X-Factor

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
admin
Administrator
Administrator

Re: X-Factor

Postautor: admin » 2011-06-05, 12:34

Pewnie puszczą jakaś ckliwą historyjkę z Loską wytrzeźwiałym alkoholikiem i wygra.

Awatar użytkownika
Crazy_Boy_1993
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Crazy_Boy_1993 » 2011-06-05, 13:22

Najgorzej jak wygra Ada, ale to możliwe, bo jest najbardziej neutralna.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2011-06-05, 19:49

No to teraz w przerwie programu moja krótka myśl na temat tego kto powinien zwyciężyć.
Nie lubię Szpaka... nie dlatego, że ma swój dziwaczny styl.. ale dlatego, że w tym wszystkim co robi jest dla mnie strasznie sztuczny.
Dlatego finałowa dwójka według mnie to Gienek i Ada... i wolałbym by to Ada wygrała bo Gienek spokojnie sobie poradzi bez wygranej... no a ma być jeszcze jakaś niespodzianka dla osoby która zajęła 2 miejsce więc na tym by zyskali oboje.

Tyle ode mnie... wracam oglądać.
Obrazek

Awatar użytkownika
czerwony98
That's my number ONE!
That's my number ONE!

Postautor: czerwony98 » 2011-06-05, 20:38

...i zwycięzcą pierwszej polskiej edycji X-Factor jest Gienek Loska. W tych półfinałach najbardziej zależało mi na Dziewczynach i Adzie. Hmm.... szkoda też trochę Mistic (od Glorificy), Marty Podbulki, Jacka Czerwińskiego i w ogóle tych wszystkich co mają talent. I dobrze, że nie wygrał Szpak.
Obrazek
Trwa LENA 1969 (kliknij w obrazek!), pozdrawiam :*

Awatar użytkownika
Crazy_Boy_1993
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Crazy_Boy_1993 » 2011-06-05, 20:51

Wyniki satysfakcjonujące. Mam nadzieję, a raczej jestem pewien, że Michał powtórzy sukces Kamila Bednarka, który przecież także zajął 2. miejsce.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Someone.
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: Someone. » 2011-06-05, 21:30

Wszystko tak jak obstawiałem więc jest ok... Czekam na kolejną edycję :)

Awatar użytkownika
Seba
Administrator
Administrator

Postautor: Seba » 2011-06-05, 21:55

Ja chciałem Szpaka. Loska już osiągnął sukces - koncertował i był rozpoznawalny bez X-Factor. Szpak ma charyzmę, jest intrygujący. To jest materiał na super gwiazdę - facet ma warunki. Dla takich ekscentryków, niewpisujących się w kanon polskiego rozumowania ciężko jest się wybić, ale liczę, że mu się to uda. Czekam z niecierpliwością na płytę!!!
Ada była straszna - miałka, nijaka i bezbarwna. Duet z Basią Trzetrzelewską jeszcze się całkiem udał, ale ogólnie - tragedia, ja nie wiem jak ona doszła tak daleko.
TOP'16: Obrazek :norway: :ukraine: :bulgaria: :latvia:

Awatar użytkownika
Ola93
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Ola93 » 2011-06-06, 07:37

Ja byłam za Adą, potem za Szpakiem. Gienek nie wiem czemu mnie denerwuję. Nie wiem też czemu, ale mam wrażenie, że ten cały X Factor polakom się nie udał(?). Spodziewałam się czegoś innego przed programem. A ze wczorajszego odcinka i tak nic nie wiem, po co komu oglądać jak śpiewają jeszcze raz to samo? Ja oglądałam recital Kayah w Sopocie. Tam była moc <3
:italy: winner 2016

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-06-06, 10:28

Michał prędzej wygrałby w brytyjskiej edycji The X Factor niż u nas...
Obrazek
:unitedkingdom: :unitedkingdom: :unitedkingdom:

