Kocham cię Polsko !

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
Awatar użytkownika
Poland
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Kocham cię Polsko !

Postautor: Poland » 2009-05-16, 17:15

Ostatnio z tematyk pytań tego rozrywkowego quizu stała się Eurowizja a więc pora ruszyć (po raz drugi) z wątkiem na temat tego programu emitowanego w telewizji przez TVP2. Jak oceniacie ten program i momenty z Eurowizją w tle.
Na początek przypomnę jak z tą Eurowizją w tym programie było. Zaczęło się od poprzedniego odcinka kiedy to gościem była Lidia Kopania - późniejsza reprezentantka Polski na Eurowizji. W rundzie "Film i TV" miała ona i jej przeciwnik odpowiedzieć gdzie odbywała się taneczna Eurowizja - niestety ani ona ani wcześniej jej przeciwnik nie zgadli - podawali kolejno odpowiedzi że Eurowizję Taneczną 2008 organizowali Londyn (de facto konkurs tam był ale rok wcześniej) i Dublin (odpowiedź Lidii) obie odpowiedzi były błędne po jak mówił prowadzący zabawę Maciej Kurzajewski było to Glasgow tu wspomniał przy okazji o naszym sukcesie w EDC i życzył powodzenia Lidii na ESC.
Więcej o Eurowizji było w minionym odcinku "Kocham cię Polsko" kiedy to pytania dotyczyły debiutu Polski na Eurowizji muzycznej (do wyboru były odpowiedzi 1984 i 1994 niestety gracz (Ziemowit z Grupy Operacyjnej) wybrał tą pierwszą która byłą odpowiedzią błędną. Działo się to bodajże w rundzie "Wiedza o Polsce". Wcześniej w rundzie "Film i TV" pytano o autora "To nie ja" (tu padła dobra odpowiedź - utwór napisał Jacek Cygan) ostatnim pytaniem było w rundzie "Licytacje " podanie wszystkich uczestników polskich na Eurowizji muzycznej - odpowiadająca drużyna Kasi Zielińskiej była zdolna wymienić 9/13 padła więc wspomniana między innymi wcześniej Edyta Górniak,Anna Maria Jopek,Ivan i Delfin czy też podwójny reprezentant Polski grupa Ich Troje (2 z 3 członków czyli para Wiśniewskich wystąpiła w jednym z wcześniejszych odcinków) niestety zabrakło Isis Gee czy też o dziwo Lidii Kopani (chyba że ją nie liczono) która była jak już wspomniałem we wcześniejszym odcinku tego programu. Na koniec przy odgadywaniu piosenki trafnie odgadnięto wcześniej wspomniane To nie ja Edyty Górniak. I to tyle tych akcentów eurowizyjnych w tym programie miejmy nadzieje że w następnych odcinkach też się pojawią :)
Jeśli chodzi o ten program to fajnie że jest bo przypomina nam wiedzę i tradycję którą powinien znać każdy Polak w miłej atmosferze zabawy. Dodatkowo czego byliśmy wczoraj i tydzień wcześniej świadkami promuje Eurowizję. Jeśli chodzi o kapitanki i ich drużyny to ja kibicuje drużynom Kasi Zielińskiej tylko wyjątkowo tydzień temu drużynie Marzeny Rogalskiej ze względu że była tam Lidia Kopania. A wy co o nim sądzicie ??
Z Eurowizją od 10 lat w tym 7 lat z ESCFORUM.pl i około rok w INFE Poland

Matt95
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Re: Kocham cię Polsko !

Postautor: Matt95 » 2015-08-16, 20:36

Program z przyjemnością się oglądało :serce: . Nie potrzebnie Rogalską zamienili na Koroniewską. A po drugie źle zrobili że przenieśli z pt. na nd. i co pogorszyło wyniki oglądalności i nie kontynuowali, a szkoda :(

Awatar użytkownika
RB12345
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Re: Kocham cię Polsko !

Postautor: RB12345 » 2016-02-08, 02:42

Program co ciekawe wraca. Nowa władza ma jednak doprowadzić, że program będzie bardziej poważny. Zobaczymy jak to będzie, ale mam nadzieję, że zostawią Kurzajewskiego.

Wróć do „Kultura”