Euro 2012

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
Awatar użytkownika
czerwony98
That's my number ONE!
That's my number ONE!

Euro 2012

Postautor: czerwony98 » 2009-12-14, 17:24

Obrazek
Logo naszych mistrzostw.

Euro 2012 odbędzie się w Polsce i na Ukrainie. Motyw przewodni po polsku brzmi: "Razem tworzymy przyszłość", a po angielsku: "Creating history together", co znaczy "Razem tworzymy historię". Przypomnijmy sobie 2007 rok, gdy Micheal Platini odkrywa kartę: Euro 2012 in......
http://www.youtube.com/watch?v=l7iwcHvdNmU&feature=related
Ale to dopiero początek sukcesu, gdzie boiska, autostrady czy hotele? Oczywiście zbudować trzeba.
Lecz czy zdążymy? Tego nie wiemy, a za 908 dni mecz otwarcia, który odbędzie się w Warszawie. Finał odbędzie się 1 lipca w Kijowie. Na polskiej stronie Euro 2012 jest zegar: http://www.2012.org.pl/

Zadam jeszcze raz pytanie: czy zdążymy??
Obrazek
Trwa LENA 1969 (kliknij w obrazek!), pozdrawiam :*

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012

Postautor: Antek » 2009-12-14, 17:48

Odpowiem na pytanie: nie sądzę. Polska coś się nie kwapi do organizacji tego. Z resztą, mi też jakoś specjalnie nie zależy, nienawidzę futbolu :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 2009-12-14, 17:51

Powiem tyle - grafika jest znakomita! Perfekcyjna! Sam lepiej bym tego nie ujął, a w takich klimatach widziałbym naszą eurowizyjną oprawę ;-) Smaczek:

http://www.youtube.com/watch?v=V1bH7FuEtoM

Naprawdę bardzo podoba mi się pomysł, kwiatowy motyw ludowej wycinanki pozornie niezbyt pasuje do zawodów piłkarskich, a jednak udało się. Liczę na taką grafikę eurowizyjną w najbliższym czasie ;-)

Niezbyt przypadł mi do gustu slogan. "Creating history together" - wersja angielska znaczy dokładnie to samo co wersja ukraińska "Творимо історію разом" (Tvoriju istoriju razom), zaś polska to "Razem tworzymy przyszłość". Czy słowo "historia" tak źle pasuje? W obu przypadkach hasło dość oklepane, ale jeśli historię to historię, nie podoba mi się ta rozbieżność.

edit: Momentami film mi trochę orientem zajeżdża, szczególnie czcionki takie wystylizowane, muzyka też momentami jakby z Chin przybyła. Ale podoba mi się to, mimo wszystko :D
[*]:->

Awatar użytkownika
Seba
Administrator
Administrator

Postautor: Seba » 2009-12-14, 18:18

Grafika przecudna, genialnie dobrany motyw ludowy całkowicie rozbieżny z piłką nożną. Świetne! Wycinanki są najlepsze w dodatku samo logo wyśmienite. Bomba!

Slogan jest kompletnie do du*y. Creating history together. Słaba angielszczyzna. Powinno być chyba jakoś inaczej, bo mi to kompletnie nie odpowiada, ale to tylko intuicja.
TOP'16: Obrazek :norway: :ukraine: :bulgaria: :latvia:

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2009-12-14, 18:27

Przejeżdzałem w tamtym tygodniu... obok przyszłego stadionu, który budują na EURO 2012... sądze, że zdążą a logo... nawet mi się podoba ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
esder
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: esder » 2009-12-14, 18:38

Ten motyw czerwono - białej flagi też się wam podoba?
"why is some of the audience standing on non-moving escalators? "
Eurowizja

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2009-12-14, 18:59

Mnie się podoba cała koncepcja loga, ale ciekawe, czy same mistrzostwa będą równie wspaniałe jak ono... :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 2009-12-14, 21:16

Jaki motyw czerwono-białej flagi. Nie rozumiem tego całego zamieszania. Polacy jak zwykle muszą gdzieś znaleźć problem, który nie istnieje i sobie ponarzekać. Nie bądźcie tacy czepliwi!