Awatar użytkownika
Seba
Administrator
Administrator

Postautor: Seba » 2011-06-06, 11:15

Powiem tak: polska edycja jest beznadziejna. Scena jakaś taka niemrawa, oprawa wizualna - słabiutka (powtarzające się motywy wizualizacji, zero pomysłu), brak gry światłem. Wszystko to wyglądało bardzo ubogo. A szkoda...
Repertuar. No tutaj jest najwięcej do zmiany. Wojewódzki rzucił się na pseudo-ambitne, pompatyczne i wielce "artystyczne" utwory. Owszem, RAZ można, ale nie przez cały program. Cały czas ballady albo rock - rozumiem, jest wielkim fanem tego gatunku, ale bez przesady! Zero muzyki rozrywkowej (typu światowy popik). A nie, przepraszam! Zaistniało "Please don't stop the music", którego wykonanie IMO było totalnie beznadziejne - chyba najbardziej przeźroczyste wykonanie tego utworu ever. Sablewska nie miała czasu się wykazać, bo jej grupa szybko się rozpadła. Nie zmienia to faktu, że miała dość słaby skład... Obiektywnie grupa Czesława najciekawsza - wiele nowych, niekonwencjonalnych aranżów, ciekawy repertuar, dużo po polsku. To, co mnie osobiście urzekło to fakt, że często sięgał do starych, już trochę zapomnianych utworów, szczególnie polskich.
Prowadzenie - Kuźniar jest beznadziejny. Sam w sobie może i jest w porządku, ale jako prowadzący - bezbarwny i irytujący. To wywoływanie finalistów jak na ringu bokserskim - jakaś porażka. Jurorzy ujdą, choć Kuba niesamowicie zaczął mnie denerwować i irytować - wielki krytyk. Sablewska troszkę za sztuczna, nawet robi miny jak Górniak ;-). Mozil najbardziej naturalny, choć momentami go nie rozumiem, to widać, że nikogo nie udaje. Nie pałam do niego jakąś wielką sympatią, ale oceniam obiektywnie - on sprawdził się w tym programie najlepiej, o dziwo!
Moim skromnym zdaniem jest bardzo dużo do zmiany i poprawy - zero show, wiecznie statyczne utwory, zero powera. Aż przykro... Odcinki z castingów były jeszcze znośne, całkiem ładnie to wyglądało, ale półfinał - masakra. Osobiście zrobiłbym to trochę inaczej. Polecam producentom i osobom odpowiedzialnym za ten program obejrzeć kilka edycji X-Factora brytyjskiego - będą mieli odniesienie jak zrobić super program. Licencja jest, to trzeba ją dobrze wykorzystać! Jak na razie wszystko leży i kwiczy...
TOP'16: Obrazek :norway: :ukraine: :bulgaria: :latvia:

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-06-06, 12:39

Wg mnie ten program prezentował się jako zbyt pompatyczny, te sylwetki tych artystów, choćby nie wiadomo co sobą reprezentowali, te jakieś niesamowite hołdy, boskie komentarze do wykonawców, którzy odśpiewywali piosenki, bo nawet coverem tego nie można nazwać. Jedynie jakiś był Michał i Gienek, chociaż nic w nich odkrywczego nie widzę, Michał to taki nasz Pete Burns z lat osiemdziesiątych, a Gienek też taka polska wersja jakichś muzyków dawnego rocka z Ameryki. Generalnie program mnie nie zaskoczył, dużo, dużo gorszy od Must be the music.

xxdxxd
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: xxdxxd » 2011-06-06, 13:42

Ja byłam za Adą i za Michałem, a wygrał ... Gienek ! Niestety ...

Awatar użytkownika
Someone.
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: Someone. » 2011-06-06, 14:11

Ogólnie mówiąc to wszystko wyglądało jak by TVN żałowało kasy. Mi się zawsze wydawało, że oni umieją robić tego typu programy ale tu się zawiodłem. Mam nadzieje ze w 2 edycji wprowadzą zmiany.

Awatar użytkownika
Def
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Def » 2011-06-08, 18:13

Seba pisze:Ja chciałem Szpaka. Loska już osiągnął sukces - koncertował i był rozpoznawalny bez X-Factor. Szpak ma charyzmę, jest intrygujący. To jest materiał na super gwiazdę - facet ma warunki. Dla takich ekscentryków, niewpisujących się w kanon polskiego rozumowania ciężko jest się wybić, ale liczę, że mu się to uda. Czekam z niecierpliwością na płytę!!!
Ada była straszna - miałka, nijaka i bezbarwna. Duet z Basią Trzetrzelewską jeszcze się całkiem udał, ale ogólnie - tragedia, ja nie wiem jak ona doszła tak daleko.

no dokładnie, dla mnie Ada tańczy jak jej zagrają, zaśpiewa tak jej każą... A Szpak... A Szpak jest magiczny :zawstydzony:
dziękuję , dobranoc.
Obrazek

:belgium: :france: :italy: :unitedkingdom: :norway:

Awatar użytkownika
RB12345
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: RB12345 » 2011-06-10, 08:01

Ogólnie kibicowałem Gienkowi i Adzie, ale jak były jeszcze Dziewczyny to byłem 100% za nimi.

Wróć do „Kultura”