http://kwitnacaja.uchwycone-chwile.pl/

Jaki film ostatnio obejrzałeś/aś?

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Jaki film ostatnio obejrzałeś/aś?

Postautor: LiverFan4 » 2016-04-01, 17:34

Filmowa wersja tematu "Czego teraz słuchacie?". Zasady są proste jak drut kolczasty. Podajemy, jaki właśnie/ostatnio "oglądnęliśmy" film i piszemy o nim co najmniej 2 zdania (o czym jest, co się nam spodobało, może jakieś doświadczenia z nim związane?).

"W kadrze - Korea 2002" (reż. Tomasz Smokowski) - fajny reportaż przedstawiający pobyt polskich piłkarzy, na mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Pokazujący zarówno te dobre, jak i złe momenty. Całkiem nieźle zrealizowany, pozwala poczuć atmosferę wydarzeń, które miały tam miejsce. Oglądałem go już kilka razy i pewnie za jakiś czas, znowu do niego wrócę :)

Awatar użytkownika
Dawidwg
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Re: Jaki film ostatnio obejrzałeś/aś?

Postautor: Dawidwg » 2016-04-01, 17:51

"Za jakie grzechy, dobry Boże?" (fr. "Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?" reż. Philippe de Chauveron) - film reprezentuje jeden z moich ulubionych gatunków czyli francuską komedię. Opowiada o zamożnej, konserwatywnej rodzinie, której spokój burzą śluby córek z mężczyznami wielu kultur. Film nie jest tak poprawny politycznie jakby się zdawało, gdyż największym rasistą jest tu ciemnoskóry. :D Mimo, że widziałem wiele lepszych filmów to i tak miałem przy nim dużo śmiechu, polecam obejrzeć z przyjaciółmi. ;)

Awatar użytkownika
Cryo
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Cryo » 2016-06-18, 14:14

Folwark zwierzęcy (1999) - Kompletnie mi się film nie podobał, to już bajka z lat pięćdziesiątych była lepsza. Jednak nic nie oddaje klimatu książki, która jest moim zdaniem genialna.
ObrazekAustralia biegnąca po zwycięstwo w KP Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2016-12-17, 03:32

"Chłopaki z baraków" (ang. Trailer Park Boys: The Movie, reż. Mike Clattenburg) - przyjemny film. Trzymający w napięciu, pełen różnych emocji (od smutku do euforii, nie wyłączając wzruszenia). Bardzo spodobała mi się historia człowieka, którzy chciał po prostu spędzać czas z rodziną i sadzić trawkę, ostatecznie dopinając swego ;)

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-01-03, 21:02

Spirited Away: W krainie bogów
Mój sąsiad Totoro
uwielbiam studio ghibli :serce: ich bajki są takie senne, jakby żywcem wyrwane ze snu jakiegoś rozmarzonego dzieciaka.

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-01-11, 18:10

"Dziennik zapowiedzianej śmierci" (reż. Daniel Światły, 2000) - w ostatnich dniach bardzo zainteresowała mnie postać Tomasza Beksińskiego, więc postanowiłem obejrzeć film zrealizowany niedługo po jego śmierci. Przypadł mi do gustu i myślę, że rzuca ciekawe spojrzenie na omawiany temat.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2017-01-12, 23:51

Sing (2016) - Najnowsze dzieło wytrónii, która wykreowała Minionki. W animacji przedstawiona jest historia Bustera Moona, właściciela upadającego teatru. Aby odbić się od dna postanawia on zorganizować konkurs śpiewania. Na casting przychodzą tłumy, a wśród zakwalifikowanych szczęśliwców znaleźli się m.in: matka 25 prosiątek, goryl, który nie chce iść śladami ojca czy mysz w opałach finansowych. Każdy z finalistów bierze udział w show z innych pobudek.
...
Ogólnie nie jest to zła bajka, ale też nie jest to wybitne dzieło kinematografii. Fajna rozrywka na 1-2 obejrzenia. Na plus oczywiście muzyka; połączenie najnowszych hitów z klasykami muzyki rozrywkowej (i nie tylko). A k-popowy girlsband czerwonych pand skradł moje serce :serce: Totalnie kawaii.
Ogólnie takie 7-/10.
PS: Film ogłądałem z młodszą siostrą. Oboje się śmaliśmy, czasami w innych momentach, jednak to świadczy, że każdy znajdzie coś dla siebie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2017-05-20, 20:09

