Hugo Martin Maasikas)

W nawiasie podani kompozytorzy.

Półfinały preselekcji odbędą się w dniach 10 i 17 lutego, natomiast finał - 3 marca.
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Re: ESTONIA: Eesti Laul 2018

Postautor: DanielW » 2017-11-22, 20:10

Tak prezentuje się podział stawki na półfinały:

I PÓŁFINAŁ (10 lutego)
Aden Ray – Everybody’s dressed
Desiree – On my mind
Elina Netšajeva – La forza
Etnopatsy – Külm
Iiris & Agoh – Drop that boogie
Miljardid – Pseudoprobleem
Sibyl Vane – Thousand words
Stig Rästa – Home
Tiiu x Okym x Semy – Näita oma energiat
Vajé – Laura (Walk with me)

II PÓŁFINAŁ (17 lutego)
Eliis Pärna & Gerli Padar – Sky
Evestus – Welcome to my world
Frankie Animal – (Can’t keep calling) Misty
Girls In Pearls – Spellbound
Indrek Ventmann – Tempel
Karl Kristjan & Karl Killing (feat. Wateva) – Young
Marju Lanik – Täna otsuseid ei tee
Metsakutsu – Koplifornia
Nika – Knock knock
Rolf Roosalu – Show a little love

źródło: http://esctoday.com/153058/estonia-eest ... etermined/
Obrazek

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2017-11-28, 17:57

Nie cieszę się z ponownego udziału Stig Rasty, ale jestem zadowolony, że Rolf ponownie próbuje w Estonii. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
vestmann
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: vestmann » 2017-11-28, 23:23

Etnopatsy - Külm :serce:

To ja już nie muszę czekać na pozostałe propozycje. Jestem oczarowany. Utwór jest bardzo prosty, ale wokale i sam język estoński czynią cuda. Podejrzewam jednak, że dziewczyny powtórzą swój zeszłoroczny rezultat, jaki osiągnęły z Anstsud, chociaż i tak w lutym będę trzymał kciuki za jak najlepszy rezultat

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2017-11-29, 20:42

vestmann pisze:Etnopatsy - Külm :serce:

To ja już nie muszę czekać na pozostałe propozycje. Jestem oczarowany. Utwór jest bardzo prosty, ale wokale i sam język estoński czynią cuda. Podejrzewam jednak, że dziewczyny powtórzą swój zeszłoroczny rezultat, jaki osiągnęły z Anstsud, chociaż i tak w lutym będę trzymał kciuki za jak najlepszy rezultat

No to pierwsza piosenka preselekcyjna sezonu 2018 odsłuchana :-D :-D :-D . Jak dla mnie jest to średni utwór. Język estoński podnosi jego wartość.
Obrazek

Nessy
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Nessy » 2017-12-06, 16:58

Etnopatsy - Külm Również polubiłam ten kawałek. Jest bardzo chwytliwy i teraz trudno mi wyrzucić z głowy ,,hyla hyla hyla'' :D Piosenka urocza w swej prostocie, zawierająca pewną magię, mistyczność (w dużej mierze dzięki językowi estońskiemu). Na pewno wyróżniałaby się na plus.

Awatar użytkownika
Dawidwg
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Dawidwg » 2017-12-21, 13:13

Wszystkich piosenek (w całości) można wysłuchać tutaj: https://etv.err.ee/l/meelelahutus/eesti_laul

Awatar użytkownika
IgorBielak
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: IgorBielak » 2017-12-21, 14:53

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale jestem mocno zawiedziony tegorocznym Eesti Laul. Jak dla mnie poziom jest dużo gorszy niż rok temu. Te piosenki wydają się takie wtórne, na siłę ambitne i alternatywne. Są po prostu nudne i ani trochę mi nie podchodzą. No są przyzwoite, ale to tyle. Żadnego klimatu i emocji xd (oczywiście poza wyjątkami)> Z tego co widziałem na innych zagranicznych forach to zdania są podzielone, ale moje chyba popiera większość xd.

