System reklamy Test

Animacje

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Animacje

Postautor: dastame » 2018-04-15, 15:39

Temat to rozmów o bajkach/kreskówkach/anime i jeśli znacie jeszcze jakieś odmiany to oczywiście też :P

No to ja zaczne.
Jestem fanem każdej z animacji wymienionych wyżej.
Ulubione bajki to:
- Mulan
- Vaiana
- Jak wytresować smoka
- Król lew
i wiele innych
Kreskówki:
-Totalna porażka (szczególnie pierwsze 3 sezony)
-Xaoiln pojedynek mistrzów
-Dom dla zmyślonych przyjaciół pani foster
-Galactik football

Anime pełnometrażowe:
- Spirited away
- Wilcze dzieci
- Hotarubi no Mori e
- Toki wo Kakeru Shoujo
- Omoide no Marnie
Przymierzam się do obejrzenia Kimi no Nawa i Szeptu serca.

Anime odcinkowe:
- Nagi no Asukara
- Clannad
- Death Parade
- Shokugeki no Souma
- No Game No Life

Mimo wszystko jednak animacja Usa > Japonia

Jestem ciekaw czy interesujecie się animacjami czy raczej z tego wyrośliście?
2018: :israel: :estonia: :france:
2017: :finland: :belgium: :romania:
2016: :hungary: :spain: :iceland:
2015: :albania: :ireland: :slovenia:
2014: :unitedkingdom: :israel: :germany:

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Re: Animacje

Postautor: Fenistil » 2018-04-15, 22:21

Jako że najwyraźniej nawiązała się już między nami pod tym kątem nić porozumienia, to czuję się w obowiązku popełnić poniższy referat. ;)

Zdecydowanie nie jestem jakimś wielkim kinomanem czy fanem seriali, ale jeśli już coś oglądam, to bardzo często są to właśnie różnego rodzaju animacje. Dlaczego? Powodów jest kilka*:
- są ładne - pod względem obrazu mogą oferować dużo więcej niż filmy aktorskie
- rzadko używają wysoko wyspecjalizowanego słownictwa - mogę zerowym wysiłkiem oglądać anglojęzyczne rzeczy w (zazwyczaj najlepszym) oryginale
- rzadko są bezmyślną rozwałką nastawioną na efekty specjalne
- pozytywnie nastrajają do świata i często mają jakiś fajny morał, dają do myślenia
- trochę wciąż tkwi we mnie dziecko :D
*oczywiście wszystkie stwierdzenia w 100% subiektywne ;)

Oprócz tego, o ile większość animacji rzeczywiście jest nastawiona głównie na dzieci, to uważam, że w dzisiejszych czasach dorosłemu widzowi też mają wiele do zaoferowania. I niekoniecznie chodzi mi tu o rzucenie kilku adult jokes nad głowami dzieci, żeby mamuśki się nie nudziły w kinie. Po prostu opowiadana historia i ich prezentacja bywają już na takim poziomie, że bez żadnych dodatkowych zabiegów każda grupa wiekowa może się bawić dobrze i coś dla siebie wynieść z seansu. Przyznam, że irytuje mnie trochę gdy ludzie używają słowa bajka, bo brzmi to wtedy jednak dość dziecinnie i bez szacunku. Ja staram się używać głównie formy animacja, w ostateczności kreskówka. ;)