Polecam " Jak zostać królem" i " Zanim się pojawiłeś"
A to mój profil na filmwebie http://www.filmweb.pl/user/CzerwonePaznokcie

EDIT: Polecam też gorąco film produkcji portugalsko-włosko-turecko-brytyjskiej pt. Okna z 2003. Bardzo głęboki, piękny i poruszający

Edit2 : Jeśli ktoś chce poznać dźwięki Lizbony to warto zobaczyć Lisbon Story (1994)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-08-05, 15:00

Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012)

Awatar użytkownika
Darka
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Darka » 2017-08-05, 22:18

"Iluzja 2"

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2017-08-05, 22:55

Jakiś miesiąc temu obejrzałem "Dziewczynę z portretu" oraz "Wielkie oczy". Oba filmy mogę szczerze polecić :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawidwg
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Dawidwg » 2017-12-02, 23:16

"Arrival" (pol. "Nowy początek") Nie będę ukrywał, że dość rozczarowała mnie ta propozycja. Opisywany jako jeden z lepszych filmów sci-fi ostatnich lat okazał się być dość słaby, ze sztampowymi bohaterami i przekombinowaną fabułą, która miała potencjał. Pomysł na film (próba zrozumienia mowy obcych) był świetny, ale po seansie jestem dość zawiedziony.

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-12-10, 01:26

"Joe + Belle" (reż. Veronica Kedar, 2011) - o istnieniu filmu dowiedziałem się w roku jego premiery, później kilka lat go szukałem i gdy w czwartek od tak o nim pomyślałem, znalazłem go :) Całkiem przyjemna komedia. Nie brakuje w niej sarkazmu, czarnego humoru, jak i paru nie do końca fajnych momentów. Moim zdaniem dobra reklama kina niezależnego, może jeszcze do niego wrócę :P

Awatar użytkownika
ballack20
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: ballack20 » 2017-12-23, 12:39

Ogólnie oglądam dużo filmów.
Z ostatnich, które bym polecił:
Whiplash (2014)
Thor: Ragnarok (2017)
Światło między oceanami (2016)
Who Am I. Możesz być kim chcesz (2014)
Baby Driver (2017)
Przełęcz ocalonych (2016)
itd...
i jestem fanem animacji, szczególnie tych japońskich, bo nie są robione całkowicie w komputerze :P
Makowe wzgórze (2011)
Ziemia kiedyś nam obiecana (2004)
5 centymetrów na sekundę (2007)
Kimi no Na wa. (2016)

Alpaka pisze:Spirited Away: W krainie bogów
Mój sąsiad Totoro
uwielbiam studio ghibli :serce: ich bajki są takie senne, jakby żywcem wyrwane ze snu jakiegoś rozmarzonego dzieciaka.

Zgadzam się w 100%. Wizualna uczta dla ciała i duszy ;-) I dodałbym jeszcze Księżniczka Mononoke (1997) , moim zdaniem najlepsza propozycja od Ghibli :-D
Jag skulle vilja åka till Sverige för jordgubbar :)

Trafieni Zwycięzcy: 2005 :greece:, 2008 :russia:, 2009 :norway:, 2010 :germany:, 2012 :sweden:

Obrazek

Awatar użytkownika
Skrzeczk
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Skrzeczk » 2017-12-23, 16:07

Kimi No Na Wa też mogę polecić. Bardzo poruszył mnie ten film. Oglądałem go razem ze swoją siostrą i zastanawiam się, czy nie obejrzeć go ponownie. Ciekawy pomysł i ogólnie wzruszający był. Nie wiem, co mogę dokładniej napisać, bo nie chcę robić spoilerów :D.
„Błędów nie robi ten, kto nic nie robi, chociaż nic-nie-robienie samo w sobie jest błędem.”

Wróć do „Kultura”