slawik1416
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: slawik1416 » 2017-12-21, 17:20

"Misty"- Jest to i ciekawe i na czasie, jak dla mnie mogą jechać do Lizbony.
"On my Mind"-typowy słodki nastoletni Pop...może się spodobać a dla mnie po prostu ujdzie.
"Thousand Words"- coś w stylu Paramore, czyli moje klimaty. Jest to smaczne i na pewno się trochę wyróżni. Jednak Europie do tego typu muzyki jest już bardzo daleko, więc nie byłoby dobrym pomysłem wysyłania ich do Lizbony.
"Kuelm"- nie zakochałem się od razu tak jak w propozycji Białoruskiej w zeszłym roku, ale to powinno pojechać bo właśnie taką muzykę chciałbym słyszeć na Eurowizji. Czyli muzykę regionalną w nowoczesnym wydaniu. Po to aby cała Europa poznawała kulturę ale i gusta danego kraju.

Jak dla mnie poziom jest bardzo w porządku, w tamtym roku nie śledziłem wiec nie mam porównania. Mogę jedynie wnioskować z tego co wygrało, a reprezentanci Estonii w Kijowie to dla mnie było jedno wielkie zło i obojętnie kto z tej grupy nie wygra będzie lepszy.

Nessy
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Nessy » 2017-12-22, 15:43

Jestem całkiem zadowolona z piosenek wybranych do preselekcji. Zdecydowana większość nadaje się do słuchania. Szybko znalazłam też garść kawałków wpadających w ucho, na dodatek są one w miarę różnorodne.
Poznane wcześniej Külm to bardzo wyróżniający się utwór, który można by ciekawie zaprezentować na Eurowizji. Mam nadzieję, że jego oryginalność zostanie doceniona. Spore wrażenie zrobiło też na mnie La Forza. Nie interesuję się muzyką klasyczną, ale wykonawczyni tej piosenki po prostu miażdży głosem. Może być z tego kawał widowiska.
Oprócz wyżej wymienionych, które najchętniej zobaczyłabym na Eurowizji, polubiłam też kilka bardziej radiowych brzmień. Podoba mi się Knock Knock, zwłaszcza ze względu na charakterystyczny, chwytliwy refren, a także Laura (Walk With Me) i Young. Przyjemnie słucha mi się również Home przywodzącego na myśl piosenki Eda Sheerana oraz ładnego mimo pewnej staroświeckości Sky.

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2017-12-23, 11:00

IgorBielak pisze:Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale jestem mocno zawiedziony tegorocznym Eesti Laul. Jak dla mnie poziom jest dużo gorszy niż rok temu. Te piosenki wydają się takie wtórne, na siłę ambitne i alternatywne. Są po prostu nudne i ani trochę mi nie podchodzą. No są przyzwoite, ale to tyle. Żadnego klimatu i emocji xd (oczywiście poza wyjątkami).

Podpisuję się pod tym. Naprawdę zawiodłem się bardzo w tym roku na Eesti Laul.
Obrazek

Maximax
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Maximax » 2017-12-26, 12:44

Moim zdaniem poziom Eesti Laul jest troszkę gorszy niż ostatnio, ale kocham swoje top 9, więc nie jest aż tak źle. :v
Mój kanał jak ktoś jest zainteresowany -> https://www.youtube.com/channel/UCi--Zg ... i8A/videos

Awatar użytkownika
igi1202
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: igi1202 » 2017-12-26, 16:49

Być może jestem w mniejszości, ale jak dla mnie poziom jest świetny. Oczywiście jest kilka koszmarków i może poziom jest troszkę niższy przed rokiem, ale wciąż są to świetne preselekcje, bardzo różnorodne. Moim absolutnym faworytem na ten moment jest La Forza, niby zwykła opera, ale to jest tak magiczne i po prostu piękne, że mogę tego słuchać i słuchać, a na żywo może to wyjść naprawdę niesamowicie. :zakochany: Kolejna genialna piosenka na światowym poziomie - Knock Knock, po prostu coś świetnego, gdyby to był utwór jakiejś wielkiej gwiazdy uważam, że byłby hitem. Bardzo podobają mi się też Külm i On My Mind. Co do piosenki Stiga: liczyłem na coś dobrego i nie zawiodłem się. Home nie jest wybitnym utworem na miarę eurowizyjnego zwycięstwa, ale bardzo fajnie płynie i świetnie się tego słucha.