Jeśli chodzi o filmy długometrażowe, to staram się zawsze mieć mniej więcej obejrzane te, które pojawiają się gdzieś w kinach albo wyglądają interesująco. Zazwyczaj nadrabiam je sobie jednak dopiero po jakimś czasie i stąd miewam czasami braki w znajomości, jak choćby w przypadku tych Trolli. ;) Do moich ulubionych filmów animowanych zaliczyłbym (kolejność losowa):
- Sekrety morza, Sekret księgi z Kells, Kubo i dwie struny - pod kątem audiowizualnym są po prostu bajeczne :serce:
- Mulan - cały Disney lat 90. jest wspaniały, ale Mulan to w tym towarzystwie perfekcja w każdym aspekcie
- Koralina i tajemnicze drzwi - wyśmienity animowany horror psychologiczny odpowiedni dla dzieci i dorosłych! czy trzeba dodać coś więcej? :D
- Zwierzogród - zrealizowana z rozmachem animowana komedia kryminalna - coś, na co długo czekałem ;)
- Zaplątani - nowy Disney ze świeżym spojrzeniem na klasyczną baśń; zdecydowanie wolę od dobrej, ale przecenianej Krainy Lodu
- Fantastyczny Pan Lis - reżyser Wes Anderson popełnił w swoim stylu także animację! a gdy George Clooney i Meryl Streep dorzucają jeszcze głosy dla głównych postaci, to nie mogę tego nie kochać :serce:
- Lis i Pies, Dzielny Despero - w sumie dość proste historie, ale niesamowicie chwytają mnie za serce
- Uciekające kurczaki, Nowe szaty króla, Rogate Ranczo - miłości dzieciństwa, które do dziś uwielbiam
- Potwory i spółka - niby klasyka, ale jednak coś odmiennego; zawsze niesamowicie podobała mi się koncepcja tego świata
- Baranek Shaun - to niesamowite jak ciekawie można opowiedzieć historię bez użycia choćby jednego słowa przez 1,5 godziny :D i do tego jeszcze w tak wspaniałej technice poklatkowej
- Megamocny - zdecydowanie najlepiej wyegzekwowany pomysł na "złego" głównego bohatera jaki widziałem: w klimatach typowo superbohaterskich! i choć zazwyczaj akurat ta tematyka filmów nie jest mi bliska, to w tym wydaniu po prostu uwielbiam :zakochany: może na moją wysoką ocenę ma wpływ zaskoczenie wynikające ze wczesnego twistu, o którym za pierwszym razem nie wiedziałem -> polecam NIE czytać żadnych opisów tego filmu tym, którzy jeszcze nie widzieli, a mają ochotę

Uff... Natomiast z serialami animowanymi jest już dużo prościej. Jest cała masa rzeczy, które oglądam lub oglądałem jakoś okazyjnie w telewizji i które bardzo lubię, ale nie mam zamiaru ich tu wszystkich wymieniać. :P Nieczęsto oglądam coś regularnie, ale moim ukochanym serialem animowanym ostatnich lat jest Gravity Falls (Wodogrzmoty Małe), które w przeciwieństwie do wielu innych posiada intrygującą główną fabułę, która stale się rozwija (szczególnie w drugim sezonie) oraz posiada satysfakcjonujące zakończenie. Do tego mamy ładną animację, niezły humor i bliską mojemu sercu tematykę paranormalnych zagadek i tajemnic. Oprócz tego polecam oczywiście też obecne niedawno w KP Over the Garden Wall, głównie ze względu na stronę audiowizualną. Te 10 krótkich odcinków trwa łącznie krócej niż niejeden pełnometrażowy film, a naprawdę warto. :) No i jeszcze ostatnie o czym wspomnę, to najnowszy reboot Kaczych Opowieści, którego wyszło w USA dopiero z dziesięć odcinków, ale już mogę powiedzieć, że odwalił świetną robotę. :cool2:

Natomiast z anime nie miałem zbyt wiele styczności, jakoś niespecjalnie mnie do tego ciągnie. Co najwyżej mogę wspomnieć o dwóch wielkich maniach z dzieciństwa, czyli o Pokemonach oraz Beyblade. :P

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-04-17, 17:21

Fenistil pisze:- trochę wciąż tkwi we mnie dziecko :D

<3

Fenistil pisze:Jeśli chodzi o filmy długometrażowe, to staram się zawsze mieć mniej więcej obejrzane te, które pojawiają się gdzieś w kinach albo wyglądają interesująco. Zazwyczaj nadrabiam je sobie jednak dopiero po jakimś czasie i stąd miewam czasami braki w znajomości, jak choćby w przypadku tych Trolli. ;)

Nie ma się co dziwić. Rok 2016 był najlepszym rokiem animacji pełnometrażowych od wielu lat. Vaiana, Zwierzogród, Kubo i dwie strony, sing, Gdzie jest Dory, Kung fu Panda 3. Wyszła wtedy naprawdę masa dobrych baj.

Fenistil pisze:Do moich ulubionych filmów animowanych zaliczyłbym (kolejność losowa):
- Sekrety morza, , Kubo i dwie struny - pod kątem audiowizualnym są po prostu bajeczne :serce:
- Mulan - cały Disney lat 90. jest wspaniały, ale Mulan to w tym towarzystwie perfekcja w każdym aspekcie
- Koralina i tajemnicze drzwi - wyśmienity animowany horror psychologiczny odpowiedni dla dzieci i dorosłych! czy trzeba dodać coś więcej? :D
- Zwierzogród - zrealizowana z rozmachem animowana komedia kryminalna - coś, na co długo czekałem ;)
- Zaplątani - nowy Disney ze świeżym spojrzeniem na klasyczną baśń; zdecydowanie wolę od dobrej, ale przecenianej Krainy Lodu
- Uciekające kurczaki, Nowe szaty króla, Rogate Ranczo - miłości dzieciństwa, które do dziś uwielbiam
- Potwory i spółka - niby klasyka, ale jednak coś odmiennego; zawsze niesamowicie podobała mi się koncepcja tego świata