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2009-12-14, 21:47

O Ukrainie też można powiedziec, że zrobili jej żółto-niebieską o.O

Awatar użytkownika
Ola93
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Ola93 » 2009-12-15, 19:44

Mi się to logo w ogóle nie podoba. Wygląda jakby było robione na odwal w paincie. Te tulipany mają się nijak do Polski i Ukrainy, to już bardziej symbol Holandii.
:italy: winner 2016

Awatar użytkownika
esder
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: esder » 2009-12-15, 19:51

w sumie bardzo ciężko stworzyć motyw dla 2 krajów, tak aby pokazać równość obydwu krajów w znaku. Łatwo można zrobić motyw który bardziej się kojarzy z jednym krajem, niż zaprezentować wspólne cechy 2

i dobrze że jest Poland-Ukraine a nie na odwrót, wiele osób pomyśli że to Polska odgrywa główną rolę.
"why is some of the audience standing on non-moving escalators? "
Eurowizja

Awatar użytkownika
Daniel
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Daniel » 2009-12-16, 00:13

No, tutaj chociaż jest kilka osób, które podziela moje zdanie. Moi koledzy ze studiów nie są za bardzo zadowoleni z logo. Ja z kolei uważam, że jest prześwietne. Super nawiązanie do folkloru. Genialna robota.

esder pisze:i dobrze że jest Poland-Ukraine a nie na odwrót, wiele osób pomyśli że to Polska odgrywa główną rolę.

Ja tu widzę raczej nawiązanie do tego, że w Polsce mistrzostwa zostaną otwarte, a na Ukrainie zamknięte. :)
:pt: Maria Guinot
:lux: Anne-Marie David
:fr: Frida Boccara

Awatar użytkownika
Barthez
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Barthez » 2009-12-16, 20:32

Adam pisze:Jaki motyw czerwono-białej flagi. Nie rozumiem tego całego zamieszania. Polacy jak zwykle muszą gdzieś znaleźć problem, który nie istnieje i sobie ponarzekać. Nie bądźcie tacy czepliwi!

W barwach narodowych jest niekonsekwencja. Zarówno polska jak i ukraińska flaga jest dwubarwna, co ułatwia pewną symetrię. Jednak niekoniecznie jak się okazuje. Jeśli uznamy, że zewnętrzna część kwiatka to górny pas flagi a środek to pas dolny, to w przypadku kwiatka ukraińskiego wszystko się zgadza (flaga niebiesko-żółta). W kwiatku polskim jest już jednak dokładnie odwrotnie. Dla mnie to nie jest jakiś tam problem. Wystarczająco dużo wstydu przysparzają nam osoby na najwyższych szczeblach władzy i dyplomacji, wieszające flagi i godło wbrew obowiązującym zasadom. Jeśli wszystkim nagle w takich przypadkach będzie obojętne, czy mamy flagę biało-czerwoną czy czerwono-białą i czy nasz hymn wiedzie do Polski czy "do Wolski", to może w ogóle przestańmy firmować takie imprezy narodowymi symbolami. Albo od razu przyjmijmy, że nasza flaga jest zielono-żółta - będzie jeszcze bardziej wiosennie i kwieciście, a przecież to i tak wszystko jedno.
Sam pomysł na logo nie jest zły - i tu faktycznie wychodzi pewne czepialstwo tych, którzy doszukują się porównań do czupaczupsów i innych. Hasło trochę zbyt oklepane i sztucznie patetyczne. No ale niechaj już będzie. Czekam na maskotkę Mistrzostw. Jakieś propozycje? :roll:

Daniel pisze:No, tutaj chociaż jest kilka osób, które podziela moje zdanie. Moi koledzy ze studiów nie są za bardzo zadowoleni z logo. Ja z kolei uważam, że jest prześwietne. Super nawiązanie do folkloru. Genialna robota.

esder pisze:i dobrze że jest Poland-Ukraine a nie na odwrót, wiele osób pomyśli że to Polska odgrywa główną rolę.

Ja tu widzę raczej nawiązanie do tego, że w Polsce mistrzostwa zostaną otwarte, a na Ukrainie zamknięte. :)

Ja widzę wyłącznie oczywistą kolejność alfabetyczną :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 2009-12-16, 22:24

Barthez pisze:Wystarczająco dużo wstydu przysparzają nam osoby na najwyższych szczeblach władzy i dyplomacji, wieszające flagi i godło wbrew obowiązującym zasadom. Jeśli wszystkim nagle w takich przypadkach będzie obojętne, czy mamy flagę biało-czerwoną czy czerwono-białą i czy nasz hymn wiedzie do Polski czy "do Wolski", to może w ogóle przestańmy firmować takie imprezy narodowymi symbolami.

Tutaj się zgadzam, prezydent Polski potrafi stać się prezydentem Indonezji lub królem Monako od czasu do czasu ^^

Ale logo nie jest specjalnie ważnym symbolem. To tak trochę jakby się czepiać, że kwiaty nie mają kształtów flag...

Z drugiej strony - nie sądzę, żeby graficy skupiali się na kolejności barw, widać to wyraźnie - barwa jasna - środek kwiatucha, barwa ciemniejsza - zewnętrzna otoka. Zapewne twórcy nie przewidzieli, że może to sprawiać aż takie kontrowersje.

Awatar użytkownika
Antek
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Antek » 2009-12-16, 22:36

A dla mnie jest Poland-Ukraine bo to Polska jest na zachodzie :roll: Z resztą, co tam logo, ciekawe jak tam autostrady :roll:

Wróć do „Kultura”