Kolejny rok z rzędu mogę powiedzieć - Brawo :estonia: Estonio! Świetne preselekcje, a czy tak jak przez 2 ostatnie lata faktyczny zwycięzca preselekcji będzie pomyłką? To już inna kwestia. ;)

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-12-28, 19:26

Mi tam eesti laul pasują jak zawsze. co prawda nie ma jakiś muzycznych rewelacji, ale jest dużo porządnych piosenek trzymających poziom. Z takich, które bardziej mi zapadły w pamięć wyróżniłbym:
Spellbound - nie jest to zbyt odkrywczy w formie utwór - takich piosenek w konwencji retro-elektro-80s jest od cholery. Niemniej miło to usłyszeć w preselekcjach do eurowizji a nie w sklepie odzieżowym!
Young - mogę powiedzieć o tym to samo co o piosence wyżej, tylko jesczze to shiperbolizować XD dosłownie takich radiówek powstało w ostatnich czasach tysiące. Eurowizji to nie zawojuje na pewno, ale gdybym usłyszał takie coś w radiu na pewno bym nie przełączył.
Tempel - Ładny głos.
(Can't Keep Calling) Misty - W sumie nie wiem czy to nie jest moja ulubiona piosenka z eesti laul. Wszystko się zgadza: głos, warstwa instrumentalna, kompozycja i ogólny klimat. Brawo!
On My Mind - Mój absolutny faworyt do wygrania! Myślę, że dobrze przyjęłoby się na eurowizji. Mega wpada w ucho. Nowoczesnie, popowo, przystępnie - trzymam kciuki!
Kulm - uwielbiam folk, a szczególnie na eurowizji. Piosenka jest bardzo dobrze zrobiona więc liczę conajmniej na podium w preselekcjach.
Laura (Walk with me) - pomimo tego didżejowo-aviciowego brzmienia jest bardzo przyjemna.

Podium:
Vaje - Laura (Walk with me)
Etnopatsy - Kulm
Desiree - On My Mind

Taka piosenka bliska mojemu serduszku która nie ma szans za bardzo:
Frankie Animal - (Can't Keep Calling) Misty

piosenka stiga rasty brzmi TOTALNIE jak give me love eda sheerana (którego nie znosze),jesli zobaczę ludzi na yt hajpujących go to się wścieknę XD

edit
po jakimś czasie i osłuchaniu się z tymi piosenkami bardziej cofam to o On My Mind i ogłaszam wszem i wobec że mój absolutny faworyt to Laura (Walk with me)
Ostatnio zmieniony 2018-01-10, 22:49 przez Alpaka, łącznie zmieniany 2 razy.

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2017-12-28, 21:54

Jestem zawiedziony propozycją Stiga, liczyłem na coś lepszego, z tą piosenką liczę, że nie wygra estońskich preselekcji. Ogółem poziom Eesti Laul spadł, mam nadzieję, że wygra ktoś z tej trójki: Etnopatsy - Külm (fajne folkowe brzmienie, plus za język), Vajé - Laura (Walk With Me) (połączenie Aviciego z Ofenbach) i Karl Kristjan & Karl Killing feat. Wateva - Young (przyjemna radiówka). Przyzwoite piosenki to jeszcze La Forza, Thousands Words i Spellbound, ale raczej nie na wyjazd do Lizbony i reprezentowanie tam :estonia: Eesti.
Obrazek

Wróć do „Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie (Portugalia) 2018”