Wszystkie te lubię ^^
Jedynym minusem Zwierzogrodu jest to że wyszedł w tym roku co Vaiana i tylko jedno mogło zdobyć oskara :C
Zaplątani biją na głowę Krainę Loda. Z tego co pamiętam to ocenilem je na 8/10 i 6/10
Nowe szaty króla - Izma najlepszym czrnym charakterem <3
Rogate Ranczo posiada jedną z najsmutniejszych piosenek jakie słyszałem w animacjach :c
Fenistil pisze:Uff... Natomiast z serialami animowanymi jest już dużo prościej. Jest cała masa rzeczy, które oglądam lub oglądałem jakoś okazyjnie w telewizji i które bardzo lubię, ale nie mam zamiaru ich tu wszystkich wymieniać. :P Nieczęsto oglądam coś regularnie, ale moim ukochanym serialem animowanym ostatnich lat jest Gravity Falls (Wodogrzmoty Małe), które w przeciwieństwie do wielu innych posiada intrygującą główną fabułę, która stale się rozwija (szczególnie w drugim sezonie) oraz posiada satysfakcjonujące zakończenie.

Chyba od roku zbieram się do obejrzenia ostatnich 10 odcinków. Będzie trzeba to nadrobić.

Miło że ktoś się tu wypowiedział :D i to jeszcze w tak długiej wiadomości <3 <3 <3

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2018-04-17, 20:59

O filmach animowanych, które uwielbiam, postaram się zbytnio nie wypowiadać , ponieważ większość moich ulubionych została już wymieniona (Zwierzogród, Vania, Kubo, itd...) zostały już wymienione. Wspomnę jedynie o Herkulesie, którego za dzieciaka oglądałem namiętnie. Prawie zapomniałbym o bajce Mój Brat Niedźwiedź, która za każdym razem wyciskała za mnie morze łez.

Natomiast serie takie jak Kung Fu Panda, Madagaskar czy Shrek (no może z wyjątkiem czwartej części, fuuu) to klasyki same w sobie, które można w kółko ogląd a i tak znajdą się nowe smaczki. Z wielkim sentymentem wspominam także bajkę Roboty, która, jakżeby inaczej, traktuje o wierze w siebie. Oprócz tego przy każdej możliwej okazji lubię wracać do Krainy Lodu oraz W głowie się nie mieści :serce:

Jeżeli chodzi o kreskówki to pierwszą serialową serią, w którą się wciągnąłem były oczywiście Pokemony, które ubóstwiałem nad życie :serce: Miałem nawet maskotkę z Pikachu, która zaginęła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach :< Jako kilkunastolatek śledziłem również losy bohaterów Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Do tej pory lubię do tego serialu wracać.

Z kolei z tych mniej znanych chciałbym polecić emitowaną na Jetixie i TV 4 serię Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! Tak w skrócie - traktuje ona o chłopcu Chiro, który przez przypadek staje się posiadaczem siły naczelnych i razem z grupą robo-małp muszą ocalić swoje miasto.

Niesamowity Świat Gumballa to seria, które kupiła mnie od początku :serce: Choć pierwsza seria była raczej skierowana do młodszych, to z każdym kolejnym odcinkiem producenci coraz śmielej puszczają oczko do dojrzalszego widza ukrywając mnóstwo popkulturowych nawiązań w fabule. No i warstwa wizualna jest naprawdę ciekawa ;)

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-06-04, 17:29

Obejrzałem wczoraj Kimi no Na wa. Cudowna oryginalna historia. Nie dziwie się że nawet ludzie którzy nie lubią anime sięgnęli po ten tytuł i byli oburzeni gdy nie dostało nominacji do oskara. Polecam każdemu to tylko 90 minut arcydzieła. Czemu ja tak późno to obejrzałem :/
http://www.filmweb.pl/film/Kimi+no+Na+wa.-2016-760082

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-06-06, 16:52

Ogromnie raduję się na samą myśl, że tak dużo tutaj fanów animacji :-),
Z klasycznych filmów pełnometrażowych uwielbiam Mulan i Króla Lwa, natomiast z nowszych Zwierzogród i (chyba) W głowie się nie mieści wywołują we mnie mnóstwo pozytywnych emocji.
Jak już gdzieś wspomniałam, duże wrażenie robią na mnie powszechnie zwane "chińskimi bajkami": Naruto (numero uno), Dragon Ball, Death Note, Fairy Tail, Pokemony, Beyblade (zawsze marzyłam o takim odjechanym dysku :D) i niesamowity serial Fullmetal Alchemist, który wielokrotnie mnie wzruszył. Polecam wszystkim te seriale anime.
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:
- ej, ty jesteś nowa w naszej klasie?
- tak, od dzisiaj przez cały rok będę uczyć was matmy.

