Jaki film ostatnio obejrzałeś/aś?

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Jaki film ostatnio obejrzałeś/aś?

Postautor: LiverFan4 » 2016-04-01, 17:34

Filmowa wersja tematu "Czego teraz słuchacie?". Zasady są proste jak drut kolczasty. Podajemy, jaki właśnie/ostatnio "oglądnęliśmy" film i piszemy o nim co najmniej 2 zdania (o czym jest, co się nam spodobało, może jakieś doświadczenia z nim związane?).

"W kadrze - Korea 2002" (reż. Tomasz Smokowski) - fajny reportaż przedstawiający pobyt polskich piłkarzy, na mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Pokazujący zarówno te dobre, jak i złe momenty. Całkiem nieźle zrealizowany, pozwala poczuć atmosferę wydarzeń, które miały tam miejsce. Oglądałem go już kilka razy i pewnie za jakiś czas, znowu do niego wrócę :)

Awatar użytkownika
Dawidwg
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Re: Jaki film ostatnio obejrzałeś/aś?

Postautor: Dawidwg » 2016-04-01, 17:51

"Za jakie grzechy, dobry Boże?" (fr. "Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?" reż. Philippe de Chauveron) - film reprezentuje jeden z moich ulubionych gatunków czyli francuską komedię. Opowiada o zamożnej, konserwatywnej rodzinie, której spokój burzą śluby córek z mężczyznami wielu kultur. Film nie jest tak poprawny politycznie jakby się zdawało, gdyż największym rasistą jest tu ciemnoskóry. :D Mimo, że widziałem wiele lepszych filmów to i tak miałem przy nim dużo śmiechu, polecam obejrzeć z przyjaciółmi. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cryo
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Cryo » 2016-06-18, 14:14

Folwark zwierzęcy (1999) - Kompletnie mi się film nie podobał, to już bajka z lat pięćdziesiątych była lepsza. Jednak nic nie oddaje klimatu książki, która jest moim zdaniem genialna.
ObrazekAustralia biegnąca po zwycięstwo w KP Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2016-12-17, 03:32

"Chłopaki z baraków" (ang. Trailer Park Boys: The Movie, reż. Mike Clattenburg) - przyjemny film. Trzymający w napięciu, pełen różnych emocji (od smutku do euforii, nie wyłączając wzruszenia). Bardzo spodobała mi się historia człowieka, którzy chciał po prostu spędzać czas z rodziną i sadzić trawkę, ostatecznie dopinając swego ;)

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-01-03, 21:02

Spirited Away: W krainie bogów
Mój sąsiad Totoro
uwielbiam studio ghibli :serce: ich bajki są takie senne, jakby żywcem wyrwane ze snu jakiegoś rozmarzonego dzieciaka.

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2017-01-11, 18:10

"Dziennik zapowiedzianej śmierci" (reż. Daniel Światły, 2000) - w ostatnich dniach bardzo zainteresowała mnie postać Tomasza Beksińskiego, więc postanowiłem obejrzeć film zrealizowany niedługo po jego śmierci. Przypadł mi do gustu i myślę, że rzuca ciekawe spojrzenie na omawiany temat.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2017-01-12, 23:51

Sing (2016) - Najnowsze dzieło wytrónii, która wykreowała Minionki. W animacji przedstawiona jest historia Bustera Moona, właściciela upadającego teatru. Aby odbić się od dna postanawia on zorganizować konkurs śpiewania. Na casting przychodzą tłumy, a wśród zakwalifikowanych szczęśliwców znaleźli się m.in: matka 25 prosiątek, goryl, który nie chce iść śladami ojca czy mysz w opałach finansowych. Każdy z finalistów bierze udział w show z innych pobudek.
...
Ogólnie nie jest to zła bajka, ale też nie jest to wybitne dzieło kinematografii. Fajna rozrywka na 1-2 obejrzenia. Na plus oczywiście muzyka; połączenie najnowszych hitów z klasykami muzyki rozrywkowej (i nie tylko). A k-popowy girlsband czerwonych pand skradł moje serce :serce: Totalnie kawaii.
Ogólnie takie 7-/10.
PS: Film ogłądałem z młodszą siostrą. Oboje się śmaliśmy, czasami w innych momentach, jednak to świadczy, że każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2017-05-20, 20:09

Polecam " Jak zostać królem" i " Zanim się pojawiłeś"
A to mój profil na filmwebie http://www.filmweb.pl/user/CzerwonePaznokcie

EDIT: Polecam też gorąco film produkcji portugalsko-włosko-turecko-brytyjskiej pt. Okna z 2003. Bardzo głęboki, piękny i poruszający

Edit2 : Jeśli ktoś chce poznać dźwięki Lizbony to warto zobaczyć Lisbon Story (1994)
Obrazek
Kristian, come back, please!! Eurovision needs you!

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-08-05, 15:00

Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012)

Awatar użytkownika
Darka
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Darka » 2017-08-05, 22:18

"Iluzja 2"

Awatar użytkownika
DanielW
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: DanielW » 2017-08-05, 22:55

Jakiś miesiąc temu obejrzałem "Dziewczynę z portretu" oraz "Wielkie oczy". Oba filmy mogę szczerze polecić :)
Obrazek

Wróć do „Kultura”