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-06-07, 21:53

Triss pisze:Ogromnie raduję się na samą myśl, że tak dużo tutaj fanów animacji :-),

Jest nas cała czwórka xD

Triss pisze:Jak już gdzieś wspomniałam, duże wrażenie robią na mnie powszechnie zwane "chińskimi bajkami": Naruto (numero uno), Dragon Ball, Death Note, Fairy Tail, Pokemony, Beyblade (zawsze marzyłam o takim odjechanym dysku :D) i niesamowity serial Fullmetal Alchemist, który wielokrotnie mnie wzruszył. Polecam wszystkim te seriale anime.

Tasiemce są za długie dla mnie :C Oglądałaś może jakieś krótsze serie? Takie do 25 odcinków?

Jestem chyba jedynym człowiekiem na świecie który porzucił Death Note po połowie serii xD Fairy Tail Mam 3 tomy mangi, a fullmetal alchemist brotherhood kiedyś spróbuję.

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-06-08, 07:01

dastame pisze:Jest nas cała czwórka xD

Jestem pewna, że sporo osób po prostu się gdzieś kitra, haha :D
Dastame pisze:Tasiemce są za długie dla mnie :C Oglądałaś może jakieś krótsze serie? Takie do 25 odcinków?

Jestem chyba jedynym człowiekiem na świecie który porzucił Death Note po połowie serii xD Fairy Tail Mam 3 tomy mangi, a fullmetal alchemist brotherhood kiedyś spróbuję.

Kojarzę, że parę lat temu oglądałam coś niezłego (chyba max. 15 odcinków). Kiedy wrócę z wyjazdu, to poszukam tego tytułu dla Ciebie, bo tytułu na tę chwilę nie pamiętam :). Prawda jest taka, że poziom Death Note'a spadł po śmierci wiadomo kogo i tak jak Ty chciałam odstawić DN :D. Bardzo rozjuszyło mnie zakończenie, a zresztą nie będę spojlerować, może coś Cię podkusi do powrotu... A mangowej wersji Fairy Tail... po prostu zazdroszczę, Ty szczęściarzu :)

EDIT:
Ten serial to Elfen Lied, o ile dobrze widzę, to serial jest dziesięcioodcinkowy. Może troszkę dziewczyński, ale myślę, że powinien spodobać się prawie każdemu fanowi anime :D
Obrazek
2018 - :lithuania: | 2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
dastame
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: dastame » 2018-06-08, 15:33

Triss pisze: A mangowej wersji Fairy Tail... po prostu zazdroszczę, Ty szczęściarzu :)

Ogólnie mam całą kolekcje mangową i nadal ją powiększam. Nie ma czego zazdrościć Fairy Tail spokojnie byś kupiła za dyszkę od kogoś na specjalnych grupach o tej tematyce ^^
Triss pisze:EDIT:
Ten serial to Elfen Lied, o ile dobrze widzę, to serial jest dziesięcioodcinkowy. Może troszkę dziewczyński, ale myślę, że powinien spodobać się prawie każdemu fanowi anime :D

Widziałem dawno, ale nie całe. :D

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-06-10, 06:59

dastame pisze:
Triss pisze: A mangowej wersji Fairy Tail... po prostu zazdroszczę, Ty szczęściarzu :)

Ogólnie mam całą kolekcje mangową i nadal ją powiększam. Nie ma czego zazdrościć Fairy Tail spokojnie byś kupiła za dyszkę od kogoś na specjalnych grupach o tej tematyce ^^
Triss pisze:EDIT:

Widziałem dawno, ale nie całe. :D

Hah, żebym ja miała czas na szukanie takich rzeczy :(. Ostatnio dzieciaki w szkole robiły prezentacje o swoich zainteresowaniach i jeden chłopiec zrobił prezentację o Code Lyoko, znasz może?;)
Czyli Elfen Lied Tobie nie podeszło :D. Jakiś czas temu skończyłam oglądać Zero no Tsukaima. Może i tasiemiec, ale całkiem wciągający.
Obrazek

Wróć do „Kultura”